کوی دانش - kooy

نوآوری های برتر در صنایع دوچرخه سازی در 2014

  نوآوری های برتر در صنایع دوچرخه سازی در 2014
16 آذر
08:25 1393
الان زمانی است که بار دیگر به 10 محصول مربوط به دوچرخه که در سال گذشته توجه ما را به خود جلب کردند، نگاهی بیاندازیم. همانطور که فهرست ما از سال 2012 و 2013 نشان می‌دهد، اینها لزوما محصولاتی نیستند که ما فکر کنیم قرار است فروش گسترده ای داشته باشند. این محصولات، نشان می‌دهند وقتی افراد جرات می‌کنند تا طرح متفاوتی را تجربه کنند، چه اتفاقی می‌افتد و به همین علت ما نیز آنها را دوست داریم،

سیستم چرخ Schwalbe Procore 

تنظیم فشار چرخ ها در دوچرخه های کوهستان، چیزی بیشتر از عمل متعادل سازی است... این کار بسیار دشوار است، همچنین ممکن است چرخ ها کشش مناسبی را ایجاد نکنند یا در زمین هموار به مشکل برخورند. در نتیجه، معمولا دوچرخه سواران، فشار لاستیک ها را تا حدی تنظیم می‌کنند که بین این حالت ها قرار بگیرد.

با این وجود، سیستم Procore برای هر دو حالت ، بهترین شرایط را ارائه می‌دهد. تیوب با فشار بالا در چرخ ها به محافظت آنها در زمین های هموار کمک می‌کند و همه چیز را سرجای خودش نگاه می‌دارد، در حالیکه فضای هوایی بین تیوب و دیواره های داخلی چرخ ها، می‌تواند فشار را در اندازه بسیار پایینی نگاه دارد و کششی عالی را فراهم کند.

قیمت: حدودا 230 دلار

 

دستکش Zackees دارای سیستم علامت دهی

اگر می‌خواهید رانندگان بدانند، شما در جاده و از روبه روی آنها در حرکت هستید، قطعا استفاده از سیگنالهای دستی به شما کمک می‌کند. Zackees طراحی شده است تا مطمئن شود این سیگنالها مورد توجه قرار می‌گیرند. پشت هر دستکش تعدادی LED با نور زیاد به شکل یک فلش چشمک زن تعبیه شده است. لامپ ها با لمس دو رابطِ فلز فعال می‌شوند، یکی از آنها داخل انگشت شست و دیگری داخل انگشت اشاره قرار دارد.

قیمت: 75 دلار

 

طراحی دوچرخه هایی با قابلیت دو نفره شدن توسط Calfee Design

 

برخی زوج ها دوست دارند تا در طول سفرهایشان از دوچرخه های دونفره استفاده کنند، بنابراین آنها می‌توانند بدون اینکه نیاز باشد دو تا دوچرخه با خود بیاورند، با هم دوچرخه سواری کنند. اگر یکی از آنها بخواهد به تنهایی دوچرخه سواری کند، مجبور است از یک دوچرخه بزرگ دونفره استفاده کند. این دلیلی است که Calfee Design دوچرخه هایی دونفری را ساخته است که می‌توان به طور موقت آنها را تبدیل به دوچرخه یک نفری کرد.

قاب فیبر کربنی در پشت دوچرخه را می‌توان به آسانی با کمکی یک نفر دیگر برداشت، چرخ عقبی به جلو منتقل می‌شود و دوچرخه دونفری تبدیل به دوچرخه تک نفره می شود. Calfee تا کنون دو تا از این نمونه را ساخته است، هر دو آنها را یک مشتری سفارش داده است که این امر بر قیمت تاثیر گذاشته است.

قیمت: حدودا 25 هزار دلار

 

قفل خورشیدی Skylock

قفل هایی که دارای کلید های مکانیکی هستند، همچنان در سال 2013 مورد استفاده هستند. قفلِ Skylock به جای استفاده از کلید های مکانیکی، با گوشی هوشمند کاربران، از طریق بلوتوث یا Wi-Fi ارتباط برقرار می‌کند و اگر آنها دکمه  صفحه نمایش را فشار دهند یا حتی گوشی خود را تقریبا نزدیک قفل بیاورند، قفل باز می‌شود. علاوه بر این، کاربران می‌توانند چنین دسترسی ای را به دوستان خود نیز بدهند، کسانی که می‌خواهند دوچرخه را قرض بگیرند نیز می‌توانند با گوشی های هوشمند خود قفل را باز کنند.

باتری قفل را می‌توان از طریق USB شارژ کرد، اگرچه پنل خورشیدی تعبیه شده در آن اگر یک ساعت نور خورشید را دریافت کند، شارژ یک هفته قفل را تامین می‌کند. مزیت دیگر آن، شتاب سنج یکپارچه ای است که حرکات مرتبط با تصادفات و تلاش برای سرقت را تشخیص می‌دهد و با گوشی هوشمندِ کاربر تماس می‌گیرد تا مطمئن شود اوضاع خوب است.

قیمت: 159 دلار

 

دوچرخه Bygen Hank Direct

زمانی که قدرت پدال زدن، تبدیل به انقلابی در چرخ ها شد، تسمه ها نیز قطعا جایگزین نرم تر و تمیزتری برای زنجیرها بودند، اما آنها تنها روش برای حرکت کردن نیستند. در این دوچرخه Hank Direct، تولید کننده کره ای Bygen، از اهرم هایی استفاده کرد که از طریق ارتباطی مفصلی و بندبند، پدالها را به چرخ عقب وصل می کنند. اگرچه این یک سیستم هدایتی مستقیم است و نیازی به پدال زدن پیوسته دوچرخه سواران نیست، ولی علاوه بر آن سه دنده نیز وجود دارد. دیگر قابلیت منحصر به فرد آن، قاب فیبر کربنی اش است، پهنای محل نشستن را می‌توان از طریق کشیدنِ قسمت پشتی به سمت جلو تنظیم کرد.‌ این طراحی شرایطی را فراهم می‌کند که دوچرخه را به صورت عمودی انبار کرد.

قیمت: 5 هزار دلار

 

سیستم تعویض الکترونیکی Shimano XTR Di2

سال پیش Shimano، سیستم تعویض الکترونیکی Di2 را برای دوچرخه های جاده ای تولید کرد و آنها را برای استفاده در دوچرخه های کوهستانِ شرکت XTR تنظیم کرد. مانند نسخه جاده ای، نسخه دوچرخه های کوهستانی نیز سیگنالهایی از تعویض کننده را به صورت الکترونیکی وارد موتورهایی می‌کرد که روی سیستم تعویض دنده جلویی و عقبی دوچرخه قرار داشتند. این امر بدان معناست که تعویض ها به صورت سریع و نرم صورت می‌گیرند، در حالیکه تحت تاثیر ناتوانی کششی کابلهای فولادی یا مکان کابل ها قرار نمی‌گیرند.

علاوه بر این، با استفاده از عملکرد تعویض Shimano Synchronized، سیستم می‌تواند در یک زمان با یک تعویض دنده فعلی را دو تا دنده سبکتر یا سنگینتر کند. عملکردی مشابه توسط IXOW's Synchrobox عرضه شده است.

قیمت: هنوز اعلام نشده است.

 

ابزار وصله زدن patchnride

معمولا، تعمیر چرخ ها کاری پردردسر است . . . باید چرخ را جدا کنید، آن را برگردانید، تیوب را بیرون بکشید و سوراخ را پیدا کرده و آن را وصله کنید و سپس همه چیز را سر جایش برگردانید. با patchnride می‌توانید بدون در آوردن چرخ ها و لاستیک کار خود را انجام دهید.‌ شما تنها وصله را به تیوب، درست روی سوراخ، تزریق می‌کنید، فرایند وصله زدن کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد.

قیمت: 30 دلار

 

دستگیرهِ قابل شکل دهی Imprint

دستگیره های دسته دوچرخه چیزهایی نیستند که خیلی به آنها فکرکنید.‌آنها تنها قطعاتی پلاستیکی هستند که گرفتن دسته را آسان تر می‌کنند. خیلی بیشتر از آنچه شما فکر کنید، گروه هایی هستند که به فکر ارتقا آنها می باشند. دستگیره های Imprint، تولید TMR Designs ، نمونه های سفارشی هستند که شکل دستان مصرف کننده را به خود می‌گیرند و مطمئن می‌شوند محل تماس دارای کمترین فشار و ناراحتی باشد. آنها واقعا شرایط را برای شما متفاوت می کنند.

قیمت: 40 دلار به بالا

 

دوچرخه کوهستان با رانشگر مهروموم شده Nuseti

 

همانطور که پیشتر اشاره شد، بدون شک تسمه ها نرم تر و آرام تر از زنجیرها عمل می‌کنند. طبق گفته مدال آور دوچرخه سواری لهستانی، Gregory Zielinski، زنجیرها هنوز هم قویتر و کارآمد تر هستند. به منظور رسیدگی به کاستی های آنها، او Nuseti را تولید کرده است. Nuseti زنجیر دارد، اما زنجیرش، داخل یک محفظه پر از روغن مهروموم شده است، بنابراین به طور مداوم روغن کاری می‌شود و از آلاینده ها در امان است. علاوه بر این، به علت گنجاندن 16 گربکس سرعتی، زنجیر هرگز مجبور نیست بین چرخ دنده ها و حلقه ها حرکت کند. این امر تا حد زیادی امکان شکستن آن را کاهش می دهد، در حالیکه مقدار تنش مکانیکی زنجیر را نیز به حداقل می‌رساند. Zielinski سرمایه تولید را در Kickstarter جمع‌آوری می‌کرد، البته متاسفانه موفق به دریافت آن نشد. این نوآوری هنوز هم در حد یک مدل مفهومی جذاب است، ممکن است یک روز آن را در بازار ببینیم.

 

اینها فهرستی از چند نوآوری برتر بودند، اما چه می‌شد اگر تعداد بیشتر ی را در بر می‌گرفتند؟ احتمالا ما موارد زیر را هم جز آنها می‌آوردیم:

دوچرخه مهندسی IDSG و تجاری MC2، که می‌توان آن را جز 8 پیکربندی و قاب متفاوت قرار داد.

لامپ Cycliq's Fly6 tail، که با فیلمبرداری و ضبط ویدئو مدرکی علیه رانندگان با رفتار خصمانه جمع آوری می‌کند.

دوچرخه هوشمند Valour از جنس فیبر کربن دارای حسگر، تولید ِ Vanhawk، که یک سیستم هدایتی است و با استفاده از علامتهایی بر روی دسته دوچرخه، فرد را راهنمایی می‌کند.

دوچرخه MaynoothBike باریک، که مجموعه محورها را جایگزین پدالها کرده است. محورها در کنار چنگک ها بالا و پایین می‌روند و چرخ جلو را حرکت در می‌آورند.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

زهرا رضی یی

زهرا رضی یی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


«فلایبورد ایر» (Flyboard Air) و بازتعریفی جدید از مفهوم هاوربورد

«فلایبورد ایر» (Flyboard Air) و بازتعریفی جدید از مفهوم هاوربورد

فلایبوردهای واتر جت فرانکی زاپاتا (قهرمان جت اسکی فرانسوی) خیلی زود محبوبیت پیدا کرده و افراد از آن برای تفریح در تعطیلات خود استفاده کردند. آنطور که مشخص شده ممکن است همین فلایبورد ساده سنگ بنای وسیله ای بسیار پیچیده تر باشد. زاپاتا نیز آخر هفته گذشته اقدام به انتشاراولین ویدئو از آخرین وسیله ابداعی خود نمود که فلایبورد ایر نام دارد و در آن نه خبری از جت اسکی است، نه خرطوم مشاهده می شود و نه حتی بند بلکه این وسیله دارای سیستم اختصاصی کنترل و هدایت فلایبورد است، اما واتر جت هایش با حداقل یک موتور توربین جت و مخزن سوخت کوله پشتی جایگزین شده اند.

مطالعه متن کامل
رونمایی  از دوچرخه هوشمند وان موف با نام Electrified S

رونمایی از دوچرخه هوشمند وان موف با نام Electrified S

به تازگی شرکت هلندی وان موف از دوچرخه Electrified S خود رونمایی کرده است که مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته از قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را گرفته تا قفل نامرئی که بوسیله آن صاحب خودش را تشخیص می دهد را درون آن می توان مشاهده کرد و و حتی تقویت قدرت حاصل از رکاب زنی اش هم تا 500% نسبت به دوچرخه های معمولی بیشتر است. برای بررسی این محصول جالب با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
یخچال هوشمند سامسونگ به شما اجازه می‌دهد با دوربین‌های داخلیِ تعبیه‌شده در آن، محتویات یخچال را بررسی کنید.

یخچال هوشمند سامسونگ به شما اجازه می‌دهد با دوربین‌های داخلیِ تعبیه‌شده در آن، محتویات یخچال را بررسی کنید.

این روزها با وجود قابلیت های جدید یخچالها که حتی شامل بخش‌های خنک‌کننده‌ی مستقل و صفحه‌ نمایش های لمسی در تمام اشکال و اندازه‌ها و انواع قابلیت های دیگر که با زرق‌و‌برق تمام تبلیغ می شوند، جای تعجب بود اگر سامسونگ بدون اینکه یخچالی با قابلیت‌های عجیب عرضه کند بخواهد وارد CES شود.

مطالعه متن کامل
چرخ‌ Evelo Omni می‌تواند هر دوچرخه‌ای را تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی کند.

چرخ‌ Evelo Omni می‌تواند هر دوچرخه‌ای را تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی کند.

خواه برای تفریح دوچرخه‌سواری می‌کنید یا برای کارتان، شکی نیست که گاهی برای راندنِ دوچرخه نیاز به کمی کمک دارید. چرخ Evelo Omni می‌تواند این کمک را ارائه دهد. این چرخ را می‌توان جایگزین چرخ جلوی اکثر دوچرخه‌ها کرد و از قدرت الکتریکی آن استفاده نمود.

مطالعه متن کامل
تایرهای جدید دوچرخه

تایرهای جدید دوچرخه

لاستیک های دوچرخه بخاطر ضخامت کمی که دارند نسبت به سطح جاده بسیار آسیب پذیر هستند. البته شرکت tannus تولید کننده تایرهای دوچرخه برای محصول جدیدش نظر دیگری دارد.

مطالعه متن کامل
به گفته دانشمندان، 90درصد از ویروس های ساکن روی پوست ناشناخته هستند

به گفته دانشمندان، 90درصد از ویروس های ساکن روی پوست ناشناخته هستند

در سال های اخیر دانشمندان پیشرفت قابل توجهی را در زمینه تعیین خصوصیات جمعیت باکتریایی که معمولا روی پوست انسان زندگی می کند ودر سلامت و بیماری افراد نقش دارد بدست آورده اند. حال محققان دانشکده پزشکی پرلمان در دانشگاه پنسیلوانیا از تکنیک های پیشرفته برای بررسی جمعیت ویروسی پوست افراد یا ویروم استفاده کرده اند. مطالعه مزبور که ماه گذشته در ژورنال آنلاین mBio منتشر شد، نشان می دهد که بیشتر ویروس های دی ان ای که روی پوست سالم انسان قرار دارند "ماده تاریک" ویروسی هستند که پیش از این توصیف نشده اند. تحقیق مزبور همچنین توسعه مجموعه ای از ابزارهای تحلیل ویروم را شامل می شود که برای مطالعات بیشتر در اختیار محققان قرار دارد.

مطالعه متن کامل
 رادار فضایی به ردیابی خطر آلودگی آب زیرزمینی کمک می کند

رادار فضایی به ردیابی خطر آلودگی آب زیرزمینی کمک می کند

دفعه بعد که در حال حفاری برای گنج پنهان هستید، با برخورد به آب، دست نگه دارید. این منابع زیرزمینی باارزش تر از تمام گنج های افسانه ای هستند. در هر زمان خاص، نود درصد آب شیرین دسترس پذیر در زیر سطح قرار دارد. ما آن را می نوشیم، غذای خود را با آن رشد می دهیم، و برق صنایع را با آن تامین می کنیم.

مطالعه متن کامل
ورزش  فضایی در داخل سانتریفیوژ

ورزش فضایی در داخل سانتریفیوژ

گروهی از مهندسان دانشگاه ماساچوست یک گام دیگر در جهت تقویت و حفظ سلامت فضانوردان در فضا پیش رفتند. آنها سانتریفیوژی ساخته اند که افراد را قادر می سازد تا در شرایط بی وزنیِ فضا، با شبیه سازی جاذبه زمین ورزش کنند.

مطالعه متن کامل
فرار از حس غرق شدن در فناوری، با طراحی اثاثیه از فلز برنز

فرار از حس غرق شدن در فناوری، با طراحی اثاثیه از فلز برنز

فرانک ژپکما، طراح ارشد و موسس استودیوی هلندی ِ tjepمی گوید"به عنوان واکنشی در برابر دیجیتالی شدن و مجازی سازی تمامی نیازهای بنیادین انسان و حتی عشق و دوستی، من احساس می کنم تولید آثاری که برخلاف روند جاری باشند ضروری است". استودیوی tjep کلکسیونی از عصر برنز را برای نمایش در designblok prague 2014 در فضای تاریخی و مزین سالن رقص قصر colloredo mansfeld ارائه داده است.

مطالعه متن کامل
نگاهی به گذشته: کیهان به مثابه ماشین زمان

نگاهی به گذشته: کیهان به مثابه ماشین زمان

اکستریم دیپ فیلد هابل (Hubble eXtreme Deep Field) ترکیبی از تصاویر ثبت شده طی مدت 10 سال گذشته است که دانشمندان با استفاده از آن قصد شناسایی دورترین کهکشان های کیهان را دارند. هرچند ساختن ماشین های زمان همچنان در حد داستان های علمی- تخیلی محدود مانده است، اما به واسطه فواصل دوردستی که در کیهان وجود دارد می توان به گذشته ها نگاهی کرده و روند شکل گیری اجرام را از میلیاردها سال به این طرف دریافت.

مطالعه متن کامل