کوی دانش - kooy

معرفی 5 اپلیکیشن اندرویدی برای ترک سیگار

معرفی 5 اپلیکیشن اندرویدی برای ترک سیگار
14 تیر
16:15 1394
از سرطان ریه گرفته تا هر نوع سرطان دیگر، بیماری‌های قلب و ریه و ناتوانی جنسی در مردان و سطح پایین تناسب اندام و بسیاری موارد دیگر از هدایای این اعتیاد بی دلیل است. باید رُک بگوییم که سیگار کشیدن یکی از بدترین بلاهایی است که یک فرد می‌تواند به سر بدن خود بیاورد. چند برنامه جالب برای کمک به ترک افراد سیگاری تهیه شده است که ما در این مطلب آنها را به شما معرفی میکنیم...

هر فرد سیگاری از خطرات ذاتی سیگار کشیدن مطلع است و بسیاری از آن‌ها در درون خود آرزو می‌کنند که بتوانند سیگار را ترک کنند. ولی هر روز ما به این عادت زشت خود ادامه می‌دهیم.

خوشبختانه، جهان توسعه یافته در حال مشاهده کاهش سیگاری‌ها است، ولی ما هنوز جهت مبارزه با اشتهای بی انتهای خود به تنباکو فاصله زیادی داریم. ولی داریم به آن نقطه نزدیک می‌شویم.

برای برخی افراد، ترک سیگار به سختی رژیم گرفتن و کاستن وزنی است که سالیان سال آن را با خود حمل می‌کردند. متاسفانه، هیچ فرمول جادویی و قرص مخفی وجود ندارد تا باعث شود شما سیگار را ترک کنید. همه ما به نحوی باید کارهای مختلفی را برای این کار بگذرانیم، بنابراین باید خود را باانگیزه نگاه دارید. اپلیکیشن های تولید شده برای کمک رسانی می‌توانند کمک شایانی انجام دهند زیرا گوشی هوشمند شما همیشه با شماست و دلیل انجام این کار در شما را تقویت خواهد کرد و مزایای بسیار دیگری نیز خواهد داشت.

در زیر به معرفی این برنامه‌ها می‌پردازیم.

1.  Quit For Life

اپلیکیشن Quit For Life که با نام هوشمندانه خود توسط انجمن سرطان آمریکا به صورت عمومی ارئه شده و پیشنهادهایی برای جلب توجه شما می‌دهد. این اپلیکیشن هزینه‌های ذخیره شده و پیشرفتی را که از زمان ترک داشته‌اید را محاسبه می‌کند و با ذکر دلایلی جهت ترک سیگار مانند دندان‌های سفیدتر، پوست شفاف تر، نرخ کمتر بیمه و نحوه مرگ افراد سیگاری شما را تشویق به ترک می کند.

2.  Just Quit Smoking Hyperactive

اپلیکیشن Just Quit Smoking Hyperactive یک برنامه جالب، با ویژگی‌های متعدد است. این برنامه به کمک ریاضیات میزان پول و زمانی که به وسیله ترک سیگار ذخیره کرده‌اید و تعداد سیگارهایی که از آن‌ها اجتناب کرده‌اید را محاسبه می‌کند. همچنین این اپلیکیشن به وسیله فهرست بندی مزایایی که بعد از ترک سیگار از آن‌ها بهره خواهید برد و همچنین یاد آوری انگیزه در طول روز، سعی در باانگیزه نگاه داشتن شما دارد.

3. Quit smoking slowly

اپلیکیشن Quit smoking slowly در طول زمان باعث خواهد شد سیگار را ترک کنید. ایده این برنامه‌این است که برنامه، بسته به سرعتی که می‌خواهید سیگار را ترک کنید، برای شما زمان را آماده می کند، و سپس با شما کنار می آید! درست است، شما می‌توانید وقتی این برنامه سبز شد سیگار بکشید و وقتی قرمز شد نکشید. این برنامه دارای یک ویجت است که این فرآیند را آسان تر می‌سازد. همچنین دارای یک بخش با فیلم‌ها و راهنمایی‌هایی است که شما را در طول این فرآیند باانگیزه نگاه می‌دارد.

4. Quit smoking – QuitNow

اپلیکیشن Quit smoking – QuitNow برنامه‌ای است که با استفاده از آمار شما را زمانی که بخواهید سیگار را ترک کنید باانگیزه نگاه می‌دارد. اساساً، به جز اندازه‌گیری زمان و پولی که از زمان ترک ذخیره کرده‌اید، این اپلیکیشن نیز از یافته‌های پژوهشی استفاده می‌کند تا مزایای مختلف سلامتی که بعد از یک روز سیگار نکشیدن بدست می‌آورید را برآورد کند.

5.  Smoke Free

اپلیکیشن Smoke Free دارای ویژگی‌های پیشگامانه ای نیست که باقی برنامه‌های این لیست آن را نداشته باشند، ولی ما از تخمینی که از آن استفاده می‌کند و داشبورد آسان آن خوشمان می‌آید. به عنوان مثال، این برنامه یک بررسی اجمالی بر روی ذخیره پول و مشخص کردن آخرین باری که سیگار کشیده‌اید انجام نمی‌دهد (کاری که برنامه های فوق انجام می دهند) ولی در عوض تعداد ساعت‌هایی از عمر خود که در صورت سیگار کشیدن از دست می‌دادید را محاسبه می‌کند.

لطفا صبر کنید ...
لطفا صبر کنید ...
کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه در ویندوز 10برخی از وب سایت ها را وارد منوی شروع کنیم

چگونه در ویندوز 10برخی از وب سایت ها را وارد منوی شروع کنیم

ویندوز 10ابزارهای مفید و جدیدی را در خود دارد اما اگر شما هم مانند اکثر کاربران عادی کامپیوتر باشید بیشتر وقتتان در فضای مجازی، صرف گشتن در صفحات وب می شود. در این حالت احتمالا دوست دارید وب سایت های مورد علاقه تان بیشتر دم دست باشند. ساده ترین راه دسترسی به وب سایت های محبوب در ویندوز 10 وارد کردن آن ها به منوی شروع و Task Bar می باشد تا همان گونه که برای دسترسی به نرم افزارها بر روی نماد آن ها کلیک می کنیم بتوانیم به وب سایت ها هم با کلیک بر روی نمادشان دست یابیم.

مطالعه متن کامل
تخم های چاپ سه بعدی می توانند نحوه نظارت بر گونه های در حال انقراض را دچار تغییری شگرف کنند

تخم های چاپ سه بعدی می توانند نحوه نظارت بر گونه های در حال انقراض را دچار تغییری شگرف کنند

برای نظارت بر وضعیت گونه های در معرض تهدید، هرچه روش انتخابی غیرتهاجمی تر باشد به همان نسبت نتیجه بهتری حاصل می شود. محافظان گونه های جانوی به این منظور از روش هایی چون دوربین تله ای و پهپادهای بدون سرنشین استفاده کرده اند تا جمعیت حیات وحش را بهتر نظارت کنند، اما فلش دوربین ها و سروصداهایی که موقع پرواز پرنده بی سرنشین تولید می شود ممکن است موجب تغییر در رفتار حیوانات شود. از این رو دانشمندان به تازگی ابزار مانتورینگ غیرتهاجمی تری را ساخته اند که عبارت است از تخم چاپ 3 بعدی مجهز به سنسورهای لازم.

مطالعه متن کامل
11 میلیون سال تنهایی: روستایی دورافتاده با باکتریهای غیرعادی

11 میلیون سال تنهایی: روستایی دورافتاده با باکتریهای غیرعادی

روی سطح و داخلِ بدنِ افرادی که سبک زندگی شکارچیان بدوی را در پیش گرفته و با فرهنگ های صنعتی تماسی ندارند، باکتری های متنوعی زندگی می کنند. طبق نتایج یک مطالعه جدید، چک آپ پزشکی از افرادی که در روستاهای دورافتاده در عمق جنگل های بارانی آمازون در ونزوئلا زندگی می کنند، جزئیات شگفت انگیزی را در مورد ریز زیست توده یا باکتری های موجود روی پوست و داخل بدن این افراد نشان می دهد.

مطالعه متن کامل
چسب پلی اورتان انعطاف پذیر و رسانای الکتریسیته با کاربرد در مونتاژ بوردهای الکترونیکی

چسب پلی اورتان انعطاف پذیر و رسانای الکتریسیته با کاربرد در مونتاژ بوردهای الکترونیکی

چسب صنعتی Polytec PU 1000 محصول شرکت Intertronics نوعی چسب تک جزئی است که در دمای اتاق به سرعت خشک می شود و به یک پلیمر انعطاف پذیر و رسانا تبدیل می شود که در ساخت بوردهای الکترونیکی با روش die attach، پیوند اجزاء در مدارات هیبریدی و فناوری نصب سطحی روی مدارات چاپی (Surface Mount Technology یا SMT) کاربرد دارد.

مطالعه متن کامل
موزه کیستفوس (Kistefos)

موزه کیستفوس (Kistefos)

طراحی موزه کیستفوس در Jevnaker نروژ به لحاظ معماری، چندوجهی و هوشمندانه است. قرار است این ساختمان بخشی موزه و بخشی پل باشد. طراحان به منظور رفع مشکل ارتفاع متفاوت زمین در هر یک از طرفین رودخانه دست به ابتکاری ساده و در عین حال استادانه در سازه بنا زده اند که البته با حال و هوای محیط اطراف موزه که قرار است در پارکی از تندیس ها بنا شود هم همخوانی دارد.

مطالعه متن کامل