کوی دانش - kooy

10 مشکل آزار دهنده در Galaxy S6 سامسونگ و نحوه غلبه بر آن ها (بخش دوم)

10 مشکل آزار دهنده در Galaxy S6 سامسونگ و نحوه غلبه بر آن ها (بخش دوم)
12 دی
08:45 1394
گوشی هوشمند Galaxy S6 بسیار زیبا بوده و همگان به راحتی عاشق آن می شوند. طراحی سامسونگ در این گوشی بهبود یافته و قدرت ویژه ای در این گوشی نهفته می باشد و همچنین خصوصیات آن شگفت انگیز است. ولی با این همه هنوز هم امکان وجود مشکل در این گوشی وجود دارد. ما بازخوردهای کاربران را جمع آوری کرده، شکایات را بررسی کرده و راه حل هایی برای مشکلات Galaxy S6 یافته ایم. در زیر به بررسی این مشکلات و نحوه غلبه بر آن ها می پردازیم.

1- پیغام خطای Unfortunately, Contacts has stopped

بطور معمول این پیغام خطا زمانی نمایش داده می شود که قصد برقراری یک تماس را دارید ولی این خطا ممکن است در موارد دیگر هم روی بدهد. این خطا محدود به Galaxy S6 نمی شود، در چند گوشی دیگر هم این خطا مشاهده شده است. برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است

 

راه حل

◄ به Settings > Application manager رفته و با «رد کردن (Swipe)» به تبِ All وارد شوید. در این قسمت Contacts را بیابید. بر روی Clear cach و Clear data بزنید. مشکل می بایست بر طرف شود.

 

◄ این مشکل ممکن است بخاطر دسترسی یک برنامه متفرقه به بخش مخاطبین شما بوجود آمده باشد. بعنوان مثال افراد بسیاری این مشکل را هنگام استفاده از +Google تجربه کرده اند و با حذف آپدیت ها، غیر فعال کردن ویا بازگشت آنها به تنظیمات گذشته این مشکل را برطرف کرده اند. شما همچنین می توانید با رفتن به حالت Safe Mode برنامه ای را که مسئول این وضعیت می باشد را پیدا کنید. برای دکمه پاور را بفشارید و Power off را انتخاب کنید تا گوشی خاموش شود. دکمه پاور و «کاهش صدا» را فشار دهید و زمانی که صفحه نمایش روشن شد، دکمه پاور را رها کنید اما همچنان دکمه «کاهش صدا» را تازمانی که صفحه Home را مشاهده کنید نگه دارید. در این حالت می بایست در گوشه پایین و سمت چپ صفحه عبارت Safe Mode را مشاهده کنید. اگر در این حالت مشکل وجود نداشت، قطعا یک برنامه باعث بوجود آمدن مشکل شده است. در اینحالت گوشی را ریبوت کرده تا از حالت Safe Mode خارج شوید. سپس برنامه های نصب شده را یکی یکی (از آخرین نصب به قبل) حذف کنید و بعد از هر حذف، وجود مشکل را چک کنید. همچنین می توانید با factory reset به یکباره همه را حذف و یکی یکی برنامه های سالم را نصب کنید.  


2- صدا در هنگام تماس بسیار کم است

بسیاری از مالکان Galaxy S6 از صدای کم گوشی هنگام مکالمه شکایت داشته اند. برای بعضی از آنها مشکل از میکروفون بوده و در حقیقت فردی که در آنسوی خط بوده صدا را بدرستی دریافت نمی کرده است. در بقیه موارد، مشکل از شنیدن صدای طرف مقابل بوده است و مواردی هم از مشکل موجود در اِسپیکر شکایت شده است.

 

راه کارها

◄ از یک هدستِ بلوتوث استفاده کنید. این روش یک روش مناسب برای تست کردن سلامت سخت افزار می باشد. اگر صدا در هدست بلوتوث بخوبی دریافت می شد آنگاه مشکل می تواند در میکروفون ویا اِسپیکر باشد که البته برای شما خیلی ارزانتر از وجود مشکل در بخشهای اصلی گوشی تمام می شود.

 

راه حل

◄ چک کنید که بر روی میکروفون ویا اسپیکر هیچگونه پلاستیک شفافی نچسبیده باشد.

◄ از یک مسواک نرم ویا «دمنده هوا» برای تمیز کردن این قسمتها استفاده کنید و مطمئن شوید که همه آنها تمیز هستند.

◄ اگر از قاب برای گوشی استفاده می کنید، یکبار بدون قاب تماس بگیرید و کیفیت تماس را بررسی کنید.

◄ کار مشخصی که می بایست انجام شود اینست که وقتی که درجه نمایشگر میزان صدا را روی صفحه نمایش مشاهده کردید بر روی «افزایش صدا»  بزنید و بر روی آیکون چرخ دنده بزنید و همه سطوح صدا را تنظیم کنید.

◄ در هنگام تماس، گزینه Extra volume را می بایست مشاهده کنید. از این قابلیت استفاده کنید.

◄ اگر هنوز مشکل برطرف نشده است، به نمایندگی مراجعه کنید


3- صدا در هنگام تماس بسیار کم است

پیغام خطای Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped یکی از رایجترین پیغامهای خطای گوشی های اندروید است که در هر زمان ویا با داشتن هر مدل ممکن است آنرا مشاهده کنید.

 

راه حل

◄ اولین گام شما می بایست این باشد که بدانید آیا همه برنامه های شما آپدیت هستند یاخیر. به Play Store بروید، وارد منو در سمت چپ شده و بر روی My apps و سپس Update all بزنید. بهترین حالت آپدیت کردن، استفاده از Wi-Fi می باشد.

◄ به Settings > Storage رفته و سپس بر روی Cached data بزنید و کَش را پاک کنید. 

◄ اگر مشکل همچنان برقرار بود، زمان از بین بردن پارتیشنِ کَش می باشد. گوشی را خاموش کنید و سپس دکمه های پاور، «افزایش صدا» و Home را باهم فشرده و نگه دارید. وقتی منوی ریکاوری را مشاهده کردید با استفاده از دکمه «کاهش صدا» گزینه Wipe cache partition را انتخاب و با دکمه پاور آنرا اجرا کنید. وقتی کار به پایان رسید گزینه reboot system را انتخاب و اجرا کنید.

◄ اگر مشکل برطرف نشد، شما می بایست گوشی را factory reset کنید. قبل از آن از اطلاعات خود یک بک آپ بگیرید.


4- دم نمایش اطلاعات موبایل در Quick toggle

برخی از مالکان Galaxy S6 مشکلی عجیب را تجربه کرده اند و طی آن اطلاعات موبایل خود را در Quick toggle مشاهده نمی کنند. سامسونگ برای این مشکل راه حلی خاص دارد.

 

راه حل

◄ به Samsung Store وارد شوید و از Galaxy Apps بدنبال QuickPanel Restore بگردید. برنامه را نصب و اجرا کنید. درون برنامه بر روی دکمه Restore بزنید. مشاهده می کنید که همه اطلاعات به Quick toggle باز خواهد گشت


5- Email بدرستی کار نمی کند

دلایل زیادی برای مشکلات مربوط به ایمیل وجود دارد، خود این مشکلات هم بسیار متنوع هستند. برخی از مشکلات مربوط به خود ایمیل هاست و برخی دیگر مربوط به همسان سازی آنها

 

راه حل

◄ در اولین اقدام می بایست حساب ایمیل را از Galaxy S6 حذف کنید. گوشی را ریبوت کرده و مجددا آنرا بسازید. بسیاری از مواقع این راه حل، مشکل را برطرف می کند.

◄ اگر بطور مشخص از ایمیلی استفاده می کنید که مربوط به شرکت خودتان می باشد، با مسئول IT شرکت در مورد مشکل بوجود آمده صحبت کنید. در موارد اینچنینی، عموما مشکل از سمت بخش IT می باشد!

◄ پارتیشن کَش را پاک کنید، دستورالعمل اینکار در انتهای مطلب آمده است.

◄ اگر مشکل برطرف نشد، گوشی را factory reset کنید. دستورالعمل آن در انتهای مطلب آمده است، فقط مطمئن شوید که فایلهای مهم خود را بک آپ گرفته باشید.


6- کارایی گوشی به طور محسوسی کم شده است

در دنیای دیجیتال هیچ موضوعی به اندازه یک گوشیِ کند و تنبل اعصاب انسان را خرد نمی کند و Galaxy S6 هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر متوجه شده اید که گوشی پرقدرت شما هنگام اجرای برنامه ها کند شده است چند موضوع ساده را برای برطرف کردن آن به شما پیشنهاد می کنیم

 

راه حل

Factory reset  می تواند بهترین راه حل برای این مشکل باشد ولی دردسر خاص خودش را دارد. در ادامه چند راه حل را به شما معرفی می کنیم که ممکن است با دردسر کمتری مشکل را برطرف کند

◄ اولین اقدام شما می بایست ریبوت کردن گوشی باشد. دکمه پاور را فشرده و Restart را انتخاب نمایید

◄ ریبوت کردن می بایست مشکل را برطرف کند، اگر بعد از چند روز مشکل مجددا بوجود آمد، پارتیشن کَش گوشی را پاک کنید. دستورالعمل آن در انتهای مطلب آمده است. پاک کردن کَش گوشی نگرانی ندارد. کش، محل نگهداری فایلهای زائدی است که توسط برنامه ها ایجاد می شوند و به آنها temp گفته می شود. حجم زیاد آنها گاها سیستم را دچار کندی می کنند. حذف پارتیشن کَش، هیچ مشکلی برای اطلاعات شما بوجود نمی آورد.

◄ اگر مشکل همچنان باقیست، می بایست تنظیمات مربوط به نمایش اَنیمیشن ها را تغییر دهید

1- به Settings رفته و بدنبال گزینه Developer Options بگردید. اگر آنرا نیافتید به مرحله 2 و اگر پیدا کردید به مرحله 5 بروید

2- گزینه About Phone را (که معمولا در انتها قرار دارد) انتخاب کنید.

3- هفت مرتبه بر روی Build Number بزنید. پیغامی را مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید Developer Options فعال شده است.

4- به صفحه اصلی در Settings بازگردید

5-  برروی Developer Options بزنیدو بدنبال 

Window Animation Scale، Transition Animation Scale ، Animator Animation Scale بگردید

6- همه موارد فوق بصورت پیش فرض بر روی 1x تنظیم شده اند، همه آنها را برروی 5x تنظیم کنید

◄ اگر مشکل کند بودن گوشی همچنان ادامه داشت، زمان آنست که گوشی را factory reset کنید. پیش از اقدام، مطمئن شوید که از تمامی اطلاعات مهم خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید سپس وارد Setting شده و Backup and Reset را انتخاب کنید و در مرحله بعد برروی Factory Reset بزنید.


7- گوشی بشدت داغ می کند

زمانی که پردازنده اصلی گوشی بیش از حد مشغول به فعالیت است، شما گوشی را هنگام لمس کردن، گرم و یا داغ خواهید یافت. این موضوع معمولا زمانی که مشغول یک بازی با گرافیک بالا هستید اتفاق می افتد. در این شرایط اگر چند دقیقه گوشی خود را کناری گذاشته و به آن استراحت دهید، مشکل برطرف می شود. در بیشتر مواقع، این اقدام مشکل را برطرف می کند ولی گاهی اوقات مشکل برطرف نمی شود و نیاز به اقدامات دیگری می باشد.

 

راه حل

◄ ریبوت کردن گوشی می بایست اولین اقدام شما باشد. دکمه Power را گرفته و نگهدارید و سپس بر روی Restart بزنید

◄ ریبوت کردن مثل یک مسکن عمل می کند و ممکن است بعد از چند لحظه، برنامه ای که در پس زمینه اجرا شده و باعث فعالیت بیش از حد CPU می شود، مجددا به کارش ادامه دهد. برنامه هایی را که بتازگی نصب کرده اید را حذف کنید، همچنین برنامه هایی که جدیدا بسیار از آنها استفاده کرده اید را نیز حذف کنید. زمانی که در آینده نیاز به هر کدام داشتید، می توانید مجددا آنها را نصب کنید.

برای حذف برنامه

1- بر روی آیکون برنامه ها (مربع های کوچک) که در سمت راست و پایین صفحه نمایش وجود دارد بزنید.

2- انگشت خود را بر روی هر برنامه ای که می خواهید حذف کنید، نگه دارید و از منویی که ظاهر می شود گزینه uninstall را انتخاب کنید.

متاسفانه شما نمی توانید برنامه هایی را که بصورت پیش فرض بر روی گوشی نصب شده است را حذف کنید، ولی می توانید آنها را غیر فعال کنید.

برای غیر فعال کردن برنامه های پیش فرض

1- وارد Settings شده و Applications را انتخاب کنید

2- گزینه Application Manager را انتخاب کنید

3- با swipe کردن به سمت چپ وارد تبِ All شوید

4- بر روی آیکون برنامه ای که می خواهید غیر فعال کنید تپ بزنید

5- گزینه Disable را انتخاب کنید

6- اگر در زمانی دیگر تمایل داشتید که برنامه را مجددا فعال کنید، کافیست با swipe کردن در Application Manager وارد تبِ Disabled شوید و هر برنامه ای که تمایل داشتید را انتخاب و گزینه Enable را انتخاب کنید.

اگر Galaxy S6 شما همچنان داغ می شود، می بایستfactory reset  کنید. این اقدام تمامی اطلاعات شما را پاک می کند بنابراین از اطلاعات مهم خود یک پشتیبان تهیه کنید.

برای factorey reset کردن:

1- وارد Settings شده و گزینه Backup and Reset را انتخاب کنید

2- گزینه factory reset را انتخاب کنید.


8- چرخش خودکار تصویر عمل نمی کند

زمانی که تصویر در صفحه نمایش Galaxy S6 شما بصورت خودکار چرخش ندارد، اصلی ترین احتمال، یک ایراد سخت افزاری می باشد. بنظر می رسد این مشکل بخاطر قابلیت شارژ سریع گوشی باشد. زمانی که بخاطر شارژ سریع گوشی، قسمت usb گرم می شود، زیروسکوپِ گوشی که کنار پورت usb قرار دارد، صدمه می بیند. اما اگر خوش شانس باشید ممکن است یک ایراد نرم افزاری باعث بوجود آمدن این مشکل شده باشد.

 

راه حل

◄ مطمئن شوید که قابلیت چرخش خودکار را خاموش نکرده باشید

1- قسمت notification panel را با swipe  کردن از قمست بالای صفحه باز کنید

2- در قسمت بالای این پنل، در بخش Quick toggle به Screen Rotation نگاهی بیاندازید

3- اگر Screen Rotation برنگ زرد هایلایت نشده بود، خاموش است. بر روی آن بزنید تا روشن شود

◄ اگر مشکل از تنظیمات Screen Rotation نبود، گوشی را ریبوت کنید. بر روی دکمه پاور زده و نگه دارید و سپس Restart را انتخاب کنید

◄ اگر همچنان مشکل باقی بود، قویترین احتمال همانا مشکل سخت افزاری می باشد. می بایست به نمایندگی مراجعه کنید


9- مشکل در بلوتوث

مشکلاتِ اتصال از طریق بلوتوث بسیار شایع هستند و شناسایی علت مشکل عموما سخت است. بسیاری از مواقع پس از آپدیت گوشی این مشکل بوجود می آید و می بایست تا زمانی که سامسونگ، بسته اصلاحی را عرضه کند، صبر کرد. با اینحال مواردی هم هست که می توان آزمایش کرد تا شاید مشکل برطرف شود.

 

راه حل

- اگر شما هنگام اتصال بلوتوث با ابزاری که پیش از این «جفت» شده اید، دچار مشکل می شوید

◄ اولین اقدام شما می بایست خاموش و روشن کردن بلوتوث باشد. در بیشتر موارد با این اقدام، مشکل برطرف می شود. برای اینکار درون notification panel  در بالای بخش quick toggle می توانید Bluetooth را مشاهده کنید. بر روی آن تپ کنید تا خاموش شود سپس ده ثانیه صبر کنید و مجددا آنرا روشن کنید.

◄ اگر مشکل برطرف نشد، گوشی را ریبوت کنید. دکمه Power را گرفته و نگهدارید و سپس بر روی Restart بزنید

◄ اگر باز هم مجددا مشکل برطرف نشد، می بایست مجددا با دستگاه دوم جفت شوید برای اینکار:

1- وارد Settings شده و Bluetooth را انتخاب کنید.

2- دستگاه مورد نظر را پیدا کرده و بر روی آیکون چرخ دنده در لبه راست صفحه نمایش (کنار نام آن دستگاه) بزنید.

3- بر روی UnPair بزنید

4- حال مجددا با دستگاه مورد نظر Pair (جفت) شوید.

- اگر شما هنگام اتصال بلوتوث با یک دستگاه جدید دچار مشکل می شوید

◄ اولین اقدام شما می بایست ریبوت کردن گوشی باشد. دکمه Power را گرفته و نگهدارید و سپس بر روی Restart بزنید.

◄ اگر همچنان مشکل باقیست، از بخش پشتیبانی سامسونگ و دستگاهی که می خواهید با آن ارتباط بلوتوثی داشته باشید کمک بگیرید.


10- روشنایی خودکار خودبخود خاموش می شود

در این مشکل، روشنایی خودکار که توسط شما فعال شده است، ناخودآگاه خاموش می شود.

 

راه حل

◄ یکی از شایعترین دلایل این موضوع، وجود برنامه Car Mode بر روی گوشی می باشد. این برنامه را حذف کنید.

◄ اگر مشکل برطرف نشد، می بایست بدنبال برنامه (عموما برنامه ای که مربوط به خواندن کتب الکترونیکی می باشد) بگردید که بتازگی نصب کرده اید. این برنامه ها عموما قابلیت تغییر میزان و شدت رنگ و نور را دارند. آنها را حذف کنید و وجود مشکل را مجددا تست کنید.


مراحل اجرای  Hard Reset

قبل از انجام این مراحل توجه داشته باشید که حتما گوشی شما "شارژ کامل" داشته باشد.

1- زمانی که گوشی خاموش است، همزمان، دکمه «افزایش صدا» را به همراه دکمه های پاور و Home  فشرده و نگه دارید.

2- هنگامی که لوگوی آندروید را مشاهده کردید، دکمه ها را رها کنید.

3- بعد از چند لحظه به منوی  بوت وارد می شوید.

4- با استفاده از دکمه «کاهش صدا» گزینه wipe data/factory reset را انتخاب و با استفاده از دکمه پاور آنرا انتخاب کنید.

5- با استفاده از دکمه «کاهش صدا» گزینه Yes — delete all user data را انتخاب و دکمه پاور را بزنید.

6- صبر کنید تا عملیات reset پایان پذیرد. با استفاده از دکمه پاور گوشی را ربوت کنید

 

مراحل پاک کردن کَش

1- زمانی که گوشی خاموش است، همزمان، دکمه «افزایش صدا» را به همراه دکمه های پاور و Home فشرده و نگه دارید.

2- هنگامی که لوگوی سامسونگ را مشاهده کردید، دکمه پاور را رها کنید ولی دو دکمه Home و «افزایش صدا» را همچنان نگه دارید.

3- زمانی که صفحه Android system recovery نمایش داده شد، همه دکمه ها را رها کنید.

4- با استفاده از دکمه «کاهش صدا» گزینه wipe cache partition را انتخاب و با استفاده از دکمه پاور آنرا انتخاب کنید.

5- در نهایت به منوی قبل بازخواهید گشت. از گزینه های بالایی، گزینه Reboot system now را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی

اشتراک

اخبار مرتبط


درباره نویسنده

محمد نبی زاده

محمد نبی زاده

 1. arian
  arian 18 دی, 17:42

  همش الکی بود من الان مدل 64 مشکیشو دارمedgeهیچکدوم از این مشکلات رو نداره غیر از برنامه هایی که مال خودشه داغ کردن اصلا تو کارش نیست بهتر نبود اولین گوشیو دستتون میگرفتین

 2. nader
  nader 22 دی, 00:25

  هیچی دیگه بگو سامسونگ با او عظمتش به درد هیچی نمیخره

 3. محمد نبی زاده
  محمد نبی زاده 22 دی, 00:29

  مشکلاتی که در مطلب فوق و مطالب اینچنینی به آن اشاره می شود، عمومیت نداشته و صرفا برخی کاربران با آنها درگیر هستند که این موارد در هر نوع تولیدی با هرنوع کیفیت ساختی می تواند اتفاق بیافتد و لزوما به معنای کیفیت پایین نیست

تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
تحلیل ضمنی فناوری Apple Pay، آیا پول های شما جای امنی هستند؟

تحلیل ضمنی فناوری Apple Pay، آیا پول های شما جای امنی هستند؟

سیستم پرداخت با موبایل جدید اپل، Apple Pay، 20 اکتبر افتتاح شد، و در حالیکه عده ای درباره میزان امنیت سیستم سوال داشتند، متخصصان امنیت گفتند که این سیستم امن تر از کارت کشیدن یا استفاده از کارت debit است.

مطالعه متن کامل
بهترین گوشی های نمایشگاه MWC 2015

بهترین گوشی های نمایشگاه MWC 2015

زمانی که لحظات خوبی دارید زمان به سرعت سپری می شود. اما این امر برای ما در کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلونا صادق نبود. آروز میکردیم که این کنگره به زودی به پایان نرسد، اما اکنون باید چمدان های خود را ببندیم و آماده ترک Nerdland شویم. قبل از ترک این کنگره تصمیم گرفتیم در پوششی رسانه ایی لیستی از بهترین گوشی های MWC 2015 را به شما معرفی کنیم. اگر شما خبرهای ما را دنبال کرده باشید، مطمئنا با گوشی هایی که از روز اول نمایشگاه معرفی کردیم آشنا شده اید. انتخاب گوشی های مورد علاقه ما فقط چند لحظه وقت می گیرد.

مطالعه متن کامل
وجود ارتباط بین آلودگی هوا و رشد شناختی کندتر در کودکان

وجود ارتباط بین آلودگی هوا و رشد شناختی کندتر در کودکان

در مدارس، سطوح بالای آلودگی هوای ناشی از ترافیک با رشد شناختی کندتر در کودکان 7 تا 10 ساله در بارسلونا ارتباط دارد.

مطالعه متن کامل
مطالعات حاکی از پیچیدگی شگفت انگیز بافت های شناختی در کودکان مبتلا به صرع می باشد

مطالعات حاکی از پیچیدگی شگفت انگیز بافت های شناختی در کودکان مبتلا به صرع می باشد

کودکان مبتلا به صرع در قیاس با سایر همتایان سالم خود با چالش های چندگانه ای مواجه هستند که از آنجمله می توان به خطر بیشتر «نقصان شناختی» اشاره داشت. سه مطالعه ای که در همین راستا انجام شده و در شصت ونهمین گردهمایی سالیانه جامعه صرع آمریکا (AES) ارائه شدند، زیربنای پیچیده رشد شناختی را در کودکان یاد شده مورد بررسی قرار داده است و نیاز به ارزیابی های هوشمندانه تر و مداخلات هدفمند را برای رفع مشکل این کودکان خاطر نشان می سازند.

مطالعه متن کامل
لیزر پلاسمای قابل تنظیم می تواند سرطان را تشخیص دهد

لیزر پلاسمای قابل تنظیم می تواند سرطان را تشخیص دهد

(تصویر) لیزر مایع: تصویری از لیزر پلاسمای قابل تنظیم

مطالعه متن کامل