کوی دانش - kooy

چگونه ایمیل های رمزگذاری شده بفرستیم؟

 چگونه ایمیل های رمزگذاری شده بفرستیم؟
08 مرداد
11:15 1394
نبرد حقوقی بر سر حفظ حریم شخصی افراد در ایمیل هایشان مدتهاست که در جریان بوده و ظاهرا در آینده هم ادامه خواهد داشت. مردم همیشه خواستار این بوده اند که تنها دریافت کننده ایمیل بتواند محتوای ارسالی توسط ایشان را مطالعه کند. برخی افراد نگران سرقت هویت وعده ای نیز نگران داده های حساس شرکتی هستند که در ایمیل خود جای داده اند و امکان سرقتشان می رود. برخی افراد نسبت به بازرسی ایمیل ها توسط نهادهای دولتی و مداخله آنها ابراز نگرانی می کنند (به تازگی نیز در آمریکا نهاد ملی امنیت این کشور قوانینی را اجرا کرده که منتهی به افزایش کدگذاری ایمیل از سوی فرستندگان ایمیل شده است).

هرچند سرویس های ایمیلی رایج در زمینه محافظت از ایمیل کار زیادی انجام نمی دهند و به همین خاطر هم دیگران می توانند به سادگی دست به جمع آوری ایمیل های افراد زده و محرمانه از آنها سوءاستفاده کنند ولی سرویس های دیگری هم موجودند که امکان کدگذاری ایمیل را در اختیار می گذارند. در اصل این سرویس ها محتوای ایمیل را به شکلی کدگذاری می کنند که تنها دریافت کننده بتواند اقدام به بازگشایی رمز ایمیل زده و آنرا بخواند. اگر شما نیز از جمله علاقمندان استفاده از چنین سرویس هایی هستید پس مطلب درستی برای خواندن انتخاب کرده اید. امروزه کلی  گزینه های کدگذاری از جمله پلاگ این هایی به سرویس های وب  موجود است. حال اجازه بدهید در این مطلب نگاهی به بهترین سرویسها از این نوع داشته باشیم. 

 

مروری سریع برPGP  و کدگذاری

اجازه بدهید قبل از پرداختن به سرویس ها، در مورد کدگذاری صحبت کنیم تا پیش زمینه ای در این رابطه داشته باشید. اولین نرم افزار کدگذاری ابتدا در سال 1991 استفاده شد، آنزمان فیل زیمرمنPGP  یا Pretty Good Privacy را ابداع نمود. هرچند نامPGP  آنچنان جالب نیست، اما این نرم افزار ارزش خود را اثبات کرده و به سرعت بدل به منبع معتبر کدگذاری ایمیل در دهه 1990شد.

عملکردPGP  مبتنی بر ایجاد کلیدی عمومی و کلیدی خصوصی می باشد، از کلید عمومی برای کدگذاری پیام و از کلید خصوصی برای رمزگشایی و خواندنش استفاده می شد. گذشته از این عناصری از اعتماد عمومی و سایر عناصر مهم ایمنی وب نیز در این نرم افزار جای داده شده بود. در نهایتPGP  با استاندارد OpenPGP و GnuPG جایگزین شد، اما اصطلاحPGP  همچنان سرجای خود باقی ماند، به همین خاطر حتی امروز هم وقتی صحبت از رمزگذاری می شود این اصطلاح را به وفور می توان شنید. در ابزارهای رمزگاری امروزی کارکردهای مختلف PGP  مدرن استفاده می شود. 

 

کدگذاری با استفاده از ایمیل کنونی

احتمالا ساده ترین راه دستیابی به ایمیل های کدگذاری شده از طریق استفاده از سرویس یا کلاینت ایمیل کنونی است، به این ترتیب نیازی به استفاده از هیچ نرم افزار نوینی هم نخواهد بود. خوشبختانه در این زمینه چندین  گزینه کدگذاری برای سرویس های ایمیلی محبوب وجود دارد، به عنوان مثال سرویس هایی چون:

جیمیل: جیمیل فعلا از کدگذاری ایمیل بومی پشتیبانی نمی کند. اما ممکن است در آینده چنین قابلیتی ایجاد شود، اگر بخواهید اکنون با استفاده از جیمیل دست به کدگذاری بزنید کارهایی هست که قبل از آن باید انجام دهید. برای این کار سراغ کروم استور رفته و افزونه های کدگذاری را جستجو کنید. یکی از محبوب ترین این افزونه ها عبارت است از Mailvelope، که با چند تا از سرویس دهندگان وب میل کار می کند و از ابزارهای خود گوگل برای کدگذاری استفاده می کند. از دیگر گزینه های محبوب می توان به SecureMail اشاره داشت، هرچند این گزینه صرفا برای استفاده توسط دو کاربر جیمیل می باشد. هر دو گزینه یادشده از دکمه های کدگذاری پایه بهره گیری می کنند که می توانید ایمیلی را برای خواننده خاصی کدگذاری نمایید. روند این کار نیز بسیار آسان است.

آوت لوک: احتمالا به خاطر محبوبیت آوت لوک در جهان بیزنس، این نرم افزار خود به خود به همراه  پشتیبانی کدگذاری عرضه می شود، اما ابزار کدگذاری آن پنهان است و باید اندکی بدنبالش جستجو کنید. برای کدگذاری یک پیام  باید سراغ تب Options رفته ، به More Options بروید، Message Options را انتخاب کرده و سپس به Security Settings بروید و آنگاه Encrypt message contents and attachments را برگزینید. افزون بر این می توانید تمام پیام های ارسالی خود را از طریق Trust Center کدگذاری نمایید. اگر از Office 365 استفاده کنید، می شود از طریق همین سرویس یا سایر ویژگی های ایمنی در دسترس به کدگذاری ایمیل هایتان بپردازید. بایستی این سرویس را به همراه Microsoft Azure Rights Management خریداری کنید ( که هزینه آن به ازای هر کاربر ماهانه 2 دلار می باشد).

 یاهو میل: درحال حاضر یاهو میل برخی از فناوری های گوگل را برای کمک به محافظت از ایمیل های خود استفاده می کند. بنابراین یک سری پلاگین های مجانی Open PGP مخصوص کدگذاری وجود دارند که می توان برای اضافه کردن ایمنی بیشتر به ایمیل، نسبت به دانلود کردنشان اقدام کرد. اما اگر از کروم استفاده می کنید می توانید مستقیم سراغ دانلود Mailvelope بروید، زیرا این ابزار نیز با ایمیل های یاهو سازگار است و به راحتی می توان نسبت به اضافه کردنش اقدام کرد. 

ایمیل های رمزگذاری شده وب محور

 از دیگر گزینه هایی که برای کدگذاری ایمیل ها می توان استفاده کرد ابزارهای کدگذاری وب محور می باشد که می توانید از طریق آنها به قسمت جداگانه ای از نرم افزاری که روی وب قرار دارد متصل شوید و از آن نرم افزار برای ارسال ایمیل های خود یا اضافه سازی ویژگی های دیگر به سرویس های موجود استفاده کنید. برخی از این سرویس ها برای استفاده خانگی طراحی شده اند و برخی برای محیطهای حرفه ای تر مناسب می باشند.

Sendinc :Sendinc یک سرویس آسان کدگذاری برای صاحبان کسب و کارهای کوچک و دیگران است. با بهره گیری از آن می توانید سراغ اینترفیس وب رفته و اقدام به ارسال ایمیل کنید یا دست به ادغام پلت فرم یادشده با مایکروسافت آوت لوک، جیمیل و سایر سرویس های مشابه بزنید. البته بایستی برای استفاده از سرویس مزبور اقدام به پرداخت مبلغی کنید، ارزان ترین نسخه  Sendinc تنها 4 دلار ماهانه هزینه دارد. 

Virtru :Virtru  سرویسی است که گزینه های مختلف افزونه ها را برای آندروید، اپل، آوت لوک، فایرفاکس و سایر پلت فرم ها عرضه می دارد، اما سرویس های وب محور ایمیلی ارائه نمی کند به همین خاطر بایستی اندک تغییرات مدیریتی را روی ایمیل قدیمی خود انجام بدهید. هنگام اقدام به کدگذاری ایمیلVirtru  را راه اندازی کنید و بعد از استفاده آنرا خاموش نمایید. می توانید کدگذاری را هر زمان که بخواهید ابطال نمایید. به علاوه این ابزار با کدگذاری "بدون کلید" هم کار می کند که کار رمزگشایی را برای دریافت کنندگان راحت تر می سازد. نسخه پایه آن نیز کاملا مجانی است .

Lockbin :Lockbin از مرحله اضافه سازی عبور کرده و مستقیما روند کدگذاری ایمیل را بر مبنای وب ممکن می سازد. می توانید مستقیم سراغ وب سایتLockbin  رفته و ایمیلی را تایپ نمایید، ضمیمه های لازم را اضافه کرده و کلمه رمز/کلید را هم بیفزایید. به هر تعداد که مایل باشید می توانید ایمیل رمزگذاری شده ارسال نمایید، البته به شرطی که فقط «شما» از شبکه استفاده نمایید. اما اگر بیشتر از یک کاربر روی این شبکه قرار داشته باشد بایستی ماهیانه 10 دلار به ازای استفاده از سرویس بپردازید.  

ProtonMail :ProtonMail سرویسی منحصر به فردتر نسبت به دیگر سرویس هاست. این سرویس که از سوئیس ارائه می شود، از "معماری  دسترسی صفر" استفاده کرده و اقدام به خلق  یک کلاینت ایمیل می کند تا افراد دست به فرستادن ایمیل هایی بزنند که امکان دیده شدنشان از سوی دیگران وجود ندارد، خدمت  یادشده مخصوصا برای جلوگیری از سرکشی دولت ها به ایمیل های افراد ساخته شده است. کل مرحله کدگذاری روی ابزار کلاینت رخ می دهد و ProtonMail هیچ نوع دسترسی به داده های کاربر ندارد، بنابراین نمی تواند به حساب ها دسترسی داشته و جزئیاتشان را برای جایی ارسال نماید. البتهProtonMail  فعلا در مراحل اولیه خود قرار داشته و مشخص نیست که کارآمدی آن تا چه اندازه خواهد بود یا در برابر رقبای جدید همچون Tutanota چگونه ظاهر خواهد شد. اگر علاقمند به دانستن اطلاعات بیشتری باشید می توانید برای استفاده از نسخه آزمایشی این سرویس تقاضا بدهید.

Hushmail :Hushmail نیز سرویسی است که مدتهاست عرضه شده و گزینه هایی را در اختیار افراد، کسب و کارها، خدمات مراقبت بهداشتی و فروشندگان قرار می دهد. به علاوه می توانید هویت مستعار ایمیل نامحدود ایجاد کرده و نسخه خاص  گوشی همراه خود را دانلود نماید. با این حال از آنجایی کهHushmail  توانایی محافظت از اطلاعات در برابر سازمان امنیت ملی یا سایر نهادهای دولتی ایالات متحده را ندارد بسیاری از افراد از آن رویگردان هستند.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


خال های پروانه از کجا آمده است؟

خال های پروانه از کجا آمده است؟

محققان دانشگاه کورنل با دستکاری یکی دو ژن، اقدام به تغییر الگوی موجود روی بال های یک نوع پروانه نمودند. طرحی که حاصل شده اثر هنری بزرگی نیست اما نشانه مهمی است برای شناخت نحوه تکامل پروانه ها و احتمالاً شناختی از نحوه تکامل الگوهای رنگ، اشکال و سایر الگو ها در گونه های جانوری دیگر.

مطالعه متن کامل
«ساعت مغزی» به سازماندهی خاطرات می پردازد

«ساعت مغزی» به سازماندهی خاطرات می پردازد

همانطور که اعضای ارکستر نیازمند رهبری هستند که آنها را هدایت کند، نورون هایی که در مغز ما وجود دارد نیز محتاج موج های فعالیتی با زمان بندی دقیق می باشند تا بتوانند خاطرات را به مرور زمان سازماندهی نمایند و در هیپوکامپ که مرکز حافظه مغز می باشد، یک کد عصبی برای «مرتب سازی موقت» جهت ساخت نقشه ذهنی از مکانی که فرد در آن حضور داشته، جایی که الان در آن حضور دارد و جایی که قصد رفتن به آن را دارد، تولید کند. تحقیقی که به تازگی از سوی موسسه علم مغز RIKEN در ژاپن انجام شده و در نسخه 30 می Nature Neuroscience منتشر شده است، نشان می دهد که چگونه نورون هایی که نماینده فضا در ذهن موش هستند، طی زمان باقی می مانند.

مطالعه متن کامل
سوییچی برای الکترونیک های موج نوری

سوییچی برای الکترونیک های موج نوری

امکان دارد در آینده، از امواج نوری برای توسعه فناوریِ ترانزیستورها استفاده شود. امواج الکترومغناطیسِ نوری در یک میلیاردم ثانیه تقریباً یک میلیون بار نوسان می کنند، بنابراین سرعت فرکانس های پتاهرتزی دارند. در اصل دستگاه های الکترونی آینده نیز می توانند به این سرعت دست پیدا کنند و 100 هزار بار سریع تر از ابزارهایِ دیجیتالی کنونی باشند. این امر نیازمند شناخت بهتر از حرکت زیراتمی الکترون ها دارد که بواسطه یک میدان الکتریکیِ نوریِ فوق سریع رخ می دهد. هم اکنون تیمی در لابراتوار فیزیک آتوثانیه (LAP) در انستیتوی اپتیک های کوانتومی مکس پلانک (MPQ) و دانشگاه لودویگ ماکسی میلیان (LMU) و نظریه پردازانی از دانشگاه تسوکابا تکنیک های نظری و تجربی منحصر به فردی را با هم ترکیب نموده اند که دسترسی مستقیم را برای اولین بار به این حرکت فراهم کرده است.

مطالعه متن کامل
آسمان خراش هایی برای تغییر چهره بیابان های شمال آفریقا به واحاتی پر حیات

آسمان خراش هایی برای تغییر چهره بیابان های شمال آفریقا به واحاتی پر حیات

به تازگی پروپوزال طراحی جدیدی عرضه شده است که بر اساس آن، شمال آفریقا، نه تنها اثری از درگیری و بیابان زایی نخواهد داشت، بلکه با تنوع فرهنگی هم روبرو خواهد شد. اریک راندال مورسی و گالو سکانیزارس دست به کار طراحی دره غول ها شده اند که عبارت است از مجموعه ای از سازه های استوانه ای بلند و لاغر که تمام عناصر لازم برای بدل ساختن بیابان خشک به واحه ای حیات بخش را دارا هستند.

مطالعه متن کامل
مدل های جدید و خیره کننده میزهای "لاگون" یادآور زیبایی اقیانوس هستند

مدل های جدید و خیره کننده میزهای "لاگون" یادآور زیبایی اقیانوس هستند

الکساندر شالین از لا تیبل (La Table) مدت زمانی است که به کار ساخت میزهای سفارشی و منحصر به فرد اشتغال داشته است، اما جدیدترین مجموعه عرضه شده توسط وی که لاگون نام دارد واقعا خیره کننده هستند.

مطالعه متن کامل
ویدئوی طبقه بندی شده: فیلمManned Orbiting Lab  نیروی هوایی آمریکا در دهه 1960

ویدئوی طبقه بندی شده: فیلمManned Orbiting Lab نیروی هوایی آمریکا در دهه 1960

فیلم های صامت متعلق به آرشیو نیروهای هوایی آمریکا که در آن ماموریت قرار دادن پرسنل نظامی در مدار زمین مورد بحث قرار می گیرد

مطالعه متن کامل
دوربین تصویربرداری بدون باتری اختراع شد

دوربین تصویربرداری بدون باتری اختراع شد

نمونه آزمایشیِ نخستین دوربین تصویربرداری که انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را تأمین می کند اختراع شد. این دوربین می تواند در فضاهای سرپوشیده که از نور کافی برخوردار است، هر ثانیه یک عکس بگیرد و این کار را تا مدت نامحدود ادامه دهد. یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی «شِری کِی نایِر» استاد علوم کامپیوتر دانشگاه کلمبیا، موفق به طراحی یک پیکسل تصویری شد که نه تنها قابلیت سنجش نور تابشی ورودی را دارد، بلکه آن را به نیروی برق تبدیل می کند. این تیم تحقیقاتی نتیجه پژوهش خود را از 4 تا 6 اردیبهشت ماه در کنفرانس بین المللی «عکسبرداری رایانه ای» در دانشگاه رایس در شهر هوستون آمریکا ارائه خواهد کرد.

مطالعه متن کامل
مدل سه بعدی از سرطان که نحوه جهش تومورها را نشان می دهد

مدل سه بعدی از سرطان که نحوه جهش تومورها را نشان می دهد

تکنیک مدلسازی 3 بعدی، نحوه رشد سلول های سرطانی و جهش آنها به مرور زمان را آشکار ساخته است .امید می رود که بینش جدید به محققان در شناخت بهتر نحوه تکامل بیماری ها کمک برساند.

مطالعه متن کامل
اپ ترنسلیتور (Translator) مایکروسافت هم اکنون روی آندروید و ساعت هوشمند آندروید ور

اپ ترنسلیتور (Translator) مایکروسافت هم اکنون روی آندروید و ساعت هوشمند آندروید ور

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به انتشار اپ Translator برای ابزارهای آندرویدی و ساعت های هوشمند «آندروید ور» کرده است، به این ترتیب شمار اپ های عرضه شده به کاربران آندروید باز هم افزایش پیدا می کند. اپلیکیشن جدید که می توانید آنرا به صورت مجانی از طریق گوگل پلی دانلود کنید قابلیت ترجمه گفتار و متن را به بیش از 50 زبان مختلف داراست.

مطالعه متن کامل
سه راه برای هوشمندتر ساختن آمازون اکو

سه راه برای هوشمندتر ساختن آمازون اکو

"آلکسا، چرا متوجه منظورم نمی شوی؟". من و الکسا رابطه متضادی با هم داریم. هرچند همیشه صدای من را می شنود، اما بعضی وقت ها اصلا متوجه منظورم نیست . حالا آمازون اکو هم مثل اوایلی که سیری (Siri) به بازار آمده بود درحال یادگیری زبان طبیعی است. با توجه به رشد پایگاه کاربران و جمع آوری و تحلیل داده های صوتی که آمازون صورت می دهد، الکسا هوشمندتر هم خواهد شد. اما تا آن موقع، می توانید برای ارتقای تجربه استفاده از الکسا چند کار هم خودتان انجام بدهید .

مطالعه متن کامل