کوی دانش - kooy

آئودی A4 مدل 2015 رونمایی شد

آئودی A4 مدل 2015 رونمایی شد
10 تیر
09:45 1394
قرار است نسل پنجم آئودی A4 سدان در ماه نوامبر امسال فروش خود را در انگلستان با مدل های Avant و Allroad آغاز کند. نسل پنجم آئودی A4 با نمایش شکل ظاهری متحول شده، فضای داخلی امروزی، سری کاملا ارتقا یافته موتورهای بنزینی و دیزلی و شاسی جدید اخیراً رونمایی شده و در سپتامبر امسال به عنوان مهم ترین سدان و استیشن تولیدی اینگلشتات آلمان در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

آئودی A4 جدید که در اوایل سال 2014 زیر نظر ولفگانگ اِگِر (Wolfgang Egger) رئیس بخش طراحی آئودی، طراحی شده است از نظر شکل ظاهری چهره ای رسمی تر نسبت به رقبای اصلی خود، مانند بی ام دبلیو سری 3 و مرسدس بنز کلاس C به نمایش می گذارد. این ادعا در نتیجه تحلیل باز خورد به دست آمده از مشتریان بزرگ ترین بازارهای آئودی یعنی چین، آلمان و آمریکا مطرح شده است.

اجزای اصلی این مدل شامل جلو پنجره عریض یک تکه، چراغ های جلوی تغییر یافته به همراه LED رانندگی در روز، کاپوت حلزونی، گلگیرهایی جادار برای چرخ ها، سقف صاف تر، شانه برجسته تر با یک خط قالب موازی با پهلوها، چراغ های عقبِ متفاوت با طراحی سنتی چراغ های LED آئودی و صندوق عقب بلندتر می باشد.

اگرچه A4 بیشتر شبیه یک مدل فیس لیفت از نسل های قبلی به نظر می رسد، اما تمام اجزای بدنه آن جدید است. توجه ویژه به آئرودینامیک، از قبیل استفاده از یک سینی کاملاً تخت به عنوان محافظ زیر موتور و پیکر تراشی دقیق و ظریف در قسمت عقب، باعث شده است که ضریب مقاوت هوا در مدل سدان این آئودی جدید به 0.23 برسد که در نوع خود رکورددار است.

A4 جدید اندکی بزرگتر شده است اما نه چندان به آن صورت. این مدل در مقایسه با شکل سدان قبلی طول آن با 25 میلی متر افزایش به 4726 میلی متر رسیده و عرض آن نیز با 16 میلی متر رشد به 1842 میلی متر رسیده است، اما ارتفاع آن ثابت مانده و همان 1427 میلی متر است. A4 با این ابعاد و اندازه ها، در مقایسه با جدیدترین مرسدس بنز کلاس C که رقیب اصلی آن است، 41 میلی متر درازتر، 32 میلی متر عریض تر و ارتقاع آن 13 میلی متر پایین تر است. به کارگیری جدیدترین شکل تکامل یافته پلتفرم MLB آئودی نیز باعث افزایش 12 میلی متری در فاصله محورها شده و آن را به 2820 میلی متر رسانده است. علی رغم اندازه ظاهری A4، آئودی مدعی است که بدلیل استفاده از فولاد مقاوم ریخته گری شده در ساختار بدنه و نیز استفاده از آلومینیوم در برخی قسمت ها مانند سقف، وزن آن تا 120 کیلوگرم کاهش یافته است.

در حالی که طراحی بیرونی A4 عمدتاً متمایل به نسل های قبلی آن است، اما دکور داخلی آن طراحی مدرن و جدیدی را به رخ می کشد و فضای بیشتری نسبت به قبل دارد. آئودی ادعا می کند فضای بالای سر 24 میلی متر افزایش یافته و فضای شانه ای نیز 11 میلی متر زیاد شده است. افزایش فاصله بین محورها نیز باعث شده است تا فضای زیر پای صندلی عقب 23 میلی متر بیشتر شود.

آئودی می گوید به لطف استفاده از صندلی های جدید که 9 کیلوگرم سبک تر از مدل قبلی است، رانندگی با این خودرو به مراتب راحت تر شده است.

گنجایش صندوق عقب در مدل Avant با 15 لیتر افزایش به 505 لیتر و با جمع کردن صندلی عقب تاشوی استاندارد 40/20/40 به 1510 لیتر می رسد. این میزان در بی ام دبلیو سری 3 مدل Touring برابر با 495 لیتر و در مرسدس کلاس C برابر با 490 لیتر است.

خریداران می توانند بین انواع متنوع آپشن های پیشرفته شامل پنل نشانگر دیجیتال 12.3 اینچی، صفحه نمایش 8.3 اینچی، پد شارژ بی سیم مخصوص موبایل، سنسور کنترل درب صندوق عقب، سیستم صوتی Bang & olufsen، صندلی های عقب مجهز به تبلت، جدیدترین نسخه رابط کاربری چند رسانه ای آئودی موسوم به MMI مجهز به اتصال اینترنت پر سرعت LTE حق انتخاب داشته باشند.

یکی از موارد استاندارد ایمنی خودرو در این مدل، سیستم Presence City آئودی است که برای پیشگیری از تصادفات در سرعت های متداول شهری طراحی شده است. این سیستم با استفاده از یک دوربین استریو که در شیشه جلو تعبیه شده است، با تحت نظر گرفتن جاده، اخطارهای صوتی می دهد و حتی در سرعت های زیر 40 کیلومتر در مواقع خطر اقدام به ترمز های پیشگیرانه می کند.

A4 جدید قرار است با سه نوع موتور چهار سیلندر بنزینی، دو نوع دیزلیِ چهار سیلندر و دو نوع دیزلیِ V6 که همگی دارای استاندارد آلایندگی یورو 6 هستند، عرضه شود. گفته می شود این موتورها در مقایسه با نسل قبلی خود 25 درصد افزایش قدرت داشته و مصرف سوخت آنها تا 21 درصد کاهش یافته است.

موتور جدید 1.4 لیتری چهار سیلندر بنزینی 148 اسب بخار قدرت تولید می کند که در مقایسه با موتور 1.8 لیتری چهار سیلندر قبلی 30 اسب بخار بیشتر است. همین کافی است تا این شرکت یک سدان A4 1.4 TFSI با رکورد 8.9 ثانیه ی صفر تا 100 کیلومتر و حداکثر سرعت 210km/h با مصرف ترکیبی 4.9 لیتر در 100 کیلومتر و انتشار CO2 معادل 114 گرم در کیلومتر با گیر بکس اتوماتیک دو کلاچ S tronic را با قیمتی مناسب عرضه کند.

در صدر این گروه، نوع اصلاح شده موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر بنزینی آئودی قرار دارد. این موتور در دو شکل با قدرت های 187 و 248 بر روی A4 2.0 TFSI جدید نصب می شود. آئودی ادعا می کند اولی دارای رکورد صفر تا 100 کیلومتر 7.3 ثانیه، حداکثر سرعت 240km/h، مصرف سوخت 4.8 لیتر در صد کیلومتر و انتشار CO2 معادل 114 گرم در کیلومتر و دومی دارای رکورد صفر تا 100 کیلومتر 5.8 ثانیه، حداکثر سرعت 250km/h، مصرف سوخت 5.7 لیتر در صد کیلومتر و انتشار CO2 معادل 129 گرم در کیلومتر می باشد.

در میان چهار سیلندر های دیزلی که در آغاز عرضه خواهد شد، موتور معروف 2.0 لیتری چهار سیلندر آئودی مطرح است. این موتور با یک سیستم تزریق سوخت AdBiue مطابق مقررات یورو 6 ارتقا یافته است و در دو نوع 148 اسب بخاری و 187 اسب بخاری بر روی پر فروش ترین مدل محصولات آئودی، یعنی A42.0TDI نصب خواهد شد.

موتور 148 اسب بخاری دارای رکورد صفر تا صد کیلومتر 8.6 ثانیه، حداکثر سرعت 220km/h و مصرف سوخت 3.8 لیتر در صد کیلومتر است و میزان انتشار CO2 آن 99 گرم در کیلومتر با گیر بکس S tronic است و موتور 187 اسب بخاری نیز دارای رکورد صفر تا صد کیلومتر 7.7 ثانیه، حداکثر سرعت 237km/h و مصرف سوخت 4.1 لیتر در صد کیلومتر است و میزان انتشار CO2 آن 107 گرم در کیلومتر است.

در کنار مدل های آئودی جدید، A4 2.0 TDI دارای یک مدل آئرودینامیک به نام Ultra خواهد بود که دارای ارتقاهای ظاهری، نسبت های اصلاح شده گیربکس، سیستم تعلیق کم ارتفاع و لاستیک های خاص low-rolling-resistance می باشد. آئودی مدعی است که این موتور در شکل 148 اسب بخار 3.7 لیتر در صد کیلومتر سوخت مصرف می کند و میزان انتشار CO2 آن معادل 95 گرم در کیلومتر است که با صرفه ترین ماشین در کلاس خود است.

یک سری موتور دیزل 3.0 لیتری V6 نیز در نظر گرفته شده است که در دو نوع 218 اسب بخاری و 272 اسب بخاری بر روی A4 3.0 TDI عرضه می شود. آمارهای غیر رسمی حاکیست که میزان مصرف سوخت این مدل 4.2 لیتر در صد کیلومتر و میانگین میزان انتشار CO2 آن 110 گرم در کیلومتر است.

البته یک مدل پایه گاز سوز نیز طراحی شده است اما برای فروش در انگلستان تایید نشده است. آئودی A4 Avant g-tron قرار است نیمه دوم سال 2016 به فروش برسد دارای یک موتور 170 اسب بخاریِ توربوشارژ 2.0 لیتری چهار سیلندرِ پایه ی گاز سوز خواهد بود. ادعا می شود با استفاده از کپسول هایی که در عقب این مدل A4 قرار می گیرد، این خودرو می تواند 450 کیلومتر با گاز و 500 کیلومتر نیز با بنزین طی کند.

تمام مدل ها به طور استاندارد دیفرانسیل جلو هستند، به استثنای مدل A4 3.0 TDI که به صورت دو دیفرانسیل بوده و نیروی موتور را با نسبت 60 به 40 بین محور جلو و عقب تقسیم می کند. این سیستم دو دیفرانسل همچنین برای مدل های A4 2.0 TFSI و A4 2.0 TDI قابل سفارش است.

آپشن گیربکس شامل یک گیربکس شش دنده دستی برای تمام موتور های چهار سیلندر است. در این گیربکس پوسته آلومینیومی مدل قبلی، جای خود را به یک پوسته منیزیومی داده است که در ترکیب با دیفرانسیل جدید و شفت ها و یک صفحه کلاچ کوچکتر، 16 کیلوگرم کاهش  وزن پیدا کرده است.

گیربکس اتوماتیک Multitronic قدیمی کنار گذاشته شده و یک گیربکس دو کلاچ S tronic اصلاح شده جایگزین آن شده است. این گیربکس برای اولین بار بر روی مدل های دیفرانسیل جلو A4 عرضه می شود و به صورت استاندارد بر روی موتورهای کم قدرت دیزلی 3.0 لیتری V6 نیز نصب می شود. موتورهای پر قدرت دیزلی 3.0 لیتری V6 با یک گیربکس هشت دنده اتوماتیک استاندارد مجهز به عملکرد Coasting است. این گیربکس در مواقع دنده معکوس، موتور را خلاص می کند تا صرفه جویی بیشتری در مصرف سوخت صورت گیرد.

در خودروی مدل سال 2015، A4 دارای یک سیستم تعلیق جدید مجهز به ساختار پنچ اتصالی (five-link) در جلو و عقب بود و بسته به قدرت موتور، رینگ و لاستیک های استاندارد آن 16 اینچی و 17 اینچی بود. اکنون اجزای سیستم تعلیق جلو عمدتاً از آلومینیوم تشکیل شده و تا 8 کیلو گرم وزن آن کاهش یافته است. استفاده از طراحی پنچ اتصالی به جای ساختار اتصال ذوزنقه ایِ قدیمی در عقب نیز 5 کیلوگرم دیگر از وزن آن کاسته است. سیستم هدایت (فرمان) نیز به وسیله یک سیستم الکترومکانیکی جدید «حساس به سرعت» با نسبت 15.9:1 عمل می کند و به گفته این شرکت، 3.5 کیلوگرم سبکتر از مدل موجود است.

در مدل های دیزلی چهار سیلندر 2.0 لیتریِ 190 اسب بخار به بالا، A4 به طور استاندارد با سیستم Drive Select آئودی عرضه می شود که به راننده اجازه می دهد تنظیمات مربوط به گاز دادن، فرمان پذیری و گیربکس را به دلخواه تغییر دهند.

خریداران می توانند خودروهای خود را با آپشن ضربه گیرهای متغیر سفارش دهند. این ضربه گیرها انتخاب بین حالت های Comfort و Sport و سیستم تنظیم فرمان پذیری را مهیا می کند.

مدل های دو دیفرانسیل همچنین با یک عملکرد اصلاح شده «هدایت گشتاور» قابل ارتقاء هستند. این عملکرد در پیچ ها میزان گشتاور انتقالی به هر کدام از چرخ های عقب را تنظیم می کند. آئودی اذعان می کند این سیستم دیفرانسل اصطلاحاً اسپورت، سریع تر عکس العمل نشان می دهد و یک کیلوگرم از دیفرانسیل نسل چهارم A4 سبکتر است.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

علیرضا ضیایی

علیرضا ضیایی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


«تریومف راکت»

«تریومف راکت»

تریومف راکت توسط یک برند انگلیسی طراحی و ساخته شده و هم اکنون در شمال غربی ایالت یوتا در آمریکا آماده تست است. هدف از طراحی و ساخت این وسیله، عبور از رکورد فعلی «سرعت بر روی زمین» می باشد. سرعت فعلی 605 کیلومتر بر ساعت است و گروه سازنده قصد دارند تا به سرعتی بیش از 643 کیلومتر دست پیدا کنند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت مینی بوس برقی توسط تسلا

ساخت مینی بوس برقی توسط تسلا

عملکرد شرکت تسلا در تولید ماشینهای پاک ستودنیست. جسارت این شرکت باعث شده تا نگاهی هم به وسائل حمل و نقل عمومی داشته باشد. جدیدترین محصول این شرکت یک مینی بوس تمام برقی می باشد که بر روی شاسی مدل X بنا نهاده شده. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
مکسول، هواپیمای الکتریکیِ 14 موتوره ناسا

مکسول، هواپیمای الکتریکیِ 14 موتوره ناسا

ناسا در حال آماده شدن برای آزمایش تجربی موتورهای جدید خود است که آلودگی ندارند. این موتورها برای پلت فرم x-57 (با نام مستعار مکسول) طراحی شده اند. بر طبق اعلام ناسا، یک سری بروزرسانی بر روی این 14 موتور الکتریکی نسبت به مدل قبلی انجام شده است و آنها در امتداد بال هواپیما نصب می شوند. مدل قبلی یک مدل ایتالیایی بود که با نام Tecnam P2006T بصورت یک هواپیمای دوموتوره عرضه شده بود.

مطالعه متن کامل
مازراتی دستی بر سر و گوش کوادروپورته کشید

مازراتی دستی بر سر و گوش کوادروپورته کشید

محصولات جدید در برندهای بزرگ همیشه زیر ذره بینِ منتقدین و کارشناسان هستند ولی نسل جدید کواتروپورته یک «موفقیت بی حرف و حدیث» برای مازراتی است. از سال 2013 تعداد 24000 دستگاه از این کلاس به فروش رفته است. البته این میزان فروش در مقابل غولهایی مثل آئودی ویا مرسدس بنز قطعا به چشم نمی آید ولی مازراتی علاوه بر مشتریانش «مجموعه دارانی» وفادار دارد که محصولات جدیدش را از دست نمی دهند. حال، مازراتی دستی به سرو گوش این مدل موفق کشیده و در این راه بسیار موفق هم بوده است. با کوی دانش همراه شوید تا این مدل را بررسی کنیم.

مطالعه متن کامل
چین و آزمایش اتوبوسی عریض برای غلبه بر مشکل ترافیک

چین و آزمایش اتوبوسی عریض برای غلبه بر مشکل ترافیک

در چین قفل های ترافیکی از مشکلات بسیار جدی محسوب می شود و حتی وجود 50 لاین ماشین گوش تا گوش هم نیز عجیب نیست و سابقه دارد. بر این اساس شرکتی به نام Transit Explore Bus که در پکن واقع شده قصد دارد تا اقدام به تست تدبیری بسیار جالب کند که اولین خبر مربوط به آن 6 سال قبل از این منتشر شده بود. تابستان امسال شرکت مزبور از اتوبوس عریضی رونمایی می کند که دو لاین خیابان را اشغال می نماید و هدف از آن کاستن از برخی گره های تراقیکی از شهری با بیش از 11.5 میلیون نفر جمعیت می باشد.

مطالعه متن کامل
InPutter متصل به اینترنت به شما در تمرین گیم کوتاه گلف کمک می کند

InPutter متصل به اینترنت به شما در تمرین گیم کوتاه گلف کمک می کند

هرچند فن آوری هم اکنون هم راه خودش را به انواع ورزش ها پیداکرده است، اما تعداد ورزش هایی همانند گلف که زمینه مساعدی را برای استفاده از فناوری خلاقانه فراهم سازند کم است. اما ناتوانی بعضی از افراد در انداختن توپ به داخل سوراخ زمین گلف، موجب تولد ابداعاتی از قبیل کدی های مجازی توانمندسازی شده با جی پی اس، دستکش های مجهز به سنسور و چوب های گلف ژیروسکوپیک شده است. InPutter نیز جدیدترین وسیله از همین دست ابداعات است که در بازار عرضه شده و سازندگانش وعده داده اند با شکل دهی گیم کوتاه گلف (مرحله ای که در درجه اول صحت هدایت و کنترل ِفاصله کم مهم است) می توانند امتیازات شما را بهتر کنند.

مطالعه متن کامل
لذت نوشیدن قهوه اسپرسو در فضا، با استفاده از فنجان های عجیب فضایی، دستاورد مهندسان دانشگاه Portland State

لذت نوشیدن قهوه اسپرسو در فضا، با استفاده از فنجان های عجیب فضایی، دستاورد مهندسان دانشگاه Portland State

امروزه تجهیزات جانبی فضایی آنقدر مدرن شده اند که حتی می توان یک دستگاه قهوه ساز ایتالیائی سفارشی را در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) دید. متاسفانه هرچند با نصب این دستگاه، مشکل وجود این نوشیدنی دلچسب در فضا رفع شده است، اما با آمدن اسپرسو و انواع نوشیدنی ها به فضا، مشکل دیگری بوجود آمد و آن هم اینکه فضانوردان همچنان باید کاپوچینوهای خود را از درون کیسه های پلاستیکی بنوشند. به همین دلیل، مهندسان دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر Maseeh دانشگاه Portland State، به کمک قهوه خورهای حرفه ای ساکن فضای بدون جاذبه آمده اند. آن ها فنجان های میکروگرانشی خاصی برای نوشیدن قهوه اسپرسو در فضا طراحی کرده اند که می توانند مانند همتاهای زمینی خود عمل کنند.

مطالعه متن کامل
نکته سلامتی: غلبه بر سینوزیت

نکته سلامتی: غلبه بر سینوزیت

وقتی عفونت سینوسی شما پخش می شود زمان می برد تا عوارض آن فروکش کند. ضمنا مواردی وجود دارد که باعث تسکین شما می شود.

مطالعه متن کامل
طراحی پوزه بند مجهز به حسگر دیجیتالی، راهی برای بهتر کردن ارتباط با دنیای سگها

طراحی پوزه بند مجهز به حسگر دیجیتالی، راهی برای بهتر کردن ارتباط با دنیای سگها

گاهی اوقات پیش می آید که حتی سگ های تربیت شده، از دستورات صاحبانشان پیروی نمی کنند. البته این هم در آینده راه حلی دارد....یگ گروه تحقیقاتی در کالیفرنیای شمالی آمریکا در حال آزمایش بر روی مهارتهای رفتاری انسان و سگ به وسیله یک حسگر دیجیتالی قابل نصب هستند که به ایجاد ارتباط بهتر کمک می کند.

مطالعه متن کامل
پرده برداری از اسرار شگفت انگیز سیاهچاله ای به نام "چشم گاو نر"

پرده برداری از اسرار شگفت انگیز سیاهچاله ای به نام "چشم گاو نر"

در این تصویر، حلقه هایی از پرتوی ایکس دیده می شوند که بر روی V404 Cygni متمرکز شده است، یک سیستم دوتایی که دربرگیرنده سیاهچاله ای در حال فوران است (نقطه ای که در مرکز تصویر دیده می شود) و توسط تلسکوپ پرتوی ایکس مستقر در ماهواره Swift متعلق به ناسا تصویر برداری شده است. این تصویر برداری از 30 ژوئن تا 4 ژوئیه ادامه داشته است. یک نوار باریک، حلقه میانی را به دو بخش تقسیم کرده است. رنگ های تصویر، نشان دهنده انرژی پرتوی ایکس است: قرمز نشانگر پایین ترین سطح انرژی است (800 تا 1500 الکترون ولت)، سبز نشانگر سطح متوسط انرژی است (1500 تا 2500 الکترون ولت) و پر انرژی ترین بخش (2500 تا 5000 الکترون ولت) با رنگ آبی نشان داده شده است. برای مقایسه در نظر بگیرید که نور مرئی دارای انرژی های 2 تا 3 الکترون ولت می باشد. خطوط تیره که به صورت مورب بر روی تصویر دیده می شوند، در اثر سیستم تصویر برداری پدید آمده اند.

مطالعه متن کامل