کوی دانش - kooy

رولر سه چرخه تریل پاد (Trailpod) را می توان برای جابه جایی انواع بار به صورت زمینی استفاده کرد

رولر سه چرخه تریل پاد (Trailpod) را می توان برای جابه جایی انواع بار به صورت زمینی استفاده کرد
13 آبان
22:15 1394
نسل ها پشت سر هم از کوله پشتی به عنوان ابزاری برای جا دادن و جا به جایی وسایل و لباس و حمل کردن آنها با خود استفاده می شده است. هرچند چرخ های دستی نیز به سرعت درحال مطرح شدن و گرفتن جای کوله پشتی ها هستند. در گذشته اخباری در مورد چرخ دستی هایی همچون Monowalker و Armadillo هم منتشر شد و به علاوه خبرهایی در مورد یکی دو طرح دیگر که به جمع آوری سرمایه از بخش عمومی و سایت های طراحی رسیدند هم به گوش رسید. در این میان تریل پاد گزینه دیگری است که با استفاده از سه چرخ و ترکیب خاص محور چرخشی آن، می توان از آن برای جا به جایی وسایل روی شن و ماسه، گل و لای، چمن و هر سطح دیگری که فکرش را بکنید استفاده کرد.

تصویر فوق: طراحی سه چرخه به نحوی است که همواره دو چرخ روی زمین قرار دارد.

تریل پاد که نیمی چمدان چرخ دار و نیمی نیز چرخ دستی شخصی مناسب تمام سطوح می باشد، به عنوان پروژه ای مشترک بین شرکت مشاوره طراحی Therefore در لندن و HandiWorld Ltd به انجام رسیده است. شرکت لندنی  پیش از این نیز در پروژه های جمع آوری هزینه عمومی همانند Gravity Lights همکاری داشته است. فناوری چرخ Camba که از سوی شرکت HandiWorld Ltd ابداع شده است موجب متمایز شدنِ تریل پاد از چرخ دستی های دیگر همانند Monowalker و Armadillo می شود که سیستم چرخ هایشان سنتی تر است، به این ترتیب چرخ دستی جدید برای استفاده بر روی سطوح مختلف در هوای آزاد به خوبی سازگاری دارد. طراحی Camba برای کشیدن چرخ دستی روی سطوح مختلف بهینه سازی شده است و دارای چرخ هایی با زوایای تند و محورهای مستقل حرکتی می باشد. این سیستمِ چرخ ها همچنین روی چرخ دستی دیگری به نام HandiMoova هم استفاده شده است.

 

 

"سیستم تعلیق منحصر به فرد Camba چرخی نیمکره ای را با سیستم محور مستقل چرخان ترکیب کرده است." طراحان تریل پاد در کمپین خود روی سایت Indiegogo اظهار داشته اند: "ساختار بزرگ چرخ نیمکره ای بار را به نحوی پخش می کند که هنگام حرکت دادن، چرخ دستی روی سطوح نرم فرونرفته یا گیر نکند. محور چرخشی امکان غلبه چرخ را بر موانع بزرگی که محورهای ثابت کوچک نمی توانند، فراهم می سازد."

طراحی تریل پاد به گونه ای است که در نگاه اول و تا قبل از اینکه استفاده از آنرا واقعاً امتحان کنید باورتان نمی شود که می توان همه جا و روی همه سطوح به حمل و نقل بار و وسایل پرداخت. اما تیم طراحان قسم یاد می کنند که تریل پاد واقعاً جواب می دهد! آنهم نه صرفا روی سطوح ساده ای همانند آسفالت، بلکه روی هر سطح مشکل و صعب العبور دیگری مثل شن و ماسه، گل و لای، چمن، راه پله، سنگریزه و جداول کناره خیابان.


 درحالیکه در چرخ دستی HandiMoova از سیستم و ترکیب بندی دو چرخیِ مرسوم تر استفاده شده است، اما تریل پاد ساختار سه چرخی دارد که برای حفظ توازن و غلت خوردن چرخ ها ضروری است، به این ترتیب از چرخش به خارج و «یک ور شدن» که موجب افتادن یا کشیده شدن تا مرز توقف ابزارهای تک یا دو چرخی می شود جلوگیری می گردد. همچنین دسته چرخشی به کاربر کمک می کند تا به آسانی کنترل تریل پاد را بدست داشته باشد. بعد از آنکه کاربر به مقصد مورد نظر خود رسید می توان دسته را بیرون کشیده و حجم تریل پاد را دو برابر و آنرا تبدیل به صندلی یا نگهدارنده فنجان نمود.

اما اگر با خواندن تمام این تفاصیل این سؤال برایتان پیش آمد که چرا این چرخ دستی که قرار است روی همه سطوح راه برود چرخ های نرمی دارد باید گفت دلیل این موضوع بازمی گردد به نمونه بودن تریل پادهای عرضه شده. قصد سازندگان آنست که قبل از اقدام به تولید انبوه چرخ های مستحکم تر را به وسیله اضافه کنند. هرچند بهتر است علاقمندان به سرمایه گذاری روی این وسیله صبر کنند تا طرح چرخ های نهایی را هم ببینند.  
برای تغییر حالت از شکل ساده سه چرخی به صندلی یا حالت «جا لیوانی» یک اگزواسکلت سه شیاره برای تریل پاد در نظر گرفته شده است تا بتوان اکسسوارها و کیسه های مختلف را در آن جای داد. به صورت کلی فضای ذخیره این وسیله برابر با 60 لیتر می باشد و خنک کننده نرم عایق بندی نیز دارد که به عنوان کیسه ذخیره عمل می کند، همچنین کیسه ذخیره برای مقاصد عام به همراه جیب هایی برای ابزارهای الکترونیکی و شبکه بندی ذخیره جهت فراهم سازی فضای ذخیره و جداسازی بیشتر نیز تعبیه شده است. با فرض عملی سازی پروژه طراحان تریل پاد قصد اضافه کردن کیسه ها و اکسسوارهای بیشتر را در آینده نیز دارند.

اگزواسکلت تریل پاد از جنس پلیمر تقویت شده فایبرگلاس مقاوم در برابر ضربه است و چرخ ها نیز از فوم پلیمر ساخته شده اند. کیسه های محل ذخیره نیز از پلی استر 600دی می باشد و با PU روکش دوبل شده و زیپ های ضدآب نیز برای بستن آنها در نظر گرفته شده است. سخت افزار فلزی از جنس فولاد ضد زنگ (مخصوص نیروی دریایی) است. سیستم کامل به صورت خالی 4 کیلوگرم وزن داشته و ابعاد آن 67 سانت ارتفاع و 45 سانتی متر عرض با دسته تا زده می باشد. اگزواسکلت را می توان فشرده تر کرده و اندازه عرض آنرا به 30 سانتی متر رساند تا حمل و نقل و جای دادن آن راحت تر باشد.

اگر بخواهیم طراحی ضد آب و راحت تریل پاد را در نظر بگیریم بیشتر مناسب سفرهای ساده و کوتاه می باشد و می توان از آن برای فعالیت هایی همچون فستیوال، گذران وقت در ساحل، پیک نیک و کمپین استفاده کرد اما ممکن است برای سفرهای چند روزه مناسب نباشد.

تریل پاد هم اکنون در تلاش برای جمع آوری سرمایه لازم جهت انجام اصلاحات آخر و تولید است. به همین مناسبت کمپینی نیز روی سایت Indiegogo راه افتاده است و کیت تریل پاد به هزینه 149دلار به علاقمندان ارائه می شود که 100 دلار ارزان تر از قیمت مصرف کننده تخمین زده شده است. درصورتی که کمپین و سایر برنامه ریزی های انجام شده در مسیر خود به پیش برود، آنگاه تحویل سفارش ها که در انگلستان و آمریکا مجانی خواهد بود از اگوست 2016  آغاز می شود.

ویدئوی تبلیغی این وسیله را در ادامه مشاهده می کنید.

javascript
کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


«فلایبورد ایر» (Flyboard Air) و بازتعریفی جدید از مفهوم هاوربورد

«فلایبورد ایر» (Flyboard Air) و بازتعریفی جدید از مفهوم هاوربورد

فلایبوردهای واتر جت فرانکی زاپاتا (قهرمان جت اسکی فرانسوی) خیلی زود محبوبیت پیدا کرده و افراد از آن برای تفریح در تعطیلات خود استفاده کردند. آنطور که مشخص شده ممکن است همین فلایبورد ساده سنگ بنای وسیله ای بسیار پیچیده تر باشد. زاپاتا نیز آخر هفته گذشته اقدام به انتشاراولین ویدئو از آخرین وسیله ابداعی خود نمود که فلایبورد ایر نام دارد و در آن نه خبری از جت اسکی است، نه خرطوم مشاهده می شود و نه حتی بند بلکه این وسیله دارای سیستم اختصاصی کنترل و هدایت فلایبورد است، اما واتر جت هایش با حداقل یک موتور توربین جت و مخزن سوخت کوله پشتی جایگزین شده اند.

مطالعه متن کامل
رونمایی  از دوچرخه هوشمند وان موف با نام Electrified S

رونمایی از دوچرخه هوشمند وان موف با نام Electrified S

به تازگی شرکت هلندی وان موف از دوچرخه Electrified S خود رونمایی کرده است که مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته از قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را گرفته تا قفل نامرئی که بوسیله آن صاحب خودش را تشخیص می دهد را درون آن می توان مشاهده کرد و و حتی تقویت قدرت حاصل از رکاب زنی اش هم تا 500% نسبت به دوچرخه های معمولی بیشتر است. برای بررسی این محصول جالب با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
یخچال هوشمند سامسونگ به شما اجازه می‌دهد با دوربین‌های داخلیِ تعبیه‌شده در آن، محتویات یخچال را بررسی کنید.

یخچال هوشمند سامسونگ به شما اجازه می‌دهد با دوربین‌های داخلیِ تعبیه‌شده در آن، محتویات یخچال را بررسی کنید.

این روزها با وجود قابلیت های جدید یخچالها که حتی شامل بخش‌های خنک‌کننده‌ی مستقل و صفحه‌ نمایش های لمسی در تمام اشکال و اندازه‌ها و انواع قابلیت های دیگر که با زرق‌و‌برق تمام تبلیغ می شوند، جای تعجب بود اگر سامسونگ بدون اینکه یخچالی با قابلیت‌های عجیب عرضه کند بخواهد وارد CES شود.

مطالعه متن کامل
چرخ‌ Evelo Omni می‌تواند هر دوچرخه‌ای را تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی کند.

چرخ‌ Evelo Omni می‌تواند هر دوچرخه‌ای را تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی کند.

خواه برای تفریح دوچرخه‌سواری می‌کنید یا برای کارتان، شکی نیست که گاهی برای راندنِ دوچرخه نیاز به کمی کمک دارید. چرخ Evelo Omni می‌تواند این کمک را ارائه دهد. این چرخ را می‌توان جایگزین چرخ جلوی اکثر دوچرخه‌ها کرد و از قدرت الکتریکی آن استفاده نمود.

مطالعه متن کامل
تایرهای جدید دوچرخه

تایرهای جدید دوچرخه

لاستیک های دوچرخه بخاطر ضخامت کمی که دارند نسبت به سطح جاده بسیار آسیب پذیر هستند. البته شرکت tannus تولید کننده تایرهای دوچرخه برای محصول جدیدش نظر دیگری دارد.

مطالعه متن کامل
چرخه‌ی طبیعیِ بدن خود را با استفاده از نانا پیدا کنید.

چرخه‌ی طبیعیِ بدن خود را با استفاده از نانا پیدا کنید.

نانا می‌تواند درست از زیرِ تشک به درک و ارتقاء خواب شما با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته‌ی خواب کمک کند. نانا را می توان یک مشاوره‌ خوابِ شخصی قلمداد کرد. این دستگاه حتی می‌تواند محیطِ اطرافِ شما در زمان خواب مدیریت کند. با لرزشِ حسگر در زیر تشک، دستگاه می‌تواند هر تختی را تبدیل به تختِ هوشمند کند. این دستگاه به wifi متصل می‌شود تا وارد برنامه شود. این برنامه می‌تواند بی‌درنگ خواب شما را تحلیل کند و با استفاده از دانشِ متخصصینِ مشهورِ خواب در سراسر جهان به ادراک خواب شما بپردازد.

مطالعه متن کامل
دستکش زیرآبی با قابلیت بازخورد لمسی، قدرت دلفین ها را به شما می‌دهد.

دستکش زیرآبی با قابلیت بازخورد لمسی، قدرت دلفین ها را به شما می‌دهد.

گروه‌های جست‌و‌جو و نجات در سیل دارای چالشی منحصر به فرد هستند، آنها باید بدانند چه چیزی زیر آب است در حالیکه آب به طور مداوم تیره‌تر می‌شود. این امر منجر به ساخت IrukaTact شده است. این محصول، یک دستکشِ زیر‌آبی با قابلیت بازخورد لمسی است که به فرد اجازه می‌دهد آنچه زیر آب قرار دارد را بدون اینکه مجبور به لمسِ آن باشد حس کند.

مطالعه متن کامل
نکته سلامتی: نکات ایمنی هنگام بلند کردن اجسام سنگین

نکته سلامتی: نکات ایمنی هنگام بلند کردن اجسام سنگین

بلند کردن مکرر اجسام سنگین می تواند باعث کشیدگی و درد در ماهیچه های پشت شود ولی رعایت نکاتی ساده سلامتی شما را هنگام بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین تضمین می کند. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
طوفان خواکین از فضا /ویدئوی گذر زمانی

طوفان خواکین از فضا /ویدئوی گذر زمانی

تهیه ویدئویی از روند طوفان خواکین که در دسته بندی 4 طوفان ها قرار داده شده است

مطالعه متن کامل
ای اینک (E Ink)  قصد ایجاد تحولی بنیادین را در طراحی داخلی دارد

ای اینک (E Ink) قصد ایجاد تحولی بنیادین را در طراحی داخلی دارد

اتاقی را تصور کنید که بعد از مجهزکردن کل اتاق (از جمله سقف و در بغیر از کف اتاق) با پریسم، می توان با فشردن یک کلید، رنگ اتاق را تغییر داد یا انیمیشن ساده ای را در فضای اتاق به اجرا گذاشت. گذشته از این بنا به گفته شرکت E Ink دانشکده ای را تصور کنید که در آن دانشجویان می توانند از دیوارهای پوشیده از پریسم به عنوان یک عامل برای جهت یابی استفاده کرده و راه خودشان را در محوطه دانشکده پیدا کنند و دیگر مورد بالقوه استفاده نیز که توسط شرکت ذکر شده، درب هایی است که رنگ آنها تغییر می کند تا مثلا هنگام تکمیل بودن ظرفیت سالن کنفرانس، با تغییر رنگ خود، به افراد دیگر اطلاع داده شود.

مطالعه متن کامل