کوی دانش - kooy

Diamond Hotend، چاپ رنگی سه بعدی به وسیله یک هدایت کننده را ممکن ساخت.

Diamond Hotend، چاپ رنگی سه بعدی به وسیله یک هدایت کننده را ممکن ساخت.
26 فروردین
06:15 1394
کارآفرینان دانمارکی گامی دیگر در پیشرفت استفاده عمومی چاپگرهای سه بعدی با استفاده از Diamond Hotend برداشتند، یک واحد سه بعدی قالب گیری شده که می‌تواند سه تار را با هم مخلوط و آب کرده و اشیائی چند رنگ بسازد.

معمول‌ترین مدل چاپگرهای خانگی و سرگرم کننده سه بعدی Fused Deposition Modeler یا FDM است که اصول عملکردی آن با آب کردن رشته‌های پلاستیک با اِلِمانی گرم کننده و قالب گیری پلاستیک آب شده از دهانه کوچکی مانند قیف کیک پزی کار می‌کند، می باشد.

انواع کنونی فقط یک رشته را در لحظه می‌توانند بگیرند، در نتیجه مدل‌های سه بعدی که می‌توانند با رنگ‌های متنوع کار کنند سری گرم کننده دیگری برای هر رشته نیاز دارند. این امر مشکلاتی را به وجود می‌آورد از جمله اینکه؛ دهانه‌ها می‌بایست ارتفاع یکسانی از سطح کار داشته باشند وگرنه کار یکدیگر را خراب می‌کنند، فاصله میان قطر دهانه‌ها باید به دقت اندازه گیری شود و نرم افزار چاپگر باید اصلاحاتی برای حفظ خروجی در همان محل انجام دهند.

Diamond Hotend ساخته شده توسط متخصص چاپگر سه بعدی RepRap.me به خیلی از این مشکلات با ترکیب سه محفظه گرم کننده با یک دهانه برای ساخت مدل جدیدی از سری گرم کننده سه بعدی که رنگ‌های مختلف را قالب گیری می‌کند، رسیدگی کرده است.

مغهوم آن به طور هوشمندانه‌ای ساده است. المنت گرم کننده سه محفظه دارد که هر سه در یک دهانه به هم می‌رسند. محل اصلی مخلوط شدن هر سه با هم بسیار کوچک است. دهانه خروجی مانند یک الماس است که نام آن گواه شکل آن است.

قالب گیری حاصل چندین مزیت نسبت به سیستم‌های قالب گیری چندگانه دارد. یک دهانه مشکلات اندازه گیری قطر در مورد دهانه‌های متعدد برای هر رنگ را مرتفع می‌کند و یک روزنه داشتن مشکل برخورد دهانه‌های متعدد با سطح کار ساخته شده را برطرف می‌کند. Diamond همچنین توانایی ترکیب رنگ‌ها و مواد با هم برای تولید ترکیبات جدید و چاپ بیش از سه رنگ را دارد.

 

پیتر بوگلی RepRap.me را در سال 2012 به عنوان یک سرگرمی راه اندازی کرد و به سرعت به کار فروش قطعات چاپگر سه بعدی و پشتیبانی علاقمندان به چاپگرهای سه بعدی از طریق اینترنت مبدل شد. پس از کناره گیری از کارش  و درسال 2013 تمام وقت به کار سایت رسید و با انبوه سفارشات مواجه شد. اوبه سرعت کنث ویس را که در شرکتی پزشکی کار می‌کرد و در تولید و الکترونیک تخصص داشت را بخدمت گرفت تا با سفارشات دست و پنجه نرم کند.

ویس گفت: "راه‌های زیادی برای چاپ رنگی با Diamond Hotend هست و ما هنوز درحال یافتن راه‌های جدید ساخت جلوه با رنگ‌های مختلف هستیم."

 

فرض کنید چاپگر، پلاستیکی به رنگ آبی را قالب گیری کرده است و کاربر می‌خواهد در محفظه دیگر پلاستیک قرمز قرار دهد. ابتدا چاپگر برای ساخت برج یا ته نشین کردن رنگ‌های ترکیبی که بیرون مدلِ کار قرار می گیرد، برنامه ریزی می‌شود. یک برج کوچک مربع شکل با اندازه ای مناسب از رنگ‌های مختلف برای خروج تمام پلاستیک آبی باقی‌مانده در محفظه می‌سازد و به محض ساخته شدن رنگ قرمز به مدل بازمی‌گردد. کاربر می‌تواند به مدل سه بعدی اجازه کار بدون تولید اضافات دهد که در این صورت رنگ به تدریج از آبی به قرمز تغییر می‌کند. شما همچنین می‌توانید با تغییر رنگ از یک قسمت مدل به قسمت دیگر، یک تغییر رنگ ناگهانی داشته باشید.

آقای ویس می‌گوید که مشکل اصلی در حال حاضر ساخت بسته‌های نرم افزاری (با نام برنامه‌های Slicer است، از آن‌جا که مدل را به لایه‌های متفاوتی برای چاپگر تکه می‌کند) مختلف است که چاپگرهای سه بعدی با انواع سری‌های ترکیب رنگ را راه می‌اندازد.

وی می‌گوید: "احتمالا روش‌های جالب‌تر برای چاپ وجود دارد که ما هنوز به آن‌ها فکر نکرده ایم و من بسیار علاقمندم ببینم که کاربران ما به چه راه‌هایی می‌رسند."

Diamond Hotend به عنوان بسته اصلاحی چاپگرهای موجود سه بعدی طراحی شده است. این مدل خود سری گرم کننده، المنت گرم کننده، سه محفظه برای رشته ها و سه موتور مرحله ای قالب گیری برای راندن رشته‌ها به محفظه گرم کننده دارد. بُرد درایور چاپگر باید بتواند دستورات هر سه قالب گیر را بفرستد یا اینکه ارتقا یابد.

RepRap.me رابط‌های کاربری برای bq Witbox و Prusa i3 ساخته است. این شرکت با کارخانه‌های تولید چاپگر در حال مذاکره است و به انواع بسته‌های کاربری علاقمند است. برنامه‌هایی برای ساخت بسته‌های تبدیلی برای چاپگرهای سه بعدی محبوب مانند Makerbot ،Duplicator و Ultimaker برنامه‌هایی ریخته شده است.

Hotend در حال حاضر مورد توجه کمپین حمایت عمومی است و با افزایش بودجه اش به 150000 کرون دانمارک اهدافش را ارتقا بخشیده و انتظار می‌رود تولید از ماه ژوئن امسال آغاز گردد.

مدل‌های آینده Diamond Hotend ممکن است تا 5 رنگ را بپذیرند که درنهایت چاپ تمام رنگی با نسبت رشته رنگ‌های قرمز، سبز، آبی، سفید و مشکی را فراهم می‌آورد.

javascript
لطفا صبر کنید ...
کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سمانه طالبی

سمانه طالبی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

دانشمندان روشی را توسعه داده اند که توسط آن موادی که عموماً در صنایع هوایی و ماهواره ها استفاده می شوند می توانند به خودترمیمیِ شکستها و خش های خود در دمای زیر انجماد بپردازند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

چگونه می توان انرژی خورشیدی را برای استفاده در زمانی که تابش خورشید وجود ندارد ذخیره کرد؟ یک راه حل تبدیل انرژی خورشیدی به هیدروژن توسط الکترولیز آب است. این ایده به این صورت است که از الکتریسیته ای که توسط انرژی خورشیدی (پنلهای خورشیدی) بدست می آید برای تجزیه ملوکولهای آب به اکسیژن و هیدروژن استفاده شود. سپس هیدروژن خالص را می توان بعنوان منبع انرژی الکتریسیته ویا یک منبع سوختی استفاده کرد. اما دقیقاً همینجاست که موضوع پیچیده می شود. حتی با وجود فناوری های مختلفِ تولید هیدروژن و نتایج نوید بخش آزمایشگاهی، هنوز این روش بسیار ناپایدار و گران است و صرفاً برای استفاده های بزرگ تجاری دارای صرفه است. حال، رویکرد جدیدی توسط محققانِ سوئیسی عرضه شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
تولید سوخت از دی اکسید کربن

تولید سوخت از دی اکسید کربن

در مطالعه ای جدید که توسط دپارتمان انرژی آرگونه از لابراتوار ملی آمریکا و دانشگاه ایلینویز در شیکاگو انجام شد، محققان موفق به یافتن راهی شدند تا با کمک نور آفتاب، دی اکسید کربن را به یک منبع قابل استفاده انرژی تبدیل کنند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

اگر از زمره عاشقان قهوه هستید و در عین حال قارچ هم از چاشنی های همیشگی غذاهای شماست احتمالاً از همین الان تصمیم قطعی برای خرید این دستگاه را خواهید گرفت. این دستگاه جالب توسط آدریان پرز طراح بارسایی طراحی و تولید شده است. دستگاه های قهوه جوش صرفاً دو دهم درصد از قهوه را تبدیل به نوشیدنی می کنند و مابقی بصورت تفاله دور ریخته می شود. گرچه استفاده از تفاله قهوه بعنوان بستری برای پرورش قارچ موضوع جدیدی نیست ولی در پشت دستگاهی که در ادامه بررسی می کنیم تفکر خلاقانه ای وجود دارد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پهپادها بزودی قادر خواهند بود همانند یک پرنده ویا یک حشره بالدار تصاویر محیط را دریافت کرده، پردازش نمایند و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی، رادار وحتی هدایت GPS ماهواره ای راه خود را بیابند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
گویچه انرژیِ موجیِ سوئدی، با 5 برابر خروجی بیشتر نسبت به فناوری موجود

گویچه انرژیِ موجیِ سوئدی، با 5 برابر خروجی بیشتر نسبت به فناوری موجود

همان طور که می دانید انسان توانسته شیوه هایی را برای استحصال انرژی از خورشید، باد و بسیاری از دیگر فرآیندهای طبیعی برای کاربردهای لازم پیدا کند و در همین رابطه انرژی تولیدی از امواج اقیانوس می تواند گام بزرگ بعدی در انرژیهای تجدیدپذیر باشد. این کانسپت که به نام انرژی موجی شناخته می شود نسبتاً جدید است و فناوری های برگرفته از آن تاحدودی ابتدایی (و گران قیمت) می باشند، مخصوصاً وقتی صحبت از تولید انرژی در مقیاس وسیع باشد.

مطالعه متن کامل
تابلو (Tableau) گیاهان شما را به روش طبیعی آبیاری می کند.

تابلو (Tableau) گیاهان شما را به روش طبیعی آبیاری می کند.

تابلو یک سیستم آبیاری طبیعی است که توسط گروه Pikaplant در هلند طراحی شده است و به روش خودِ طبیعت، گیاهان را سالم و شاداب نگه می دارد.

مطالعه متن کامل
دستکاری مدارهای فیزیولوژیکی کرم های پهن موجب تغییر در ریخت شناسی این جانداران شد

دستکاری مدارهای فیزیولوژیکی کرم های پهن موجب تغییر در ریخت شناسی این جانداران شد

زیست شناسانی که روی پروژه تحقیقاتی جدیدی در دانشگاه تافتز ماساچوست کار می کنند با موفقیت اقدام به انجام دستکاری روی گونه خاصی از کرم های پهن نموده اند که موجب شده تا این جانداران داری سر و مغزی به غیر از سر و مغز طبیعی خود شوند. این تحقیقِ راهگشا نه تنها شناخت ما را از آنچه که بر رشد آناتومی بدن حاکم است افزایش می دهد بلکه با کسب اطلاعات جدید می توان کاربردهای بالقوه ای نظیر شناخت نقایص تولد و حتی درمان آنها را متصور شد.

مطالعه متن کامل
کاروان اشکی شکل Gidget از رویکرد کِشویی برای فضای بیشتر بهره می برد

کاروان اشکی شکل Gidget از رویکرد کِشویی برای فضای بیشتر بهره می برد

پس از چادرهای زمینی اولیه، استفاده از کاروان اشکی شکل همواره به عنوان یکی از سبک ترین و ساده ترین راه ها برای سفرهای اردویی به حساب می آید. کاروان ها در پشت وسیله نقلیه شما کوچک، سبک و کارآمد هستند. این کاروان که محصولی استرالیایی است، با استفاده از ایده طراحی کاروان های بزرگ ترِ قابل سکونت مانند Bett Mobil و DoubleBack، فضای راحت و مناسبی را فراهم کرده است.

مطالعه متن کامل
تکنولوژی های فوق العاده ای که هنوز قادر به خرید آن ها نیستید

تکنولوژی های فوق العاده ای که هنوز قادر به خرید آن ها نیستید

در این خبر جدیدترین فناوری های آماده تولید را بررسی می کنیم از جمله یک ردیاب آب و هوای فوق العاده دقیق، یک قاب عکس دیجیتالی، گاوصندوقی مبتنی بر فعالیت و ...، پس با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل