کوی دانش - kooy

نوعی تزریق جدید، درد زانوی دوندگان را تسکین می دهد

نوعی تزریق جدید، درد زانوی دوندگان را تسکین می دهد
05 اسفند
16:30 1394
تزریقی «بوتاکس مانند» به «فیزیک درمانی» اضافه می شود و نوعی زانو درد شایع میان دوندگان، دوچرخه سواران و افراد پر تحرک را تسکین می دهد. این وضعیت سندرم سربار مفصل زانو و ران (LPOS) نامیده می شود و روی یک نفر از هر هشت نفری که عادتِ ورزش کردنشان ترک نمی شود، اثر می گذارد. این شرایط باعث ایجاد درد روی مفصل زانو و کنار آن می شود و به گفته کارشناسان درمان آن می تواند چالش برانگیز باشد.

«ویکتور خابیه» رئیس بیمارستان ورزش درمانی در وست چستر شمالی در کوهستان  کیسکو واقع در شهر نیویورک  بیان داشت: «درمان زانو درد در دوندگان و دوچرخه سواران غالباً مشکل است اما برخی از بیماران به درمانهای موجود بسیار عالی جواب می دهند و در برخی افراد همچنان درد ادامه دارد.»

بدنبال تحقیق قبلی که نشان داد هشتاد درصد افراد مبتلا به LPOS عوارض دنباله داری بعد از انجام درمانهای رایج دارند و 74 درصد از بیماران، مجبور به کاهش سطح فعالیت خود شدند. روش های رایج درمانی شامل ورزش درمانی، تزریق داروهای ضد التهاب و استروئیدی است. چنانچه این درمان موفق آمیز نباشد، بیماران جراحی را انتخاب می کنند.

مطالعه جدید در کالج سلطنتی لندن صورت گرفت و شامل 45 بیمار بود. به هر بیمار نوعی سم بوتولینوم بنام Dysport برای تسکین درد ماهیچه ای در قسمت جلو خارج از ناحیه لگنی تزریق شد و بدنبال آن جلسات ورزش درمانی انجام شد.

هدف، مفصل ران بود زیرا در تحقیق قبلی محققین متذکر شدند افراد مبتلا به LPOS به جای کار کشیدن از ماهیچه های کفل ها در سرین از ماهیچه مفصل ران خود بیش از حد کار می کشند. 

بنا به گفته سرمایه گذاران، دوسوم (69 درصد) از بیماران نیازمند درمانهای بعدی نبودند و پنج سال بعد از تزریق به کفل ها و انجام درمان نیز دردی را تجربه نمی کردند.

«جو استفانی» فیزیوتراپیست کالج سلطنتی لندن و همکار نویسنده در مطالعه بیان داشت: «نبود روش های قطعی درمان برای بیمارانی که درد می کشند واقعاً ناامید کننده است.»

همچنین بیشتر ورزشکاران شرکت کننده در این تحقیق از فرصت های درمانی خسته شده اند و آخرین امید آنهاست، نتایج مثبتِ بدست آمده برای ما بسیار مهیج بود و برای انسان های پرتحرک در سرتاسر جهان معنی و مفهوم امیدوار کننده ای دارد.»

خابیه با این سخن کاملاً موافق است و اضاه میکند: «این یک یافته بسیار مهم است، زیرا در گذشته، جراحی تنها گزینه برای افرادی بود که به درمانهای رایج پاسخ نمی دادند.»

وی ادامه داد: «تزریق Dysport، ماهیچه ها و تاندون های سفت شده روی پا را تسکین می دهد، این ماهیچه در دوندگان و دوچرخه سواران بسیار سفت و سخت می شود، برای تسکین درد این ماهیچه ها ورزش درمانی توصیه می شود اما وقتی تراپی کافی نباشد، این تزریق یک گزینه جدید و مؤثر است.»

دکتر آلیسون فیزیوتراپیست (متخصص بازتوانی) در بیمارستان لنوکس هیل در نیوریورک است. او بر این باور است که تزریق یک راه حل شگفت انگیز است که به افرادی که دوره های ورزش درمانی را پس می زنند ، کمک می کند. همچنین افزود: تزریق سم، بافت جانبی را گسترش داده و نیاز است برای هر بیمار دوز بهینه تعیین شود.    

این تحقیق توسط کلینیک فورتیس و بیمارستانهای چلسی و وست مینستر در لندن انجام شد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

زینب فرامرزی

زینب فرامرزی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
الگویی جدید و ماژولار برای ساخت ابزارهای جدید

الگویی جدید و ماژولار برای ساخت ابزارهای جدید

نمونه عملی از این ابزار، به نام کیوبی مورف (Cubimorph) می تواند شکل خود را بنا به تقاضای کاربر تغییر بدهد. این ابزار تعاملیِ ماژولار که از زنجیره ای از مکعب ها ساخته شده است کاربر را به سوی ساخت ابزار دلخواه هدایت می کند، به این ترتیب ابزارهای تعاملی شکل خود را به منظور انطباق یافتن با کارکردهایی که کاربر آرزو دارد تغییر می دهند.

مطالعه متن کامل
روسیه تصاویری از ناوگان زیردریایی خود منتشر نمود

روسیه تصاویری از ناوگان زیردریایی خود منتشر نمود

وزارت دفاع روسیه تصاویری از یک کشتی باری را در حال انتقال دو فروند از زیردریایی های تهاجمی هسته ای، منتشر کرد.

مطالعه متن کامل
خوردن هر تکه پیتزا به سلامتی کودکان شما ضرر می‌رساند.

خوردن هر تکه پیتزا به سلامتی کودکان شما ضرر می‌رساند.

بر اساس تحقیقات جدید، هنگامی که کودکان پیتزا می‌خورند در واقع منبع کالری بیشتر، چربی اشباع شده و سدیم بیشتری را جذب بدن کرده‌اند و این برای سلامتی آنان بسیار مضر و خطرناک است.

مطالعه متن کامل
رابطه احساس رضایت از زندگی و پوکی استخوان

رابطه احساس رضایت از زندگی و پوکی استخوان

اگر شما جزو آندسته از کسانی می باشید که از زندگی خود رضایت دارید، پس خیالتان راحت باشد زیرا احتمال اینکه در میانسالی و پیری دچار پوکی استخوان شوید بسیار ضعیف است!

مطالعه متن کامل
4 باور اشتباه در مورد عنکبوت بیوه سیاه

4 باور اشتباه در مورد عنکبوت بیوه سیاه

در این تصویر عنکبوت بیوه سیاه "خجالتی" را مشاهده می کنید که روی دستان یک تننده شناس به آرامی راه می رود هفته جاری کام خانمی که برای صرف میان وعده هوس خوردن انگور کرده بود تلخ شد، این خانم 21 ساله اهل ورمونت وقتی دستش را داخل کیسه انگور کرد به وسیله یک عنکبوت بیوه سیاه گزیده شد. هرچند که فرد یادشده از این گزش جان سالم به در برد، اما برخی افراد با شنیدن این خبر از خیر مصرف انگور می گذرند. اما بنا به اعتقاد متخصصان پیش از آنکه شما نیز به جرگه افراد تحریم کننده مصرف انگور بپیوندید لازم است چند نکته را در مورد عنکبوت بیوه سیاه (که سوءباورهای زیادی هم در موردش وجود دارد) بدانید.

مطالعه متن کامل