کوی دانش - kooy

بررسی تخصصی iOS 8، نسخه ای جدید و کامل

بررسی تخصصی  iOS 8، نسخه ای جدید و کامل
26 شهریور
14:35 1393
نرم افزار و سخت افزار در کنار هم حرکت می‌کنند، در کنار هم قرار دادن این دو به شکلی یکپارچه منجر به محصولی شگرف می‌شود. اگر شما از یکی از آنها غافل شوید، زمان بدی را سپری خواهید کرد. اپل با توجه همیشگی به این مطلب، کار بسیار شگفت انگیزی را انجام می‌دهد. سیستم عامل گوشی های اپل، iOS، قطعه ای کارآمد و غنی از ویژگیهای نرم افزاری است، و با راه اندازی نسخه جدید اش قرار است که بهتر هم شود. نسخه جدید این سیستم عامل، 8 است، درصورتی که تمایل دارید از این سیستم عامل بیشتر بدانید، با کوی همراه شوید.

قفل و home screen سفارشی

بعد از بالا آمدن سیستم عامل، به home screen می‌رسیم که تغییر چندانی نکرده است. قفل lock screen، انتقالات، انیمیشن ها، همگی دست نخورده باقی مانده اند. البته، موضوع شوکه کننده این نبود که اپل در اطلاعیه ها هیچ تغییرات عمده ای در طرح UI برای iOS 8 و iPhone 6 را آشکار نکرده است. به این علت که هرکسی که با iOS 7 آشنا باشد، می توانند به راحتی در خانه آن را به iOS 8 تغییر دهد.‌

درست مانند iOS 7، دستگاه با کشیدن دست به اطراف، کد PIN یا اسکن اثر انگشت، قفل خواهد شد.‌ دسترسی به برنامه دوربین، پنل هشدارها، مرکز کنترل یا Siri از طریق lock screen امکان پذیر است و بسیار راحت می باشد. هر برنامه ای که دانلود شد، به home screen فرستاده می‌شود، و "پوشه های بدون محدودیت" به کاربران اجازه می‌دهد درهم و برهمی آیکونها را با نرم افزار گروه بندی سامان دهند.

با این حال، برخی موارد تغییر کرده اند. یکی از آنها انتخاب تصاویر پس زمینه است، 16 تصویر از طبیعت، فضا، تصاویر الهام گرفته شده به کتابخانه iOS‌ افزوده شده است. مانند گذشته، iOS‌ هوشمندانه بین سفید و سیاه برای ساعت و نام برنامه تغییر میکند تا خواناتر شود.‌ افکت The familiar parallax effect نیز در حال حاضر وجود دارد، ولی iOS‌ اجازه غیر فعال کردن آن را می دهد.

موضوعی که کمی ناامید کننده هست، انتخاب تصاویر پس زمینه پویاست که نادیده گرفته شده و تنها شامل یک تصویر می شود که قبلا روی iOS 7 هم بوده است. البته وجود گزینه ای برای دانلود تصاویر جدید هنوز مشخ نیست.  

 

مرکز هشدارها، هشدارهای عملی

پایین کشیدن مرکز هشدارها از بالای صفحه در iOS 8 ، شما را با یک طراحی جدید روبرو می کند، که حالا کمتر به هم ریخته است و به جای سه زبانه دارای دو زبانه است. به صورت پیش فرض، tab‌ اول (today tab) نمایش داده می‌شود، در این بخش شما در یک نگاه دستور کار روزمره را می بینید و بقیه tab‌ ها، هشدارها را فهرست می‌کنند.‌

یکی دیگر از تغییرات خوش آیند در Today tab‌ اینست که پیش بینی وضع هوا فقط به شکلی متنی ارائه نشده است. در iOS 8 ، نمایش وضع هوا مانند گذشته کسل کننده نیست.

با بالا و پایین کردن، می توانیم به تقویم خود برسیم، فهرستی از یادآوریها، سهام ها و هر چیز دیگری- widgets- که  نصب کرده ایم. البته widget ها در مرکز هشدارها به میل کاربر قابل مرتب سازی دوباره است.

مانند فهرست هشدارها، ممکن است هشدارها ا به صورت زمانی یا دستی فهرست کنیم. در مورد دوم، آزاد هستیم که بخواهیم کدام برنامه در بالا و کدام برنامه در پایین قرار بگیرد. به طور طبیعی، استفاده از هشدارها مستقیما فهرستی از برنامه ها را به ما نشان می‌دهد. هنوز هیچ راهی برای پاک کردن تمم هشدارها  با یک حرکت وجود ندارد. به جای آن، دکمه Clear، تمام هشدارهایی که برنامه ها نمایش داده اند را صرفا، "رد" می‌کند.‌

مورد دیگر درباره هشدارها، ویژگی (هشدارهای عملی) "actionable notifications" می باشد، برای مثال، زمانی که پیام متنی جدید می رسد، می توانید فورا به آن پاسخ دهید بدون اینکه نیاز باشد برنامه ای که در آن هستید، را ببندید. با اینکه این موضوع دستاورد جدیدی نیست، اما هشدارهای عملی استفاده از iOS 8 را لذت بخش تر می کند. ما متوجه شدیم که تمام برنامه های پیام دهی از این هشدارها استفاده می‌کنند، اما نرم افزار باید، برای مراقبت از آن به روز رسانی شود.

پیام دهی و تایپ سریع

طبق گفته اپل، برنامه Messages یکی از نرم افزارهایی است که در ios مرتبا استفاده می‌شود، پس ارتقا، به روز رسانی آن به شدت احساس می شود. اول از همه، ضمیمه کردن عکس یا ویدئو به iMessages، به لطف دکمه دوباره طراحی شده، آسانتر است. با فشاردادن آن، یک مرتبه، فهرستی از تصاویر اخیر که گرفته شده اند، نمایش داده می شود. همچنین اگر دکمه را در حالت فشار نگه دارید ((long-press، برنامه دوربین را راه اندازی می‌کند. ضمیمه کردن فایل های صوتی نیز گزینه ای در iOS 8 است که به شکلی راحت و دلپذیر انجام میگیرد، دکمه را نگه دارید تا صدا را ضبط کند و سپس آن را بکشید و روی فرستادن صدا رها کنید.

اما جدا از همه این مطالب، برنامه Messages در iOS 8 گزینه هایی نیز برای ساکت کردن یا ترک گروه چت اضافه کرده است. در این حال، هرکسی که اهل پیام دادن های طولانی و زیاد است، از این قابلیت خوشحال خواهد شد.‌ همچنین می توان مکان فعلی خود را فرستاد یا برای مدتی آن را به اشتراک گذاشت. ‌علاوه بر این، گزینه دیدن همه تصاویر در یک موضوع مرتب شده است.‌همه این ویژگی ها پایگاه پیام اپل را بیش از همیشه، چند منظوره می کند.

موارد فوق تنها بخشی از تجربه کار با Messages جدید است. بدون شک، در بخش پیام ها صفحه کلید نیز اهمیت زیادی دارد. خبر خوب اینکه صفحه کلید on-screen در iOS مثل گذشته دقیق است. بهتر از قبل، حالا دارای سیستم تایپ سریع شده است  که محصول سیستم پیش بینی کلمات اپل است. باید اعتراف کنیم که به خوبی کارمیکند، و دیدن اینکه چگونه یاد می گیرد از روی مکالمات کلمه ها را پیش بینی کند، جالب است.‌ برای مثال، می تواند اولویتی بالاتر از حدس های کلمات تنظیم کند که قبلا در این موضوع استفاده شده است، و اگر سوال ورودی را تشخیص داد، پاسخی مناسب را پیشنهاد می‌کند.‌ متناوبا، آنهایی که از صفحه کلید اپل راضی نیستند، می‌توانند صفحه کلید های Third-party (صفحه کلید هایی که توسط شرکت های دیگر تولید شده اند) را دانلود کنند. ولی ما مشتاقانه به آنها پیشنهاد می کنم آنچه را که اپل منتشر کرده است، امتحان کنند.

جست و جوی ویژه، دستیار صوتی Siri، و چند وظیفه ای

هر کسی که طرز کار دستگاه iOS‌را می‌شناسد، می داند چگونه از جست و جوی ویژه برای یافتن هر چیزی استفاده کند، هر چیزی از شماره تماس ها تا برنامه دستور پخت پیتزا یا سرعت صوت. همچنین در iOS 8 ، جست و جوی ویژه حتی در نمایش داده ها، بازگشت نتایج از مکان های بیشتر، بهتر از نسخه های پیشین است. نتایج جست وجو شامل اخرین اخبار، آهنگها ، فیلم های iTunes، رستوران های نزدیک و...، حتی برنامه هایی که در کتابخانه کاربر وجود ندارد، جست و جو می‌شود. البته، "جست و جوی ویژه"، هنوز از طریق برنامه های کاربر، ایمیلها، تماسها و یادآوریها ، قبل از جست و جو در گوگل یا ویکی پدیا استفاده می‌شود. پیشنهادها با هر فشار دکمه تجدید می شوند، که جستو جو را راحت تر هم می کند.

صحبت از جست وجو و نمایش داده شد، Siri چند حقه کوچک هم دارد. اولین و مهمترین آنها، شما میتوانید او را وادار کنید ورودی های شما را با صدایی یکسان بشنود، " Hey,Siri" پیش از سوال یا پاسخ شما گفته می شود. با اینحال، یک گرفتاری وجود دارد. فرمان صوتی گفته شده، تنها زمانی کار می‌کند که دستگاه iOS ‌به شارژر متصل است و  Siri به طور کامل راه اندای شده باشد.صوت ِ " Hey,Siri" در حالت home screen یا گوشی قفل شده، کاری انجام نمی دهد. این محدودیت که انتظارش را نداشتیم، درحالیست که تعدادی از گوشی ها اندرویدی قابلیت استفاده از فرمان صوتی را در همه حال دارند.‌ با این وجود، داشتن Siri و فرمان صوتی در این حد بهتر از این است که اصلا ان را نداشته باشیم.‌

شما (به لطف Shazam) با پرسیدن این سوال "What is this song" یا سوالی مشابه، می توانید Siri‌ را وادار به شنیدن کنید. وبرای آهنگ های محبوب، نام و عنوان آهنگ درعرض چند ثانیه به شما گفته می شود. واقعیت مهم دیگر این است که Siri در حال حاضر از 22 زبان پشتیبانی می‌کند.

قبل از اینکه جلوتر برویم، باید به ارتقا منو چند وظیفه ای (multitasking) اشاره کنیم. با دوبار فشار دادن دکمه home، در iOS 8‌ نه تنها برنامه های اخیر شما بلکه تماس های اخیر و تکرار شده، نمایش داده می شود، tap روی تماس، به شما اجازه می دهد تماسی سریع برقرار کنید یا پیام بفرستید.‌

ویرایش عکس و دوربین

بسیار خوشحال شدیم که برنامه دوربین روی iOS 8 همچنان سریع، بصری و با کارکردی آسان است. ولی رابط کاربری در عین  آشنا بودن، تعدادی گزینه جدید دارد، که در بین آنها self-timer را میتوان نام برد. زمانی که این گزینه فعال باشد، تاخیری 3 تا 10 ثانیه ای قبل از عکس گرفتن تنظیم خواهد شد. دوربین به صورت خودکار زمانی که شاتر پایین است، پشت سر هم عکس می‌گیرد.

پیشرفتی دیگر در برنامه جدید دوربین، کنترل دستی بر روی تمرکز تصویر و محل نوردهی است. قرار دادن انگشت روی یک ناحیه از تصویر، تمرکز را به آن بخش منتقل و به اصطلاح روی آن قفل می کند، در صورت نیاز، نوردهی میتواند با کمک slider تنظیم شود.‌ کنترل دستی به طریقی طراحی شده است که حتی تازه کاران نیز به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

زمانی که درحالت ضبط فیلم باشد، اپل حالت Time-Lapse را به برنامه دوربین اضافه کرده است. این ویژگی برای عکسبرداری از فیلم کاربرد دارد که می توان فیلمی طولانی را تبدیل به فیلمی کوتاه کرد.

در iOS 7، عکس ها مستقیما در برنامه Photos قابل ویرایش بود، اما گزینه های ویرایش، زیاد نبودند. اما حالا، در iOS 8‌ اجازه می‌دهد نور و رنگ تصویر را تغییر دهیم. اصلاح هر یک از این دو پارامتر در واقع به طور همزمان تعدادی عامل دیگر را برای داشتن اثری برجسته، تغییر میدهد. برای مثال، روشن تر کردن عکس، روشنایی و کنتراست آن را ارتقا میدهد و در عین حال نوردهی  را کاهش می‌دهد.‌ می دانیم به نظر پیچیده می‌رسد، اما اینطور نیست. اپل ویژگی ویرایش تصویر در iOS 8   را با کارکردی آسان طراحی کرده است و همه می توانند از آن استفاده کنند.‌ پیش نماش های فوری از عکس نشان میدهد تصویر قبل از اصلاح چگونه است، که مرتب است. بنابراین، مشاهده می کنیم که عکس ها را می توان آزادانه چرخاند. از امکانات دیگر می توان به ارتقا خودکار، حذف قرمزی چشم ها و ابزار فیلتر را نام برد.

 

درایو iCloud، اشتراک گذاری خانوادگی

اپل در حال گسترش خدمات cloud است، این بخش مشابه Dropbox ،Google Drive و خدمات cloud-based دیگر کار میکند. iCloud به کاربران اجازه می‌دهد اسناد خود- شامل سندها، صفحات گسترده، فایلهای PDF ، تصاویر و غیره- را داخل iCloud ذخیره کند.‌ اضافه کردن فایل ها به سادگیِ "کشیدن و قرار دادن آنها در پوشه مورد نظر در کامپیوتر" می باشد.‌ پوشه ها به طور خودکار هماهنگ می شوند، بنابراین هر تغییراتی که روی یک دستگاه انجام میدهید، روی دستگاه دیگر هم نمایش داده می‌شود. iCloud‌ به همراه برنامه ذخیره سازی iCloud به زودی عرضه می شود. اشتراک رایگان به شما 5 گیگا بایت داده می شود، اما برای یک ماه، می توانید آن را تا 20 گیگابایت ارتقا دهید. شما باید برای برخورداری از 1TB فضا ماهیانه 20 دلار پرداخت کنید.

دیگر خدمات اضافه شده که به زودی عرضه میشود، اشتراک گذاریِ خانوادگی است، که به اعضای یک خانواده این امکان را میدهد تا اشتراک iBooks ،iTunes و برنامه های خریده شده از App Store را فقط با یک اکانت داشته باشند. یک حساب اعتباری می تواند برای خرید گروهی استفاده شود، البته اعتبار باید یک بار تایید شود.‌علاوه براین، اشتراک گذاریِ خانوادگی به اعضا اجازه می‌دهد تا مکان یکدیگر را ببینند و دستگاه های گمشده را رد یابی کنند. تا 6 نفر می‌توانند در گروه عضو شوند و از خدمات استفاده کنند.‌

 

تداوم – Continuity-  و Handoff

"تداوم"، تنها مجموعه ای جذاب برای ios و Mac OS نیست. روشی است که اپل نشان میدهد چگونه دستگاه های ios‌ و Mac ساخته می شوند تا به طور یکپارچه کار کنند.‌

 به زودی، اپل کاربران خود را قادر می سازد تا به راحتی، از دستگاهی به دستگاه دیگر جابجا شوند، برای مثال، فرستادن ایمیل یا سندی را در iOS 8  شروع کنند و بر روی Mac با اجرای OS X Yosemite به پایان برسانند. این کار با ویژگی Handoff ممکن می شود که برنامه بسیاری در اپل را، از جمله Safari،  صفحات، اعداد، کلید ها، نقشه ها، پیام ها، یادآوریها، تقویم و تماسها، فعال می کند. توسعه دهندگان می توانند از مزایای آن زمانی که برنامه های خود را ساختند، استفاده کنند. همچنین، بخشی از "تداوم"، انتخابی برای کاربران جهت دریافت تماس در Mac به جای دریافت آن روی iPhone است.

 

سلامت

سلامت، نام تجاری برنامه ای جدید است که همراه با iOS 8 عرضه میشود، این برنامه به iPhone امکان میدهد تا دستگاهی باشد جهت نظارت بر سلامت شخص.‌ البته کاربر باید ابزارهای جانبی را به منظور رسیدن به این هدف تهیه کند، ابزارهای جانبی میتوانند اطلاعات را جمع آوری کنند و به پایگاه اطلاعاتی سلامتی بفرستند. قشنگیِ برنامه سلامت این است که تمام اطلاعاتِ حالاتِ سلامتیِ کاربر- از جمله هرگونه فعالیت حرکتی، وزن، ضربان قلب، فشار خون، قند خون و ویتامینها- را جمع آوری می کند.  بنابراین، تصویری جامع تر از شرایط ارائه می دهد.‌ داده جمع آوری شده توسط برنامه سلامت، می تواند به طور خودکار به پزشک ارسال شود.‌ این ها امکاناتی است که برنامه سلامت iOS 8 قادر به ارائه آنهاست. از اینجا به بعد، به توسعه دهندگان و سازندگان برنامه نظارت بر سلامت بستگی دارد که محصولی نوآورانه و خدماتی سازگار با برنامه سلامت ایجاد کنند.‌

نتیجه گیری

اپل زمانی که می گوید iOS 8 بزرگترین به روز رسانی در تاریخ این platform  است، درست می گوید. مطمئنا زمانی که ما شروع به استفاده از این سیستم عامل می‌کنیم، متوجه می شویم تغییراتی مثبت رخ داده است. iOS 8 انبوهی از ویژگیها را به ارمغان می‌آورد، و حتی جزئی ترین آنها ios را برای کاربران خوشایند تر می‌سازد. همزمان،  نمی توانیم به چیز غیر ضروری، برکنار شده و بلااستفاده فکر کنیم. ios جدید با کارکردی آسان مثل همیشه است، علاوه بر این قدرتمند، همه کاره و با ظرفیت تر از همیشه عمل می کند و قطعا دوست داران اپل از کار کردن با این نسخه جدید بسیار خوشحال خواهند شد

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

زهرا رضی یی

زهرا رضی یی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
استودیوی طراحی اتوبان، رستوران باباجی را در لندن با کاشی های سرامیکی دست ساز فرش کرد

استودیوی طراحی اتوبان، رستوران باباجی را در لندن با کاشی های سرامیکی دست ساز فرش کرد

استودیوی طراحی اتوبان که در استانبول مستقر است، فضای داخلی رستوران باباجی را که در ناحیه سوهوی لندن واقع شده و تخصصش در طبخ غذاهای ترکی است، با کاشی های سرامیکی دست ساز فرش کرد. مصالح بکار رفته در این کاشی ها نیم نگاهی نیز به طراحی سنتی ترکیه داردو فرهنگ هنرهای دستی ترکیه را از طریق تکنیک های هنریش به نمایش می گذارد.

مطالعه متن کامل
ایسوس و عرضه مادربردهای ورک استیشن سری Haswell-E

ایسوس و عرضه مادربردهای ورک استیشن سری Haswell-E

مسیر عادی فروش برای مادربوردهای سطح ورک استیشن از واحد "بیزنسِ سرور" تولیدکنندگان مادربرد می گذرد که بعد از عبور از این مرحله، مادربردها به جای فروش به مشتریان انفرادی، در سیستم های تکمیل شده نصب می شوند . درحالیکه بعضی از تولیدکنندگان مادربرد به تازگی دست به امتحان مسیر دوم زده اند، شرکت ایسوس چندین نسل از محصولاتش را از همین طریق عرضه کرده است و موفقیتش به اندازه ای بوده است تا طرح های سریHaswell-E خودش را که به تازگی اعلام شده اند باز هم اینگونه به بازار معرفی کند.

مطالعه متن کامل
پژوهشگران ماده جدیدی را برای تولید انرژی پاک کشف می کنند

پژوهشگران ماده جدیدی را برای تولید انرژی پاک کشف می کنند

پژوهشگرانِ دانشگاهِ هوستون واقع در ایالت تگزاس، یک ماده ترمو الکتریکِ جدید ساخته اند که از حرارتِ زائدِ (مثلاً اگزوز وسائط نقلیه و یا دودکش کارخانجات) برق تولید می کند. این ماده نسبت به مواد فعلی از راندمان بیشتر و قدرت خروجی بالاتری برخوردار است.

مطالعه متن کامل
نیفتی فولیوی واکوم  (WACOM) دست نوشته شما را دیجیتالی می کند

نیفتی فولیوی واکوم (WACOM) دست نوشته شما را دیجیتالی می کند

همانطور که می دانیم شرکت ژاپنی واکوم به واسطه تولید تبلت های گرافیکی خود شناخته شده است، اما در نمایشگاه IFA امسال محصول جدیدی را رونمایی کرد که بیشتر نوعی بازگشت به دنیای آنالوگ محسوب می شود. «بامبو اسپارک» این شرکت نوعی فولیو است که دست نوشته ها را روی صفحه خود به نمایش می گذارد. به این ترتیب وقتی روی صفحه کاغذ (هر کاغذی) که در پوشه فولیو قرار دارد مطلبی را نوشته یا شکلی را ترسیم می کنید با فشار دادن دکمه ای هوشمندی که پشت شیرازه ی داخلی پوشه تعبیه شده، مطلب یا تصویر ترسیمی روی تبلت ظاهر می شود. گذشته از این، اثر حاصله را می شود در حافظه ابری واکوم ضبط کرده یا آنرا روی دراپ باکس یا اورنوت قرار داد.

مطالعه متن کامل
لباسی برای چشیدن طعم پیر شدن

لباسی برای چشیدن طعم پیر شدن

با استفاده و پوشیدن این لباس غیر متعارف که در مرکز علوم لیبرتی در نیوجرسی قرار دارد هر کسی می تواند پیشاپیش کهنسالی خود را تصور کند. این لباس مجهز به سنسورهایی برای کاهش دید، تضعیف قدرت ماهیچه ها و تضعیف شنوایی می باشد .

مطالعه متن کامل