کوی دانش - kooy

ابداع روشی برای مخفی سازی اطلاعات شرکت ها از هکرها

ابداع روشی برای مخفی سازی اطلاعات شرکت ها از هکرها
28 فروردین
08:15 1394
اعداد کارت های بانکی و کارت های ملی، غالبا افشا شده یا از طریق شبکه های شرکت ها به سرقت رفته و در بازار سیاه به فروش می رسد. "Adami Ghetti"، موسس Ionic Security، گفته که او یک فناوری ابداع کرده که می تواند این مشکل را پایان دهد. نرم افزار او اطلاعات شرکت مانند ایمیل و اسناد را برای همیشه رمز شده نگاه می دارد، به جز زمانی که یک فرد آن را بر روی کامپیوتر یا دستگاه موبایل مجاز بازدید می نماید.

کارمندان شرکتی که از سیستم Ghetti استفاده می کند می توانند به طور معمول به ساخت و تبادل ایمیل و اسناد بپردازند. ولی نرم افزار Ionic به طور نامرئی هر چیزی که آن ها می نویسند را رمز می کند. اگر کسی سعی کند یک سند به سرقت رفته را بر روی کامپیوتری خارج از شبکه شرکت بارگذاری کند، آن ها فقط اطلاعات رمز شده (رشته ای از حروف بی ارزش) را خواهند دید. به گفته Ghetti، "نفوذ به شبکه دیگر به معنی نفوذ به اطلاعات نیست".
نرم افزار Ionic هیچگاه نسخه رمز گشایی شده ی سند را بر رو هارد دیسک همان دستگاه ذخیره نمی کند. این نرم افزار رمز گشایی را در لحظه ای که متن در حال ارسال به صفحه نمایش است، انجام میدهد. این نرم افزار می تواند برای حفاظت از اطلاعات خاص در یک سند از کاربران خاص پیکربندی شود و مابقی اطلاعات را رمز نشده رها کند.
روش مشابهی برای حفاظت اطلاعات وارد شده به ابزار پیغام رسان Yammer و Salesforce استفاده شده است. آنچه کارفرمایان می بینند متن معمولی است، ولی برای فراهم کننده سرویس یا کسی که به این سرویس رخنه کرده، داده ها رمز گزاری شده اند.


به گفته Ghetti، "ما در زمان مناسب متن را به کاربران نشان می دهیم تا تجربه کار آن ها با این نرم افزار تغییر نکند. هیچ کلیدی داده های موجود بر روی دستگاه شما را باز نخواهد کرد."
همچنین Ionic امروز به طور عمومی عرضه می شود و 100 شرکت ثروتمند در حال حاضر از این نرم افزار در شبکه های شرکت خود استفاده می کند. این نرم افزار بر روی کامپیوترهای شخصی بهتر عمل می کند. همچنین Ionic هر حال همکاری با شرکت هایی است که نرم افزار و برنامه های شرکتی می سازند تا پشتیبانی بهتری برای گوشی های موبایل به این برنامه اضافه نماید. به گفته Ghetti "برخی کمپانی های نرم افزاری چند میلیون دلاری، به دنبال استفاده از این نرم افزار هستند".
به گفته "Gault" مدیر عامل Guardtime، "فناوری Ionic آن را از تمام نرم افزارهای رمز نگاری جدا می سازد. این یک روش بسیار خوب است".
"John Kindervag"، تحلیلگر اصلی پوشش امنیتی در فورستر گفته، مدل Ionic می تواند به بسیاری از شرکت های بزرگ جذاب باشد. شیوه های نظارت، شرکت ها را مشتاق تر به هزینه برای روش های جدیدی حفاظت از اطلاعات درون شبکه های آن ها و سپردن بحث امنیت به دیگران کرده است. 
با این حال، سیستم Ionic بدون اشکال نیست. زیرا کلیدهای رمزنگاری به وسیله اینترنت تحویل می شوند، دسترسی به اطلاعات در زمان آفلاین بودن امکان پذیر نیست، و استفاده از اتصال به اینترنت توسط کمپانی تایید نشده است. این در مواردی که لپ تاپ خود را جایی جا بگذارید مفید است، ولی در موارد دیگر می تواند نامناسب باشد. 
همچنین Ionic به همکاری کمپانی های زیادی برای کار کردن سیستم خود در تمام دستگاه ها و سرویس ها نیاز دارد. و مانند هر نرم افزاری، ممکن است که کدهای مخربی ساخته شود تا قابلیت های آن را به سرقت ببرد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
مرسدس بنز 2015  C450 AMG Sport اتومبیلی برای سلایق متوسط

مرسدس بنز 2015 C450 AMG Sport اتومبیلی برای سلایق متوسط

مرسدس بنز قصد دارد برای مسحور کردن بخشی از سلایق بازار خط AMG Sport خودش را راه اندازی کند که از لحاظ عملکرد خود، درعین فراتر بودن از ماشین های استاندارد، پایین تر از مدل های پر قدرت Mercedes-AMG قرار دارد.

مطالعه متن کامل
ساختار داده ها به طرز غیرمنتظره ای سرعت جستجوی کوانتومی را تحت تاثیر قرار می دهند.

ساختار داده ها به طرز غیرمنتظره ای سرعت جستجوی کوانتومی را تحت تاثیر قرار می دهند.

با استفاده از خاصیت کوانتومی انطباق، رایانه های کوانتومی قادرند آیتم های هدف را در میان داده های فراوانی، به مراتب سریع تر از رایانه های معمولی پیدا کنند. اما حتی با وجود سرعت بیشتر، سرعت جستجو به ساختار داده بستگی خواهد داشت.

مطالعه متن کامل
مفصل ترین ویدئوی پرواز بر فراز سرس ناسا را تماشا کنید!

مفصل ترین ویدئوی پرواز بر فراز سرس ناسا را تماشا کنید!

جدیدترین ویدئوی ناسا حاصل ترکیب تصاویری است که داون از سطح سرس، سیاره کوتوله، گرفته است و حاوی اطلاعات ارزشمندی برای دانشمندان می باشد

مطالعه متن کامل
 چگونه بیشترین میزان ذخیره آنلاین مجانی را بدست بیاوریم

چگونه بیشترین میزان ذخیره آنلاین مجانی را بدست بیاوریم

با توجه به اینکه بازار سرویس های ذخیره ابری روزبه روز در حال متراکم تر شدن است، در این مطلب قصد داریم ببینیم چطور می توان از سرویس دهنده های مختلف نهایت فضای ذخیره را دریافت کرد.

مطالعه متن کامل
باله های روباتی شیرهای دریایی می توانند الهام بخش شناورهای زیرآبی آینده باشند

باله های روباتی شیرهای دریایی می توانند الهام بخش شناورهای زیرآبی آینده باشند

برخلاف اغلب موجودات دریایی، شیرهای دریایی از باله های جلویی خود به جای دُم، برای حرکت کردن بهره می گیرند. همچنین وقتی در دریا حرکت می کنند هیچ ردپایی از خود به جا نمی گذارند. آقای مگان لِفتویچ، استاد مهندسی مکانیک و هوا و فضا در دانشگاه جورج واشنگتن سعی کرد تا از این طرح در تکنولوژی استفاده کند و بنابراین یک باله روباتی شیر دریایی را ساخت.

مطالعه متن کامل