کوی دانش - kooy

آیا لجن و گِل می تواند روزی جایگزین غذای انسان شوند؟

آیا  لجن و گِل می تواند روزی جایگزین غذای انسان شوند؟
01 آذر
22:00 1393
اگر فرض کنید که روزی بر اثر یک فاجعه مصیبت بار تمام زمین و هر آنچه که بشر ساخته است از بین برود و تمام محصولات کشاورزی و غذایی را نابود کند، آیا ما از گرسنگی خواهیم مرد؟ اگر دنیا به پایان برسد ما همچنان می توانیم به حیات ادامه بدهیم یا لجن زارهای باکتری زا ما را از گرسنگی نجات خواهند داد، شاید بتوان گفت تنها در آن شرایط است که به خوردن آنها عادت می کنیم.

پروفسور جاشوا پیرز"Joshua Pearce" از دانشگاه تکنولوژی میشیگان در این باره می گوید: وقتی مردم به پایان دنیا فکر می کنند معمولا به مسائلی چون تاریکی دنیا، پیش گویی های ادیان الهی و نکبت و بدبختی  که بر دنیا حاکم می شود فکر می کنند اما واقعیت این است که خورشید همچنان طلوع می کند. وی تحقیقات خود را در یک کتاب به نام "تغذیه همگانی درهر شرایطی" جمع آوری کرده است که در این هفته به چاپ می رسد او در این کتاب به راهکارهایی که در صورت نابودی دنیا می توان بشر را از گرسنگی نجات داد پرداخته است:

راه نجات:
پروفسور پیرز می گوید: در بدترین شرایط پس از نابودی دنیا هم می توان به انسان غذا داد. ذخیره کردن کنسرو و مواد غذایی جوابگوی فاجعه جهانی نیست زیرا 5 سال طول می کشد تا بتوان آن را ذخیره کرد ومشکل به همین جا ختم نمی شود به عنوان مثال در آمریکا خانواده ها مانند قبل پول کافی ندارند وذخیره غذا در انبار فقط قیمت غذا را بیشتر کرده که و باعث شده جهان گرسنه تر شود. اما نگران نباشید حتی اگر خورشید برای چند سال خاموش شود و سیاره ما کاملا از بین برود ما انسانها هنوز زنده می مانیم ما راه حلی داریم تا به مدت 5 سال تمام انسانهای روی زمین غذایشان فراهم باشد و این مدت زمان کافی است تا دوباره سیاره ما خود را احیا کند و انسان بتواند کم کم  شروع به کشاورزی کند چنانچه که امروزه هم برای تهیه غذا همین کار را می کند.

جایگزینی برگرهای مک دونالد با حشره های کوچک و لجن:

با خوردن حشرات کوچک ، لجن و گِل ، انسان نه تنها زنده می ماند بلکه حالش هم خوب است. با دو روش ابتدایی این مشکل حل می شود: اول اینکه ما می توانیم سوخت های فسیلی را به غذا تبدیل کنیم یعنی با پرورش باکتری روی آنها، یا اینکه خود لجن زارهای باکتری زا را بخوریم و یا آنها را به موش ها بدهیم وبعد موش بخوریم! و دوم اینکه از بخش های فاسد شده فیبر چوب گیاهان و درختان برای رشد و پرورش  قارچ و نیز برای غذا دادن به حشرات بزرگتر و موش ها و بقیه حیوانات استفاده کنیم، به این ترتیب که درختان از کمبود نوراز بین می روند و اگر ازچوب درختان به عنوان منبع اولیه انرژی استفاده کنیم می توانیم به سوسک ها و موش ها غذا بدهیم سپس آنها را غذای موجودات بزرگترکنیم زنجیره غذایی را حفظ کنیم یا اینکه می توانیم فقط حشره های کوچک را نوش جان کنیم!

تا زمان راه اندازی کامل چنین سیستمی می توان به طورموقت از قارچ های درختان و برگ ها و باکتری ها تغذیه کرد.حتی این نوع زندگی هم خالی از لطف نخواهد بود، ما می توانیم شکر وکربنات را از لجن زارهای باکتری زا استخراج ونوشابه تولید کنیم همچنین می توان متخصصان خوبی برای تهیه غذا داشت که آن قدرها هم بد نیست!

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

مریم دارافکن

مریم دارافکن

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
یک مورد شایع میان کودکان و نوجوانان بروز سردرد است.

یک مورد شایع میان کودکان و نوجوانان بروز سردرد است.

به گفته متخصصین اطفال بعضی چیزها باعث بروز سردرد در کودکان و نوجوانان می شود.

مطالعه متن کامل
مدولاسیون کلسترول مغز: خط جدید تحقیقاتی در معالجه بیماری آلزایمر؟

مدولاسیون کلسترول مغز: خط جدید تحقیقاتی در معالجه بیماری آلزایمر؟

به تازگی دو تیم تحقیقاتی با بهره گیری از یک مدل مویش موفق شدند تا نشان بدهند که بیان بیش از حد آنزیمی خاص و مسئول از بین بردن کلسترول زیاد در مغز، می تواند روی جزء تاو بیماری آلزایمر اثر مثبتی داشته و آنرا تماما اصلاح نماید.

مطالعه متن کامل
روان‌شناسان، اولین آزمونِ خودارزیابیِ بزرگسالان برای رفتارهای تکراری در اوتیسم را طراحی کردند.

روان‌شناسان، اولین آزمونِ خودارزیابیِ بزرگسالان برای رفتارهای تکراری در اوتیسم را طراحی کردند.

روانشناسانِ دانشگاه کاردیف توانستند اولین آزمون خودارزیابی برای تشخیص اوتیسم در بزرگسالان را طراحی کنند.

مطالعه متن کامل
 سامسونگ جزئیات بیشتری را در مورد صفحه نمایش منعطف یوم (Youm) فاش کرد

سامسونگ جزئیات بیشتری را در مورد صفحه نمایش منعطف یوم (Youm) فاش کرد

دو سال قبل بود که برای اولین بار سامسونگ در نمایشگاه CES از فناوری صفحه نمایش منعطف یوم پرده برداری نمود. اواخر سال گذشته میلادی نیز سامسونگ نوت Edge را عرضه داشت که اولین محصول این شرکت با لحاظ شدن فناوری یادشده روی آن است. در نمایشگاه CES امسال، باز هم سامسونگ به لطف ارائه فناوری یوم، مفتخر به دریافت Innovation Award شد.

مطالعه متن کامل
ربات چشم عقابی می‌تواند مگس سرکه معمولی را بگیرد.

ربات چشم عقابی می‌تواند مگس سرکه معمولی را بگیرد.

دید یک ماشین و دقت یک ربات با هم ترکیب شده‌اند و به تحقیقاتی درباره مگس سرکه کمک می‌کنند.دانشمندان برنامه X-زیست استانفورد (Stanford's Bio-X program) رباتی ساخته‌اند که می‌تواند خیلی سریع‌تر از انسان موجودات ریز را شناسایی کرده و بگیرد، البته از نظر خود مگس‌ها بیشتر شبیه آدم ربایی توسط فضایی‌هاست!

مطالعه متن کامل