کوی دانش - kooy

20 نرم افزار کمکی برای اساتید و معلم ها

20 نرم افزار کمکی برای اساتید و معلم ها
27 مرداد
10:15 1394
دانش آموزانی که در کلاس، اس ام اس بازی می کنند در همه جا مایه ی دردسر معلم ها هستند. اما حتی مخالفان سرسخت فناوری هم باید بپذیرند که تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند در کلاس های درس مزایای زیادی هم دارند. وسایل الکترونیکی باعث مشارکت بیشتر در محیط آموزشی می شوند و درهای جدیدی را در آموزش و فراتر از ساعت کلاسی به روی دانش آموزان باز می کنند. اما سخت افزارها تنها بخشی از فناوری آموزش الکترونیکی می باشند. برای استفاده از فناوری های آموزشی نیاز به نرم افزار مناسب نیز می باشد. با کوی دانش همراه باشید تا تعدادی از این نرم افزارها را به شما معرفی کنیم.

از ساخت طرح درس مناسب و جلب توجه دانش آموزان گرفته تا ثبت عملکرد آن ها و برقراری ارتباط با دانش آموزان خارج از محیط کلاس درس، این برنامه ها به معلمان کمک می کنند که به جای مبارزه با تکنولوژی از آن استفاده ی بهینه کنند.

 

Dropbox (رایگان)

 

احتمالا شما با این برنامه آشنا هستید. این سرویس به همراه نرم افزار مکملش فوق العاده است و فرصتی برای آپلود کردن و ذخیره ی تکالیف، تصاویر کنفرانس ها، ویدیوها، و هر چیز دیگری که ممکن است در خانه یا کلاس به آن نیاز داشته باشید فراهم می کند. نرم افزار متناظر با این سرویس  به شما اجازه می دهد که فایل های مایکروسافت آفیس را در تلفن همراهتان ویرایش کنید و لینک فایل ها را با دانش آموزانتان به اشتراک بگذارید تا نیازی نباشد ایمیل آن ها را با سیلی از فایل های حجیم پر کنید.

 

Pocket (رایگان)

 

آموزش، هم در کلاس ها و هم در خارج از کلاس ها انجام می شود. با توجه به این موضوع، Pocket به شما این امکان را می دهد که به سرعت مقالات، ویدیوها و سایر فایل هایی را ممکن است برای کنفرانس های آینده ی شما در کلاس مناسب باشند از اینترنت ذخیره کنید. بعلاوه این نرم افزار به شما اجازه می دهد هنگامی که به شبکه وصل نیستید هم آنچه ذخیره کرده اید را مشاهده کنید. این برنامه مقالات شما را در طرحی ساده نمایش می دهد که فارغ از دستگاهتان شما را با تحربه ای خوب در مطالعات مواجه می کند. اشتراک گذاری مقالات با دانش آموزانتان از این راحت تر نمی شود.

 

ClassDojo (رایگان)

ClassDojo برای مدیریت حرفه ای کلاس درس شما طراحی شده است. در اینجا از ستاره ها و نمودارها برای ثبت رفتار دانش آموزان خبری نیست بلکه شما می توانید به صورت حرفه ای بازخورد مثبت دانش آموزانتان را با عباراتی مانند: "به سختی تلاش می کند" یا "در بحث مشارکت می کند" ثبت کنید. بعلاوه می توانید برای والدین به صورت خصوصی یا در جمع پیغامی در مورد فرآیند درسی فرزندشان ارسال کنید و آن ها نیز اگر مایل باشند می توانند در هر لحظه روند تحصیلی فرزندشان را مشاهده کنند و دیگر به ارسال نامه های مدرسه نیازی نیست.

 

eBackpack (رایگان)

این برنامه از سایر برنامه های دستیار اساتید بهتر است. این برنامه به شما امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و تکلیفات دروس را با گروه خاص یا با کل اعضای کلاس می دهد. بعلاوه برای شما ابزاری فراهم می کند که بتوانید تکلیف های ارائه شده را حاشیه نویسی کنید و نمره دهید و بعد آن ها را به دانش آموزان باز گردانید. همچنین می توانید عکس های گوشی تان را به اشتراک بگذارید و هرجا لازم دانستید پاسخ هایی صوتی یا ویدیویی نیز برای دانش آموزان آپلود کنید. امکان انجام بحث های کلاسی و چت نیز از مزایای این برنامه است.

 

Creative Writing Prompts (به قیمت 3 دلار)

نگارش کار سختی است به خصوص هنگامی که تازه کار هستید. برنامه ی Creative Writting Prompts هم به دانش آموزان و هم به معلمان کمک می کند. این برنامه هزار جمله ی شروع برای مقدمه ی انشاء ارائه می دهد که برای ارتقاء کیفیت انشای افراد طراحی شده اند. بعلاوه این برنامه به شما امکان ذخیره و اشتراک گذاری انشاهایتان را در یک محیط اجتماعی می دهد، دسترسی ساده به نمونه انشاهای رایگان را فراهم می کند و مطالعه ی روزانه ی نکاتی در مورد انشا و روش های انشا نوشتن را به شما یادآوری می کند تا ذهنتان فعال باقی بماند.

 

Edmodo (رایگان)

Edmodo به شما امکان می دهد که بحث ها را حتی خارج از زمان کلاس نیز ادامه دهید. دانش آموزان و مربیان می توانند از محیط این برنامه به عنوان محیطی برای به اشتراک گذاری اطلاعات جدید و محلی برای نوتیفیکیشن ها یا قرار دادن تکالیف و دریافت نمرات استفاده کنند. این برنامه به مربیان امکان قرار دادن تکالیف، پیغام ها و کوئیزها را می دهد. توانایی دسترسی به منابع آموزشی و تقویم آموزشی کلاس توسط این برنامه بسیار ارزشمند است.

 

Teacher's Assistant Pro Management Notes (به قیمت 6 دلار)

کلید اصلی تشکیل یک کلاس درس خوب، سازماندهی و مدیریت آن است اما این کار همیشه ساده نیست. برنامه ی Teachers Assistant Pro به شما امکان می دهد در صورت نیاز مجموعه ای از رفتارهای دانش آموزان را ثبت کنید و بتوانید به سرعت رفتارهای بد را کنترل کنید. بعلاوه این برنامه به شما امکان می دهد که رخدادهای مهم را از طریق ارسال ایمیل و از درون فضای برنامه اطلاع رسانی کنید.

 

 Teacher Aide Pro 2 (به قیمت 15 دلار)

این برنامه همزاد برنامه ی قبل اما در سیستم عامل اندروید است و به شما امکان می دهد که به سادگی اطلاعات مربوط به دانش آموزان را ثبت کنید. کلیک کردن بر روی نام هر دانش آموز اطلاعات ارتباط با او و والدینش را نمایش می دهد و می توانید در صورت نیاز با آن ها تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. بعلاوه این برنامه مجهز به یک سیستم نمره دهی است و می توانید وزن متفاوتی به نمره ی هر تکلیف اختصاص دهید.

 

ScreenChomp (رایگان)

این برنامه جایگزینی برای کنفرانس های استاندارد محسوب می شود و به شما امکان می دهد که هنگام بررسی یک اسلاید توضیحات صوتی خودتان را ضبط کنید. هنگامی که بر روی یک صفحه قرار دارید یا عکسی را انتخاب می کنید می توانید توضیحات صوتی را همراه با آن ها ضبط کنید و ویدیوی حاصل را با دانش آموزان یا اساتید دیگر توسط یک URL یا فایل MP4 قابل دانلود به اشتراک بگذارید.

 

Educreations (رایگان)

این برنامه یک تخته سفید تعاملی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید فایل های آموزشی ساده و روان را با دانش آموزانتان به اشتراک بگذارید. بعلاوه پس از نوشتن نکات لازم در این تخته سفید مجازی می توانید صدایتان را ضبط کنید و توضیحات لازم را ارائه دهید. این برنامه برای شما امکان رسم نمودارها، انیمیشن های ساده، یادداشت ها یا دستورالعمل ها را به همراه توضیحات صوتی مکمل فراهم می کند. بعلاوه می توانید ویدیوهای ساخته شده را توسط ایمیل، فیس بوک و توییتر نیز به اشتراک بگذارید.

 

StudyBlue (رایگان)

تاثیر فلش کارت بر روی یادگیری در طی زمان اثبات شده است اما در هنگام استفاده از آن ها ممکن است ترتیب آن ها بهم بخورد. با استفاده از برنامه ی StudyBlue معلم ها می توانند خودشان مجموعه های دیجیتالی از فلش کارت ها، کوئیزها و راهنماهای آموزشی را بسازند و به همراه فایل های صوتی و تصویری مکمل در اختیار دانش آموزان قرار دهند. بعلاوه دانش آموزان نیز می توانند فلش کارت ها و ابزار آموزشی خودشان را بسازند و در اختیار بقیه قرار دهند. بنابراین این برنامه برای آن ها محیطی ساده و خارج از فضای کنفرانس ها و کتاب ها فراهم می کند. با پرداخت 8 دلار در هر ترم دانش آموزان می توانند به ابزارهای آموزشی بیشتری در برنامه ی StudyBlue Pro نیز دسترسی پیدا کنند.

 

Splashtop Whiteboard (به قیمت 35 دلار)

همانگونه که می دانید استفاده از تخته سیاه ها در حال منسوخ شدن است و افراد از ابزار دیجیتالی استفاده می کنند. برنامه ی جاری به شما این امکان را می دهد که تبلتتان را به یک تخته سیاه تعاملی و قابل کنترل با وای-فای تبدیل کنید. هنگامی که تبلت را به کامپیوتر وصل کنید توسط این برنامه می توانید فلش مدیاها را مشاهده کنید، برنامه های روی کامپیوتر را کنترل کنید، در کنار مطالب حاشیه نویسی کنید و همچنین دستورالعمل های آموزشی بسازید که با استفاده از این تکنولوژی بسیار ساده می باشد.

 

Zite (رایگان)

این برنامه ی خلاقانه مشابه با یک مجله است که مطالب مهم مانند مقالات جدید، نوشته های مرتبط وبلاگ ها و ویدیوهایی از پایگاهی کامل شامل 40 هزار موضوع را جمع آوری می کند. این برنامه موضوعات مورد نظر شما را در طی زمان می آموزد و با استفاده از یک الگوریتم قدرتمند محتویاتی که به شما نمایش می دهد را طبقه بندی می کند و آن ها را طبق اولویت شما نمایش می دهد. بنابراین این برنامه برای معلمانی که مایلند بدون تلف کردن وقت زیاد در اینترنت با جدیدترین مقالات و نوشته های رشته ی خودشان همگام شوند و آن ها را با دانش آموزانشان به اشتراک بگذارند مناسب است.

 

Blackboard Mobile Learn (رایگان)

شفافیت و یکپارچگی از نکات ضروری در تدریس به دانش آموزان هستند. با استفاده از این  نرم افزار می توانید نوتیفیکیشن هایی در باب فعالیت های درسی ارسال کنید و بین دانش آموزان بحث های درسی راه بیندازید. بعلاوه قادرید نوشته ها، نمره ها و اعلامیه هایی را در کنار امتحانات در این محیط قرار دهید. برخی از مدارس این برنامه را به رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می دهند اما خرید شخصی اش 6 دلار هزینه دارد.

 

Class Messenger (رایگان)

این نرم افزار محیطی به معلم ها ارائه می دهد که اطلاعات لازم در مورد رخدادهای درون کلاس را به سادگی و به صورت خصوصی به والدین گزارش دهند. معلم ها می توانند برای برخی یا تمام والدین پیغام بفرستند و به آن ها سفرهای آینده مدرسه را یادآوری کنند، از آن ها بخواهند داوطلب شوند یا از آن ها در مورد موضوعی خاص نظر سنجی کنند. بعلاوه پیغام ها و نوتیفیکیشن ها در سیستم عامل های گوشی و کامپیوتر به روز رسانی می شوند تا از اطلاع والدین از رخدادهای تازه اطمینان حاصل شود.

 

Classroom Orgenizer (رایگان)

اگرچه بچه ها در برابر کتاب هایی که از کتابخانه قرض می گیرند مسئولیت پذیرند اما موضوع در مورد کتاب های درون کلاس متفاوت است. با استفاده از این برنامه می توانید هنگامی که کسی کتاب را بر می دارد بارکد آن را اسکن کنید و با نوشتن نام آن فرد در کنار آن بدون نیاز به یادداشت دستی شماره ISBN (شابک) یا خرید یک اسکنر یو اس بی، همواره از وضعیت امانت آن باخبر باشید. 

 

Reminder 101 (رایگان)

همانگونه که از نام این برنامه پیداست به معلمان اجازه می دهد به سادگی پیغام های یادآوری برای دانش آموزان ارسال کنند. ارتباطات در این برنامه یکطرفه هستند یعنی می توانید پیغام هایی در مورد یادآوری امتحانات، تشویق یا کوئیزهای کلاسی ارسال کنید و با سیلی از سوالات دانش آموزان مواجه نشوید. دانش آموزان می توانند از طریق ارسال پیغام به یک شماره ی مخصوص در این برنامه ثبت نام کنند یا به سادگی پیغام ها را از طریق ایمیلشان دریافت کنند. این برنامه شماره ی هیچ فردی را فاش نمی کند. والدین نیز برای همگام بودن با کلاس می توانند عضو شوند.

 

Subtext (رایگان)

Subtext راهکار نهایی برای همگام سازی دانش آموزان با متن هایی است که باید به عنوان تکلیف مطالعه کنند. شما به سادگی می توانید موضوعات بحث را در متن ها ادغام کنید و به دانش آموزان نیز اجازه دهید اطلاعات را بخوانند و در مورد متن های مورد بحث نظر بدهند. بعلاوه دانش آموزان می توانند با دوبار زدن بر روی یک کلمه به دیکشنری قرار داده شده در برنامه دسترسی پیدا کنند و یا به سادگی جملات یا پاراگراف های کلیدی را علامت بزنند. بعلاوه در صورت خرید یک نسخه ی 30 دلاری می توانید فرآیندهایی که دانش آموزان طی می کنند را نیز ردیابی کنید.

 

Trello (رایگان)

کار بر روی پروژه های گروهی هنگامی که افراد گروه بخش های متفاوت را مطالعه می کنند و زمانبدیشان با هم فرق دارد دشوار است. خوشبختانه Trello به دانش آموزان در سازماندهی پروژه های گروهی کمک می کند و به آن ها محیطی ارائه می دهد که با گروه همگام باشند و وظایفشان را انجام دهند. این برنامه به آن ها امکان می دهد برای خودشان لیستی از کارها تهیه کنند، تصاویر را آپلود کنند و کارهایی را به سایر اعضای گروه اختصاص دهند. برنامه نیز همواره بروز رسانی را انجام می دهد (با استفاده از پایگاه داده ی ابری). اطلاعات در شمای کارت مانند این برنامه نمایش داده می شوند و گزینه هایی برای پاک کردن اطلاعات بعد از تکمیل کار نیز وجود دارد.  

درباره نویسنده

ثمین پیرو

ثمین پیرو

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
ecoDemonstrator 787 ساخت بوئینگ، فناوری های هوایی سبز را تست می کند

ecoDemonstrator 787 ساخت بوئینگ، فناوری های هوایی سبز را تست می کند

اگر شما صاحب یک شرکت بزرگ هوافضایی باشید و بخواهید طیفی از فناوری های دوستدار محیط زیست را برای استفاده در هواپیماهایتان تست کنید، آیا برای تست این فناوری ها از چندین هواپیما استفاده می کنید؟ لزوما نه. بوئینگ از هواپیمایی به نام ecoDemonstrator استفاده می کند که نسخه کنونی آن به تازگی به 25 فناوری جدید مجهز شده است تا آنها را تست نماید.

مطالعه متن کامل
iPhone در تحقیقات ژنتیکی ایفای نقش خواهد کرد

iPhone در تحقیقات ژنتیکی ایفای نقش خواهد کرد

شرکت اپل معتقد است به زودی گوشی iPhone با جمع آوری DNA با هدف شناسایی و تشخیص بیماری ها و دسترسی کاربران به نتایج بدست آمده، به ابزاری کارا در مطالعات ژنتیکی تبدیل خواهد شد.

مطالعه متن کامل
آیا می‌توانید آنچه را که من می‌شنوم؛ ببینید؟ افراد نابینا با تواناییِ جایابی پژواکی از نواحی بینایی در مغز استفاده می‌کنند.

آیا می‌توانید آنچه را که من می‌شنوم؛ ببینید؟ افراد نابینا با تواناییِ جایابی پژواکی از نواحی بینایی در مغز استفاده می‌کنند.

Mel Goodale، متخصص کانادایی اعلام کرد: «جایاب‌های پژواکی» از طریق نواحی مرتبط با بینایی در مغز از صداها‌ برای تشخیصِ خواص متعددِ اشیاء استفاده می‌کنند.

مطالعه متن کامل
نکته سلامتی: اگر مراقب دیابت باشید

نکته سلامتی: اگر مراقب دیابت باشید

مراقبت از دیابت را آغاز کنید با اینکه سخت است اما نتیجه می دهد. شبیه مسئولیت های دیگر، این کار، هم آموزش می خواهد و هم بایدبه بهترین نحو انجام شود. توصیه هایی که در ادامه می آید بصورت کلی و برای هر نوع بیماری مفید است. حقیقت آنست که ابتلا به دیابت، پیش از هر موضوعی، اثرات روحی و روانی سختی به بیمار تحمیل می کند. در ادامه مواردی را آورده ایم که رعایت آن توسط بیمار، کیفیت زندگی وی را بشدت بهبود داده و در روند بهبودی کاملاً تاثیرگذار است. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
تشخیص مراحل اولیه سرطان سینه با سنجش میزان روی در آزمایش خون

تشخیص مراحل اولیه سرطان سینه با سنجش میزان روی در آزمایش خون

تشخیص مراحل اولیه سرطان سینه به وسیله یک آزمایش خون ساده که تغییرات میزان عنصر روی در بدن را اندازه گیری می کند ، ممکن است . محققان از روشی جدید بهره برده اند که برای بررسی آب و هوا و شکل گیری سیارات انجام می شد آنها با تجزیه و تحلیل تغییرات ایزوتوپی عنصر روی در بافت سینه می توانند مراحل اولیه سرطان را تشخیص دهند..

مطالعه متن کامل