کوی دانش - kooy

فهرست 6 طرح برگزیده برای رقابت ساخت پل تینتاگل

فهرست 6 طرح برگزیده برای رقابت ساخت پل تینتاگل
17 آذر
13:15 1394
سازه جدید قرار است در نزدیکی قلعه تینتاگل ساخته شود، قلعه مزبور که دارای ارزش تاریخی می باشد در شبه جزیره تینتاگل قرار دارد و از 137 طرح اولیه ای که برای این رقابت ارسال شدند، 6 تیم انتخاب شده و از آنها خواسته شد تا طرح های مفهومی اولیه خود را ترسیم نمایند. در نهایت پروپوزالهای یاد شده که برای نظرخواهی از عموم به نمایش درآمده است تا تاریخ 15 آذر 94 در محل مرکز اطلاعات توریستی دهکده تینتاگل قرار داده شد، سپس هیئت داوران در ژانویه 2016 دور هم جمع خواهند شد و برنده را در فوریه اعلام خواهند نمود. اطلاعات بیشتر در مورد این طرح ها را در ادامه مطلب ملاحظه نمایید.

(تصویر فوق) طرح ارائه شده توسط RFR و شرکت معماری ژان –فرانسیس بلاسل
پل کمانی سنگی که در تصویر مشاهده می نمایید به هدف تداعی استحکام مسیر باستانی که روزگاری در همین نقطه واقع شده بود طراحی شده است. به واسطه استفاده از سنگ های طبیعی، بین پل و صخره های اطراف قرابت وجود دارد و پل به صورتی کاملا طبیعی در میان منظره اطرافش جای می گیرد. افزون بر این شکل باریک شونده سازه گرانیتی یادآور "گلوگاه" و  "دین تانگل" می باشد که نام جزیره نیز برگرفته از آن است.


طرح ارائه شده توسط RFR  و شرکت معماری ژان–فرانسیس بلاسل


شرکت معماری دیتمار فیشتینگر و terrell
این طرح که توسط شرکت معماری دیتمار فیشتینگر عرضه شده است در جستجوی بازآفرینی یک مسیر پیاده روی است که در ایام قدیم به سمت جزیره وجود داشته است. طرح مزبور جایگزین دیوار قبلی قلعه و باریکه تاریخی آن شده است و کابل ها به واسطه «اتصالی خطی» پوشانده شده اند. با استفاده از صفحاتی از جنس فولاد ضد زنگ که در شکاف های دره تنگ و عمیق جای داده شده اند، تیر آهن فولادی در موقعیت افقی قرار داده شده است. در واقع اصل سازه ای که بدین منظور به کار رفته نوعی وارونگی نیروها را ایجاد می کند که از سازه ای به این شکل انتظار می رود و به جای استفاده از ستون های فشرده، پل توسط صفحات فولاد ضد زنگ باریکی برپا شده است.

طرح از دیتمار فیشتینگر


شرکت معماری مارکس بارفیلد به همراه فلینت و نیل، J&L GIBBONS LLP و MOLA
این پل میله ای که ساده ترین و قدیمی ترین شکل یک سازه گسترده می باشد را با هدف ساخت پلی مستحکم، و در عین حال سرشار از ظرافت طراحی کرده است. انتخاب مصالحی که برای ساخت پل به کار رفته است ملهم از منابع معدنی موجود در سایت می باشد، براین اساس شاهد استفاده از محافظ های برنزی و شمشیر  Excalibur افسانه ای آرتور هستیم. «زنگار برنزی» ظاهر و استحکام پل را افزایش می دهد، به این ترتیب ارتباط بصری با محیط طبیعی که در سایت موجود است برقرار می گردد. ستون های بلند، باریک و دوقلوی تعبیه شده  که برای پشتیبانی از سازه در نظر گرفته شده است رجعتی است به محیط سنگ و صخره ای اطراف و دودکش های معادنی که در سرتاسر ساحل مشاهده می شود .


طرح ارائه شده توسط مارک بارفیلد 


نی و شرکا به همراه ویلیام متیوز و همکاران
 در این طرح عرضه شده برای پل قلعه تینتاگل به جای آنکه تمرکز بر روی معرفی عنصر سومی باشد که فاصله بین فضای خالی را پر کند دو پایه مستقل پیشنهاد شده است که در قسمت میانی به هم رسیده و تقریبا با هم تماس پیدا می کنند. سازه که در قسمتی که از صخره  امتداد پیدا می کند 4.5 متر ارتفاع دارد و در قسمت مرکزی به ضخامت 170 میلی متر می رسد و نقطه اتصالی بین زمین اصلی و دو نیمه جزیره دارد. شکاف باریک میان این دو نیمه نشان دهنده انتقال و تنشی است که همزمان بین سرزمین اصلی و جزیره برقرار می باشد.


طرح ارائه شده توسط نی و شرکا


شرکت معماری نیال مک لافلین و price و myers
 در این طرح از کمان سنگی گرانیت کورنیش در امتداد شکاف استفاده شده است که ظاهرا جزیره را به سرزمین اصلی متصل می سازد و فرم کمانی از سنگ های لایه لایه تشکیل شده است، درحالیکه ساخت بخش به بخش آن حاکی از نیروی فشردگی که سازه را شناور نگاه می دارد و همین طور دیوارهای قطعه سایت است. سطح بالایی کمان مسیر سنگی را شامل می شود که توسط نرده هایی از برنز متصل شده است و تداعی گرهمان مسیر قدیمی گم شده به قلعه می باشد.


طرح ارائه شده توسط شرکت معماری نیال مک لافلین

ویلکینسون ایر و آتلیر وان
 ویلکینسون ایر و آتلیر وان اقدام به طراحی پلی نموده اند که هدف از آن نه تنها رقابت با ویرانه های تاریخی باقی مانده در سایت است بلکه تاکید هرچه بیشتر بر طبیعت زیبای اطراف را مدنظر داشته است، درعین حال افزایش دسترسی افراد به محل نیز لحاظ شده است. جنس این پل از مصالحی چون چوب بلوط و فولاد ضد زنگ می باشد، عناصر پل از مجموعه ای از اجزای کوچک تشکیل شده اند که به صورت دستی به محل سایت حمل می شود و آنجا مونتاژ می گردد. عرشه پل مستقیم و نسبتا باریک و اجزای لایه لایه ای در آن به کار رفته که در قسمت مرکزی مستحکم بوده و در لبه ها به صورت خلل و فرج دار می باشد، به این ترتیب فرمت خطی پل مورد تاکید بیشتری قرار می گیرد. فراوانی تخته سنگ ها در محل برجسته می شود، زیرا لایه بندی مواد مورد استفاده یادآور گذر ایام می باشد


طرح توسط ویلکینسون ایر 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


پل سان شان پکن برای المپیک زمستانی 2022

پل سان شان پکن برای المپیک زمستانی 2022

این پل که توسط استودیوی چینی-اتریشیِ پندا طراحی شده، قرار است بر روی رودخانه giu چین ساخته شود. طراحی این پل که قرار است برای المپیک زمستانی 2022 آماده شود برگرفته از نماد المپیک می باشد.

مطالعه متن کامل
پوششی تغییر شکل پذیر، برای محافظت از نوسانات حرارتیِ یک مرکز پزشکی

پوششی تغییر شکل پذیر، برای محافظت از نوسانات حرارتیِ یک مرکز پزشکی

یک مرکز پزشکی غیر عادی که برای العین، چهارمین شهر بزرگ امارات متحده عربی برنامه ریزی شده است شامل برج بزرگی است که در پوششی تغییر شکل پذیر پیچیده شده است. این پوشش عجیب کمک می کند تا نوسانات حرارتی شدید این منطقه متوازن شود. شرکت معماری Philippe Barriere Collective (PB+Co) دست به طراحی این پروژه به عنوان ترکیب مدرنی از پزشکی غربی و آلترناتیو، شیوه های حفظ محیط طبیعی و فناوری زده اند.

مطالعه متن کامل
زندگی بر لبه: کل یک شهر داخل صخره های ساحلی تراشیده می شود

زندگی بر لبه: کل یک شهر داخل صخره های ساحلی تراشیده می شود

پروژه "زندگی بر لبه " شهرهای آینده را به صورت اجتماعات پراکنده ای تجسم کرده است که در دل صخره های ساحلی سراسر جهان حفر شده اند. طراحان به جای اضافه کردن زمین بیشتر به نواحی شهری موجود، برای شکل دهی به زیست محیط های شهری آینده پیشنهاد استفاده از خطوط ساحلی و صخره ها را داده اند. این پروژه برنده جایزه نخست رقابت بین المللی سال گذشته d3 Housing Tomorrow شد که طی آن از طراحان دعوت شده بود تا کانسپت معماری مسکونی را مورد اکتشاف و بازنگری قرار بدهند.

مطالعه متن کامل
رونمایی از پاویلیون چاپ سه بعدی از جنس بتن پودری

رونمایی از پاویلیون چاپ سه بعدی از جنس بتن پودری

رونالد رائل و دانشکده طراحی زیست محیطی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی به تازگی از سازه ای بدیع پرده برداری کرده اند که به روش چاپ سه بعدی ساخته شده و از جنس بتن پودری می باشد. این ساختمان که در اصل یک پاویلیون پیچ و تاب دارمی باشد 2.7 متر ارتفاع در 3.6 در 3.6 متر مساحت دارد و متشکل از 840 بلوک سفارشی از جنس پلیمر بتن پورتلندی ِ فاقد اکسیدآهن می باشد. آجرهای رنگی براساس الگوهای پیچ و تاب دار ظریفی پرینت شده اند که به نور طبیعی امکان می دهد به فضای داخلی پاویلیون بتابد و ساختمان آن به هنگام روشن شدن از داخل، همانند فانوسی بدرخشد. به گفته دانشکده طراحی زیست محیطی دانشگاه کالیفرنیا برکلی این پاویلیون "اولین و بزرگترین سازه بتنی چاپ سه بعدی پودر محور می باشد که تاکنون ساخته شده است."

مطالعه متن کامل
باغ معلق بزرگراهی در سائوپائولو با قابلیت فیلتر بیست درصد از کربن تولیدی اتومبیلها

باغ معلق بزرگراهی در سائوپائولو با قابلیت فیلتر بیست درصد از کربن تولیدی اتومبیلها

شرکت فرانسوی برزیلی riptyque Architecture از طرح بلند پروازانه ای برای تبدیل فضای زیر یک پل Minhocão viaduct که مدت ها به حال خود رها شده به یک فضای عمومی شاداب رونمایی کرده است که پوشیده از گیاهان معلق باشد. معماران شرکت، بنحوی برنامه ریزی کرده اند تا گیاهانی را که از نظر تولید اکسیژن بهینه هستند در طولِ سه کیلومتر از بخش مرتفع بنا قرار بدهند که بدین ترتیب 20 درصد از دی اکسید کربن اتومبیل های بزرگراه تصفیه شود.

مطالعه متن کامل
ویدئو: کشف فسیل پستاندار باستانی عجیب با ابعاد اسب آبی در جزایر آلوتیان

ویدئو: کشف فسیل پستاندار باستانی عجیب با ابعاد اسب آبی در جزایر آلوتیان

کشف فسیل یک پستاندار باستانی که پوزه ای دراز و عاج داشته است و با مکیدن گیاهان تغذیه می کرده است

مطالعه متن کامل
ابداع یک روش درمان مبتنی بر پروتئین که نتایج امیدبخشی در برابر سرطان خون از خود نشان داده است

ابداع یک روش درمان مبتنی بر پروتئین که نتایج امیدبخشی در برابر سرطان خون از خود نشان داده است

کشف پروتئینی با قابلیت اتصال انتخابی و ارائه سیگنال مرگ به سلول های سرطان خون. مقاومت سلول های سرطان خون به شیمی درمانی، یکی از موانع جدی بر سر راه درمان لوسمی حاد لنفوبلاستیک (ALL) است که رایج ترین شکل از سرطان در کودکان می باشد. حال محققان بیمارستان کودکان لس آنجلس (CHLA) درمانی جدید مبتنی بر پروتئین را طراحی کرده و توسعه داده اند که بنا به باور ایشان در برابر سلول های سرطان خون مقاوم به دارو بسیار موثر هستند. همچنین ممکن است این کشف قدرت گزینه های درمان استاندارد مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی را تقویت کند.

مطالعه متن کامل
بنا به مطالعه انجام گرفته دارو در فضا سریع تر از زمین فاسد نمی شود

بنا به مطالعه انجام گرفته دارو در فضا سریع تر از زمین فاسد نمی شود

بنا به مطالعه جدیدی که توسط کالج دارویی بایلور در آمریکا صورت گرفته است، شواهد دست اول حاکی از آنست که دارو به واسطه قرار گرفتن در محیط فضا فاسد نمی شود. طی این مطالعه نمونه داروهای بازگردانده شده از ایستگاه فضایی بین المللی مورد بازبینی قرار گرفت، براین اساس تحقیق مزبور اولین گام در یک مسیر مطالعاتی جدید به شمار می رود.

مطالعه متن کامل
گوشی هوشمند جدید شرکت سونی با نمایشگر 4.6 اینچی و روزولوشن 1080 پیکسل در حال ساخت است، آیا نام این گوشی Xperia Z4 Compact خواهد بود؟

گوشی هوشمند جدید شرکت سونی با نمایشگر 4.6 اینچی و روزولوشن 1080 پیکسل در حال ساخت است، آیا نام این گوشی Xperia Z4 Compact خواهد بود؟

دستگاه معرفی نشده ی شرکت سونی با شماره مدل E5663 اخیراً در سایت های GFXBench و GeekBench معرفی شده است. به طور حتم این موضوع خبر جذابی نیست، اما مشخصات این دستگاه جدید واقعاً جالب توجه است.

مطالعه متن کامل
پژوهشگران دانشگاه نیوسات ولز در زمینه راندمان انرژی خورشیدی یک رکورد جهانی بر جای گذاشتند

پژوهشگران دانشگاه نیوسات ولز در زمینه راندمان انرژی خورشیدی یک رکورد جهانی بر جای گذاشتند

پژوهشگران انرژی خورشیدی در دانشگاه نیوسات ولز (UNSW) مدعی هستند که سیستمی را تولید کرده اند که بیش از 40 درصد از نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کند و بدین وسیله عنوان بالاترین راندمان سیستم فتوولتائیک را که تاکنون گزارش شده است، در اختیار خود گرفته اند (فتوولتائیک، در ارتباط با تولید جریان الکتریکی در محل اتصال دو ماده ای می باشد که در معرض نور قرار می گیرند).

مطالعه متن کامل