کوی دانش - kooy

ایسوس و عرضه مادربردهای ورک استیشن سری Haswell-E

ایسوس و عرضه مادربردهای ورک استیشن سری Haswell-E
26 شهریور
01:20 1393
مسیر عادی فروش برای مادربوردهای سطح ورک استیشن از واحد "بیزنسِ سرور" تولیدکنندگان مادربرد می گذرد که بعد از عبور از این مرحله، مادربردها به جای فروش به مشتریان انفرادی، در سیستم های تکمیل شده نصب می شوند . درحالیکه بعضی از تولیدکنندگان مادربرد به تازگی دست به امتحان مسیر دوم زده اند، شرکت ایسوس چندین نسل از محصولاتش را از همین طریق عرضه کرده است و موفقیتش به اندازه ای بوده است تا طرح های سریHaswell-E خودش را که به تازگی اعلام شده اند باز هم اینگونه به بازار معرفی کند.

اما مسیر جایگزین دیگری هم برای عرضه مادربردهای ورک استیشن در بازار وجود دارد که کمتر تولیدکننده ای آن را بر می گزیند، اما  تولیدکنندگان مادربرد جهت عرضه به کاربران  از همین روش استفاده می کنند تا مادربردهای خاص خودشان را توسعه داده و آنها را مستقیم به کاربران نهایی بفروشند تا کاربران ورک استیشن خودشان را بسازند. درحالیکه بعضی از تولیدکنندگان مادربرد به تازگی دست به امتحان مسیر دوم زده اند،  شرکت ایسوس چندین نسل از محصولاتش را از همین طریق عرضه کرده است و موفقیتش به اندازه ای بوده است تا طرح های سریHaswell-E  خودش را که به تازگی اعلام شده اند باز هم اینگونه به بازار معرفی کند. 

X99-E WS ایسوس

X99-E WS  دنباله ای است که بر مدل های مشایه قبلی ایسوس نظیر X79-E WS  و X58-E WS، ارائه شده است و بارزترین مشخصه آن نیز هفت اسلات تمام قد  PCIeاست. سری مادربردهای ورک استیشن ایسوس، همانطور که مسئولان این شرکت در مصاحبه خودشان گفتند، با هدف حفظ سازگاری ساخته شده است و می تواند با انواع گوناگونی از ابزارهای  PCIeکار کند. از جمله این ابزارها عبارتند از کارت های  RAID، ذخیره PCIe ، کارت های ضبط ویدئو، پردازشگرهایPCIe ، FPGA، GPU نرمال. به منظور کمک به پهنای باند این مادربرد از چیپ  PLXاستفاده می کند تا PCIe 3.0 x16/x16/x16/x16 را برای چهار طرف یا x16/x8/x8/x8/x8/x8/x8 را به هنگامی که همه اسلات ها پر هستند در اختیار بگذارد. 

در این سیستم از Beat Thermal Chokes (v2)، خازن های اختصاصی 12K استفاده شده است و اتصالات جریان نیز تقویت شده اند. از نظر ذخیره آن بورد، مادربرد یاد شده از M.2 x4 پشتبانی می کند و نیز SATA Express و ASUS’ PIKE II (دنباله ای بر I/O Kit) در آن تعبیه شده است.  از طریق هدر آن بورد محافظ در برابر جریان فشارقوی نیز فراهم شده است. برای شبکه سازی از سولوشن دوگانه اینتل (I210-AT  و  I218-LM) بهره گیری شده است، بخش صوتی از Realtek ALC1150 است. مادربردهای سری WS ایسوس ابزارهای نگهداری از قبیل Q-Code Logger  و Dr. Power  هم دارند که این دومی برای نظارت بر تامین جریان برق است.  

هرچند که قیمت و تاریخ عرضه این مادربردها هنوز مشخص نشده است اما انتظار می رود مدل X99-E WS با قیمتی حدود 520 دلار به بازارها روانه شود و ظرف چند هفته آینده در آمریکای شمالی در دسترس خریداران قرار بگیرد. به این نکته توجه داشته باشید که مادربرد یاد شده بیشتر نوعی محصول "کاربرنهایی" است و بنابراین بدون ابزارهای مانیتورینگ AST2300/IPMI ارائه می شود. هرچند این خصیصه از قیمتش می کاهد.

در انتها اینکه BIOS، نرم افزاری تقویت شده ای در اختیار قرار دارد که محصول را تا سطح مادربردی خاص مشتری پایین می آورد، تا مادربردی برای استفاده در سطح سرور.  

 

Z10PE-D8 WS ایسوس

سری مادریوردهای دو پردازنده ای (2P)، معمولا تنها مورد توجه سیستم سازان است، اما به مرور زمان تولیدکنندگان مختلف در عرصه مادربرد این مفهوم را تغییر داده اند و اکنون مادربردهای اینچنینی برای استفاده توسط کاربران نهایی هم عرضه می شود. گزارش ها و بررسی هایی که اخیرا در مورد مادربردهای 2P ارائه شده است این نظر را تایید می کند. مانع اصلی آن است که برای لذت بردن از مزیت  سیستم 2P ، قیمت میکروپردازنده های Xeon اینتل با قیمت خود سیستم سر به سر می شود. در این صورت، کاربران خانگی از پس این قیمت برنمی آیند،  اما اگر متخصص آی تی و صاحب بیزنسی جمع و جور باشید که بخواهید از این سیستم ها بهره بگیرید، در این صورت هزینه ای که می کنید جزو هزینه کلی کسب و کار حساب می شود و به صرفه است. ظاهرا استفاده از میکرومعماری Ivy Bridge-E موجب استقبال هرچه بیشتر خریداران از مدل Z9PE-D8  گشت و با این وصف، استفاده از همین معماری درZ10PE-D8 WS  نیز انتخابی منطقی به نظر می رسد. 

با استفاده از فرم فاکتورSSI EEB ، این مادربرد توانایی پشتیبانی از یک DIMM را به ازای هر کانال دارد،  اما ردیف کاملی از اسلات های PCIe 3.0 x16  هم دارد که شبیه مدل X99-E WS  است. به نظر می رسد که UDIMMs در این مادربرد پشتیبانی نشده است، هرچند که در برگه مشخصات  فنی آن پشتیبانی تا حداکثر 512 گیگابایت از RDIMM/LRDIMM/NVDIMM  ذکر شده. مادربرد یاد شده همچنین بر مبنای چیپ ستِ C612 می باشد ، که از آن در بیشتر مادربردهای 2P ورک استیشن به عنوان چیپ ستِ برتر استفاده می گردد. ذخیره از طریق پورت های 12 گانه SATA صورت می گیرد و دو SATA Express و پشتیبانی M.2 x4 نیز در آن گنجانده شده است.

مثل مدل X99-E WS ، از Beat Thermal Chokes  و خازن های12K  نیز در این مدل استفاده شده است. سری WSجدید مدیریت هم دارد که به این منظور AST2400 در آن استفاده گردیده است.

یکی از ویژگی های جالب تری که از سری های مادربردهای PE ایسوس دیده شده است، قابلیت اورلاک این محصولات با استفاده از BCLK می باشد که ایسوس در جدیدترین کالای خود آنرا به مدد پلت فرم Xeon Turbo Charger و OC Tuner 10% ارتقا داده است. شخصا سعی کردم تا در منزل، بعضی از Xeon ها را در  فضایتک پردازنده  تست کنم و نتیجه حاصله بین 4 تا 7 درصد بود، بنابراین باید منتظر ماند و دید که در عمل چه نتیجه ای از کاربرد این میکروپردازنده ها بدست می آید و چه قابلیت هایی در آنها تعدیل شده است.

قیمت مدل Z10PE-D8 WS که قرار است بزودی در بازار عرضه شود 599 دلار می باشد. 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
تعیین محدودیت های موجود برای ساخت شنل نامرئی

تعیین محدودیت های موجود برای ساخت شنل نامرئی

محققانی از دانشگاه تگزاس در آوستین توانستند محدودیتهای اساسی بر سر عملکرد «شنل نامرئی کننده» را تعیین کنند. این شنل یک فناوری است که اجازه نامرئی شدن ویا تشخیص داده نشدن را به جسمِ درونش در برابر امواج رادیویی، امواج مایکروویو، نور مادون قرمز و نور مرئی می دهد. نظریه محققان تاکید می کند که استفاده از شنل برای پنهان کردن شیء درونش در مقابل یک موج خاص قابل انجام است لیکن پنهان کردن آن در برابر یک محیط پرنور (چراغانی) با طول موجهای مختلف بسیار سخت تر می شود که در این حالت تغییر اندازه شیء باعث تغییر فاکتورها و مشکلات بیشتر هم خواهد شد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
بلوتوث Tah به شما اجازه می‌‌دهد تا (تقریبا) همه چیز را با گوشی هوشمند خود کنترل کنید.

بلوتوث Tah به شما اجازه می‌‌دهد تا (تقریبا) همه چیز را با گوشی هوشمند خود کنترل کنید.

ما مدارهای جالب بسیاری دیده ایم، اما این یکی واقعا شگفت انگیز است. فرض کنید یک برد کوچک را به لپ تاپ خود وصل می کنید، بعد تمام امور لپ تاپ را با نرم افزاری که روی گوشی نصب کرده اید، کنترل می کنید ویا این قطعه را روی xbox و یا PlayStation نصب می کنید و موبایل شما تبدیل به یک دسته بازیِ تمام عیار می شود. به همین خوشمزگی!!

مطالعه متن کامل
دوربین پوشیدنیِ تهیه لاگ زمانClip2، محصول Narrative عرضه شد

دوربین پوشیدنیِ تهیه لاگ زمانClip2، محصول Narrative عرضه شد

آنچه که در ابتدا به عنوان رویای مردی سوئدی و برای به خاطر آوردن بهتر رویدادهای زندگی روزانه وی آغاز شد، اکنون بدل به کسب و کاری واقعی شده و یکی از جالب ترین ابزارهای پوشیدنی موجود در بازار است.

مطالعه متن کامل
پژوهشگران UCLA، فلزی فوق‌العاده سبک و قوی ساختند.

پژوهشگران UCLA، فلزی فوق‌العاده سبک و قوی ساختند.

در سمت چپ، نمونه‌ی تغییرشکل‌یافته‌ی فلز خالص و در سمت راست، فلز جدید و قویِ ساخته‌شده از منیزیم با نانوذرات‌ کاربید سیلیکون را مشاهده می نمایید. هر ستون میکروی مرکزی، حدود 4 میکرومتر است. گروهی از پژوهشگران به سرپرستیِ دانشکده‌ی مهندسی و علوم کاربردیِ هنری سمولیِ UCLA توانستند فلزی فوق‌العاده قوی و سبک بسازند که نسبت سختی به وزن آن بسیار بالاست. این فلز جدید، ترکیبی از منیزیمِ آمیخته با نانوذرات‌های سیلیکون کاربیدِ مشتق از سرامیک و متراکم است. از این فلز می‌توان برای ساخت هواپیماها، اتومبیل‌ها و فضاپیماهای سبک‌تر استفاده کرد و بهره‌وریِ سوخت را ارتقاء داد. علاوه بر این در قطعات الکترونیکیِ موبایل و دستگاه‌های زیست-پزشکی نیز کاربرد دارد.

مطالعه متن کامل
کاربرد گرافن به عنوان میکسر فرکانس

کاربرد گرافن به عنوان میکسر فرکانس

یک پروفسور، یک محقق فوق دکترا و یک دانشجوی ارشد بر روی ترامپولین (تشک پرش) پریدند! جمله فوق یک مزاح نیست بلکه آغازی برای توضیح تحقیقات جدید بر روی ماده شگفت انگیز گرافن است. گروهی به سرپرستی روبرتو د آلبا، دانشجوی ارشد فیزیک و Jeevak Parpia پروفسور و رئیس دپارتمان فیزیک، مقاله ای در Nature Nanotechnology راجع به کاربردهای دیگر برای این ماده روان، بسیار قوی و بسیار سبک منتشر کرده اند. در این تحقیق قابلیت استفاده از «تنش گرافن» بعنوان نوعی واسطه بین حالت های ارتعاشی که اجازه انتقال مستقیم انرژی از یک فرکانس به فرکانس دیگر را می دهد، نمایش داده شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل