کوی دانش - kooy

نوعی تزریق جدید، درد زانوی دوندگان را تسکین می دهد

نوعی تزریق جدید، درد زانوی دوندگان را تسکین می دهد
05 اسفند
16:30 1394
تزریقی «بوتاکس مانند» به «فیزیک درمانی» اضافه می شود و نوعی زانو درد شایع میان دوندگان، دوچرخه سواران و افراد پر تحرک را تسکین می دهد. این وضعیت سندرم سربار مفصل زانو و ران (LPOS) نامیده می شود و روی یک نفر از هر هشت نفری که عادتِ ورزش کردنشان ترک نمی شود، اثر می گذارد. این شرایط باعث ایجاد درد روی مفصل زانو و کنار آن می شود و به گفته کارشناسان درمان آن می تواند چالش برانگیز باشد.

«ویکتور خابیه» رئیس بیمارستان ورزش درمانی در وست چستر شمالی در کوهستان  کیسکو واقع در شهر نیویورک  بیان داشت: «درمان زانو درد در دوندگان و دوچرخه سواران غالباً مشکل است اما برخی از بیماران به درمانهای موجود بسیار عالی جواب می دهند و در برخی افراد همچنان درد ادامه دارد.»

بدنبال تحقیق قبلی که نشان داد هشتاد درصد افراد مبتلا به LPOS عوارض دنباله داری بعد از انجام درمانهای رایج دارند و 74 درصد از بیماران، مجبور به کاهش سطح فعالیت خود شدند. روش های رایج درمانی شامل ورزش درمانی، تزریق داروهای ضد التهاب و استروئیدی است. چنانچه این درمان موفق آمیز نباشد، بیماران جراحی را انتخاب می کنند.

مطالعه جدید در کالج سلطنتی لندن صورت گرفت و شامل 45 بیمار بود. به هر بیمار نوعی سم بوتولینوم بنام Dysport برای تسکین درد ماهیچه ای در قسمت جلو خارج از ناحیه لگنی تزریق شد و بدنبال آن جلسات ورزش درمانی انجام شد.

هدف، مفصل ران بود زیرا در تحقیق قبلی محققین متذکر شدند افراد مبتلا به LPOS به جای کار کشیدن از ماهیچه های کفل ها در سرین از ماهیچه مفصل ران خود بیش از حد کار می کشند. 

بنا به گفته سرمایه گذاران، دوسوم (69 درصد) از بیماران نیازمند درمانهای بعدی نبودند و پنج سال بعد از تزریق به کفل ها و انجام درمان نیز دردی را تجربه نمی کردند.

«جو استفانی» فیزیوتراپیست کالج سلطنتی لندن و همکار نویسنده در مطالعه بیان داشت: «نبود روش های قطعی درمان برای بیمارانی که درد می کشند واقعاً ناامید کننده است.»

همچنین بیشتر ورزشکاران شرکت کننده در این تحقیق از فرصت های درمانی خسته شده اند و آخرین امید آنهاست، نتایج مثبتِ بدست آمده برای ما بسیار مهیج بود و برای انسان های پرتحرک در سرتاسر جهان معنی و مفهوم امیدوار کننده ای دارد.»

خابیه با این سخن کاملاً موافق است و اضاه میکند: «این یک یافته بسیار مهم است، زیرا در گذشته، جراحی تنها گزینه برای افرادی بود که به درمانهای رایج پاسخ نمی دادند.»

وی ادامه داد: «تزریق Dysport، ماهیچه ها و تاندون های سفت شده روی پا را تسکین می دهد، این ماهیچه در دوندگان و دوچرخه سواران بسیار سفت و سخت می شود، برای تسکین درد این ماهیچه ها ورزش درمانی توصیه می شود اما وقتی تراپی کافی نباشد، این تزریق یک گزینه جدید و مؤثر است.»

دکتر آلیسون فیزیوتراپیست (متخصص بازتوانی) در بیمارستان لنوکس هیل در نیوریورک است. او بر این باور است که تزریق یک راه حل شگفت انگیز است که به افرادی که دوره های ورزش درمانی را پس می زنند ، کمک می کند. همچنین افزود: تزریق سم، بافت جانبی را گسترش داده و نیاز است برای هر بیمار دوز بهینه تعیین شود.    

این تحقیق توسط کلینیک فورتیس و بیمارستانهای چلسی و وست مینستر در لندن انجام شد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

زینب فرامرزی

زینب فرامرزی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
 مرسدس AMG GT ، 2016

مرسدس AMG GT ، 2016

شرکت مرسدس بنز برای سال 2016، در نظر دارد مدل جدید ی از AMG GT را با کمی تغییر در ظاهر و البته قیمتی بالاتر به بازار عرضه کند.‌

مطالعه متن کامل
ویدئو: ناسا از فناوری قدیم برای ساخت لباس های فضایی نسل آینده بهره می گیرد

ویدئو: ناسا از فناوری قدیم برای ساخت لباس های فضایی نسل آینده بهره می گیرد

ناسا برای طراحی لباس های جدید فضایی نگاهی به گذشته داشته است و فناوری های نوین را با دانش گذشته ترکیب می کند. ویدئویی که در ادامه شاهد آن هستید، این لباس به نمایش گذاشته شده است، با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
رباطِ ساخت انسان، می تواند جایگزین رباط متقاطع قدامی شود که دچار پارگی شده است

رباطِ ساخت انسان، می تواند جایگزین رباط متقاطع قدامی شود که دچار پارگی شده است

تصویری از یک رباط متقاطع قدامی پاره شده. اگر جزو افرادی باشید که خبرهای ورزشی را تعقیب می کنند احتمالا راجع به ورزشکارانی که ACL یا رباط متقاطع قدامی شان پاره شده شنیده اید. این رباط ران را به "درشت نی" متصل می سازد و اگر پاره شود دیگر درست نمی شود. معالجاتی که برای حل این مشکل به کار گرفته می شود غالبا شامل بازسازی ACL با استفاده از پیوندهایی از تاندون کاسه زانو است که استخوان کشکک (یا کاسه زانو) را به درشت نی متصل می کند (هرچند که انجام این کار نیز مشکلات خاص خودش را دارد). اکنون دانشمندان دانشگاه نورث وسترن در ایلینویز درحال تولید جایگزینی مصنوعی برای ACL هستند، که معالجه را بسیار موثرترمی سازد.

مطالعه متن کامل
بهترین اپ های یوگا

بهترین اپ های یوگا

از بهترین ویژگی های یوگا می توان به قابل اجرا بودنش فارغ از مکان حضور اشاره کرد. هر کسی می تواند با فراهم کردن یک تشکچه (یک جفت جوراب های چسبان یوگا) و چند دقیقه وقت آزاد، تمرین ذهنی /جسمی را به انجام برساند.

مطالعه متن کامل
جثه جانوران خونسرد زمینی در هوای گرم بزرگتر و در آب گرم کوچکتر می شود

جثه جانوران خونسرد زمینی در هوای گرم بزرگتر و در آب گرم کوچکتر می شود

نتایج حاصل از مطالعه ای جدید قویا این نکته را اثبات می کند که کمی میزان اکسیژن موجود در آب، موجب می گردد تا به هنگام گرم شدن محیط، اندازه بدن جانداران آبی در قیاس با جانوران زمینی کوچک تر شود.

مطالعه متن کامل