کوی دانش - kooy

فهرست 6 طرح برگزیده برای رقابت ساخت پل تینتاگل

فهرست 6 طرح برگزیده برای رقابت ساخت پل تینتاگل
17 آذر
13:15 1394
سازه جدید قرار است در نزدیکی قلعه تینتاگل ساخته شود، قلعه مزبور که دارای ارزش تاریخی می باشد در شبه جزیره تینتاگل قرار دارد و از 137 طرح اولیه ای که برای این رقابت ارسال شدند، 6 تیم انتخاب شده و از آنها خواسته شد تا طرح های مفهومی اولیه خود را ترسیم نمایند. در نهایت پروپوزالهای یاد شده که برای نظرخواهی از عموم به نمایش درآمده است تا تاریخ 15 آذر 94 در محل مرکز اطلاعات توریستی دهکده تینتاگل قرار داده شد، سپس هیئت داوران در ژانویه 2016 دور هم جمع خواهند شد و برنده را در فوریه اعلام خواهند نمود. اطلاعات بیشتر در مورد این طرح ها را در ادامه مطلب ملاحظه نمایید.

(تصویر فوق) طرح ارائه شده توسط RFR و شرکت معماری ژان –فرانسیس بلاسل
پل کمانی سنگی که در تصویر مشاهده می نمایید به هدف تداعی استحکام مسیر باستانی که روزگاری در همین نقطه واقع شده بود طراحی شده است. به واسطه استفاده از سنگ های طبیعی، بین پل و صخره های اطراف قرابت وجود دارد و پل به صورتی کاملا طبیعی در میان منظره اطرافش جای می گیرد. افزون بر این شکل باریک شونده سازه گرانیتی یادآور "گلوگاه" و  "دین تانگل" می باشد که نام جزیره نیز برگرفته از آن است.


طرح ارائه شده توسط RFR  و شرکت معماری ژان–فرانسیس بلاسل


شرکت معماری دیتمار فیشتینگر و terrell
این طرح که توسط شرکت معماری دیتمار فیشتینگر عرضه شده است در جستجوی بازآفرینی یک مسیر پیاده روی است که در ایام قدیم به سمت جزیره وجود داشته است. طرح مزبور جایگزین دیوار قبلی قلعه و باریکه تاریخی آن شده است و کابل ها به واسطه «اتصالی خطی» پوشانده شده اند. با استفاده از صفحاتی از جنس فولاد ضد زنگ که در شکاف های دره تنگ و عمیق جای داده شده اند، تیر آهن فولادی در موقعیت افقی قرار داده شده است. در واقع اصل سازه ای که بدین منظور به کار رفته نوعی وارونگی نیروها را ایجاد می کند که از سازه ای به این شکل انتظار می رود و به جای استفاده از ستون های فشرده، پل توسط صفحات فولاد ضد زنگ باریکی برپا شده است.

طرح از دیتمار فیشتینگر


شرکت معماری مارکس بارفیلد به همراه فلینت و نیل، J&L GIBBONS LLP و MOLA
این پل میله ای که ساده ترین و قدیمی ترین شکل یک سازه گسترده می باشد را با هدف ساخت پلی مستحکم، و در عین حال سرشار از ظرافت طراحی کرده است. انتخاب مصالحی که برای ساخت پل به کار رفته است ملهم از منابع معدنی موجود در سایت می باشد، براین اساس شاهد استفاده از محافظ های برنزی و شمشیر  Excalibur افسانه ای آرتور هستیم. «زنگار برنزی» ظاهر و استحکام پل را افزایش می دهد، به این ترتیب ارتباط بصری با محیط طبیعی که در سایت موجود است برقرار می گردد. ستون های بلند، باریک و دوقلوی تعبیه شده  که برای پشتیبانی از سازه در نظر گرفته شده است رجعتی است به محیط سنگ و صخره ای اطراف و دودکش های معادنی که در سرتاسر ساحل مشاهده می شود .


طرح ارائه شده توسط مارک بارفیلد 


نی و شرکا به همراه ویلیام متیوز و همکاران
 در این طرح عرضه شده برای پل قلعه تینتاگل به جای آنکه تمرکز بر روی معرفی عنصر سومی باشد که فاصله بین فضای خالی را پر کند دو پایه مستقل پیشنهاد شده است که در قسمت میانی به هم رسیده و تقریبا با هم تماس پیدا می کنند. سازه که در قسمتی که از صخره  امتداد پیدا می کند 4.5 متر ارتفاع دارد و در قسمت مرکزی به ضخامت 170 میلی متر می رسد و نقطه اتصالی بین زمین اصلی و دو نیمه جزیره دارد. شکاف باریک میان این دو نیمه نشان دهنده انتقال و تنشی است که همزمان بین سرزمین اصلی و جزیره برقرار می باشد.


طرح ارائه شده توسط نی و شرکا


شرکت معماری نیال مک لافلین و price و myers
 در این طرح از کمان سنگی گرانیت کورنیش در امتداد شکاف استفاده شده است که ظاهرا جزیره را به سرزمین اصلی متصل می سازد و فرم کمانی از سنگ های لایه لایه تشکیل شده است، درحالیکه ساخت بخش به بخش آن حاکی از نیروی فشردگی که سازه را شناور نگاه می دارد و همین طور دیوارهای قطعه سایت است. سطح بالایی کمان مسیر سنگی را شامل می شود که توسط نرده هایی از برنز متصل شده است و تداعی گرهمان مسیر قدیمی گم شده به قلعه می باشد.


طرح ارائه شده توسط شرکت معماری نیال مک لافلین

ویلکینسون ایر و آتلیر وان
 ویلکینسون ایر و آتلیر وان اقدام به طراحی پلی نموده اند که هدف از آن نه تنها رقابت با ویرانه های تاریخی باقی مانده در سایت است بلکه تاکید هرچه بیشتر بر طبیعت زیبای اطراف را مدنظر داشته است، درعین حال افزایش دسترسی افراد به محل نیز لحاظ شده است. جنس این پل از مصالحی چون چوب بلوط و فولاد ضد زنگ می باشد، عناصر پل از مجموعه ای از اجزای کوچک تشکیل شده اند که به صورت دستی به محل سایت حمل می شود و آنجا مونتاژ می گردد. عرشه پل مستقیم و نسبتا باریک و اجزای لایه لایه ای در آن به کار رفته که در قسمت مرکزی مستحکم بوده و در لبه ها به صورت خلل و فرج دار می باشد، به این ترتیب فرمت خطی پل مورد تاکید بیشتری قرار می گیرد. فراوانی تخته سنگ ها در محل برجسته می شود، زیرا لایه بندی مواد مورد استفاده یادآور گذر ایام می باشد


طرح توسط ویلکینسون ایر 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


پل سان شان پکن برای المپیک زمستانی 2022

پل سان شان پکن برای المپیک زمستانی 2022

این پل که توسط استودیوی چینی-اتریشیِ پندا طراحی شده، قرار است بر روی رودخانه giu چین ساخته شود. طراحی این پل که قرار است برای المپیک زمستانی 2022 آماده شود برگرفته از نماد المپیک می باشد.

مطالعه متن کامل
پوششی تغییر شکل پذیر، برای محافظت از نوسانات حرارتیِ یک مرکز پزشکی

پوششی تغییر شکل پذیر، برای محافظت از نوسانات حرارتیِ یک مرکز پزشکی

یک مرکز پزشکی غیر عادی که برای العین، چهارمین شهر بزرگ امارات متحده عربی برنامه ریزی شده است شامل برج بزرگی است که در پوششی تغییر شکل پذیر پیچیده شده است. این پوشش عجیب کمک می کند تا نوسانات حرارتی شدید این منطقه متوازن شود. شرکت معماری Philippe Barriere Collective (PB+Co) دست به طراحی این پروژه به عنوان ترکیب مدرنی از پزشکی غربی و آلترناتیو، شیوه های حفظ محیط طبیعی و فناوری زده اند.

مطالعه متن کامل
زندگی بر لبه: کل یک شهر داخل صخره های ساحلی تراشیده می شود

زندگی بر لبه: کل یک شهر داخل صخره های ساحلی تراشیده می شود

پروژه "زندگی بر لبه " شهرهای آینده را به صورت اجتماعات پراکنده ای تجسم کرده است که در دل صخره های ساحلی سراسر جهان حفر شده اند. طراحان به جای اضافه کردن زمین بیشتر به نواحی شهری موجود، برای شکل دهی به زیست محیط های شهری آینده پیشنهاد استفاده از خطوط ساحلی و صخره ها را داده اند. این پروژه برنده جایزه نخست رقابت بین المللی سال گذشته d3 Housing Tomorrow شد که طی آن از طراحان دعوت شده بود تا کانسپت معماری مسکونی را مورد اکتشاف و بازنگری قرار بدهند.

مطالعه متن کامل
رونمایی از پاویلیون چاپ سه بعدی از جنس بتن پودری

رونمایی از پاویلیون چاپ سه بعدی از جنس بتن پودری

رونالد رائل و دانشکده طراحی زیست محیطی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی به تازگی از سازه ای بدیع پرده برداری کرده اند که به روش چاپ سه بعدی ساخته شده و از جنس بتن پودری می باشد. این ساختمان که در اصل یک پاویلیون پیچ و تاب دارمی باشد 2.7 متر ارتفاع در 3.6 در 3.6 متر مساحت دارد و متشکل از 840 بلوک سفارشی از جنس پلیمر بتن پورتلندی ِ فاقد اکسیدآهن می باشد. آجرهای رنگی براساس الگوهای پیچ و تاب دار ظریفی پرینت شده اند که به نور طبیعی امکان می دهد به فضای داخلی پاویلیون بتابد و ساختمان آن به هنگام روشن شدن از داخل، همانند فانوسی بدرخشد. به گفته دانشکده طراحی زیست محیطی دانشگاه کالیفرنیا برکلی این پاویلیون "اولین و بزرگترین سازه بتنی چاپ سه بعدی پودر محور می باشد که تاکنون ساخته شده است."

مطالعه متن کامل
باغ معلق بزرگراهی در سائوپائولو با قابلیت فیلتر بیست درصد از کربن تولیدی اتومبیلها

باغ معلق بزرگراهی در سائوپائولو با قابلیت فیلتر بیست درصد از کربن تولیدی اتومبیلها

شرکت فرانسوی برزیلی riptyque Architecture از طرح بلند پروازانه ای برای تبدیل فضای زیر یک پل Minhocão viaduct که مدت ها به حال خود رها شده به یک فضای عمومی شاداب رونمایی کرده است که پوشیده از گیاهان معلق باشد. معماران شرکت، بنحوی برنامه ریزی کرده اند تا گیاهانی را که از نظر تولید اکسیژن بهینه هستند در طولِ سه کیلومتر از بخش مرتفع بنا قرار بدهند که بدین ترتیب 20 درصد از دی اکسید کربن اتومبیل های بزرگراه تصفیه شود.

مطالعه متن کامل
iPhone در تحقیقات ژنتیکی ایفای نقش خواهد کرد

iPhone در تحقیقات ژنتیکی ایفای نقش خواهد کرد

شرکت اپل معتقد است به زودی گوشی iPhone با جمع آوری DNA با هدف شناسایی و تشخیص بیماری ها و دسترسی کاربران به نتایج بدست آمده، به ابزاری کارا در مطالعات ژنتیکی تبدیل خواهد شد.

مطالعه متن کامل
چگونه حس بویایی ما و انسان های نخستین فرگشت (تکامل) یافته است؟

چگونه حس بویایی ما و انسان های نخستین فرگشت (تکامل) یافته است؟

گروهی از دانشمندان به سرپرستی دکتر کارا هوور از دانشگاه فیربانکس آلاسکا با همکاری پروفسور متیو کاب از دانشگاه منچستر، مطالعه کردند که چگونه حس بویایی ما فرگشت یافته است، و حتی چگونه انسان های نخستینی که منقرض شده اند توانایی بوییدن داشتند.

مطالعه متن کامل
کاربرد گرافن به عنوان میکسر فرکانس

کاربرد گرافن به عنوان میکسر فرکانس

یک پروفسور، یک محقق فوق دکترا و یک دانشجوی ارشد بر روی ترامپولین (تشک پرش) پریدند! جمله فوق یک مزاح نیست بلکه آغازی برای توضیح تحقیقات جدید بر روی ماده شگفت انگیز گرافن است. گروهی به سرپرستی روبرتو د آلبا، دانشجوی ارشد فیزیک و Jeevak Parpia پروفسور و رئیس دپارتمان فیزیک، مقاله ای در Nature Nanotechnology راجع به کاربردهای دیگر برای این ماده روان، بسیار قوی و بسیار سبک منتشر کرده اند. در این تحقیق قابلیت استفاده از «تنش گرافن» بعنوان نوعی واسطه بین حالت های ارتعاشی که اجازه انتقال مستقیم انرژی از یک فرکانس به فرکانس دیگر را می دهد، نمایش داده شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
فلفل قرمز می‌تواند از آسیب به کبد و پیشرفت آسیب جلوگیری کند.

فلفل قرمز می‌تواند از آسیب به کبد و پیشرفت آسیب جلوگیری کند.

نتایج پژوهشی جدید نشان داد مصرف روزانه کپسای‌سین، ترکیبی فعال در فلفل قرمز، اثرات سودمندی روی آسیب‌های کبدی دارد.

مطالعه متن کامل
معرفی گوشی های هوشمند دارای حافظه داخلی 128 گیگابایت

معرفی گوشی های هوشمند دارای حافظه داخلی 128 گیگابایت

در صورتی که متوجه نشده اید، ما به نقطه ای رسیده ایم که گوشی های هوشمند می توانند به اندازه یک لپ تاپ حافظه ذخیره سازی ارائه نمایند. از آنجایی که سامسونگ چیپ فلش NAND جدیدی را توسعه داده، در آینده ای نزدیک، گوشی های هوشمند میان رده ای با حافظه داخلی 128 گیگابایت را خواهیم دید. البته استفاده از حافظه های داخلی 32 گیگابایتی در گوشی های سطح بالا برای مدتی اجتناب ناپذیر بود.

مطالعه متن کامل