کوی دانش - kooy

بررسی دوربین صندلی عقبِ Tiny Traveler، نوزاد خود را در طول رانندگی کاملا زیر نظر داشته باشید

بررسی دوربین صندلی عقبِ Tiny Traveler، نوزاد خود را در طول رانندگی کاملا زیر نظر داشته باشید
26 فروردین
22:45 1394
Yada سازنده سیستم دوربین‌های پشتیبان بی‌ سیم برای خودروها می باشد. این دوربین در حین رانندگی مراقب کودکان در صندلی‌های عقب خودرو است. سیستم ویدئویی دیجیتال Tiny Traveler که شامل دو قسمت است، اول: یک دوربین که تصاویرش را به صورت بی سیم ارسال میکند و دوم: یک نمایشگر که آنها را به شما نشان می دهد. اما این به این معنی نیست که هیچ کابلی وجود ندارد بلکه کابل‌های بلند برق برای هر دو جز وجود دارند.

بسته Digital Tiny Traveler شامل دو جزء اصلی؛ یک دوربین و یک نمایشگر است. دوربین CMOS در قاب پلاستیکی مشکی نصب شده در هلالی که زاویه‌ای 45 درجه در محور عمودی می‌سازد، قرار دارد. چراغ‌های LED اطراف لنز و یک سنسور روشنایی «قابلیت دید در شب» آن را فعال می‌سازد. قسمت بالایی هلال به شما اجازه می‌دهد دوربین را به سه طریق سری مکنده، بند سر و یا نوار ببندید. با اتصال از سمت بالای دوربین کابل 16 فوتی برق در خروجی 12 ولتی برق خودرو قرار می‌گیرد.

 

نمایشگر 4.3 اینچی به شکلی قوس دار به همراه یک ردیف کلید در بالای آن برای کنترل نور، کنتراست و اتصال با دوربین قرار داده شده است. این بسته حاوی سری مکنده برای چسباندن به شیشه یا سطح صاف دیگری روی خودرو است. یک قسمت روی دوربین وجود دارد که جایی برای کابل 5.5 فوتی برق که به برق 12 ولت وصل می‌شود، در اختیار می گذارد.

 

نمایشگر به آسانیِ روشن شدن یک تلفن همراه هوشمند نصب می‌شود و مکنده های همراه آن اتصال افقی یا عمودی آن را به سادگی ممکن می‌سازد. بر خلاف تلفن‌های همراه هوشمند می‌بایست نمایشگر را متصل کنید. من ترجیح می‌دهم آن را در سمت چپ شیشه جلو خودرو قرار دهم، یعنی کابل را می‌توان از بالای داشبود یا پایین آن عبور داد. اگر آن را در وسط شیشه جلو قرار دهید بایستی سیم را مستقیم از عقب به جلو بکشید. در هر دو صورت کابل به اندازه کافی بلند است.

 

برای راحتی، Yada به نسبت اینکه در چه محلی آن را قرار دهید سه مدل دوربین برای هر خودرویی دارد. به طور کلی شما یکی را روی شیشه عقب ماشین نصب کرده، دیگری را روی محل گذاشتن سر صندلی جلو و گیره همراه به شما اجازه می‌دهد آن را به پایه‌های محل استراحت سر صندلی جلو متصل کنید.

کابل برق به صورت نامناسبی در بالا قرار می‌گیرد و لنز تکان نمی‌خورد و شما می‌توانید تنها یک زاویه از دوربین را داشته باشید. طول کابل برق به این معنی است که در هر خودرویی قابل استفاده است اما برق 12 ولتی آن اولین مشکلی است که با آن روبرو می‌شوید. بیش‌تر خودروها یک خروجی 12 ولتی برق دارند  اما Digital Tiny Traveler دو خروجی نیاز دارد. شما باید تغییراتی ایجاد کنید تا امکان استفاده فراهم شود. با این اوصاف شما احتمالا می‌بایست یک آداپتور با ورودی 12 ولتی که دو خروجی 12 دارد تهیه کنید.

روز و شب

با دوربین و نمایشگر نصب شده در لکسوس LS (که خوشبختانه دو خروجی 12 ولتی برق دارد) تست را در یک پارکینگ برای شبیه سازی ساعات رانندگی در شب شروع کردیم. دوربینی را به محل استراحت سر صندلی جلو بسته و روی صندلی عقب درست پشت سر راننده زوم کردیم. با توجه به نداشتن کیفیت HD تصاویر به اندازه کافی روشن و واضح بود که به راحتی امکان تشخیص جزییات مسافر صندلی عقب وجود داشت. در ابتدا تصویر بسیار روشن بود اما بعد از استفاده از تنظیمات روی نمایشگر نور صفحه کم شد.

در رانندگی زیر نور آفتاب تصویر یکپارچه با شرایط نور سازگار می‌شود. در رانندگی با Digital Tiny Traveler، تصویر با فوکوسی روشن روی صندلی عقب ثابت می‌ماند. تنها مشکلی که یافتیم این بود که وقتی نور خورشید از پشت می‌تابید دیدن تصویر صفحه نمایش به سختی ممکن بود چرا که تابش خیره کننده روی نمایشگر نقاط گرم روی دوربین از نور زیاد تا صفحه تاریک را تشدید می‌کرد و تصویر صندلی عقب را تیره تر می‌نمود. بدون وجود هیچ نقابی روی نمایشگر، می بایست تصویری نامشخص را تحمل کرد.

با روشن کردن خودرو سیستم به طور خودکار روشن می‌شود چرا که خروجی‌های برق تنها زمانی که خودرو روشن می‌شود داراری برق هستند. نمایشگر یک کلید روشن/ خاموش دارد و امکان خاموش کردن نمایشگر زمانی که نیازی به دیدن تصویر صندلی عقب نداریم وجود دارد. در خودروهایی که خروجی برق آن‌ همواره روشن است شما قادر به خاموش کردن دوربین که به شدت باطری مصرف می‌کند نیستید.

 در طی تست هیچ ارتباطی به جز ارتباط بی سیم میان دوربین و نمایشگر وجود نداشت. قبل از بستن دوربین به محل مورد نظر آن را تا جایی که بند اجازه می‌داد کشیده و با اینحال وضوح تصویر به همان صورتی بود که در فاصله نزدیک مشاهده می‌شد.

در نگاه اول، Digital Tiny Traveler شاید به نظر برای افراد تنبلی که نمی‌خواهند سرشان را بچرخانند طراحی شده باشد. این امر در مورد کودکان بزرگ‌تر صحیح است اما برای نوزاد زیر یک سال که به صندلی مخصوصش بسته شده این امر صحیح نیست. از صندلی راننده نمی‌توانید به عقب نگاه کنید و کودک را زیر نظر داشته باشید. از آن جا که سال اول زندگی زمانی است که می‌بایست بیش‌ترین توجهات را به نوزاد معطوف دارید، Digital Tiny Traveler  وسیله ای لازم است.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سمانه طالبی

سمانه طالبی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
امروزه تعیین توالی ژن های شما از طریق پورت های USB امکان پذیر است

امروزه تعیین توالی ژن های شما از طریق پورت های USB امکان پذیر است

در ماه ژوئن سال 2014 میلادی، بیمارستان هارتلند واقع در شهر بیرمنگام شیوع عفونت سالمونلا را گزارش داد. این عفونت 30 بیمار و کارمند را در دو بخش مورد حمله قرار داده بود و در دراز مدت بین بیماران دو بخش مجاور نیز گسترش یافته بود. مسمومیت غذایی سالمونلا در تخم مرغ و مرغ های نپخته یافت می شود و اگر چه شیوع آن رایج است ولی در محیط های بیمارستانی به ندرت ظاهر می شود.

مطالعه متن کامل
آهنرباها می توانند گرما و صوت را کنترل کنند: کشف ویژگیهای جدید و خارق العاده امواج صوت

آهنرباها می توانند گرما و صوت را کنترل کنند: کشف ویژگیهای جدید و خارق العاده امواج صوت

محققان دانشگاه اوهایو کشف کردند که چگونه می توان گرما را با استفاده از میدان مغناطیسی کنترل کرد. این محققان توضیح می دهند که چگونه یک میدان مغناطیسی به اندازه یک دستگاه MRI، میزان گرمای موجود در یک نیمه رسانا را به اندازه 12 درصد کاهش می دهد.

مطالعه متن کامل
تأیید صحت داده های دمایی "گرمایش جهانی"

تأیید صحت داده های دمایی "گرمایش جهانی"

پژوهش جدیدی نشان میدهد داده های ثبت شده تاریخی دماسنجی، داده های ارزشمندی برای تأیید تغییرات اقلیمی زمین هستند. پیشتر، یکی از دانشمندان با محاسبه های عددی و تحلیلی، غیر قابل استناد بودن این داده ها را برای محاسبه نرخ میزان گرمایش جهانی اعلام کرده و مدعی شده بود این داده ها، بیش از حد بزرگ نمایی شده اند.

مطالعه متن کامل
جان بخشی به باد در بنیانه نور مسحورکننده

جان بخشی به باد در بنیانه نور مسحورکننده

هر روزعصر در سالفورد کوئِی (ناحیه ای در شهر منچستر انگلستان) باد از روی پل ها و زیر کانال های آب رد می شود و درحالی که نه مزاحمتی و نه مانعی سرراهش است دور بناهای هنری همانند موزه جنگ سلطنتی و Lowry می پیچد. تا 7 ژانویه، در مسیر نسیم عصرگاهی در این منطقه بنیانه ای هنری به نام Aeolian Light قرارداده شده است که تجسمی عینی از باد را به عنوان نیرویی پرتوافکن و آشفته ساز به نمایش می گذارد.

مطالعه متن کامل
  کازمو (COSMO) توسط آندرس خاکه، برنده برنامه معماران جوانMOMA PS1 شد

کازمو (COSMO) توسط آندرس خاکه، برنده برنامه معماران جوانMOMA PS1 شد

موزه هنرمدرن وMOMA PS1 اعلام کرده اند که دفتر نوآوری سیاسی آندرس خاکه، برنده برنامه سالانه معماران جوان 2015 شده است. این برنامه ابتکاری که درحال حاضر دوره 16 آن برگزار شده است، به استعدادهای نوظهور معماری فرصت می دهد تا دست به طراحی و ارائه بنیانه های موقتی و مخصوص هوای آزاد بزنند که سایه، جای نشستن و آب را فراهم می آورد.

مطالعه متن کامل