کوی دانش - kooy

مرگ و میرهای ناشی از عفونت، کم نمی شوند مگر آنکه در استراتژی های پژوهشی در این زمینه، تجدید نظر شود

مرگ و میرهای ناشی از عفونت، کم نمی شوند مگر آنکه در استراتژی های پژوهشی در این زمینه، تجدید نظر شود
02 اردیبهشت
07:45 1394
تشخیص پزشکی و عمومی عفونت (که برآورد می شود بین یک سوم تا نیمی از همه مرگ های بیمارستانی را دربر میگیرند)، باید تعداد مرگ و میرهای متداول و بالقوه را کم کند. این موضوع در مقاله ای که به تازگی منتشر شده، درج شده است.

عفونت (که گاهی به اشتباه مسمومیت خونی نامیده می شود)، یک شرایط متداول است که طی آن یک عفونت، واکنش سیستم ایمنی بدن را هدف می گیرد و در صورتی که درمان نشود، منجر به عفونت گسترده، لخته شدن خون و تورم می شود. برخی از نشانه های اولیه ی آن (ولی نه فراگیر)، تب بالا و تنفس سریع می باشد. در صورتی که عفونت مداوا نشود، غالباً منجر به از کار افتادن عضو و مرگ بیمار می شود. هرچند که هیچ درمان خاصی برای این وضعیت وجود ندارد، ولی اغلب می توان با مراقبت های پزشکی شدید ازجمله آنتی بیوتیک ها و تزریق وریدی، به صورت مؤثری با آن مقابله کرد و این در صورتی است که عفونت زود شناسایی شود.

طبق نظر پروفسور Cohen که استاد دانشکده پزشکی Brighton & Sussex واقع در انگلستان است، عفونت، هم یکی از شناخته شده ترین اختلالات پزشکی است و هم یکی از چالش برانگیزترین وضعیت های پزشکی در اقدامات روزمره کلینیکی می باشد.

برآورد می شود که هر ساله در بریتانیا، عفونت سبب مرگ 37 هزار نفر می شود! (بیش از سه برابر تعداد نفراتی که در اثر سرطان پستان یا پروستات می میرند). اگرچه نرخ مرگ و میر ناشی از عفونت در بریتانیا و سایر کشورهای با درآمد بالا در دهه های اخیر کاهش داشته است، ولی کمیسیون خاطرنشان می سازد که دقیق نبودن تخمین برای شیوع عفونت به آن معنی است که گستردگی موضوع عفونت به خوبی درک نی شود و ممکنست که کاهش ظاهری نرخ مرگ و میر در اثر بهبودهایی باشد که در مورد عفونت های خفیف تر داده شده است.

پروفسور Cohen می گوید: «تعداد کسانی که هرساله در اثر عفونت می میرند (که شاید درحدود شش میلیون نفر در جهان باشند)، تکان دهنده است و لازم است که در پژوهش در این باره و نیز تشخیص این وضعیت ویرانگر تجدید نظر شود».

در کشورهایی که درآمد سرانه آنها کم و یا متوسط است، بیشترین موارد عفونت در بیرون از بیمارستان ها رخ می دهد و تقریباً هیچ اطلاعاتی درباره شیوع این وضعیت وجود ندارد و تعداد کسانی که در اثر عفونت می میرند، احتمالاً خیلی بیشتر از نرخ بالای مرگ و میری است که پیش از این در کشورهای ثروتمند وجود داشت. همچنین افزایش نرخ مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در سطح جهانی به این معنی است که نرخ مرگ و میر ناشی از عفونت در برخی از کشورهایی که درآمد سرانه بالائی دارند، رو به بهبود است.

علاوه بر نرخ بالای مرگ و میر ناشی از عفونت، نجات یافتگان از عفونت نیز در معرض بیماری های مزمن دراز مدت و اختلال های روحی و جسمی هستند، اگرچه پژوهش در زمینه پیامدهای دراز مدتی که آنها دارند، تاحدودی نادر است.

این کمیسیون یک نقشه راه برای آینده پژوهش در زمینه عفونت ارائه می دهد و طی آن، بر روی عوامل اساسی در این زمینه تأکید می کند، از جمله نشانگرهای زیستی مربوط به عفونت که امکان تشخیص سریع را فراهم می سازد، آموزش بهتر کادر پزشکی و نیز بهبود در آگاه سازی عمومی، تجدید نظر در طراحی آزمایش های کلینیکی، تشخیص اثرات عفونت بر روی بیماران گوناگون و استفاده از ژن شناسی مدرن در راستای درمان.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

ابراهیم یگانه

ابراهیم یگانه

با درودهای گرم به همه.

 

*  تحصيلات: لیسانس الكترونيك

*  تاریخ تولد: 1342

*  سابقه کار ترجمه (به جز سایت کوی دانش): همکاری با دارالترجمه ها، شرکت ها و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف، ترجمه چندین سایت (سایت آمریکایی سرطان، ...)

*  پیشینه شغلی در سایر زمینه ها: مهندس بازنشسته ایران خودرو با تجربه علمی و عملی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی (برق، آب، گاز، هوای فشرده) در صنایع و در محیط های خانگی.

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
رگه های روی مریخ نشان از وجود آب نمک در این سیاره دارد

رگه های روی مریخ نشان از وجود آب نمک در این سیاره دارد

تایید وجود آب نمک روی سطح سیاره سرخ توسط دانشمندان ناسا

مطالعه متن کامل
تولید سلول سوختی معکوس

تولید سلول سوختی معکوس

بوئینگ نوع جدیدی از سلول سوختی را برای تست به نیروی دریایی آمریکا تحویل داده است که هم می تواند انرژی را ذخیره کرده و هم الکتریسیته تولید نماید. این سلول سوختی "سلول سوختی اکسید جامد معکوس" نامیده شده است که هدف از طراحی آن جذب انرژی از منابع قابل تجدید همانند باد و خورشید می باشد و سپس بنا به نیاز موجود انرژی را آزادسازی می کند تا یک منبع نیروی پاک تر و پایدارتر در اختیار کاربران نظامی و تجاری قرار بگیرد.

مطالعه متن کامل
تکنولوژی های خارق العاده ای که هنوز به بازار نیامده اند

تکنولوژی های خارق العاده ای که هنوز به بازار نیامده اند

دراین خبر به بررسی اجمالی چند تکنولوژی می پردازیم که هنوز وارد بازار نشده اند. مواردی چون نمایش گر هولوگرافیک، پاک کننده ی رباتیک رومیزی، دوربین یابنده ی ماهی و مواردی دیگر. پس با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
"حالت جایگزین پورت نمایشی" جهت یو اس بی نوع C عرضه شد– فراهم آوری امکان انتقال ویدئو، برق، داده و غیره ، همگی از طریق کابل های Type-C

"حالت جایگزین پورت نمایشی" جهت یو اس بی نوع C عرضه شد– فراهم آوری امکان انتقال ویدئو، برق، داده و غیره ، همگی از طریق کابل های Type-C

اوایل ماه جاری بود که فوروم استعمال کنندگان یو اس بی(USB Implementers Forum) در خبری خصوصیات فنی USB Power Delivery 2.0 را اعلام نمود. این خبر که مدت ها همگی انتظار شنیدنش را می کشیدند، در مورد استانداردهای جدید انتقال جریان است تا پورت های یو اس بی Type-C بتوانند ابزارهایی را که ولتاژ برق ورودی آنها، بسیار بالاتر از میزان استاندارد قبلی است، پذیرا شوند، بدین ترتیب هم اکنون انتقال تا سقف 5 آمپر به ازای 5V, 12V و 20V در شرایط استفاده از جریانِ حداکثر 100 واتی امکان پذیر می باشد. برای دانستن بیشتر در مورد این اختراع کاربردی، با کوی همراه باشید.

مطالعه متن کامل
مصرف مداوم آنتی بیوتیک، خطر بروز بیماری دیابت را افزایش می دهد.

مصرف مداوم آنتی بیوتیک، خطر بروز بیماری دیابت را افزایش می دهد.

براساس پژوهشی جدید مشخص شد، افرادی که نوع خاصی از آنتی بیوتیک را بطور مداوم مصرف می کنند در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 قرار دارند.

مطالعه متن کامل