کوی دانش - kooy

13 نکته و ترفند برای بهبود عمر باتری در Galaxy S6/S6 Edge

13 نکته و ترفند برای بهبود عمر باتری در Galaxy S6/S6 Edge
21 تیر
14:30 1394
با اینکه عمر باتری در Galaxy S6 و S6 Edge بسیار خوب است، ولی بعید نیست که شما اگر یکی از این دو گوشی را داشته باشید به برخی ویژگی‌های بهبود یافته آن‌ها نه بگویید. خوشبختانه، برای شما راه هایی وجود دارد که می‌توانید برای دریافت عملکرد بهتر در گوشی خود انجام دهید.

در زیر نکته و ترفندهای جامع ما را بررسی کنید. این ترفندها ترکیب شده‌اند تا به شما یاری رسانند. پیشنهادات متعددی از قبیل آشکار، اختیاری و کاملاً افراطی وجود دارد، بنابراین استفاده از هر کدام از آن‌ها و منطقی بودن آن‌ها برای نیاز شما بستگی به خود شما دارد.

بدون صحبت اضافه به سراغ معرفی این نکته و ترفندها می‌رویم.

1. روشنایی صفحه نمایش را حتی در حالت 'خودکار' کاهش دهید

 

تا به اینجا آسان‌ترین و مؤثرترین کاری که می‌توانید این است که شفافیت صفحه نمایش را حتی وقتی بر روی 'خودکار' هست را به‌صورت دستی کاهش دهید. این ویژگی همیشه در دستگاه‌های سامسونگ وجود داشته و اساساً به شما اجازه می‌دهد تا روشنایی را برای حفظ باتری بدون اینکه گوشی نور صفحه را به‌صورت خودکار تنظیم کند، کاهش دهید.

2. 'Smart stay' را خاموش کنید

 

به وسیله Smart Stay تا زمانی که به صفحه نمایش نگاه کنید، روشن می‌ماند. این ویژگی زمانی که در حال خواند یک مقاله طولانی هستید و زمان روشن ماندن صفحه نمایش شما در حالت اتمام است، ولی کار شما تمام نشده، بسیار کاربرد دارد.

برای این کار، Smart stay به وسیله دوربین جلویی در فواصل زمانی مشخص عکس‌هایی از چهره شما می‌گیرد. خاموش کردن ای ویژگی باعث ذخیره انرژی خواهد شد.

3. رنگ‌های سفید قاتل پنل های Super AMOLED هستند

 

سال‌هاست که سامسونگ از پنل های Super AMOLED در دستگاه‌های خود استفاده می‌کند و در حالی که بر روی بهبود فناوری زمینه آن کار می‌کنند، هنوز محدودیت‌های بنیادین اعمال می‌شوند. به عنوان مثال، صفحه نمایش‌های OLED در هنگام ساطع کردن نور سفید، دارای بیشترین مصرف برق هستند.

بنابراین، اگر عکس موجود در پیش‌زمینه شما بسیار سفید است، پس باتری Galaxy S6 و S6 Edge شما سریع‌تر مصرف می‌شود. متضاد این مثال رنگ سیاه است. بدیهی است که دو سناریوی افراطی وجود دارد و شما با محتویاتی روبه‌رو می‌شوید که ترکیبی از هر دو هستند، ولی در هر صورت تصاویر زمینه سفید برای مصرف باتری بد هستند. پس از یک تصویر زمینه مشکی استفاده کنید.

4. استفاده از تصاویر زمینه متحرک

 

باید اشاره کرد که استفاده از تصاویر زمینه (wallpaper) متحرک باعث تخلیه سریع باتری شما می‌شود. تجربه ما نشان داده که استفاده از تصاویر زمینه متحرک برای باتری مناسب نیست. در هر صورت انتخاب تصویر زمینه به شما بستگی دارد.

5. رنگ‌های منفی (Negative colors) را روشن کنید

 

فعال سازی ویژگی رنگ‌های منفی را در نظر بگیرید. برای بررسی آن و اینکه برای شما کار می‌کند، به منوی Settings > Accessibility > Vision > Negative colors بروید. این ویژگی عمدتاً رابط کاربری سفید اندروید را سیاه کرده و باتری شما ذخیره می‌کند زیرا نیازی نیست که امی‌ترهای صفحه نمایش بیش از حد کار کنند.

6. تم خود را تغییر دهید

 

اگر گزینه رنگ‌های منفی برای شما پذیرفتنی نیست، پس می‌توانید به سراغ روش ظریفِ دیگری یعنی تغییر تم بروید.

فروشگاه Samsung Theme پر شده از تم‌های ساخته شده توسط طراحان و علاقه‌مندان که همه آن‌ها دارای پوسته رابط کاربری TouchWiz هستند. همان‌طور که قطعاً حدس زده‌اید، هدف ما پیدا کردن تمی مشکی است تا باتری در صفحه نمایش 5.1 اینچی این گوشی کمتر مصرف شود. خوشبختانه تم‌های مشکی متعددی وجود دارند.

7. استفاده از Greyscale

 

با اینکه که سامسونگ گزینه قدیمی Greyscale را به منوی Accessibility > Vision > Greyscale برده، ولی این ویژگی هنوز در S6 و S6 Edge وجود دارد. اگر در گوشی هوشمند خود به مطالعه می‌پردازید، یا اگر می‌خواهید مصرف باتری آن را کم کنید، روشن کردن این ویژگی یکی از گزینه‌های مناسب است.

8. محدودسازی عملکرد

 

این مورد بسیار واضح است. شما می‌توانید به وسیله محدودسازی عملکرد به ذخیره باتری بپردازید. برای این کار، به منوی Battery > Power saving mode رفته و این ویژگی را روشن کنید. این کار باعث محدود شدن سرعت پردازنده، کاهش روشنایی و نرخ فریم صفحه نمایش، خاموش شدن چراغ‌های LED در پشت کلیدهای خازنی، خاموش شدن ویبره و کاهش زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش می‌شود.

9. خاموش سازی سنسورهای حرکتی

 

در منوی Settings، زیرمنوی Motions and gestures را خواهید یافت که شامل چهار ویژگی مجزا است. از Direct call گرفته تا Smart alert و Palm swipe to capture، تمام این‌ها ویژگی‌های اضافی هستند که بدون آن‌ها هم می‌توانید سر کنید و در این فرآیند انرژی باتری شما نیز با نابود سازی فرآیندهای اضافی ذخیره خواهد شد.

10. برنامه‌ها را مدیریت کنید

 

هیچ‌کس قصد ندارد به شما بگویید برنامه‌ای نصب نکنید، زیرا خلاف ایده داشتن یک گوشی هوشمند است، ولی همیشه درست است که باید آن‌ها را بهتر مدیریت کنید. این کار برای افرادی که خوره برنامه هستند و می‌خواهند همه برنامه‌ها را تست کنند بسیار مهم است. در این موارد، شما با برنامه‌های متعددی روبه‌رو می‌شوید که از آن‌ها هیچ استفاده‌ای نمی‌کنید. با این حال برخی از این برنامه‌ها ممکن است از منابع گوشی شما استفاده کرده و مشغول کار باشند. این فرآیند باعث مصرف باتری یا اینترنت گوشی شما خواهد شد.

یک روش خوب برای مدیریت چنین برنامه‌هایی، نصب برنامه BitDefender's Clueful است. Clueful به شما اجازه فیلتر سازی برنامه‌ها بسته به اجازه‌هایی که درخواست می‌کنند را می هد. به عنوان مثال، شما می‌توانید به برنامه‌ها اجازه دسترسی به محل قرار گیری خود را بدهید. اگر گوشی شما روت شده، یکی از برنامه‌های App Ops را از Play Store دانلود کنید و این اجازه‌های دسترسی را ابطال کنید. اگر دستگاه شما روت نشده، و می‌خواهید برنامه‌های خاصی که به محل قرار گیری شما دسترسی دارند را نگاه دارید، می‌توانید منوی تنظیمات آن‌ها را بررسی کنید که آیا به شما اجازه خاموش کردن مجوزهای دسترسی را می‌دهند یا خیر.

در آخر، مطمئن شوید که بروزرسانی خودکار Play Store به‌طور کامل خاموش شده باشد (توصیه نمی‌شود) یا حداقل بر روی بروزرسانی به وسیله Wi-Fi باشد (Settings > Auto-update apps). از این طریق دیتا و باتری خود را ذخیره کرده‌اید و در عوض هیچ چیز را از دست نداده‌اید.

11. از دست Wakelock ها خلاص شوید

به حالتی که یک برنامه خاص اجازه ورود به حالت sleep را نمی‌دهد (که در این حالت بیشترین انرژی ذخیره می‌شود)، Wakelock گفته می شود. هر چقدر تعداد برنامه‌های شما بیشتر باشد، تشخیص آن مشکل‌تر می‌شود. بنابراین باید یک برنامه مرتبط برای تشخیص wakelock ها دانلود کنید.

12. خاموش کردن Wi-Fi

 

به‌صورت پیشفرض، Wi-Fi گوشی Galaxy S6 و S6 Edge شما حتی در زمان خاموش بودن بر روی اسکن همیشگی شبکه‌ها قرار دارد. از آنجایی که این کار نیاز به برق دارد، بهتر است با رفتن به Settings > Wi-Fi > More > Always allow scanning آن را خاموش کنید.

13. از دست Briefing خلاص شوید

 

Briefing یک صفحه Home اضافی است که به‌صورت پیشفرض در Galaxy S6 و S6 Edge وجود دارد و خبرهای جدید را اطلاع رسانی می‌کند. صفحه تخصیص داده شده هم آرام بوده و هم باتری را مصرف می‌کند. بهتر است این برنامه را غیرفعال کنید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
ساخت "اقامتگاه تابستانی " دفتر طراحی معماران پروژه A01 با fiberC تولید رایدر

ساخت "اقامتگاه تابستانی " دفتر طراحی معماران پروژه A01 با fiberC تولید رایدر

اگر از خشکی به "اقامتگاه تابستانی"، پروژه ای در carinthia در اتریش که توسط project A01 architects طراحی شده بنگرید، این بنا شبیه فرم دینامیک یک کشتی به نظر می رسد که بر فراز امواج فیروزه ای wörthersee شناور است. اما اگر از دریاچه به ساختمان نگاه کنید، ویلای مزبور، گرمابه و عرشه قایق رانی همچون تراس هایی به نظر می رسد که در چشم انداز فروشده است. به جای استفاده از بتن برای درآوردن شکل نامنظم این بنا، طراحان عمدا از نوع خاصی از مصالح به نام fiberC استفاده کرده اند که محصول rieder smart elements می باشد.

مطالعه متن کامل
هر چه در مورد گوشته زمین می دانستیم کاملا اشتباه بوده است!

هر چه در مورد گوشته زمین می دانستیم کاملا اشتباه بوده است!

تحقیقی که به تازگی توسط محققان دانشگاه کمبریج صورت گرفت نشان می دهد تئوری های سابق در مورد گوشته زمین کاملاً اشتباه بوده است. گوشته که لایه ضخیمی 3 هزار کیلومتری از صخره فشرده می باشد و بین پوسته و هسته مذاب زمین قرار دارد، ظرف 30 سال گذشته توسط زمین شناسان مورد بررسی قرار گرفته بود اما تا همین اواخر فناوری لازم برای بررسی آن به صورت دقیق وجود نداشت.

مطالعه متن کامل
مایکروسافت ذخیره نامحدود و مجانی OneDrive را در اختیار کاربران Office 365 خود می گذارد

مایکروسافت ذخیره نامحدود و مجانی OneDrive را در اختیار کاربران Office 365 خود می گذارد

مایکروسافت با بخشیدن فضای ذخیره نامحدود OneDrive به کاربران Office365 خود، موانع موجود بر سر راه مشتریانش را در زمینه ذخیره محدود حافظه ابری از میان برمی دارد.

مطالعه متن کامل
دانشمندان ام آی تی و توسعه معالجه موثری برای سرطان مارپیچی سه گانه

دانشمندان ام آی تی و توسعه معالجه موثری برای سرطان مارپیچی سه گانه

دانشمندان با ترکیب سه رشته از میکرو آر ان ای موفق به ابداع شیوه ای جدید برای از میان بردن تومورهای سرطانی شده اند. این معالجه که با استفاه از ژل صورت می گیرد، روی موش های آزمایشگاهی انجام شده و نتایج حاصله بسیار موثرتر از انواع معالجات کنونی همانند شیمی درمانی گزارش شده است.

مطالعه متن کامل
افزایش گرمای جهانی و تهدید صنایع صید نرم تنان دریایی

افزایش گرمای جهانی و تهدید صنایع صید نرم تنان دریایی

برای طرفداران محیط زیست دریا، شاید خبر تهدید صنعت صید نرم تنان دریایی با گرم شدن جهانی، بهترین خبری باشد که تا کنون آن را شنیده اند.

مطالعه متن کامل