کوی دانش - kooy

خانه های پاک و بدون آلایندگی ساخته شده از کانتینرهای باری توسط Sustainer Homes

خانه های پاک و بدون آلایندگی ساخته شده از کانتینرهای باری توسط Sustainer Homes
03 مرداد
17:45 1394
استفاده از کانتینرهای باری کهنه در ساخت خانه های جدید روشی مناسب و دوستدار محیط زیست به نظر می رسد. شرکت Sustainer Homes یک گام دیگر فراتر رفته و نوعی سرپناه برون شهری ساخته است که به طور مستقل دارای آب و فاضلاب، برق و گاز است.

Sustainer Homes معتقد است که عواملی مانند افزایش روز افزون اجاره بها و تقاضا برای خانه دار شدن، نسل جوان را بر آن می دارد تا به دنبال گزینه های زندگیِ مقرون به صرفه، پایدار و اتعطاف پذیرتر باشند. این شرکت می گوید کانتینرهای باریِ تبدیل شده آنها نه تنها این موارد را مد نظر قرار داده بلکه وابستگی به امکانات شهری را نیز قطع کرده و زندگی راحت، آزادی و تحرک را به ارمغان می آورند.

این کانتینرها (یا همان Sustainer ها) اساساً به عنوان خانه طراحی شده اند، اما می توان از آنها به عنوان هتل، محل اسکان در تعطیلات و حتی پناهگاه اضطراری نیز استفاده کرد. این خانه ها در اندازه های متعددی عرضه می شوند. فعلاً برای شروع، مدل 1 تا 2 نفر با مساحت 30 متر مربع به قیمت 75000 یورو قیمت گذاری شده است. کانتینرهای بزرگ خانوادگی، اداری و مسافرتی ویژه شرایط اقلیمی مختلف نیز در حال ساخت است.

 

این کانتینرها مجهز به لوازم خانگی هستند و فضای داخلی آن تماما از ECOboard تشکیل شده است. (اکوبُرد موادی است که از چمن فشرده ساخته می شود) شرکت Sustainer Homes می گوید درباره عواقب زیست محیطی تمام مواد و اتصالات به کار رفته در این کانتینرها مطالعه کرده است. به عنوان مثال شیرآلات آشپزخانه بدون سرب هستند، صندلی ها از یخچال های کهنه و تمام رنگ ها از روغن ساخته شده اند.

به منظور تولید آب شرب، آب باران جمع آوری شده و طبق استانداردهای آب شرب هلند تصفیه می شود. فاضلاب آشپزخانه قبل از اینکه وارد طبیعت شود توسط یک فیلتر هلوفیت (helophyte) تصفیه می شود تا مواد آلاینده آن حذف شوند. فاضلاب توالت نیز به صورت فضولات خشک گرما داده می شود تا باکتری های آن کشته شده و پس به کمپوست تبدیل شود.

 

این کانتینرها برای تولید برق از صفحه های خورشیدی و توربین های بادی استفاده می کنند. با بهره گیری همزمان از این دو روش، میزان برق پایدار لازم برای خانه تامین می شود. این شرکت تخمین می زند که این کانتینرها سالانه حدود 5000kWh برق تولید می کنند که به راحتی نیازهای برق آنها را بر طرف می سازد. یک سیستم باتری 20kWh نیز در آن تعبیه شده است که از قطعی احتمالی برق جلوگیری شود.

 

گرمایش کانتینر از طریق یک پمپ گرمایی تأمین می شود. این سیستم با استفاده از مواد پایدار عایق بندی شده و اتلاف گرمای آن به حداقل رسیده است. Sustainer Homes همچنین در نظر دارد این سیستم را با یک ترموستات هوشمند Toon تجهیز کرده و اپلیکیشنی تهیه کند که میزان شارژ باتری، تولید برق خورشیدی و مصرف انرژی را نشان می دهد. این اپلیکیشن پیش بینی وضع هوا را هم در دسترس قرار می دهد.

ساخت اولین مدل نمونه Sustainer Homes از اول ماه ژوئن آغاز شده و این ماه کامل شده است و در حال حاضر شرکت در حال آزمایش طراحی آن است.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

علیرضا ضیایی

علیرضا ضیایی

  1. سامان
    سامان 28 اسفند, 13:04

    اين خبر اميدي به زندگي در آينده در دل ها منور مي كند ومظهري كامل از توليد علم، صنعت و فناوري است فقط اي كاش همه گير ميشد و تفكرات مردم رشد ميكرد تا از اين ايده هاي نو با خلوص نيت حمايت ميكردند!

تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

دانشمندان روشی را توسعه داده اند که توسط آن موادی که عموماً در صنایع هوایی و ماهواره ها استفاده می شوند می توانند به خودترمیمیِ شکستها و خش های خود در دمای زیر انجماد بپردازند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

چگونه می توان انرژی خورشیدی را برای استفاده در زمانی که تابش خورشید وجود ندارد ذخیره کرد؟ یک راه حل تبدیل انرژی خورشیدی به هیدروژن توسط الکترولیز آب است. این ایده به این صورت است که از الکتریسیته ای که توسط انرژی خورشیدی (پنلهای خورشیدی) بدست می آید برای تجزیه ملوکولهای آب به اکسیژن و هیدروژن استفاده شود. سپس هیدروژن خالص را می توان بعنوان منبع انرژی الکتریسیته ویا یک منبع سوختی استفاده کرد. اما دقیقاً همینجاست که موضوع پیچیده می شود. حتی با وجود فناوری های مختلفِ تولید هیدروژن و نتایج نوید بخش آزمایشگاهی، هنوز این روش بسیار ناپایدار و گران است و صرفاً برای استفاده های بزرگ تجاری دارای صرفه است. حال، رویکرد جدیدی توسط محققانِ سوئیسی عرضه شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
تولید سوخت از دی اکسید کربن

تولید سوخت از دی اکسید کربن

در مطالعه ای جدید که توسط دپارتمان انرژی آرگونه از لابراتوار ملی آمریکا و دانشگاه ایلینویز در شیکاگو انجام شد، محققان موفق به یافتن راهی شدند تا با کمک نور آفتاب، دی اکسید کربن را به یک منبع قابل استفاده انرژی تبدیل کنند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

اگر از زمره عاشقان قهوه هستید و در عین حال قارچ هم از چاشنی های همیشگی غذاهای شماست احتمالاً از همین الان تصمیم قطعی برای خرید این دستگاه را خواهید گرفت. این دستگاه جالب توسط آدریان پرز طراح بارسایی طراحی و تولید شده است. دستگاه های قهوه جوش صرفاً دو دهم درصد از قهوه را تبدیل به نوشیدنی می کنند و مابقی بصورت تفاله دور ریخته می شود. گرچه استفاده از تفاله قهوه بعنوان بستری برای پرورش قارچ موضوع جدیدی نیست ولی در پشت دستگاهی که در ادامه بررسی می کنیم تفکر خلاقانه ای وجود دارد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پهپادها بزودی قادر خواهند بود همانند یک پرنده ویا یک حشره بالدار تصاویر محیط را دریافت کرده، پردازش نمایند و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی، رادار وحتی هدایت GPS ماهواره ای راه خود را بیابند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
هدف داشتن در زندگی و افزایش طول عمر.

هدف داشتن در زندگی و افزایش طول عمر.

مطالعات اخیر نشان داده است که توجه کردن بیشتر به "معنی زندگی" یا "هدف زندگی" علاوه بر افزایش تمرکز، منجر به طول عمر بیشتر نیز می شودو حس خوب زندگی می تواند حتی تا سنین سالخوردگی سلامتی شما را تضمین کند.

مطالعه متن کامل
ساعت هوشمند مایکروسافت به زودی ارائه می شود

ساعت هوشمند مایکروسافت به زودی ارائه می شود

در صورت صحت داشتن گزارشی که روز یکشنبه منتشر شد، مایکروسافت طی چند هفته آینده ساعت هوشمند خود را عرضه خواهد کرد. این ابزار نیز مانند بسیاری از ساعت های هوشمند این روزها، به مانیتور وضعیت قلب شما خواهد پرداخت. اما برخلاف بسیاری از ابزارهای پوشیدنی دردسترس، باتری آن باید دو روز یک بار شارژ شود.

مطالعه متن کامل
تا 2050 اقیانوس قطبی شمال، یخ کمتر  و آب بیشتری دارد

تا 2050 اقیانوس قطبی شمال، یخ کمتر و آب بیشتری دارد

مطابق بررسی پژوهشگران دانشگاه بولدر کولورادو Boulder، تا سال 2050 بخش های وسیع تری از اقیانوس قطبی، که زمانی فقط تحت پوشش یخ بود. حداقل 60 روز در سال تبدیل به دریای آزاد خواهد شد.

مطالعه متن کامل
میشله دِ لوچی یک عبادتگاه بتنی را در جنوب آلمان ساخته است

میشله دِ لوچی یک عبادتگاه بتنی را در جنوب آلمان ساخته است

این عبادتگاه کوچک که توسط معماری ایتالیایی به نام میشله د لوچی طراحی شده است، اختصاص به سنت ژاکوب داشته و در حومه باواریا در جنوب مونیخ آلمان قرار دارد. ساختمان یادشده در ملکی خصوصی قرار دارد و 15 متر مربع می باشد و به لحاظ زیربنا مشابه سایر عبادتگاه هایی است که در ناحیه اطراف یعنی فیش باخ یافت می شود.

مطالعه متن کامل
مکمل فولیک اسید باعث کاهش خطر سکته مغزی در بزرگسالانِ مبتلا به فشار خون می‌شود.

مکمل فولیک اسید باعث کاهش خطر سکته مغزی در بزرگسالانِ مبتلا به فشار خون می‌شود.

در پژوهشی 20 هزار بزرگسالِ مبتلا به فشار خون که هیچ سابقه‌ای از حمله قلبی یا مغزی نداشتند مورد بررسی قرار گرفتند. این پژوهش در چین انجام شد. طبق مطالعه انجام شده در JAMA، استفاده ترکیبی از دارو‌های فشار خون بالا و فولیک اسید در مقایسه با مصرف انالاپریل به تنهایی، به طور قابل توجهی خطر اولین سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

مطالعه متن کامل