کوی دانش - kooy

فناوری های جالبی که هنوز به بازار نیامده اند

فناوری های جالبی که هنوز به بازار نیامده اند
28 شهریور
15:15 1394
در اینجا چندی از جالب ترین پروژه های معرفی شده در هفته ی قبل مانند عنکبوت کاوشگر و لرزش گیر ویدیو را بررسی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

Erie-Spider (عنکبوت کاوشگر 6 پا)

هنگامی که کلمه ی کاوشگر به گوشتان می خورد معمولا یک کوادکوپر (هواپیمای چند ملخه ی کاوشگر) را تصور می کنید اما بر خلاف این تصورات ذهنی این کلمه منحصراً به جستجوگرهای پرنده نسبت داده نمی شود. با پیشرفت فناوری ربات های خودکار، کاوشگرها راه خود را به زمین و دریا نیز باز کرده اند. برای مثال عنکبوت کاوشگر شش پای شرکت رباتیک اسپانیایی Erle.

این عنکبوت به جای اینکه در آسمان پرواز کند و برای شما دیدی از بالا فراهم کند به سرعت بر روی زمین راه می رود و مکان هایی را کاوش می کند که توسط کاوشگرهای هوایی قابل نفوذ نیستند. البته این عنکبوت اولین کاوشگر زمینی اختراع شده نیست اما ویژگی های منحصر به فردی دارد که سایر ربات های کاوشگر زمینی از آن ها بی بهره اند. این ربات به جای حرکت با چرخ با پاهایش به اطراف می رود که باعث می شود بتواند به مکان های پیچیده تری برود و در سطوح وسیع تری قابل استفاده باشد بدون آنکه در جایی گیر بیفتد. بعلاوه فناوری های گسترده تری بر روی آن قابل پیاده سازی هستند.

 

SteadXp (لرزش گیر ویدیو بدون نیاز به پایه ی نگه دارنده)

اگر نیاز به یک لرزش گیر حرفه ای ویدیو دارید باید یک پایه ی تثبیت کننده ی Steadicam و یا یک گیمبل چرخنده ی چند محوره بخرید که هزینه بردار هستند. این وسایل علاوه بر اینکه گران و پیچیده هستند بزرگ و جا گیر نیز می باشند و ممکن است تا حدی دایره ی فعالیت شما را محدود کنند. لرزش گیر SteadXP از روشی کاملا متفاوت استفاده می کند و به جای استفاده از نگه دارنده های رباتیک پیچیده، از یک نرم افزار هوشمند و یک آرایه از شتاب سنج ها و ژیروسکوپ ها استفاده می کند تا تمام لرزش های موجود در ویدیوی ضبط شده توسط دستان شما را از بین ببرد.

برای استفاده از این وسیله ابتدا آن را به دوربینتان وصل می کنید. طراحی آن به گونه ای است که با گستره ی وسیعی از دوربین های دیجیتالی و دوربین های ویدیویی سازگار می باشد و بعلاوه دارای آداپتوری می باشد که آن را با تمام دوربین های موجود در بازار سازگار می کند. پس از اتصال آن به دوربین می توانید فیلم برداری را شروع کنید. هنگامی که حرکت می کنید حسگرهای حرکتی، حرکات دوربین را ثبت می کنند. ویدیوی اصلی ضبط شده ممکن است دارای لرزش های زیادی باشد اما نرم افزار دستگاه، داده های لرزش دار را می گیرد و تمام لرزش ها را حذف می کند و شما در نهایت یک ویدیوی بدون لرزش خواهید داشت.

 

Bruvelo (قهوه ساز حرفه ای)

درست کردن یک فنجان قهوه ی خوب نیازمند آسیاب کردن صحیح، صاف کردن، آب به مقدار لازم و دمای درست آب می باشد که همیشه کار ساده ای نیست. اگر حتی یکی از موارد لازم را فراموش کنید قهوه تان به آن خوبی که باید از آب در نمی آید. قهوه ساز جدید Bruvelo به همین منظور ساخته شده است. در حال حاضر این قهوه جوش بر روی کیک استارتر قرار داده شده است و می توانید آن را به قیمت 299 دلار (که 130 دلار از قیمتی که برای ورودش به بازار تعیین شده ارزان تر است) سفارش دهید.

این دستگاه در هر بار استفاده حدود 310 گرم قهوه تولید می کند و فرآیند ساخت قهوه را به دقت ردیابی می کند تا از هر گونه اشتباه و فراموشی شما جلوگیری کند. دستگاه Bruvello دارای یک آسیاب داخلی می باشد و می توان در آن صافی های گرد 63 میلی متری کاغذی یا فلزی قرار داد. به محض اینکه دانه های قهوه را وارد می کنید دستگاه به شما می گوید که آیا مقدار آبی که در آن ریخته اید مناسب میزان قهوه هست یا نه. سپس دستگاه آب را به حرارت ایده آل (199 درجه ی فارنهایت) می رساند، شروع به ساخت قهوه می کند و در تمام طول فرآیند دمای آب را نیز حفظ می کند. بعلاوه کاربران می توانند تمام فرآیند را کنترل کنند و این کار توسط یک نرم افزار مکمل انجام می شود که حتی با استفاده از آن می توانید شروع کار دستگاه را کنترل کنید. این یعنی می توانید صبح بدون اینکه از تختتان بیرون بیایید و تنها با استفاده از گوشیتان قهوه را آماده کنید.

 

Snooz (مولد نویز سفید)

Snooz یک ماشین صوتی مولد نویز سفید است که تنها مقدار مناسبی صدای پس زمینه تولید می کند تا شما به خوابی شیرین فرو بروید. این ماشین توسط شبیه سازی های جریان هوا در یک ابر کامپیوتر طراحی شده است و دارای یک فن اختصاصی است که نویز سفید زنده و طبیعی تولید می کند. Snooz همچنین قابل تنظیم است و با هوای اطراف شما تداخل نمی کند. در این دستگاه خبری از صداهایی مانند جیک جیک پرندگان نیست بلکه تنها صدای آرام بخش حرکت هوا را می شنوید.

طبق نظر سنجی سازندگانِ Snooz مشخص شده است که 70 درصد از 2021 نفری که مورد بررسی قرار گرفته اند از این وسیله راضی بوده اند و توانسته اند راحت تر به خواب بروند. به گفته ی تیم طراح، این وسیله فاصله ی بین صداهای پایه و ابتدایی بدن و آلودگی های صوتی را کاهش می دهد. به عبارتی دیگر صداهای آرام شنیده نمی شوند و صداهای بلند نیز خیلی سرسام آور نیستند. در واقع این دستگاه صداها را متعادل می کند و شما می توانید سرعت و درجه ی صدای فن موجود در محفظه را به سادگی تنظیم کنید. بعلاوه مصرف انرژی این دستگاه نسبت به فن های معمولی 98% کمتر است.

 

Pingbell (زنگ و مکان یاب دوچرخه)

در صورتی که صاحب ماشینی هستید که تولید 15 سال اخیر است، مشکلی برای یافتن آن در یک پارکینگ شلوغ ندارید زیرا به سادگی دکمه ی روی سوئیچ را فشار می دهید و با صدایی که از ماشین خارج می شود آن را می یابید. اما در مورد دوچرخه این راهکار عملی نیست. Pingbell برای رفع این مشکل طراحی شده است و مانند یک مکان یاب برای دوچرخه شما عمل می کند. به محض اینکه Pingbell را به برنامه ی مکملش در تلفن همراهتان لینک کنید می توانید دوچرخه را هر جا که خواستید پارک کنید و بروید. برنامه ی آن، مکان دوچرخه را ثبت می کند.

با این حال این برنامه نمی تواند هر لحظه مکان دوچرخه را ردیابی کند و تغییر مکان را شناسایی کند. زیرا این کار شارژ گوشی و Pingbell را مصرف می کند. بنابراین اگر دوچرخه تان سرقت شود تا وقتی به مکان پارک دوچرخه نروید متوجه سرقت آن نمی شوید. اما در صورتی که فراموش کنید دوچرخه را کجا پارک کرده اید، برنامه ی مکمل را در تلفن همراهتان باز می کنید و برنامه از راه دور زنگ دوچرخه را فعال می کند تا آن را پیدا کنید. اگر صدای زنگ را دوست ندارید می توانید چراغ های تعبیه شده روی زنگ را فعال کنید. اگر نتوانید صدای زنگ را بشنوید یا نور چراغ ها را ببینید، Pingbell از سیستم بلوتوث و یک نقشه استفاده می کند و به شما می گوید که به دوچرخه نزدیک یا از آن دور می شوید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

ثمین پیرو

ثمین پیرو

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

دانشمندان روشی را توسعه داده اند که توسط آن موادی که عموماً در صنایع هوایی و ماهواره ها استفاده می شوند می توانند به خودترمیمیِ شکستها و خش های خود در دمای زیر انجماد بپردازند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

چگونه می توان انرژی خورشیدی را برای استفاده در زمانی که تابش خورشید وجود ندارد ذخیره کرد؟ یک راه حل تبدیل انرژی خورشیدی به هیدروژن توسط الکترولیز آب است. این ایده به این صورت است که از الکتریسیته ای که توسط انرژی خورشیدی (پنلهای خورشیدی) بدست می آید برای تجزیه ملوکولهای آب به اکسیژن و هیدروژن استفاده شود. سپس هیدروژن خالص را می توان بعنوان منبع انرژی الکتریسیته ویا یک منبع سوختی استفاده کرد. اما دقیقاً همینجاست که موضوع پیچیده می شود. حتی با وجود فناوری های مختلفِ تولید هیدروژن و نتایج نوید بخش آزمایشگاهی، هنوز این روش بسیار ناپایدار و گران است و صرفاً برای استفاده های بزرگ تجاری دارای صرفه است. حال، رویکرد جدیدی توسط محققانِ سوئیسی عرضه شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
تولید سوخت از دی اکسید کربن

تولید سوخت از دی اکسید کربن

در مطالعه ای جدید که توسط دپارتمان انرژی آرگونه از لابراتوار ملی آمریکا و دانشگاه ایلینویز در شیکاگو انجام شد، محققان موفق به یافتن راهی شدند تا با کمک نور آفتاب، دی اکسید کربن را به یک منبع قابل استفاده انرژی تبدیل کنند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

اگر از زمره عاشقان قهوه هستید و در عین حال قارچ هم از چاشنی های همیشگی غذاهای شماست احتمالاً از همین الان تصمیم قطعی برای خرید این دستگاه را خواهید گرفت. این دستگاه جالب توسط آدریان پرز طراح بارسایی طراحی و تولید شده است. دستگاه های قهوه جوش صرفاً دو دهم درصد از قهوه را تبدیل به نوشیدنی می کنند و مابقی بصورت تفاله دور ریخته می شود. گرچه استفاده از تفاله قهوه بعنوان بستری برای پرورش قارچ موضوع جدیدی نیست ولی در پشت دستگاهی که در ادامه بررسی می کنیم تفکر خلاقانه ای وجود دارد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پهپادها بزودی قادر خواهند بود همانند یک پرنده ویا یک حشره بالدار تصاویر محیط را دریافت کرده، پردازش نمایند و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی، رادار وحتی هدایت GPS ماهواره ای راه خود را بیابند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
ساز و کار اصلی پیری مشخص شده و حتی امکان دارد این ساز و کار برگشت پذیر است.

ساز و کار اصلی پیری مشخص شده و حتی امکان دارد این ساز و کار برگشت پذیر است.

دانشمندان مؤسسه Salk و آکادمی علوم چین علت اصلی اختلال پیری زودرس سندرم وِرِنر (Werner Syndrome) را تشخیص داده و حتی یک راه احتمالی برای برگرداندن روند پیری یافته اند.

مطالعه متن کامل
16 اپ بسیار مفید برای آیفون و تبلت های روت شده

16 اپ بسیار مفید برای آیفون و تبلت های روت شده

صرف نظر از اینکه به چه دلیلی دست به روت کردن وسیله آندرویدی زده باشید، نیازمند اپ های مناسب برای استفاده کردن از قابلیت های گوشی تان هستید. بر این اساس می توان اپ هایی را پیدا کرد که برای سفارشی سازی ظاهر وسیله، دستکاری کردن عملکرد، مدیریت فایل ها و اپ ها، توانمندسازی هات اسپات و شبکه سازی ایمن و سایر قابلیت ها به کار بیاید. البته گوگل توصیه به روت کردن ابزار نمی کند، اما اگر شما به عنوان کاربر دست به این کار بزنید هم ناراحت نمی شود، به همین خاطر بیشتر اپ های محبوب برای ابزارهای روت شده آندرویدی در پلی استور نیز یافت می شود. حتما تاکنون مطالبی را در مورد روت کردن ابزار آندرویدی مطالعه کرده اید، حال بیایید نگاهی به نحوه استفاده حداکثری از ابزار روت شده بیندازیم.

مطالعه متن کامل
سه راه یادگیری برنامه نویسی آندرویددر سال 2015

سه راه یادگیری برنامه نویسی آندرویددر سال 2015

حالا که سال جدید میلادی از راه رسیده و می گذرد، شما چه برنامه ای برایش دارید؟ آیا همینطوری می گردید و می چرخید یا اینکه برای خود برنامه تازه ای دست و پا کرده اید؟ بعضی ها می خواهند وزنشان را کم کنند و بعضی ها هم دنبال ترک کردن عادت ناخوشایند هستند، اما آنچه ما می خواهیم پیشنهاد کنیم یک عادت جدید است به نام "برنامه نویسی". اگر همیشه آرزو داشتید ساختن اپ را یاد بگیرید، وقتی بهتر از الان وجود ندارد. در همین زمینه تعدادی دوره خودآموزشی برای کدنویسی آندروید هست و ما هم چندتایشان را در این مطلب آورده ایم تا شما مطالعه کنید.

مطالعه متن کامل
 با استفاده از Crumbles، پیام متنی را تبدیل به پیام ویدئویی کنید.

با استفاده از Crumbles، پیام متنی را تبدیل به پیام ویدئویی کنید.

این برنامه اعتیاد آور وب، جملات شما را تبدیل به قطعاتی از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی معروف می کند.

مطالعه متن کامل
 نحوه خوابیدن در دوران بارداری تغییر می‌کند.

نحوه خوابیدن در دوران بارداری تغییر می‌کند.

بارداری می‌تواند تجربه ای خسته کننده برای بدن یک زن باشد. هم ناراحتی‌های جسمی بارداری و هم فشار روحیِ این تغییر بزرگ در زندگی ممکن است منجر به مشکلات خواب شده و مادر را در طول شب بیدار نگه دارد.

مطالعه متن کامل