کوی دانش - kooy

14 مشکل آزار دهنده در Galaxy Note 4 و نحوه برطرف سازی آن‌ها

14 مشکل آزار دهنده در Galaxy Note 4 و نحوه برطرف سازی آن‌ها
01 خرداد
18:30 1394
احتمالاً شما هم مانند همه بیشتر وقت خود را با گوشی هوشمند خود می‌گذرانید. بنابراین در هنگام خراب شدن آن چکار می‌کنید؟ ناامید نشوید. داد و فریاد شما را به جایی نخواهد رساند. اگر با گوشی Galaxy Note 4 خود به مشکل خورده‌اید، نگران نباشید، مشکلی نیست. ما این مشکلات را برای شما حل می‌کنیم. حالا یک نفس عمیق کشیده و در زیر به دنبال پیدا کردن مشکل خود و راه حال برطرف سازی آن باشید.

مشکل: فضای خالی بین صفحه و بدنه

بعد از عرضه Note 4 در کره جنوبی بسیاری شکایات در مورد فضای خالی در اطراف صفحه گزارش شد. عکس و ویدیوهایی از مردم وجود دارد که کارت ویزیت خود را در این فضای خالی قرار می‌دهند. به نظر می‌رسید که سامسونگ نیز از این مشکل اطلاع دارد. این فضای خالی یک ایراد در هنگام تولید بوده و با گذشت زمان این فضا گسترده تر خواهد شد. این مشکل بر روی عملکرد و کیفیت Note 4 تاثیری ندارد.

راه حل:

شانس این وجود دارد که تا زمان بزرگ شدن این فضای خالی متوجه آن نشوید. از زمان شایع شدن این مشکل بسیاری از مردم فضاهای خالی مشابهی در گوشی‌های هوشمند دیگر را نشان داده‌اند. این مشکل در برخی Note 4 ها بسیار بدتر است. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید نادیده گرفتن آن است، یا اگر ناراضی هستید آن را به نمایندگی ببرید.

 

مشکل: عدم کارکرد "OK Google"

برخی از افراد گزارش داده‌اند که فرمان صوتی Ok Google به خوبی کار نمی‌کند. برای برخی افراد، وقتی به طور رسمی راه اندازی شود کار می‌کند، ولی سپس بعد از چند روز متوقف می‌شود. افراد دیگری گزارش داده‌اند که عملکرد Always On که به شما اجازه می‌دهد تا در هنگام خاموش بودن صفحه از دستورات استفاده نمایید، به خوبی کار نمی‌کند.

راه کار:

این مورد ربطی به این مشکل ندارد ولی برخی افراد با خاموش کردن Voice wake-up در منوی Settings از S Voice موفق به راه اندازی آن شده‌اند. برخی دیگر نیز خلاف آن را گزارش داده و گفته‌اند که S Voice باید روشن باشد.

راه حل‌های بالقوه:

 1. حتماً با رفتن به منوی Settings > Language and input > Voice search > “Ok Google” Detection آن را روشن نمایید. گوشی خود را ری استارت کنید.
 2. اگر هنوز هم مشکل دارید شانس این وجود دارد که یک برنامه خاص دلیل به وجود آمدن آن باشد. باید برنامه‌های خود را یک به یک بررسی کنید. با برنامه‌های پوشیدنی و هر برنامه ای که به اعلان‌ها دسترسی دارد شروع کنید. متناوباً می‌توانید به تنظیمات کارخانه بازگشته و به صورت انتخابی برنامه‌ها را مجدداً نصب نمایید.

مشکل: ری استارت‌های اتفاقی در Galaxy Note 4

برخی از افراد با ری استارت شدن اتفاقی گوشی خود مواجه شده‌اند. گوشی به سادگی خود را در بازه‌های زمانی اتفاقی و بدون هیچ دلیل مشخصی ری استارت می‌کند.

راه حل‌های بالقوه:

 • اگر از کارت حافظه میکرو SD در Note 4 خود استفاده می‌کند، پس در ابتدا باید آن را بررسی نماید. کارت را از گوشی خود در آورده و ببینید باز هم ری استارت می‌شود یا خیر. اگر ری استارت‌ها متوقف شد پس از اطلاعات کارت بر روی کامپیوتر خود پشتیبان تهیه کرده و سپس آن را با رفتن به منوی Settings > Storage > Format SD card در Note 4 خود فرمت نمایید.
 • شما می‌توانید بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید. حتماً از تمام داده‌های خود پشتیبان گیری نمایید. به منوی Settings > Backup and reset > Factory data reset > Reset device > Erase everything بروید.
 • به نمایندگی سامسونگ مراجعه کرده و گوشی خود را تعویض کنید.

مشکل: ناپدید شدن کلید Menu

اگر به تازگی گوشی Note 4 خریداری کرده‌اید، ممکن است با نبود کلید Menu به مشکل بر بخورید. کلید کناری Home همانند تمام گوشی‌های اندرویدی تبدیل به Recent apps شده است.

راه حل‌های بالقوه:

 • بیشتر تولید کنندگان برنامه‌های خود را بروزرسانی کرده‌اند تا گزینه منو به عنوان یک دکمه نرم افزاری وجود داشته باشد. این دکمه معمولاً به صورت سه نقطه می‌باشد. ممکن است نیاز باشد تا برای نمایان شدن آن سوایپ نمایید.
 • برای برنامه‌های قدیمی که بروزرسانی نشده‌اند، شما می‌توانید به سادگی دکمه Recent apps را نگاه داشته و منو را بالا بیاورید.

مشکل: پیکسل‌های سوخته

اگر متوجه شده‌اید که Galaxy Note 4 شما دارای پیکسل سوخته بر روی صفحه خود است، گزینه‌های متعددی دارید. این یک مشکل متداول در گوشی‌های هوشمند است.

راه حل‌های بالقوه:

 • از برنامه‌هایی مانند Dead Pixel Detecn and Fix استفاده نمایید تا شاید مشکل حل شود.
 • اگر مشکل با برنامه‌ها حل نشد، گوشی خود را به نمایندگی ببرید و آن را تعویض نمایید.

مشکل: طول عمر باتری

گزارش‌هایی از برخی افراد در مورد طول عمر کم باتری در Note 4 وجود دارد. این گوشی باتری بزرگی دارد که مدت زمان مناسبی دوام می‌آورد، ولی مواردی وجود دارند که می‌توانند بر روی تأثیر منفی بگذارند. به یاد داشته باشید که شما در روزهای اولیه استفاده بیشتری از گوشی خود می‌کنید.

راه کارها:

 • با رفتن به منوی Settings > Power saving از حالت Power saving استفاده نمایید.

راه حل‌های بالقوه:

 • حتماً گوشی خود را به طور دوره ای ری استارت کنید.
 • به منوی Settings > Battery رفته و به استفاده از آن نگاه کنید. به دنبال برنامه یا سرویس مخرب باشید. ممکن است بتوانید آن را پاک کرده یا غیرفعال نمایید. به وسیله برنامه Greenify می‌توانید برنامه مخرب را شناسایی نمایید.
 • پارتیشن کش را پاک نمایید. گوشی خود را خاموش کرده و سپس دکمه‌های بالا بردن صدا، Home و Power را فشار داده و نگاه دارید. وقتی گوشی ویبره زد، دکمه Power را رها کرده ولی دو دکمه دیگر را نگاه دارید تا منوی Android System Recovery را مشاهده کنید. با استفاده از دکمه کم کردن صدا wipe cache partition را انتخاب کرده و دکمه Power را برای انتخاب آن فشار دهید. وقتی این کار انجام شد، دکمه Power را فشار داده و Reboot system now را انتخاب نمایید.
 • شاید انجام بازگشت به تنظیمات کارخانه راه حل سریع‌تری باشد.
 • اگر Note 4 خود را روت کرده‌اید، با نصب برنامه Wakelock Detector می‌توانید اطلاعات بیشتری بدست آورید. همچنین می‌توانید برنامه‌های مخرب بیشتری را پاک کنید.

مشکل: حساسیت دکمه Back

برخی از افراد دریافته‌اند که دکمه Back در سمت راست دکمه Home در گوشی Note 4 زیاد حساس نیست. این مشکل ممکن است به دلیل نقص در رجیستر لمس‌ها بوده یا نیاز به فشار قویتری داشته باشد.

راه حل:

 • این یک مشکل سخت افزاری است و باید گوشی خود را به نمایندگی سامسونگ ببرید.

مشکل: لگ

تعداد کمی از افراد شکایت داشته‌اند که Note 4 آن‌ها لگ دارد و این لگ ها در فرم توقف‌های کوچک در هنگام بازگشت به صفحه Home، تایپ به وسیله کیبورد یا بارگذاری یک برنامه است. برخی کاربران در حین ناوبری عمومی یا باز کردن Note 4 به مشکل لگ بر خورده‌اند. سوئیچ بین برنامه‌ها و باز کردن منوی Recent apps نیز به نظر نقطه مشکل‌ها به نظر می‌رسد.

راه کارها:

 • S Voice را باز کرده و بر روی کلید منو در بالا سمت راست آن کلیک کنید تا Open via Home key را پیدا کرده و آن را خاموش کنید. این قابلیت از دوبار کلیک به عنوان میانبر اجرایی S Voice استفاده می‌کند، ولی همچنین می‌تواند باعث ایجاد کمی لگ در هنگام فشردن دکمه Home شود.
 • به منوی Settings > About device رفته و هفت بار بر روی Build number کلیک کنید. به Setting بازگشته و حالا Developer options را خواهید دید. بر روی آن کلیک کرده و می‌توانید Window animation scale ،Transition animation scale و Animator duration scale را بین 1 تا 0 تنظیم نمایید.
 • برخی افراد بر این عقیده‌اند که مشکل از رابط کاربری TouchWiz سامسونگ است. از لانچر دیگری مانند Nova launcher استفاده کنید و ببینید مشکل برطرف می‌شود یا خیر.

راه حل بالقوه:

 • سامسونگ بعد از عرضه Note 4 بروزرسانی های متعددی را عرضه کرده است. با رفتن به منوی Settings > About device > Software updates > Update now آن‌ها را بررسی کنید.

مشکل: عدم اتصال بلوتوث

برخی از دارندگان Note 4 با متصل کردن دستگاه‌های جانبی و سیستم ماشین به بلوتوث Note 4 به مشکل بر خورده‌اند. ممکن است گوشی اتصال را قبول نکند یا عملکرد محدودی را در هنگام جفت شدن ارائه دهد.

راه حل‌های بالقوه:

 • به کتاب راهنمای تولید کننده لوازم جانبی یا ماشین خود مراجعه نمایید و نحوه ریست کردن اتصال را فرا گیرید. ممکن است به محدودیت اتصال رسیده باشید و باید دستگاه‌های قدیمی را حذف نمایید.
 • همچنین باید بررسی کنید که دکمه یا روش خاصی برای متصل سازی ماشین یا لوازم جانبی جهت ورود به حالت جفت شدن وجود نداشته باشد.
 • در Note 4 خود به منوی Settings > Bluetooth رفته تمام دستگاه‌های جفت شده را حذف نمایید، گوشی را ری استارت کرده و مجدداً تلاش نمایید.
 • پروفایل موجود در Settings > Bluetooth را بررسی کنید.
 • شما می‌توانید از برنامه ای مانند Bluetooth Auto Connect استفاده نمایید.

مشکل: اتصال Wi-Fi

هر زمان که گوشی هوشمند جدیدی عرضه می‌شود، گزارش‌های زیادی در مورد مشکل اتصال به شبکه Wi-Fi یا دریافت سرعت مناسب از Wi-Fi وجود دارد. در زیر به بررسی راه حال‌های مناسب می‌پردازیم.

راه حل‌های بالقوه:

 • گوشی و مودم خود را برای چند دقیقه خاموش نمایید. حالا آن‌ها را روشن کرده و اتصال را مجدداً انجام دهید.
 • به منوی Settings > Power saving نگاهی انداخته و مطمئن شوید که کاهش باتری Wi-Fi را محدود نکرده باشد.
 • در منوی Settings > Wi-Fi مودم خود را انتخاب کرده و Forget را انتخاب نمایید. مجدداً جزئیات را وارد نمایید.
 • برنامه رایگان Wi-Fi Analyzer را امتحان نمایید و ببینید کانالی که استفاده می‌کنید شلوغ است یا خیر. اگر شلوغ بود، کانال خود را تعویض کنید.
 • به تنظیمات مودم خود نگاهی بیاندازید. مطمئن شوید که MAC filtering روشن نباشد یا آدرس مک Note 4 خود را اضافه نمایید که می‌توانید آن را در منوی Wi-Fi > Settings > Advanced بیابید.
 • مطمئن شوید که سفت افزار مودم شما کاملاً بروزرسانی شده باشد.

مشکل: عدم کارکرد یا کار کرد بسیار آهسته فوکوس خودکار دوربین

بسیاری از افراد به مشکل با فوکوس خودکار دوربین Note 4 بر خورده‌اند. وقتی برنامه دوربین را باز می‌کنند یا فوکوس خودکار انجام نمی‌شود یا انجام آن بسیار طول می‌کشد.

راه کارها:

 • تکان دادن یا زدن ضربه به Note 4 می‌تواند آن را به کار اندازد، ولی مشکل را به طور دائمی حل نخواهد کرد و شما نمی‌خواهید در زمان استفاده از دوربین مدام به گوشی ضربه زده یا آن را تکان دهید.

راه حل‌های بالقوه:

 • مطمئن شوید که هر گونه برچسب بر روی لنز دوربین را بردارید و آن را به آرامی تمیز نمایید تا بر روی آن لکه یا اثر انگشتی نماند. ممکن است دوربین بخواهد بر روی چیزی که روی لنز مانده فوکوس کند.
 • اگر از قاب استفاده می‌کنید، آن را بردارید و ببینید که مشکل برطرف شده یا خیر.
 • برخی از افراد با خاموش کردن گوشی و سپس ضربه زدن به دوربین موفق به حل این مشکل شده‌اند. ممکن است با این کار فوکوس به کار بیافتد ولی عدم بازگشت این مشکل قطعی نیست.
 • برنامه دوربین را باز کرده و بر روی آیکون چرخ دنده در پایین سمت چپ برای رفتن به منوی Setting کلیک کنید و سپس بر روی سه نقطه در بالا برای دسترسی به منوی کامل کلیک نمایید. حالت Metering modes را انتخاب کرده و آن را به Matrix یا Spot تغییر دهید و ببینید که بهتر عمل می‌کند یا خیر.
 • برخی افراد با باز کردن برنامه دوربین و رفتن به Mode > Manage modes و سپس غیرفعال کردن همه موارد موفق به حل مشکل شده‌اند.
 • به منوی Settings > Application manager رفته و به سربرگ All بروید و برنامه Camera را بیابید. بر روی Clear Data و Force stop کلیک کنید. حالا برنامه دوربین را باز کرده و آن را بررسی کنید.
 • ممکن است دوربین خراب شده باشد و به همین دلیل باشد که تکان دادن و ضربه زدن برای برخی افراد منجر به رفع موقتی مشکل شود. بهترین راه بردن گوشی به نمایندگی سامسونگ و تعویض آن است. بسیاری از افراد گزارش داده‌اند که با تعویض گوشی خود دیگر به این مشکل بر نخورده‌اند.

مشکل: ناپدید شدن پیامک‌ها

تعداد کمی از دارندگان Note 4 ناراضی از ناپدید شدن پیامک‌ها بوده‌اند. در برخی موارد آن‌ها یک پیامک را نوشته و سپس در هنگام ارسال ناپدید شده است. در موارد دیگر پیامک دریافتی بعد از بالا آمدن، ناپدید می‌شود.

راه کار:

 • از برنامه Hangouts استفاده کرده و آن را به عنوان برنامه پیشفرض ارسال پیام خود قرار دهید.

راه حل‌های بالقوه:

 • اولین مورد برای بررسی درون برنامه پیام رسان قرار دارد. ممکن است این برنامه به طور خودکار پیام‌ها را حذف کند، زیرا شما به محدوده مشخص خود رسیده‌اید. بر روی سه نقطه در بالا سمت راست برنامه Messages کلیک کرده، منوی Setting را باز کرده و بر روی Delete old messages کلیک کنید. یا آن را خاموش کنید یا محدودیت را افزایش دهید.

مشکل: دریافت پیام خطای "Unfortunately, contacts has stopped working"

برخی دارندگان Note 4 با دریافت مکرر و تصادفی پیام "Unfortunately, contacts has stopped working" مواجه شده‌اند.

راه حل‌های بالقوه:

 • به منوی Settings > Application manager رفته و به سربرگ All بروید. برنامه Contacts خود را پیدا کرده و بر روی Clear cache و Force stop کلیک کنید. گوشی خود را ری استارت نمایید و بررسی کنید که مشکل برطرف شده یا خیر.
 • برنامه Google+ را بررسی کنید. بر روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و Setting را انتخاب نمایید. سپس بر روی نام خود در Account Settings کلیک کرده و Contacts را انتخاب نمایید. Keep contacts up to date را خاموش کنید.
 • برخی افراد گزارش داده‌اند که آن‌ها این مشکل را به وسیله غیرفعال سازی Google+ یا پاک کردن بروزرسانی های آن حل کرده‌اند. این گزینه‌ها را می‌توانید در منوی Settings > Application manager > All > Google+ بیابید.

مشکل: عملکرد نامناسب GPS

بسیار از دارندگان Note 4 نسبت به عملکرد GPS آن ناراضی هستند. ثابت شدن GPS آن بسیار طولانی بوده یا اتصال را به طور مکرر قطع می‌کند. به نظر می‌رسد این مشکل در هنگام حرکت کردن بسیاری بدتر می‌شود.

راه حل‌های بالقوه:

 • برای شروع به منوی Settings > Location رفته و مطمئن شوید که High accuracy در منوی Mode انتخاب شده باشد.
 • اگر بر روی Note 4 خود قاب گذاشته‌اید آن را بردارید. برخی افراد دریافته‌اند که GPS با برداشتن قاب بهتر عمل می‌کند، به خصوص اگر قاب آن فلزی باشد.
 • برخی افراد دریافته‌اند که بعد از در آوردن کارت حافظه میکرو SD مشکل آن‌ها حل شده است. ظاهراً، کارت‌های قدیمی می‌تواند دلیل این مشکل باشد. این کار قطعاً ارزش بررسی را دارد.
 • شما می‌توانید پارتیشن کش را پاک کنید. برای این کار گوشی خود را خاموش کرده و سپس دکمه‌های بالا بردن صدا، Home و Power را فشار داده و نگاه دارید. وقتی گوشی ویبره زد، دکمه Power را رها کرده ولی دو دکمه دیگر را نگاه دارید تا منوی Android System Recovery را مشاهده کنید. با استفاده از دکمه کم کردن صدا wipe cache partition را انتخاب کرده و دکمه Power را برای انتخاب آن فشار دهید. وقتی این کار انجام شد، دکمه Power را فشار داده و Reboot system now را انتخاب نمایید.
 • اگر هنوز هم مشکل دارید می‌توانید به تنظیمات کارخانه بازگردید. از تمام اطلاعات با ارزش خود پشتیبان گرفته و سپس به منوی Settings > Backup and reset > Factory data reset > Reset device بروید.
 • اگر راه حل‌های بالا مشکل را برطرف نکرد پس گوشی خود را به نمایندگی سامسونگ ببرید.

تمام مشکلات و راه حل‌های آن در گوشی Galaxy Note 4 را بررسی نمودیم. در آینده با مشکلات و راه حل‌های جدیدی با شما خواهیم بودی. اگر مشکل یا راه حل دیگری دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

 1. مریم
  مریم 14 مرداد, 13:03

  چرا دروغ میگین؟؟؟من نوت4 دارم و خدا رو شکر هیچکدوم از این مشکلا رو نداره!!!!الکی رو گوشی های سامسونگ عیب نذارین.در حال حاضر بهترین گوشی های بازار سامسونگ هستن و نوت 4 و اس6 گل سرسبد اونا هستن.

 2. محمد
  محمد 18 شهریور, 13:48

  من هم نوت 4 رو خریدم متاسفانه فوکوس دوربین مشکل داره واقعا و در سایت های خارجی هم زیاد این مشکل عنوان شده. خیلی ناراحتم و امروز میرم که عوضش کنم

 3. Behnam
  Behnam 05 مهر, 12:51

  من note 4 دارم، هیچ مشکلی نداره فقط دکمه ی home به خوبی کار نمیکنه.

 4. امید
  امید 05 آذر, 11:12

  آغا دمتون گرم با غیر فعال کردن حالتهای دوربین از طریق مدیریت حالت مشکل فوکوس دوربین حل شد

 5. محمد
  محمد 23 آذر, 23:53

  سلام کی میدونه چطوری تو مدیریت هوشمند نوت4 میشه از حالت ایمن به غیر ایمن تغیر حالت داد

 6. حسین
  حسین 09 دی, 22:14

  سلام ، صفحه نوت 4 من اگه زمینه سفید باشه پشتش انگار به صورت کم رنگ نارنجی یه کیبورد نشون میده ک تو صفحه های سفید خیلی تو ذوق میزنه اگه ربطی به تنظیمات داره لطفا راهنمایی کنید

 7. Azi
  Azi 13 دی, 00:37

  سلام خسته نباشید از امروز تو نوتیفیکشنم علامت آلارم اومده اما من آلارمی مشخص نکردم، ریستارت از کارخانه هم کردم بازم دوباره آلارم برگشت. امکانش هست راهنماییم کنین؟؟

 8. نفیس
  نفیس 14 دی, 18:50

  سلام.من گوشی نوت 4 سری c رو با گارانتی خریدم.متاسفانه یک ماه بعد به مشکل فوکوس برخوردم و الان 8 ماهه ک این مشکل رو دارم.یعنی دوربین با تقریبا 20 ثانیه فاصله تصویرش شفاف میشه.چون میترسم ببرم گارانتی گوشینو باز کنن و یه مشکل دیگه ای براش ایجاد شه گارانتی نبردم.نمیدونم الان چیکار کنم.گوشیمو چندبار تکون میدم بعد چند ثانیه تصویرش اکی میشه ولی خوب این مسئله خیلی اذیتم میکنه.آن تایم نمیتونم عکس بگیرم

 9. مهتا
  مهتا 19 دی, 21:01

  سلام منم نوت 4 دارم هم مشکل فوکوس داره که گاها درست میشه هم مشکل backکه دیر عمل میکنه

 10. زهرا
  زهرا 28 دی, 12:56

  سلام گوشی من نوت 4 هس موقع فیلمبرداری در حالت uhd صدای ضبط شده مدام میگیره و تصویر هم همینطور مشکل چیه؟؟؟؟ ففقط در این حالت اینجوریه

 11. داود
  داود 15 بهمن, 06:21

  سلام. من گوشی نت 4 دارم. مشکلم اینه در حالیکه دارم با گوشی کار میکنم حداکثر بعد از 15 ثانیه صفحه میره.مجبور میشم که دوباره با کلید بغل صفحه را فعال کنم.چه در زمانی که در دفترچه تلفن هستم و چه در صفحه پیامک ها.لطفا راهنمایی کنید.

 12. باران
  باران 03 اسفند, 23:13

  من 8 ماهه این گوشی رو دارم حسابی کلافه م کرده.سریالش میپره. و خیلی ریست میشه.اما داداشم چند ماه قبل من خریده بود اما به هیچ یک از این مشکلات برخورده و گوشیش عالیه..شانس منه حتما!!!

 13. محمد
  محمد 15 اسفند, 00:09

  این گوشیا همشون شانسیه!! یعنی من که الان تقریبا یه سال این گوشی رو دارم و هنوز هم که هنوزه هیچ مشکلی نداره و مثل روز اولش کار میکنه، چند روز پیش داداشم نوت 4 گرفت اونم اطلاعاتش مثل مال من بود مدل c، روز بعدش هر یه ساعت هی ریستارت میشد و روز بعد از برنامه ها خارج میشد بصورت ناگهانی !! آخرش مجبور شد ببره درست کنه ،که نمایندگی سامسونگ گفته اینم از شانست نمیشه کاریش کرد !! این شد که ...

 14. milad rostami
  milad rostami 18 فروردین, 23:17

  من نوت ۴ دارم الان فکنم ۱۶ماهی بشه اما هیچ مشکلی نداره بدونه گارانتیم خریدم چون گارانتی پول الکی هستش که میگیرن از کسی که میخری باید شناس باشه نوت ۴ مدل n910c مرگ نداره اما این مشکلاتی که شما میگین مدلهای n.f.h g پیدا میکنن.از کجا میخوای متوجه بشی گوشیت اصلی هست یا نه روی اس پنش ۱شماره ۵ رقمی هستش دقت کنین میبینین اون شماره ۵ رقمی باید با ۵ رقم اخر سریال گوشیتون هم خونی داشته باشه اگه هم خونی نداشت پس متفرقه به حساب میاد کاریشم نمیشه کرد.

 15. میلاد
  میلاد 27 فروردین, 08:26

  سلام والا من مدا اچ دارم ۶ ماه خریدمش اپدیت هم چند روز پیش براش اومد نه لگ داره نه فوکس داره نه مشکل باطری داره نه پیکسل سوختگی داره عزیزم من همه گوشی ها یه جور ساخته میشه پیکسل سوختی از فشار زیاد به گوشی هست ربطی به شانس داره استفاده درست بکن گوشی چیزیش نمیشه اون فوکس دوربین رو من میدونم چیکار کنم برو تو تنظیمات عکس چرخ دنده رو بزن یه سه تقطه داره بزن روش از سمت راست اولین گزینه رو که زدی بزارش رو حالت دومی مشکل بر طرف میشه

 16. حسن
  حسن 18 اردیبهشت, 07:08

  سلام از این مشکلاتی که گفتید من فقط دو یا یکی شو دارم مثل Ok google.

 17. مهدی
  مهدی 20 اردیبهشت, 18:39

  من نوت 4 دارم Leb بک روشن نمی شودلطفا اگر کسی اطلاع دارد که چگونه این مشکل حل مشود راهنمایی کند .

 18. جی اچ
  جی اچ 11 تیر, 03:57

  سلام من گوشی نوت 4 سری اچ دارم حدود یک ساله خریدم و از جای مطمئن هم خریدم تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا خوبخود ری استارت میشه ؛میکروSDهم تا حالا روی گوشیم نذاشتم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

 19. کاربر مهمان
  کاربر مهمان 21 تیر, 16:49

  سلام من چهار ماه گوشی نوت 4 خریدم الان 2 میشه که خیلی داغ میکنه یعنی نمیشه به صفحه گوشی دست زد

 20. محمد
  محمد 21 تیر, 23:31

  سلام من گوشی نوت چهار خریدم برنامه کنترل تلویزیونش فقط یه روز برام کار کرد اون موقعی که کار میکرد چراغ مادون قرمزش روشن میشد الان نه روشن میشه نه کار میکنه خواهشا راهنمایین کنید

 21. A
  A 01 مرداد, 13:01

  سلام خسته نباشید ببخشید من نوت4 دارم وختی میگیرم دستم خیلی داغ میشه به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟ممنون اگه جواب بدید

 22. مهدی
  مهدی 03 مرداد, 17:58

  سلام.خسته نباشید. اقا این مادم قرمز گوشی من کار نمیکنه. چن روز کار کرد ولی الان ن Note4

 23. مهشید
  مهشید 08 مرداد, 10:51

  من یه هفتس نوت ۴ گرفتم ولی وقتی شارز کاملش میکنم بدون اینکه ازش استفاده کنم شارژ خالی میکنه تورو خدا راهنمایی کنین دارم دیوونه میشم😔

 24. دانی
  دانی 14 مرداد, 15:26

  سلا یکی از مشکلات من اینه که وقتی میرم توی تنظیمات و داخل حساب ها میرم جایی که میخوام جیمیلامو ببینم یک مرتبه تنظیمات متوقف میشه فقط در اینجا متوقف میشه در جاهای دیگه از تنظیمات که برم متوقف نمیشه لطفا جواب بدین؟

 25. رضا
  رضا 15 مرداد, 14:40

  سلام خدمت دوستان . من گوشی نوت ۴دارم چند روز پیش افتاد داخل آب تقریبا یه سی ثانیه ای داخل آب بود بعد بردم تعمیر گاه سرویس کامل انجام داد ولی جواب نداد تعمیر کار گفت بردش سوخته گوشی رو آوردم خونه چند بار دکمه خاموش روشن زدم بعد شترژر بهش وصل کردم گوشی روشن شد ولی متاسفانه چراغ دکمه برگشت و دکمه سمت کار نمی کنه میخواستم از دوستان بپرسم آیا این مشکل قابل تعمیر هست ؟ ممنون اگه جواب بدید.

تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
قسمت گوشتی گیاه کاکتوس می تواند آرسنیک و باکتری را از آب آلوده پاکسازی نماید

قسمت گوشتی گیاه کاکتوس می تواند آرسنیک و باکتری را از آب آلوده پاکسازی نماید

نوشیدن آب تمیز احتمالاً مهمترین عامل زنده ماندن انسان است و دانشمندان نیز همواره مشغول تست های آزمایشگاهی جدید برای تبدیل آب غیرآشامیدنی به آب شیرین و حیات بخش هستند. با این وجود علم شیمی علی رغم پیشرفت هایی که داشته در مواردی نتوانسته جایگزینی برای رموز مادر طبیعت پیدا کند. محققان به تازگی متوجه وجود یک تکنیک تصفیه آب شده اند که بومیان آمریکای شمالی در جنوب غرب و مکزیک هزاران سال است از آن اطلاع داشته و استفاده می کرده اند! این تکنیک چیزی نیست جز گوشته داخلی گیاه کاکتوس.

مطالعه متن کامل
ربات ساخته شده توسط دانشگاه کورنل با نام "باریستا" با تلفیق آموخته های قبلیش کارهای جدید را می آموزد

ربات ساخته شده توسط دانشگاه کورنل با نام "باریستا" با تلفیق آموخته های قبلیش کارهای جدید را می آموزد

اگر قرار باشد روبات ها بخشی از زندگی روزمره ی ما شوند، باید نحوه ی انجام کارهای روزانه را بیاموزند. این بدان معنی است که آنها باید بتوانند دستورالعمل ماشین ها و دستگاه ها را بخوانند و بیاموزند که چگونه از این دستگاه ها استفاده کنند. ساخت روبات هایی با این قابلیت هدف محققین دانشگاه کورنل می باشد. آنها روباتی بنام "باریستا" را طراحی و برنامه ریزی کرده اند که می تواند یاد بگیرد که چگونه با یک دستگاه سازنده ی قهوه ی اسپرسوی ناآشنا و برنامه ریزی نشده کار کند.

مطالعه متن کامل
تصویر پس‌زمینه‌ی زنده‌ی گوگل می‌تواند عمر باتری، هشدارها و قدرت سیگنال شبکه را نشان دهد.

تصویر پس‌زمینه‌ی زنده‌ی گوگل می‌تواند عمر باتری، هشدارها و قدرت سیگنال شبکه را نشان دهد.

آزمایشگاه‌های خلاق گوگل، تصویر پس‌زمینه‌ی زنده‌ی جدیدی در راستای هدفی مشخص، عرضه کرده اند. اغلب کاربرانِ اندروید به علت اینکه تصویر پس‌زمینه‌ی زنده، باتری زیادی مصرف می‌کند از آن استفاده نمی‌کنند. با اینکه وقتی اندروید برای اولین بار این قابلیت را عرضه کرد بسیار جالب به نظر می‌رسید در حال حاضر اغلب تصاویر پس‌زمینه کسل‌کننده و قدیمی به نظر می‌رسند. اما این تصویر پس‌زمینه‌ی جدید که Meter نام دارد شرایط را تغییر می‌دهد.

مطالعه متن کامل
ماهی‌های که برای خود ضد آفتاب تولید می‌کنند الهام بخش ارتقاءِ محافظ UV شدند.

ماهی‌های که برای خود ضد آفتاب تولید می‌کنند الهام بخش ارتقاءِ محافظ UV شدند.

پژوهشگران دریافتند حیواناتی مانند ماهی زِبرا می‌توانند موادی شیمیایی جهت محافظت در برابر UV برای خود تولید کنند. آنها معتقدند می‌توان از این امر در ارتقاء و بهبودِ تولید کرم‌های ضد آفتاب برای انسان‌ها بهره گرفت.

مطالعه متن کامل
 تکنولوژی و تغییر نقش معلمین

تکنولوژی و تغییر نقش معلمین

همراه با گسترش تکنولوژی، روشهای سنتی آموزش توسط روشهای جدید یادگیری که مبتنی بر فناوری هستند مورد چالش قرار گرفته اند. این روشهای جدید باعث ایجاد واکنشهای مختلفی شده اند. از یک سو، بیم آن میرود که این تکنولوژی جدید به صورت کلی جایگزین آموزگاران بشود. و از دیگر سو، انتظار میرود این روش تازه بسیار خوش بینانه عمل کرده و توانایی حل تمام مشکلات یادگیری را داشته باشد.

مطالعه متن کامل