کوی دانش - kooy

معرفی 5 اپلیکیشن اندرویدی برای ترک سیگار

معرفی 5 اپلیکیشن اندرویدی برای ترک سیگار
14 تیر
16:15 1394
از سرطان ریه گرفته تا هر نوع سرطان دیگر، بیماری‌های قلب و ریه و ناتوانی جنسی در مردان و سطح پایین تناسب اندام و بسیاری موارد دیگر از هدایای این اعتیاد بی دلیل است. باید رُک بگوییم که سیگار کشیدن یکی از بدترین بلاهایی است که یک فرد می‌تواند به سر بدن خود بیاورد. چند برنامه جالب برای کمک به ترک افراد سیگاری تهیه شده است که ما در این مطلب آنها را به شما معرفی میکنیم...

هر فرد سیگاری از خطرات ذاتی سیگار کشیدن مطلع است و بسیاری از آن‌ها در درون خود آرزو می‌کنند که بتوانند سیگار را ترک کنند. ولی هر روز ما به این عادت زشت خود ادامه می‌دهیم.

خوشبختانه، جهان توسعه یافته در حال مشاهده کاهش سیگاری‌ها است، ولی ما هنوز جهت مبارزه با اشتهای بی انتهای خود به تنباکو فاصله زیادی داریم. ولی داریم به آن نقطه نزدیک می‌شویم.

برای برخی افراد، ترک سیگار به سختی رژیم گرفتن و کاستن وزنی است که سالیان سال آن را با خود حمل می‌کردند. متاسفانه، هیچ فرمول جادویی و قرص مخفی وجود ندارد تا باعث شود شما سیگار را ترک کنید. همه ما به نحوی باید کارهای مختلفی را برای این کار بگذرانیم، بنابراین باید خود را باانگیزه نگاه دارید. اپلیکیشن های تولید شده برای کمک رسانی می‌توانند کمک شایانی انجام دهند زیرا گوشی هوشمند شما همیشه با شماست و دلیل انجام این کار در شما را تقویت خواهد کرد و مزایای بسیار دیگری نیز خواهد داشت.

در زیر به معرفی این برنامه‌ها می‌پردازیم.

1.  Quit For Life

اپلیکیشن Quit For Life که با نام هوشمندانه خود توسط انجمن سرطان آمریکا به صورت عمومی ارئه شده و پیشنهادهایی برای جلب توجه شما می‌دهد. این اپلیکیشن هزینه‌های ذخیره شده و پیشرفتی را که از زمان ترک داشته‌اید را محاسبه می‌کند و با ذکر دلایلی جهت ترک سیگار مانند دندان‌های سفیدتر، پوست شفاف تر، نرخ کمتر بیمه و نحوه مرگ افراد سیگاری شما را تشویق به ترک می کند.

2.  Just Quit Smoking Hyperactive

اپلیکیشن Just Quit Smoking Hyperactive یک برنامه جالب، با ویژگی‌های متعدد است. این برنامه به کمک ریاضیات میزان پول و زمانی که به وسیله ترک سیگار ذخیره کرده‌اید و تعداد سیگارهایی که از آن‌ها اجتناب کرده‌اید را محاسبه می‌کند. همچنین این اپلیکیشن به وسیله فهرست بندی مزایایی که بعد از ترک سیگار از آن‌ها بهره خواهید برد و همچنین یاد آوری انگیزه در طول روز، سعی در باانگیزه نگاه داشتن شما دارد.

3. Quit smoking slowly

اپلیکیشن Quit smoking slowly در طول زمان باعث خواهد شد سیگار را ترک کنید. ایده این برنامه‌این است که برنامه، بسته به سرعتی که می‌خواهید سیگار را ترک کنید، برای شما زمان را آماده می کند، و سپس با شما کنار می آید! درست است، شما می‌توانید وقتی این برنامه سبز شد سیگار بکشید و وقتی قرمز شد نکشید. این برنامه دارای یک ویجت است که این فرآیند را آسان تر می‌سازد. همچنین دارای یک بخش با فیلم‌ها و راهنمایی‌هایی است که شما را در طول این فرآیند باانگیزه نگاه می‌دارد.

4. Quit smoking – QuitNow

اپلیکیشن Quit smoking – QuitNow برنامه‌ای است که با استفاده از آمار شما را زمانی که بخواهید سیگار را ترک کنید باانگیزه نگاه می‌دارد. اساساً، به جز اندازه‌گیری زمان و پولی که از زمان ترک ذخیره کرده‌اید، این اپلیکیشن نیز از یافته‌های پژوهشی استفاده می‌کند تا مزایای مختلف سلامتی که بعد از یک روز سیگار نکشیدن بدست می‌آورید را برآورد کند.

5.  Smoke Free

اپلیکیشن Smoke Free دارای ویژگی‌های پیشگامانه ای نیست که باقی برنامه‌های این لیست آن را نداشته باشند، ولی ما از تخمینی که از آن استفاده می‌کند و داشبورد آسان آن خوشمان می‌آید. به عنوان مثال، این برنامه یک بررسی اجمالی بر روی ذخیره پول و مشخص کردن آخرین باری که سیگار کشیده‌اید انجام نمی‌دهد (کاری که برنامه های فوق انجام می دهند) ولی در عوض تعداد ساعت‌هایی از عمر خود که در صورت سیگار کشیدن از دست می‌دادید را محاسبه می‌کند.

لطفا صبر کنید ...
لطفا صبر کنید ...
کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
مهر تایید بر صحت مدل رایج ساختار کهکشان راه شیری

مهر تایید بر صحت مدل رایج ساختار کهکشان راه شیری

نتایج حاصل از تکنیکی جدید که به منظور ترسیم ساختار کهکشان راه شیری ابداع شده است، ظاهرا مدل چهار بازوی مارپیچی کهکشان راه شیری را تایید می کند. تیمی از محققان از دانشگاه فدرال ریو گرانده دو سول برزیل از داده های جمع آوری شده توسط فضاپیمای میدانی عریض (Survey Explorer (WISE ناسا استفاده کرده و خوشه های ستاره ای را که در محیط غنی از منابع بازوهای گردشیِ کهکشان مزبور قرار دارد مکان یابی نمودند و سپس از این خوشه ها به عنوان نشانگرهایی برای تعقیب ساختار کهکشانِ میزبانِ سیاره زمین استفاده کردند.

مطالعه متن کامل
تلاش snøhetta و SANAA برای کسب مقام اول در رقابت  طراحی موزه بوداپست

تلاش snøhetta و SANAA برای کسب مقام اول در رقابت طراحی موزه بوداپست

بنا به اخبار اعلامی snøhetta و SANAA با ارائه پروژه های خود در liget budapest جهت کسب رتبه اول مسابقه بین المللی طراحی ساختمان موزه گالری جدید ملی و موزه لودویگ بوداپست با هم رقابت خواهند کرد. طرح نهایی از میان این دو پروژه و طی نشست های مشورتی با معماران بر اساس ملاحظات فنی و ملی برگزیده خواهد شد.

مطالعه متن کامل
توانایی بالقوه در میکروکپسول‌های جدید برای درمان آسیب‌های ناشی از آرتروز

توانایی بالقوه در میکروکپسول‌های جدید برای درمان آسیب‌های ناشی از آرتروز

با استفاده از روش درمانی جدید می‌توان التهاب در غضروف‌ها که در اثر آرتروز و آسیب معکوس به بافت ایجاد شده‌است را کاهش داد. این روش درمانی توسط پژوهشگران دانشگاه کوئین ماری در لندن (QMUL) ایجاد شده است. هزینه‌های مالی این پژوهش توسط بنیاد AO و تحقیقات آرتروز UK تامین شده است.

مطالعه متن کامل
شرکت معماری وُ ترونگ نگیا (vo trong nghia) و عرضه طرح مجتمع های مسکونی با باغ های سقفی به هم متصل در هو چی مین

شرکت معماری وُ ترونگ نگیا (vo trong nghia) و عرضه طرح مجتمع های مسکونی با باغ های سقفی به هم متصل در هو چی مین

شرکت معماری وُ ترونگ نگیا که به خاطر ارائه طرح های سبز خود مشهور است، این بار نیز در قالب پروژه "دیاموند لوتوس" خود اقدام به ارائه نقشه واحدهای مسکونی در ابعاد بزرگ نموده است که قرار است محل زندگی 720 خانوار باشد.

مطالعه متن کامل
ادغام گوگل و توئیتر، جهت نمایش نتایج جستجو

ادغام گوگل و توئیتر، جهت نمایش نتایج جستجو

همانطور که می دانید، توئیتر مشکلات خاص خودش را دارد، اما یکی از حوزه هایی که عملکرد بسیار خوبی از خود در آن نشان داده تحویل بروزرسانی های اخبار فوری است و گوگل هم به خوبی از این مسئله مطلع است. ماه فوریه سال گذشته بود که شایعاتی را در مورد همکاری بین گوگل و توئیتر شنیدیم و سپس شاهد ظاهر شدن توئیت های توئیتری روی نتایج جستجوی موبایل بودیم که از اواخر ماه می (خرداد ماه) راه افتاد

مطالعه متن کامل