کوی دانش - kooy

تست سریع و جدید ابولا نویدهایی در کلینیک های آفریقایی می دهد

تست سریع و جدید ابولا نویدهایی در کلینیک های آفریقایی می دهد
08 تیر
08:15 1394
یک تست سریع و جدید ابولا که آن را در طول چند دقیقه تشخیص می دهد، توانست مواردِ درمان این بیماری ویروسی مرگبار را افزایش دهد و به حفظ سلامتی کارکنان پزشکی کمکِ شایانی کند.

پژوهشگران دانشکده داروسازی هاروارد، یک روش تست تشخیص سریع ابولا پیدا کردند که به حساسیت آزمایشگاه های مرسومی عمل می کند که چند روز برای تشخیص ابولا وقت می گذرانند. به گفته این محققان این یافته ها نشان می دهد که این ابزار تشخیص می تواند منبعی برای مبارزه علیه ابولا باشد.

کشورهای غرب آفریقا (گینه، لیبی، سیرالئون) به سختی درگیرِ بیماری ابولا هستند. تا اواخر سال 2013 بیش از 11000 نفر از این ویروس جان دادند.

در تشخیص ابولا، تشخیص سریع بین بیماران آلوده با این ویروس با بیمارانی که دارای علائم مشابه هستند، برای پزشکان اهمیت دارد. تست های آزمایشگاهی معمول احتیاج به گرفتن خون بیمار و استفاده از سوزن ها و سرنگ های خطرناک دارد. این خون باید به یک آزمایشگاه منتقل شود. با این روش افراد بیشتری را در معرض ویروس ابولا قرار می گیرند. نتایج این تست ها ممکن است چند روز در دسترس نباشد.

این محققان اشاره کردند که تا زمان بدست آمدن نتایج، بیماران باید بستری شوند که این به این معناست که افراد بیشتری که ابولا ندارند ممکن است در معرض این بیماری قرار گیرند.

نویسنده ارشد این مطالعه Nira Pollock (مدیر دانشیار بخش آزمایشگاه تشخیص بیماری های عفونی بیمارستان کودکان بوستون) گفت: "ساده سازی این فرآیند و سرعت بخشیدن تشخیص می تواند تاثیر مهمی داشته باشد."

برای این مطالعه او و همکارانش برای استفاده از این شیوع در سیرالئون، تست تشخیص سریع نویددهنده ای را بوسیله ی شرکت پزشکی کورجنیکس مستقر در کلرادو ارائه دادند.

کارکنان بهداشت محلی برای استفاده از این تست که به تست سریع آنتی ژن ReEBOV معروف است، آموزش داده می شوند. در دو مرکز درمانی سیرالئون در فوریه 106 فرد مشکوک به ابولا تحت آزمایش سریع و مرسوم تشخیص ابولا قرار گرفتند.

با روش تشخیص سریع، یک نمونه خون انگشت بر روی یک نوار مخصوص قرار می گیرد. اگر این نمونه دارای ویروس ابولا باشد، یک خط رنگی بر روی آن ظاهر می شود.

با توجه به گزارشات، لانست مطمئن، سازو کاری دارد که از بهداشت کارکنان حفاظت می کند.

تست تشخیص سریع بدرستی تمامی موارد تایید شده ابولا را تشخیص داده است. این مطالعه در 25 ژوئن در Lancet منتشر شد.

همچنین این تست سریع ویژگی 92 درصدی دارد، به این معنا که در موارد کمی نتایج مثبت اشتباه نشان می دهد.

تشخیص مواردی از بیماران ابولا که میزان ویروس آن ها بسیار کم است، با این روش قابل تشخیص نیست. به گفته نویسندگان این مطالعه این موارد فقط باید با استفاده از تست آزمایشگاهی تشخیص داده شود که یه طور گسترده ای قابل دسترس نیست.

آن ها نتیجه گیری کردند که پژوهش بیشتری برای تشخیص مراحل بسیار ابتدایی این بیماری مورد نیاز است.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

طیبه رمضانی

طیبه رمضانی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
سطوح روبه افزایش جیوه در اقیانوس ها

سطوح روبه افزایش جیوه در اقیانوس ها

آلودگی ماهی های اقیانوس به جیوه یکی از مشکلات جدی بین المللی در حوزه سلامت است و تحلیلی که به تازگی از گزارش های موجود منتشرشده، نشان می دهد که غلظت جیوه در بدن ماهی های تُنِ پره زردِ صید شده در نزدیکی هاوایی، سالیانه 3.8% افزایش داشته است.

مطالعه متن کامل
انگشت نگاری ژنومی و تشخیص سرطان بدخیم پروستات در سیاه پوستان

انگشت نگاری ژنومی و تشخیص سرطان بدخیم پروستات در سیاه پوستان

مردان سیاه پوست نسبت به مردان سفید پوست شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان پروستات دارند و همچنین امکان مرگ آنها در اثر این سرطان حدود دو برابر است. هرچند دلایل بسیاری برای تفاوت این بیماری بین این دو گروه وجود دارد اما تحقیقات اخیر بر اساس انگشت نگاری های جدید ژنومی نشان می دهد که مردان سیاه پوست می توانند نوع کاملاً متفاوتی از سرطان پروستات را نسبت به مردان سفید پوست داشته باشند.

مطالعه متن کامل
کابوس  باگ  ِ iOS 8 ، کل iCloud شما را حذف می‌کند.

کابوس باگ ِ iOS 8 ، کل iCloud شما را حذف می‌کند.

از دست دادن اطلاعات به اندازه کافی اتفاق بدی هست، اما از دست دادن آنها، دقیقا زمانی که به آن بیشترین نیاز را دارید، مجازات بیرحمانه ای است. و حال در iCloud یک باگ پیدا شده، این باگ، در خدمات پشتیبانی Apple’s iCloud به وجود می آید و به طور کامل سند های iWork‌ را زمانی که کاربر در حال ریست کردن تنظیمات است، پاک می‌کند.‌ با اینکه به صراحت گفته شده که در تنظیمات مجدد هیچ اطلاعاتی پاک نمی‌شود اما کاربران متوجه می شوند که این امر با اطمینان بالا رخ نمی دهد.

مطالعه متن کامل
کلاه ضد گلوله Bulletproof Hat از شرکت ِبولت سیف. با طرح لبه کوتاه خود امکان محافظت را برای افراد فراهم می آورد

کلاه ضد گلوله Bulletproof Hat از شرکت ِبولت سیف. با طرح لبه کوتاه خود امکان محافظت را برای افراد فراهم می آورد

استفاده از پوشش ضدگلوله در مشاغلی همانند نیروهای انتظامی یا هر شغل مشابه دیگری که احتمال خطر اصابت گلوله را به همراه دارد بسیار حیاتی است. محصول جدیدی به نام کلاه ضدگلوله از بولت سیف قصد دارد تا با طرحی ظریف محافظت موردنیاز را از سر فراهم کند.

مطالعه متن کامل
موسیقی گربه‌ها را حین عمل جراحی آرام می‌کند.

موسیقی گربه‌ها را حین عمل جراحی آرام می‌کند.

پژوهشی تازه حاکی از این است که شنیدن موسیقی به خصوص موسیقی کلاسیک به آرامش گربه‌ها در طول عمل جراحی کمک می‌کند.

مطالعه متن کامل