کوی دانش - kooy

تست سریع و جدید ابولا نویدهایی در کلینیک های آفریقایی می دهد

تست سریع و جدید ابولا نویدهایی در کلینیک های آفریقایی می دهد
08 تیر
08:15 1394
یک تست سریع و جدید ابولا که آن را در طول چند دقیقه تشخیص می دهد، توانست مواردِ درمان این بیماری ویروسی مرگبار را افزایش دهد و به حفظ سلامتی کارکنان پزشکی کمکِ شایانی کند.

پژوهشگران دانشکده داروسازی هاروارد، یک روش تست تشخیص سریع ابولا پیدا کردند که به حساسیت آزمایشگاه های مرسومی عمل می کند که چند روز برای تشخیص ابولا وقت می گذرانند. به گفته این محققان این یافته ها نشان می دهد که این ابزار تشخیص می تواند منبعی برای مبارزه علیه ابولا باشد.

کشورهای غرب آفریقا (گینه، لیبی، سیرالئون) به سختی درگیرِ بیماری ابولا هستند. تا اواخر سال 2013 بیش از 11000 نفر از این ویروس جان دادند.

در تشخیص ابولا، تشخیص سریع بین بیماران آلوده با این ویروس با بیمارانی که دارای علائم مشابه هستند، برای پزشکان اهمیت دارد. تست های آزمایشگاهی معمول احتیاج به گرفتن خون بیمار و استفاده از سوزن ها و سرنگ های خطرناک دارد. این خون باید به یک آزمایشگاه منتقل شود. با این روش افراد بیشتری را در معرض ویروس ابولا قرار می گیرند. نتایج این تست ها ممکن است چند روز در دسترس نباشد.

این محققان اشاره کردند که تا زمان بدست آمدن نتایج، بیماران باید بستری شوند که این به این معناست که افراد بیشتری که ابولا ندارند ممکن است در معرض این بیماری قرار گیرند.

نویسنده ارشد این مطالعه Nira Pollock (مدیر دانشیار بخش آزمایشگاه تشخیص بیماری های عفونی بیمارستان کودکان بوستون) گفت: "ساده سازی این فرآیند و سرعت بخشیدن تشخیص می تواند تاثیر مهمی داشته باشد."

برای این مطالعه او و همکارانش برای استفاده از این شیوع در سیرالئون، تست تشخیص سریع نویددهنده ای را بوسیله ی شرکت پزشکی کورجنیکس مستقر در کلرادو ارائه دادند.

کارکنان بهداشت محلی برای استفاده از این تست که به تست سریع آنتی ژن ReEBOV معروف است، آموزش داده می شوند. در دو مرکز درمانی سیرالئون در فوریه 106 فرد مشکوک به ابولا تحت آزمایش سریع و مرسوم تشخیص ابولا قرار گرفتند.

با روش تشخیص سریع، یک نمونه خون انگشت بر روی یک نوار مخصوص قرار می گیرد. اگر این نمونه دارای ویروس ابولا باشد، یک خط رنگی بر روی آن ظاهر می شود.

با توجه به گزارشات، لانست مطمئن، سازو کاری دارد که از بهداشت کارکنان حفاظت می کند.

تست تشخیص سریع بدرستی تمامی موارد تایید شده ابولا را تشخیص داده است. این مطالعه در 25 ژوئن در Lancet منتشر شد.

همچنین این تست سریع ویژگی 92 درصدی دارد، به این معنا که در موارد کمی نتایج مثبت اشتباه نشان می دهد.

تشخیص مواردی از بیماران ابولا که میزان ویروس آن ها بسیار کم است، با این روش قابل تشخیص نیست. به گفته نویسندگان این مطالعه این موارد فقط باید با استفاده از تست آزمایشگاهی تشخیص داده شود که یه طور گسترده ای قابل دسترس نیست.

آن ها نتیجه گیری کردند که پژوهش بیشتری برای تشخیص مراحل بسیار ابتدایی این بیماری مورد نیاز است.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

طیبه رمضانی

طیبه رمضانی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
بررسی مشخصات سخت افزاری Sony Xperia Z4

بررسی مشخصات سخت افزاری Sony Xperia Z4

گوشی Sony Xperia Z4 از راه رسید. لحظه ای صبر کنید! آیا این گوشی همان Sony Xperia Z3 نیست؟ در واقع این دو گوشی بسیار شبیه به هم به نظر می رسند.

مطالعه متن کامل
در مسیر انقراض: آشنایی با 6 گوشی هوشمند دارای قلم نوری

در مسیر انقراض: آشنایی با 6 گوشی هوشمند دارای قلم نوری

چه خوب باشد یا بد، به هر حال نسل استفاده از قلم نوری رو به انقراض است و کماکان سامسونگ از این قابلیت در سری فبلت های موفق Galaxy Note استفاده می کند. قلم نوری، از محل تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده، در روزگاری جزء جدایی ناپذیر گوشی های هوشمند تلقی می شد ولی امروزه صفحات لمسی جایگزین قلم نوری شده اند.

مطالعه متن کامل
فناوری های فوق العاده ای که در راهند

فناوری های فوق العاده ای که در راهند

برای بررسی چند فناوری در این مطلب، با کوی دانش همراه شوید ...

مطالعه متن کامل
زندگی سبز: 10 خانه پایدار برتر

زندگی سبز: 10 خانه پایدار برتر

عبارت خانه پایدار، اخیرا این روزها مطرح شده است، اما منظور از خانه پایدار، تنها نصب پانل های خورشیدی بر روی پشت بام خانه نیست. یک خانه پایدار واقعی از جنبه های مختلفی می بایست پایدار باشد، از مصالح به کار رفته در ساخت آن گرفته تا منابع انرژی تجدیدپذیر و حتی طراحی آن که می بایست با محیط زیست اطرافش هماهنگ باشد. قیمت یک خانه را می توان با دلار محاسبه کرد، اما ساخت و راه اندازی خانه خسارت و تلفاتی را برای محیط زیست به بار می آورد که محاسبه آن به این راحتی نیست. تعداد کسانی که به دنبال حداقل کردن هزینه های زیست محیطی و همچنین هزینه های مالی ساخت مسکن هستند رو به افزایش هستند. برای این منظور آنها از فناوری های پایدار استفاده می کنند. استفاده از فناوری های پایدار، ترکیب جدیدی از نوآوری و معماری را خلق کرده است. با در نظر داشتن این نکات، 10 خانه پایدار برتر را معرفی می کند. از نظر ما، خانه های منتخبی که در ادامه ارائه می شوند معیارهای لازم برای پایدار بودن را دارند.

مطالعه متن کامل
"کتاب های LED درخشان" اثر آیران کانگ

"کتاب های LED درخشان" اثر آیران کانگ

می گویند خواندن کتاب ذهن انسان را روشن می کند، اما "کتاب های LED درخشان" آیران کانگ سطح جدیدی از کتابخوانی را تعریف می کند. این هنرمند کره ای برای خلق قطعات درخشان آثار هنری خود از کتاب های مورد علاقه اش الهام می گیرد که می توان آنها را روی هم چیده و یا مثل کتاب های واقعی در قفسه قرار داد. مجموعه غیرمتعارف تندیس ها که "مجموعه نور" نامگذاری شده است طی هفته طراحی NYCxDESIGN در نمایشگاه طراحی جمعی 2016 توجه ما را به خود جلب کرد.

مطالعه متن کامل