کوی دانش - kooy

ترجمه متن به زبان های مختلف همزمان با تایپ کردن شما

ترجمه متن به زبان های مختلف همزمان با تایپ کردن شما
26 آذر
09:32 1393
صفحه کلید شگفت انگیز ترجمه Pro برای iOS، زبان مادری شما را به هر زبانی که بخواهید، ترجمه می‌کند.

نرم افزارهای ترجمه شگفت انگیزی از Google Translate تا Word Lens وجود دارند، اما تعداد کمی از آنها مناسب iOS هستند. صفحه کلید ترجمه Pro با قیمت 1.99 دلار برای iOS است. این صفحه کلید، دارای مزیت پشتیبانی از iOS 8 برای صفحه کلیدهای Third Party است و به شکل موثری متن را از 30 زبان مبدا به 80 زبان دیگر، هنگامی که شما در حال تایپ کردن هستید، تبدیل می‌کند. البته در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده باشد. در اینجا نحوه شروع با آن را شرح داده ایم:

گام اول: صفحه کلید ترجمه Pro را نصب کنید، سپس می‌توانید از آن در گوشی و تبلت خود استفاده کنید (مطمئن شوید دسترسی به همه گزینه ها را فعال کرده اید.)  

گام دوم: وارد برنامه ای شوید که میخواهید با صفحه کلید تایپ کنید، سپس بر روی هر آیکونی که صفحه کلید شما را فعال میکند، ضربه بزنید. زمانی که تصویر صفحه کلید ظاهر شد، آیکون globe در پایین سمت چپ را نگه دارید و سپس صفحه کلید ترجمه Pro را انتخاب کنید.

گام سوم: حالا زبان خود را انتخاب کنید. بر روی آیکون دایره ای رنگارنگ در سمت چپ دکمه فاصله ضربه بزنید و زبان انگلیسی را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید. با فرض درست بودن این فرایند، بر روی زبان مقصد ضربه بزنید و از بین 81 زبان در دسترس، یکی را برای ترجمه انتخاب کنید. سپس دکمه تنظیمات را بزنید تا به صفحه قبلی بازگردید. اگر کمی به پایین بروید، گزینه های دیگری از جمله فهرست موضوعی را می بینید. (تمام موضوعات این اپ رنگی و سرزنده هستند، انتخاب از بین آنها می‌تواند خوشایند باشد.)

گام چهارم: بر روی گزینه " انجام شد" ضربه بزنید و به صفحه کلید بازگردید، سپس وارد بخش متنی شوید (ایکون Tap to focus and type) و شروع به تایپ کنید. باید آهسته تر از همیشه تایپ کنید، در بسیاری از آزماشات، اپ نتوانسته است خود را به سرعت تایپ معمول برساند.

گام پنجم: بعد از وارد کردن متن خود، دکمه ترجمه در پایین، سمت راست صفحه کلید را بزنید. اگر از از بخش پیام ها استفاده می‌کنید، توجه کنید که فقط متن ترجمه را وارد بخش های ترکیب معمول خواهد کرد، شما هنوز هم باید دکمه ارسال را بزنید. همچنین، برای ویرایش متن، شما می‌توانید به سادگی با ضربه زدن بر دکمه سبز رنگ در گوشه بالا سمت چپ، focus of the text area را غیر فعال کنید. وقتی انجام شد، می‌توانید به طور معمول متن را ویرایش کنید.

توجه کنید که اپ، گزینه ترجمه معکوس نیز دارد، اگرچه قدری متفاوت عمل می‌کند. اگر می‌خواهید گفت و گو، ایمیل یا پیام متنی را ترجمه کنید، به شیوه زیر عمل کنید:

گام اول: متن را انتخاب و در clipboard کپی کنید.

گام دوم: وارد TKP (اپ) شوید، سپس آیکونی که شبیه به backspace در بالا سمت چپ است را بزنید. در شیئی که ظاهر می‌شود، باید متن کپی شده خود را ببینید. (TKP باید به طور خودکار زبان مبدا را تشخیص دهد). آیکون Tap to translate را انتخاب کنید.

گام سوم: سپس باید متن ترجمه شده را ببنید. اگر می‌خواهید، روی متن ضربه بزنید تا متن ترجمه را روی clipboard کپی کنید و بعد از آنجا می‌توانید متن را به هر جای دیگری که می خواهید منتقل کنید.

در حال حاضر، شما می‌توانید به افرادی که به زبان شما صحبت نمی‌کنند، پیام بفرستید یا با آنها صحبت کنید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

زهرا رضی یی

زهرا رضی یی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
اقیانوس منجمد شمالی، به سرعت در حال از دست دادن شاخص های زندگی حیات دریایی است.

اقیانوس منجمد شمالی، به سرعت در حال از دست دادن شاخص های زندگی حیات دریایی است.

پژوهش جدیدِ سازمان علوم اقیانوسی و اتمسفری آمریکا، بیانگر افزایش میزان اسیدیته سطحی آب های دریاهای چوکچی و بیوفورت است. اگر این افزایش اسیدیته تا سال 2030 هم چنان ادامه یابد، توانایی موجودات را برای ساختن و حفظ صدف هایشان به مخاطره می اندازد. دریای بیوفورت هم تا سال 2040 به مضرترین میزان اسیدیته آب خود خواهد رسید.

مطالعه متن کامل
موادِ جدیدِ "پنجره های هوشمند" می‌توانند به صورت انتخابی مسیر ورودِ نور و گرما را مسدود کنند.

موادِ جدیدِ "پنجره های هوشمند" می‌توانند به صورت انتخابی مسیر ورودِ نور و گرما را مسدود کنند.

پژوهشگران به منظورِ ارتقاء بهره‌وریِ انرژیِ ساختمان‌ها کوشیدند تا پنجره‌هایی تولید کنند که شفافیتِ آنها قابل تغییر باشند. با استفاده از این پنجره‌ها می‌توان در سرما اجازه داد نور بیشتر و در نتیجه گرمای بیشتری وارد خانه شود و همچنین در گرما، ورودِ نور و گرما را کاهش داد. متأسفانه در روش‌های فعلی اغلب با سایه‌دار کردنِ پنجره‌ها و برخی با تیره‌کردن کامل پنجره‌ها،‌ مانع از عبورِ نورِ مرئی می‌شوند.

مطالعه متن کامل
بازیابی گوشی گم شده به وسیله گوگل

بازیابی گوشی گم شده به وسیله گوگل

اگر گوشی اندرویدی خود را گم کرده اید یا به سرقت رفته است، گوگل آن را نجات خواهد داد. Tech titan امروز اعلام کرد که اگر نمی توانید به هر دلیلی گوشی اندرویدی خود را پیدا کنید، می توانید به وسیله کامپیوتر رومیزی خود وارد سایت گوگل شده و با جستجوی عبارت "find my phone" آن را بیابید. شما باید آخرین نسخه از برنامه های Google را بر روی گوشی خود داشته باشید.

مطالعه متن کامل
نکته سلامتی: اولین تاثیرات آلودگی هوا بر بدن انسان

نکته سلامتی: اولین تاثیرات آلودگی هوا بر بدن انسان

دود، گرد و خاک، اوزن و دیگر آلودگی ها برای سلامتی شما خطرناک هستند، بخصوص اگر شما مشکل تنگی نفس مزمن نیز داشته باشید. در ادامه اولین اثرات آلودگی هوا بر بدن انسان را با هم مرور می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
سیاه چاله های فوق عظیم و اشاره هایی به ساختار کیهانی

سیاه چاله های فوق عظیم و اشاره هایی به ساختار کیهانی

حقایقی که اخیراً در زمینه سیاه چاله های غول پیکر بدست آمده، ستاره شناسان را متحیر ساخته است، از طرفی برخی نیز به هیجان آمده اند، زیرا می اندیشند که یافته های این تحقیقات می تواند اطلاعاتی در مورد ساختار زیربنایی کیهان را برملا سازد.

مطالعه متن کامل