کوی دانش - kooy

ویندوز 10 صدایی تولید نمی کند، چاره فقط چند کلیک است

ویندوز 10 صدایی تولید نمی کند، چاره فقط چند کلیک است
30 مرداد
14:15 1394
کاربران با دانلود ویندوز 10 نکات مثبت و تحسین بر انگیز زیادی در آن مشاهده می کنند اما با یک سری مشکلات صوتی نیز مواجه می شوند. مشکل صوتی از بزرگترین ضعف های ویندوز 10 است که باعث شده است کاربران نتوانند با استفاده از برنامه های خاص، ویدیوها را مشاهده کنند یا از درون اسپیکرها چیزی بشنوند. پس بیایید راه حلی برای حل مشکل بیابیم. با کوی دانش همراه شوید تا به شما بگوییم که چگونه مشکل را برطرف کنید و سکوت ویندوز 10 را از بین ببرید.

به روز رسانی کارت صدا

بزرگترین منشأ بروز مشکل صوتی، ارتباط ضعیف بین ویندوز 10 و کارت صدا یا تراشه ی مورد استفاده می باشد که باعث عدم کارکرد صوت و شنیده شدن آن می شود. خوشبختانه برای سازگار کردن ویندوز 10 و سخت افزار صوتی شما راهکارهایی وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید یافتن بروز رسانی های مناسب برای کارت صدا می باشد.

وارد منوی شروع شوید و در جعبه ی جستجو عبارت "Device Manager" را تایپ کنید. پس از ورود به این محیط لیستی از بخشها را مشاهده می کنید. بخش "Sound, video and game controllers" را باز کنید. اگر کارت صدا داشته باشید در این مرحله نام آن به شما نمایش داده می شود. بر روی آیکون کارت صدا راست کلیک کنید و گزینه ی Properties را کلیک کنید تا پنجره ی آن باز شود، سپس به تب "Driver" بروید و به دنبال کلید به روز رسانی یا همان "Update Driver" بگردید. با انتخاب این کلید جستجوی ویندوز برای یافتن به روز رسانی های این درایور و دانلود آن ها به صورت خودکار آغاز می شود. پس از پایان بروز رسانی، کامپیوتر را ریست کنید و کارکرد صدای ویندوز را بررسی کنید. نکاتی وجود دارند که باید مد نظر قرار دهید: نکته ی اول این است که ویندوز همیشه درایور صوتی صحیح را پیدا نمی کند. در صورتی که جستجو برای بروز رسانی درایور صوتی توسط ویندوز نتیجه نداد به وب سایت سازنده ی کارت صدایتان بروید و به دنبال بروز رسانی های کارت صدا بگردید و به صورت دستی به روز رسانی های لازم را دانلود کنید. ثانیا ممکن است درایور شما تنها به نصب مجدد نیاز داشته باشد و اختلالی در نصب آن موجود باشد. اگر به روز رسانی کارت صدا نتیجه نداد دوباره به Device Manager بروید و کارت صدا را بیابید و بر روی آیکون آن کلیک راست کنید و از لیستی که باز می شود گزینه ی Uninstall را بزنید. این کار باعث لغو نصب درایور صدا می شود. وقتی کامپیوترتان را ریست کنید ویندوز سعی می کند دوباره درایور را نصب کند. پس از نصب مجدد احتمال دارد مشکل برطرف شده باشد.

 

 

از درایور "high definition audio device" استفاده کنید

در صورتی که کار بر روی کارت صدا مشکل را برطرف نکرد شما باید از درایور صوتی که ویندوز 10 ارائه می دهد استفاده کنید. این کار معمولا مشکلات ناسازگاری کارت صدا با ویندوز را برطرف کند و صدا را به ویندوز برگرداند.

برای این کار مشابه قبل Device Manager را باز کنید و درایور صوتی را بیابید. بر روی درایور کلیک راست کنید و از لیستی که باز می شود گزینه ی "...Update driver software" را بزنید تا گزینه های متعددی برای به روز رسانی را مشاهده کنید. در این قسمت گزینه ی "Brows my computer for driver software" را انتخاب کنید و سپس از پایین پنجره ای که برایتان باز می شود گزینه ی "Let me pick from a list of device drivers" را انتخاب کنید. با این کار لیستی برای شما باز می شود که باید از آن "Hight Definition Audio Device" یعنی درایور عمومی ویندوز 10 را انتخاب کنید. پس از نصب این درایور بررسی کنید که آیا مشکل صدا شده است یا نه.

مشکل صدای مرورگرها در ویندوز 10

اگر با شنیدن صداها در مرورگر اج مشکل دارید اما صدا در بخش های دیگر ویندوز پخش می شود، مشکل احتمالا از Adobe Flash Player می باشد. مرورگر مایکروسافت اج را باز کنید تا در گوشه ی بالای سمت راست دکمه ای به شکل سه نقطه را مشاهده کنید، بر روی آن کلیک کنید و از لیستی که باز می شود گزینه ی "Settings" را انتخاب کنید. در منوی تنظیماتی که باز می شود پایین بیایید تا Adobe Flash Player را پیدا کنید و از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

 

مشکلات احتمالی با کورتانا

ویندوز 10 مجهز به یک قابلیت صوتی منحصر به فردِ مخصوصِ خودش است که کورتانا نام دارد و دستیار صوتی مایکروسافت محسوب می شود. کورتانا به دستورات صوتی شما گوش می دهد و با نشان دادن نتایج جستجوی دستورات شما، فایل های مرتبط، امکان رزرو ها و ... به شما پاسخ می دهد.

با این حال برخی از کاربران که سعی می کنند با دستور "Hey Cortana" این برنامه را فعال کنند متوجه می شوند که کورتانا دستور آن ها را نمی شنود. این موضوع برای طرفداران ویندوز ناامید کننده است اما برطرف کردن آن ساده است.

ابتدا از اینکه کامپیوترتان میکروفن دارد اطمینان حاصل کنید تا بدانید که کورتانا می تواند صدای شما را بشنود. میکروفن قطعه ای است که اصولا در کامپیوترها و لپ تاپ های امروزی وجود دارد اما تضمینی قطعی برای وجود آن نیست. اگر میکروفن در کامپیوترتان تعبیه نشده باشد باید از یک میکروفن خارجی استفاده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که ممکن است مشکل در تنظیمات کورتانای شما باشد. وارد برنامه ی کورتانا شوید و از بخش "Notebook" گزینه ی Settings را انتخاب کنید. در اینجا تعدادی گزینه به شما ارائه می شود که دارای کلید خاموش و روشن می باشند و شما با استفاده از آن ها می توانید عملکرد کورتانا را کنترل کنید. حال مطمئن شوید که گزینه ای که عکس العمل کورتانا نسبت به پیغام صوتی "Hey Corrtana" را تضمین می کند روشن است. در غیر این صورت کورتانا دستور شما را نمی شنود.

 

به روز رسانی ها را همواره کنترل کنید

مانند سایر سیستم عامل های نوین، به روز رسانی ها در ویندوز 10 هم وجود دارند تا آن را ارتقاء دهند و مشکلات آن را نیز برطرف کنند. در نسخه های اولیه ی ویندوز 10 که مشکلاتی مانند ضعف سیستم صوتی، پورت های HDMI و سایر تنظیمات صوتی وجود داشت بروز رسانی ها به کمک می آمدند. بعلاوه برخی کاربران در باز کردن برنامه ی Spotify و برنامه های موزیک نیز مشکل داشتند. پس از مدتی به روز رسانی هایی منتشر شدند که این مشکل را برطرف کردند اما از آن پس دیگر راه حلی برای این مشکلات منتشر نشد.

توجه داشته باشید که همانگونه که در بالا مشاهده شد راه حل رفع مشکلات صوتی به روز رسانی درایور می باشد که همیشه به درستی انجام نمی شود. ممکن است مدتی طول بکشد تا به روز رسانی صحیح برای درایور شما به سیستم وارد شود. بنابراین باید اندکی صبر داشته باشید تا به روز رسانی صحیح انجام شود.

برخی از بروز رسانی های درایورها در بسته ی جامع به روز رسانی ویندوز 10 وجود دارند و برخی به صورت جداگانه موجودند (مانند Realtek). شما باید در بازه های منظم هم وب سایت سازنده ی کارت صوتی و هم آیکون به روز رسانی ویندوز را بررسی کنید و در صورتی که هنوز مشکل صوتی تان برطرف نشده است جدیدترین به روز رسانی هایی که منتشر می شوند را بررسی کنید. اگر به روز رسانی جدیدی برای درایور صوتی مشاهده کرده اید ممکن است نصب آن مشکل شما را برطرف کند. در غیر این صورت اگر کامپیوترتان خیلی قدیمی است بهتر است به فکر یک کامپیوتر جدید باشید که با ویندوز 10 سازگار باشد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

ثمین پیرو

ثمین پیرو

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
کت بارانیِ دوچرخه‌ی Boncho

کت بارانیِ دوچرخه‌ی Boncho

کت‌های بارانی و ضد آب زمانی که برای پیاده‌روی بیرون می‌روید می‌توانند شما را خشک نگه دارند اما وقتی سوار دوچرخه هستید کارآیی ندارند. بازوها و پاهای شما بیرون می‌مانند و این امر می‌تواند دوچرخه‌سواری را تبدیل به تجربه‌ای سرد، خیس و ناخوشایند کند. Boncho مانند چادری ضد آب عمل می‌کند که دوچرخه‌سوار را خشک نگه می‌دارد.

مطالعه متن کامل
آیا  لجن و گِل می تواند روزی جایگزین غذای انسان شوند؟

آیا لجن و گِل می تواند روزی جایگزین غذای انسان شوند؟

اگر فرض کنید که روزی بر اثر یک فاجعه مصیبت بار تمام زمین و هر آنچه که بشر ساخته است از بین برود و تمام محصولات کشاورزی و غذایی را نابود کند، آیا ما از گرسنگی خواهیم مرد؟ اگر دنیا به پایان برسد ما همچنان می توانیم به حیات ادامه بدهیم یا لجن زارهای باکتری زا ما را از گرسنگی نجات خواهند داد، شاید بتوان گفت تنها در آن شرایط است که به خوردن آنها عادت می کنیم.

مطالعه متن کامل
نگاهی به یک پاویلیون آب (واتر پاویلیون)

نگاهی به یک پاویلیون آب (واتر پاویلیون)

بازدیدکنندگان از این پلت فرم خیره کننده می توانند با قرار گرفتن روی آن بر سطح دریا راه رفته و مواردی همچون شناور بودن بر روی آب و یا زیر آب رفتن را تجربه کنند.

مطالعه متن کامل
چگونه برای گوشی آیفون (همه نسلها)، زنگ تلفن قرار دهیم؟

چگونه برای گوشی آیفون (همه نسلها)، زنگ تلفن قرار دهیم؟

تا به حال تنها زنگ تلفن های Chimes و Ripple برای آیفون به شما عرضه شده است. با این‌حال، تعداد قابل توجهی از برنامه های دردسترس وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند فرایند ایجاد زنگ تلفن را ساده تر کنند، این به معنای سریع بودن آنها و ارائه ویژگیهای خاص برای آنجام آن نیست، اما روش مطمئنی را ارائه می‌دهد. می‌توانید با کمی صبر و با استفاده از آخرین نسخه iTunes این قابلیت ها را در اختیار داشته باشید.‌ در اینجا با استفاده از ویندوز یا Mac OS X، شما را در مورد ساخت زنگ گوشی یا هر آهنگ دیگری برای آیفون (با استفاده از iTunes) راهنمایی می‌کنیم.

مطالعه متن کامل
فن آوری های شگفت انگیزی که هنوز نمی توان خریداری کرد ( خلاصه جالب ترین ها تا 7 سپتامبر 2014 )

فن آوری های شگفت انگیزی که هنوز نمی توان خریداری کرد ( خلاصه جالب ترین ها تا 7 سپتامبر 2014 )

هر لحظه به تعداد شرکت هایی که قصدِ "تامین مالی مردمی پروژه در فضای مجازی" دارند، اضافه می شود. کافی است تا چرخی در وب بزنید تا ببینید که درکنار بعضی ابتکارات واقعی، پروژه های عجیب و غریب، بی استفاده و کم ارزش بین این شرکت ها، کم نیستند. برای خلاصه کردن عجیب ترین، جاه طلبانه ترین و هیجان انگیزترین پروژه های این هفته، کپی کاری های انجام شده از Pebble و کیس های بنجل آیفون را کنار می گذاریم . به یاد داشته باشید که احتمال شکست هر پروژه تامین مالی مردمی – حتی آنهایی که نیت خیرخواهانه ای پشت سرشان است – وجود دارد، پس قبل از اینکه برای خریدِ ابزار رویاهایتان چک بکشید، حسابی تحقیق کنید.

مطالعه متن کامل