کوی دانش - kooy

مرگ و میرهای ناشی از عفونت، کم نمی شوند مگر آنکه در استراتژی های پژوهشی در این زمینه، تجدید نظر شود

مرگ و میرهای ناشی از عفونت، کم نمی شوند مگر آنکه در استراتژی های پژوهشی در این زمینه، تجدید نظر شود
02 اردیبهشت
07:45 1394
تشخیص پزشکی و عمومی عفونت (که برآورد می شود بین یک سوم تا نیمی از همه مرگ های بیمارستانی را دربر میگیرند)، باید تعداد مرگ و میرهای متداول و بالقوه را کم کند. این موضوع در مقاله ای که به تازگی منتشر شده، درج شده است.

عفونت (که گاهی به اشتباه مسمومیت خونی نامیده می شود)، یک شرایط متداول است که طی آن یک عفونت، واکنش سیستم ایمنی بدن را هدف می گیرد و در صورتی که درمان نشود، منجر به عفونت گسترده، لخته شدن خون و تورم می شود. برخی از نشانه های اولیه ی آن (ولی نه فراگیر)، تب بالا و تنفس سریع می باشد. در صورتی که عفونت مداوا نشود، غالباً منجر به از کار افتادن عضو و مرگ بیمار می شود. هرچند که هیچ درمان خاصی برای این وضعیت وجود ندارد، ولی اغلب می توان با مراقبت های پزشکی شدید ازجمله آنتی بیوتیک ها و تزریق وریدی، به صورت مؤثری با آن مقابله کرد و این در صورتی است که عفونت زود شناسایی شود.

طبق نظر پروفسور Cohen که استاد دانشکده پزشکی Brighton & Sussex واقع در انگلستان است، عفونت، هم یکی از شناخته شده ترین اختلالات پزشکی است و هم یکی از چالش برانگیزترین وضعیت های پزشکی در اقدامات روزمره کلینیکی می باشد.

برآورد می شود که هر ساله در بریتانیا، عفونت سبب مرگ 37 هزار نفر می شود! (بیش از سه برابر تعداد نفراتی که در اثر سرطان پستان یا پروستات می میرند). اگرچه نرخ مرگ و میر ناشی از عفونت در بریتانیا و سایر کشورهای با درآمد بالا در دهه های اخیر کاهش داشته است، ولی کمیسیون خاطرنشان می سازد که دقیق نبودن تخمین برای شیوع عفونت به آن معنی است که گستردگی موضوع عفونت به خوبی درک نی شود و ممکنست که کاهش ظاهری نرخ مرگ و میر در اثر بهبودهایی باشد که در مورد عفونت های خفیف تر داده شده است.

پروفسور Cohen می گوید: «تعداد کسانی که هرساله در اثر عفونت می میرند (که شاید درحدود شش میلیون نفر در جهان باشند)، تکان دهنده است و لازم است که در پژوهش در این باره و نیز تشخیص این وضعیت ویرانگر تجدید نظر شود».

در کشورهایی که درآمد سرانه آنها کم و یا متوسط است، بیشترین موارد عفونت در بیرون از بیمارستان ها رخ می دهد و تقریباً هیچ اطلاعاتی درباره شیوع این وضعیت وجود ندارد و تعداد کسانی که در اثر عفونت می میرند، احتمالاً خیلی بیشتر از نرخ بالای مرگ و میری است که پیش از این در کشورهای ثروتمند وجود داشت. همچنین افزایش نرخ مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در سطح جهانی به این معنی است که نرخ مرگ و میر ناشی از عفونت در برخی از کشورهایی که درآمد سرانه بالائی دارند، رو به بهبود است.

علاوه بر نرخ بالای مرگ و میر ناشی از عفونت، نجات یافتگان از عفونت نیز در معرض بیماری های مزمن دراز مدت و اختلال های روحی و جسمی هستند، اگرچه پژوهش در زمینه پیامدهای دراز مدتی که آنها دارند، تاحدودی نادر است.

این کمیسیون یک نقشه راه برای آینده پژوهش در زمینه عفونت ارائه می دهد و طی آن، بر روی عوامل اساسی در این زمینه تأکید می کند، از جمله نشانگرهای زیستی مربوط به عفونت که امکان تشخیص سریع را فراهم می سازد، آموزش بهتر کادر پزشکی و نیز بهبود در آگاه سازی عمومی، تجدید نظر در طراحی آزمایش های کلینیکی، تشخیص اثرات عفونت بر روی بیماران گوناگون و استفاده از ژن شناسی مدرن در راستای درمان.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

ابراهیم یگانه

ابراهیم یگانه

با درودهای گرم به همه.

 

*  تحصيلات: لیسانس الكترونيك

*  تاریخ تولد: 1342

*  سابقه کار ترجمه (به جز سایت کوی دانش): همکاری با دارالترجمه ها، شرکت ها و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف، ترجمه چندین سایت (سایت آمریکایی سرطان، ...)

*  پیشینه شغلی در سایر زمینه ها: مهندس بازنشسته ایران خودرو با تجربه علمی و عملی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی (برق، آب، گاز، هوای فشرده) در صنایع و در محیط های خانگی.

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
لامپ رومیزی و تاشو SIVU مانند کتاب باز و بسته می‌شود.

لامپ رومیزی و تاشو SIVU مانند کتاب باز و بسته می‌شود.

طراح فنلاندی، simo lahtenien، با الهام از نحوه باز و بسته شدن کتاب، لامپ تاشو و رومیزی SIVU را ساخته است. این لامپ دارای ساختاری منعطف و قابل تنظیم است.

مطالعه متن کامل
سه‌چرخه برقی johanson3  با قابلیت حمل بار بالا

سه‌چرخه برقی johanson3 با قابلیت حمل بار بالا

اسکوترهای برقی به گونه‌ای فزاینده، تبدیل به نوع پایداری از وسایل حمل‌ونقل شهری می‌شوند؛ حمل‌ونقلی که دوست‌دار محیط‌زیست می‌باشد. بسیاری از این اسکوترها به گونه‌ای تعبیه می‌شوند که بیش از یک سوار را حمل نمی‌کنند. شرکت حمل‌ونقل Begium's Neerman در جستجوی تغییری در سه‌چرخه است تا آن را به سه‌چرخه برقی منحصربه‌فرد حمل بار تبدیل کند.

مطالعه متن کامل
بزرگترین پایانه مسافربری جهان در پکن

بزرگترین پایانه مسافربری جهان در پکن

زاحا حدید آرشیتکتس، طراحی مفهومی بزرگترین ترمینال مسافران فرودگاهی جهان یعنی ساختمان ترمینال جدید فرودگاه پکن در داژینگ را تکمیل کرده است. طرح پیشنهادی تحت هدایت دفاتر مرکزی فرودگاه جدید پکن یا (BNAH) انجام گرفته است و بر اساس پروژه، برنده مناقصه APDI می باشد. BNAH برای شرکت در رقابتی بین المللی در سال 2011، یک تیم طراحی مشترک را با اعضای گروه کنسرسیوم رقابت به نام های بورو هاپولد، موت مک دونالد و ای سی هریس تشکیل داد تا بر روی طرح کانسپت بهینه شده ای کار کنند.

مطالعه متن کامل
فروش 47.440 عدد Lenovo K3 Note در عرض 5.2 ثانیه

فروش 47.440 عدد Lenovo K3 Note در عرض 5.2 ثانیه

تا دیروز در حدود 500 هزار ثبت‌نام برای فروش سریع Lenovo K3 Note در هند انجام شده بود. این فروش امروز صبح در وب‌سایت خرده فروش آنلاین Flipkart انجام شد و در نتیجه 47.440 عدد K3 Note در عرض 5.2 ثانیه به فروش رفت. آن‌هایی که از خرید جا مانده‌اند، هفته آینده مجدداً فرصت خرید خواهند داشت.

مطالعه متن کامل
"راهروی آینه های" نانو، موجب ترکیب مولکول ها با نور می شود

"راهروی آینه های" نانو، موجب ترکیب مولکول ها با نور می شود

محققان توانستند با موفقیت از حالت های کوانتومی استفاده کرده و دست به ترکیب یک مولکول با نور در درجه حرارت اتاق بزنند. نتایج این تحقیق منتهی به اکتشاف یک سری تکنولوژی های کوانتومی شده و شیوه های جدیدی را برای دستکاری خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ماده در اختیار می نهد

مطالعه متن کامل