کوی دانش - kooy

چگونه Action Center را در ویندوز 10 سفارشی کنیم؟

چگونه Action Center را در ویندوز 10 سفارشی کنیم؟
17 دی
07:15 1394
یکی از بخش های جدیدی که با ویندوز 10 راهی کامپیوتر ها شد، Action Center است. محلی برای تمامی اعلان های سیستم و دسترسی سریع به تنظیمات گوناگون. برای این بخشِ تازه وارد یک آیکون بر روی taskbar درنظر گرفته شده است که با کلیک بر روی آن پنلِ Action Center باز خواهد شد. این پنل یکی از کاربردی ترین و بهترین تغییرات ویندوز 10 نسبت به اسلافش است و البته آنچه مهم است، اینست که کاربر می تواند آن را طبق سلیقه خودش سفارشی کند. در مطلب پیش رو این موضوع را با هم مرور می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

سفارشی کردن quick actions

quick actions درحقیقت کاربردی ترین بخش در Action Center می باشد. در این بخش شما می توانید براحتی نور صفحه نمایش را تنظیم کنید، Wi-Fi را روشن خاموش کنید، تنظیمات Quiet Hours را فعال ویا غیر فعال کنید (این بخش تنظیمات مربوط به عدم نمایش اعلانها بطور موقت را انجام می دهد) و البته گزینه های بیشتر.

شما می توانید برای استفاده از فضای بیشتر در پنل Action Center بر روی Collapse کلیک کنید تا صرفاً چهار گزینه اصلی را مشاهده کنید. البته این چهار گزینه نیز بنا به سلیقه شما قابل تغییرند. برای تغییر چهار گزینه اصلی در quick actions به شیوه زیر عمل کنید:

◄ به Settings وارد شوید.

◄ بر روی System کلیک کرده و از سمت چپ Notifications & actions را انتخاب کنید.

◄ در سمت راست تنظیمات مختلفی را مشاهده می کنید. در بالای همین قسمت چهار برنامه ای که در quick actions به عنوان انتخاب های اصلی شما وجود دارند، نمایش داده شده اند.

◄ بر روی آیکون هر کدام کلیک کنید تا لیست برنامه های قابل انتخاب نمایش داده شوند.


درست در زیر همین بخش تنظیمات دیگری هستند که می توانید آنها را فعال و غیر فعال کنید،

این تنظیمات شامل موارد ذیل می باشند:

Show me tips about windows

وقتی این گزینه فعال (on) می باشد، ویندوز 10 در برخی زمانها نکاتی را در قالب دستورالعمل های کوچک (tips and tricks) به شما آموزش می دهد. اگر شما از کاربران حرفه ای ویندوز نمی باشید، برخی از این دستورالعمل ها می تواند مهارت شما را در استفاده از ویندوز ارتقاء دهد.

Show app notifications

زمانی که فعال باشد، شما علاوه بر اعلان های سیستمی اعلانهایی را از برنامه های نصب شده بر روی کامپیوتر دریافت خواهید کرد.

Show notifications on the lock screen

عنوان این تنظیمات، خود بیانگر عملکردش می باشد. در صورتی که فعال باشد، شما در لاک اسکرین قادر به مشاهده اعلانها خواهید بود، لیکن اگر شما تمایلی نداشته باشید که در زمانیکه از سیستم دور هستید، سایر افراد با نگاه کردن به لاک اسکرینِ شما متوجه اعلانهای شما بشوند، می توانید این گزینه را off کنید. 

Show alarms, reminders, and incoming VOIP calls on the lock screen

تنظیماتی مثل alarm ها و reminderها و تماسهای وارده محدوده شخصی تری نسبت به اعلانهای سیستمی دارند، همچون گزینه پیشین، اگر شما تمایلی به نگاه سایر افراد به این اعلانها در لاک اسکرین ندارید می توانید آنرا خاموش کنید.

Hide notifications while presenting

اگر شما مشغول ارائه یک powerpoint در یک جلسه رسمی هستید، این گزینه را روشن کنید تا ویندوز 10 از نمایش اعلانها بر روی صفحه نمایش خودداری کند.


تنظیم دریافت اعلان برای هر برنامه

شما می توانید در تنظیم دریافت اعلانها یک قدم جلوتر هم بروید. در حقیقت شما می توانید تک تک برنامه های نصب شده بر روی کامپیوتر خود را بابت نمایش و عدم نمایش اعلانها مدیریت کنید.

برای اینکار وارد Settings > System > Notifications & actions شوید و با اِسکرول کردن ماوس به پایین و در قسمت Show notifications from these apps می توانید لیست برنامه هایی را که اقدام به ارسال اعلان می کنند مشاهده کنید. با خاموش کردن زبانه ای که در مقابل نام هر برنامه قرار دارد، اعلانهای آن برنامه را دیگر در Action Center مشاهده نخواهید کرد.

 

شما می توانید باز هم یک قدم جلوتر بروید

به این معنا که با کلیک کردن بر روی هر کدام از این برنامه ها وارد قسمتی می شوید که در آن می توانید به ترتیب نمایشِ اعلان، نمایش بنر کوچک در سمت راست و پایین صفحه نمایش هنگام دریافت اعلان، نمایش ویا عدم نمایش اعلان در لاک اسکرین، نمایش ویا عدم نمایش اعلان در Action Center و پخش ویا عدم پخش صدا هنگام دریافت اعلان را در این بخش برای برنامه مذکور تنظیم کنید. البته برخی برنامه ها مثل Twitter که بر روی ویندوز نصب می شوند، در این بخش تنظیمات خاص خود را نیز اضافه می کنند.

 

پاک کردن اعلانها

ممکن است شما بخواهید تمامی اعلانهای را در پنل Action Center حذف کنید. برای اینکار یا می توانید روی هر اعلان کلیک کرده تا برنامه مربوط به آن باز شود ویا اینکه موس را بر روی اعلان مورد نظر برده و بر روی دکمه x در کنار اعلان کلیک نمایید ویا گزینه Clear all را زده و همه اعلانها را از پنل حذف کنید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

محمد نبی زاده

محمد نبی زاده

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
سه پیشنهاد برای تعریف کلمه عبور در ویندوز 10

سه پیشنهاد برای تعریف کلمه عبور در ویندوز 10

در ویندوز 10 بطور جدی ویندوز و حساب کاربریِ مایکروسافتِ کاربر به هم متصلند. این موضوع در صورتی که شما به مایکروسافت حسن ظن و اعتماد داشته باشید مشکلی ایجاد نمی کند. بصورت کلی کاربران کامپیوتر از کلمات عبور پیچیده برای حسابهای اینترنتی خود استفاده می کنند ولی هنگام تنظیم کلمات عبور برای ویندوز برعکس عمل کرده و از کلمات عبور ساده استفاده می کنند. اگر شما هم بدنبال راحتی بیشتر هنگام وارد کردن کلمه عبور هستید، این مطلب را از کوی دانش از دست ندهید...

مطالعه متن کامل
تویوتا ماشین پیل سوختی هیدروژنیِ جدید خود را به اسم Mirai نام گذاری کرد

تویوتا ماشین پیل سوختی هیدروژنیِ جدید خود را به اسم Mirai نام گذاری کرد

تویوتا اسم جدیدترین ماشین پیل سوختی هیدروژنی خود را که سال 2015 وارد بازار فروش ایالات متحده خواهد شد، اعلام کرد. تویوتا Mirai که یک هفته مانده به نمایشگاه ماشین لس آنجلس 2014 رونمایی شده است تنها از سوخت هیدروژن استفاده می کند و با یک بار سوخت گیری کامل (در زمانی کمتر از 5 دقیقه) می تواند بیش از 480 کیلومتر مسیر را طی کند.

مطالعه متن کامل
کوچکترین سونای موجود درجهان

کوچکترین سونای موجود درجهان

"کوچکترین سونای موجود روی زمین" توسط یک هنرمند در کشور لتونی خلق شده است. البته ناگفته نماند که حمام سنتی سونا رسمی است که در این کشور سابقه بسیار طولانی دارد ولی امروزه لابه لای ِسبک زندگی مدرن شهری و ماشینی گمشده است.

مطالعه متن کامل
دارویی امید بخش برای بیماری پارکینسون یافت شده است

دارویی امید بخش برای بیماری پارکینسون یافت شده است

محققانِ دانشگاه «شِفیلد» انگلستان کشف کرده اند که دارویی که پیش از این چندین دهه برای درمان بیماری کبدی مورد استفاده بوده است، می تواند درمان مؤثری برای کاستن از سرعت پیشرفتِ بیماری پارکینسون باشد.

مطالعه متن کامل
معرفی 5 مورد از بهترین گوشی های هوشمند حال حاضر که از پردازنده های مدیاتک استفاده می کنند

معرفی 5 مورد از بهترین گوشی های هوشمند حال حاضر که از پردازنده های مدیاتک استفاده می کنند

بعد از سال ها رقابت در بازار گوشی های هوشمندِ چینی، به نظر می رسد که مدیاتک آماده توسعه به قسمت ها و بازارهای دیگر در سطح این کره خاکی است.

مطالعه متن کامل