کوی دانش - kooy

9 یخچال مدرن برای تمام فصول سال

9 یخچال مدرن برای تمام فصول سال
25 فروردین
05:45 1394
شاید خیلی از ما قدر یخچال را ندانیم. هرچه باشد تصور بیشترما ازیخچال جعبه ای است که از مدت ها پیش برای ذخیره مواد غذایی و خنک نگه داشتن آنها طراحی شده است تا جلوی فاسد شدن موادغذایی را بگیرد. با این حال، به علت پیوند سال های اخیر که بین خانه های هوشمند و یخچال تکراری دیروزی صورت گرفته است، وارد عصر جدیدی شده ایم که پر از لوازم خانگی مدرنیست که پیش از این نمونه شان را فقط در آشپزخانه فیلم های تخیلی می شد دید. حال بسیاری از یخچال های مدرن به همراه صفحات نمایش لمسی و دی فراسترهای خودکار (یخ زدایی) عرضه می شوند، افزون بر این ها، قابلیت اتصال به اینترنت و آب سردکن را هم نباید فراموش کرد که مواردی به جز آب اشامیدنی را هم یکراست در اختیار قرار می دهد. در این مطلب تعدادی از یخچال های محبوب را به انتخاب خودمان آورده ایم که از برندهای سامسونگ و ویرپول تا می تگ و فیریجیدیر را شامل می شود.

 

GE CFE28TSHSS

 (3100 دلار)

مدل صیقلی عرضه شده از سوی GE با درب فرانسوی در قسمت بالای خود دارای فضای کافی برای جادادن کلی خوراکی و موادغذایی است، این مدل انعطاف بیشتری را نیز در اختیار می گذارد، زیرا قفسه های بلند و عریضی دارد که می شود آنها را به شکلی دستکاری کرد تا ظروف بزرگتر یا سنگین را نیز در خود جای بدهد. درجه حرارت بخش های فریزر و میوه و سبزیجات تازه را می شود در سطوح مختلفی تنظیم کرد تا میوه و سبزی شما تر و تازه باقی بمانند، دو جامیوه ای و کشویی تمام عریض هم دارد که رطوبت آنرا می توان تنظیم نمود، و تمامی این موارد را می توانید به راحتی با لمس انگشتتان از روی پنل ال سی دی روی درب کنترل کنید. کنترل درجه حرارت این یخچال نیز مدرن است و به ندرت از تنظیمات حرارتی مدنظر شما تخطی کند، درعین حال سرمایش لازم را با کمترین میزان مصرف انرژی در اختیارتان می گذارد. از روی پنل ال سی دی همچنین می توانید دستور آب سرد یا گرم را به یخچال بدهید، یا تقاضای تحویل یخ کنید و عکس هایی را که آپلود کرده اید با متصل سازی فلش به این صفحه مشاهده کنید. می شود گفت که این یخچال هیچ نقطه ضعفی را ندارد، به جز اینکه قیمتش بالاست. اما به قول معروف هرچقدرپول بدهید همانقدر هم آش میل می کنید. این ضرب المثل در مورد GE واقعا صدق می کند.

 

 

Gallery FGHS2655PF   Frigidaire

(1600 دلار)

 علی رغم طراحی نه چندان جذابGallery FGHS2655PF ، یخچال یادشده شاهد زنده ای است بر این که طرح های مینی مالیستی را نیز می شود روی لوازم خانگی پیاده کرد. یخچال فولادی ضدزنگ و ضد لک یکی از بهترین مدل های ساید بای ساید از نظر قیمت بوده و افزون بر این، فضای داخلی جادار و نورپردازی ال ای دی فراوانی دارد که همواره داخل یخچال را به خوبی مشاهده کنید. کشوی جامیوه ای که رطوبت آن کنترل می شود، به منظور تازه نگاه داشتن میوه و سبزیجات درست شده، درحالیکه فیلترهای هوا و آب قابل تعویض یخچال، آلودگی های ناخواسته را تصفیه می کنند. قفسه های کشویی این یخچال اجازه مرتب سازی فضا را به صد شکل مختلف می دهد، کارکرد «فریز استاندارد سریع» نیز موادغذایی و خوراکی هایی را که تازه وارد فضای یخچال شده اند، صرفا با فشار دادن یک دکمه خنک می سازد. وسیله یادشده که به لحاظ مصرف انرژی نیز بسیار مقرون به صرفه است، سروصدای زیادی تولید می کند، اما مثل کوه محکم و با ویژگی های خاص یک یخچال مدرن نظیر هشدارهای اتوماتیک، دیسپنسر یخ ( یخ ساز)، و فناوری مصرف بهینه انرژی عرضه می شود.

 

Samsung RS25H5000BC

(1300دلار)

 به جز گزینه رنگ، مدل Samsung RS25H5000BC کلی ویژگی های دوست داشتنی دارد. این یخچال بزرگ ساید بای ساید می تواند در محفظه 36 اینچی خود، تعداد 25 کیسه مواد خوراکی را جای بدهد، درعین حال نور کافی و فضای اضافی را نیز در قالب نورپردازی مناسب ال ای دی فراهم کرده است. کشوهای جا میوه ای دوقلوی کنترل شده به لحاظ رطوبت، از  پژمردگی ناخواسته و پلاسیده شده میوه و سبزیجات پیشگیری می کند. مدل سامسونگ نیز همانند بیشتر یخچال های مدرن امروزی دارای آب سرد کن و یخ ساز روی درب بیرونی برای دسترسی سریع به آب تصفیه شده و یخ قالبی کوچک است. افزون بر این، این مدل جادار، صفحه نمایش دیجیتالی ساده ای بر فراز آب سرد کن خود دارد تا درجه حرارت داخلی را به میل خود تنظیم نمایید، قابلیت هایPower Freeze  وPower Cool  آن نیز برای سردسازی سریع غذایی که تازه داخل یخچال قرار می دهید تعبیه شده است. اما بزرگترین نقطه ضعف Samsung RS25H5000BC را باید سروصدای بالا به هنگام کار کردن دانست، که البته در مورد بیشتر یخچال های مدرن زیر 1500 دلار امری رایج است.

 

Whirlpool WRT104TFDT

(650 دلار)

 اگر با دیدن قیمت اقتصادی و جمع و جورWhirlpool WRT104TFDT  به نظرتان رسیده که فاقد تعداد زیادی از ویژگیهای مخصوص یخچال های مدرن است، خب باید گفت درست حدس زدید. در واقع این یخچال به لحاظ طراحی و قابلیت هایش بسیار ساده است و فریزر 28 اینچی و دو کشوی جامیوه ای کنترل شده از نظر رطوبت را در اختیار می گذارد، مجموعه ای از قفسه های شیشه ای و سیمی و یخ ساز اختیاری نیز از دیگر گزینه های تعبیه شده در آن است. می توانید با بهره گیری از کنترل های آنالوگ و شماره دار، درجه حرارت و سرمایش را در هر یک از بخش های یخچال تنظیم نمایید، اما طراحی ارتقا داده شده این یخچال، عملیات کم سروصدا و بهینگی در مصرف انرژی بیشتری را نسبت به مدل های گذشته فراهم می آورد. سایر قسمت ها مثل درب های آهن ربایی، محل قرار دادن محصولات لبنی روزانه و قفسه فریزر، نیز همچون مدل های استاندارد در این یکی هم وجود دارد هرچند که فریزر فاقد قابلیت های مدرنی مثل آب سرد کن و صفحه نمایش لمسی می باشد.علیرغم همه این ها، با توجه به قیمت پایین این یخچال، قابلیت هایی که در اختیار قرار می دهد قابل توجه است.

 

LTCS42223B LG

(1100دلار)

 مدل مشکی LTCS42223B نیز همانند مدل WRT104TFDT قبلی که صحبت از آن شد، قابلیت های پایه یخچال را در خود دارد، هرچند که به لحاظ قیمتی تقریبا دوبرابر مدل قبلی است. این یخچال دارای بیشترین میزان ظرفیت در میان یخچال های رده 33 اینچی است و 24 متر مربع فضای ذخیره بین یخچال و فریزر همراهش در اختیار می گذارد. سه کشوی دارای کنترل رطوبت نیز مدت دوام سبزیجات و میوه هایی را که در یخچال قرار می دهید افزایش می دهند و برای آنها که به دنبال سازماندهی بیشتر هستند یک کشوی تمام عریض هم طراحی شده تا انواع مختلف پنیر و گوشت را آنجا قرار بدهید. پنل های روشن ال ای دی این مدل  نور کافی دارند و هرچند که مدل LTCS42223B را نمی شود شیک ترین پیشنهاد به خوانندگان درنظر گرفت، اما لبه های ظریف و لولاهای پنهانی یخچال آنرا برای قرار دادن در بیشتر محیط های آشپزخانه مناسب می سازد. 

یخ ساز و کنترل های الکترونیکی یخچال به راحتی بیشتر استفاده از آن افزوده است، مخصوصا وقتی این قابلیت را با کارکرد بی سروصدایش در نظر بگیرید.

 

Maytag 30-inch Bottom Freezer

 (1500دلار)

 با توجه به گارانتی 10 ساله و استفاده از دسته هایی از جنس فولاد ضد زنگ، می توان ادعا کرد که فریزر پایینی 30 اینچی "می تگ" بسیار بادوام است. این یخچال که مدل پرچمدار شرکت سازنده به حساب می آید دارای نورپردازی ال ای دی است که برای روشن ساختن فضای داخلی یخچال با نورسفید و پرقدرت طراحی شده است، می توانید غذا یا خوراکی مدنظرتان را در قفسه های شیشه ای بدون قاب  یخچال یا بین یکی از چهار فضای قابل تنظیم درب قرار دهید. یخ ساز و کشوهای جامیوه ای «کنترل شده از نظر میزان رطوبت» نیز از دیگر قابلیت های پایه این مدل است، مخصوصا کشوهای جامیوه ای که می توانید با قراردادن میوه و سبزیجات خود در آنها از تازه ماندنشان نسبت به هر جای دیگر این یخچال 30 اینچی اطمینان حاصل کنید. کنترل های الکترونیکی در قسمت بالای فضای داخلی مدل قرارداده شده است تا بتوانید درجه حرات هر یک از بخش ها را با فشردن دکمه ای کنترل نمایید، اما متاسفانه سروصدای مدل آخری نسبت به نمونه های مشابهی که فریزر پایینی دارند اندکی بیشتر است. علی رغم این موارد، قفسه بندی راحت و طراحی صیقلی فضای بیرونی هم برخی اوقات برای خرید یخچال کفایت می کند.

 

 

Whirlpool WRB322DMBW

(1400دلار)

 شاید مدل Whirlpool WRB322DMBW  به عنوان شاهدی بر ساده پسندی شرکت سازنده مدنظر قرار بگیرد، اما توجه داشته باشید که علی رغم سادگی، این مدل به همراه قابلیت ها و فناوری هایی که از یخچال های مدرن انتظار دارید عرضه شده است. کنترل های الکترونیکی در قسمت بالای فضای داخلی واقع شده اند که امکان تنظیم سریع درجه حرارت یخچال و فریزر را فراهم می کنند و سیستم مدیریت درجه حرارت خلاقانه ای دارد که برای درست کردن محیط ذخیره بهینه موادغذایی، خود را با شرایط وفق می دهد. افزون بر این، دی فراستر نیز به نحوی می باشد که هر گاه نیاز باشد یخ زداییِ مواد غذایی اتفاق می افتد، بنابراین اگر درب فریزر را اتفاقی باز بگذارید برفک نمی زند. لامپ های ال ای دی، یک جفت صندوق فریزر کشویی و چندین قفسه شیشه ای نیز همه برای اطمینان از این موضوع هستند که بتوانید داخل یخچال 30 اینچی را همه وقت به راحتی مشاهده کنید. قابلیت های یادشده به همراه سروصدای کم این یخچال هنگام کار کردن و یک جفت کشوی کنترل شده از لحاظ رطوبت که بتوانید میوه ها و سبزیجات را در آنها ذخیره کنید، امکانات این یخچال را فراتر از ظاهر ساده اش به رخ می کشد.

 

KitchenAid KFXS25RYMS

(2900 دلار)

برای انتخاب KitchenAid KFXS25RYMS  دلایل بسیاری را می توان آورد (البته اگر پول خرید این یخچال را داشته باشید!) یخچال جادار یادشده که درب های آن مدل فرانسوی است، دارای 5 بخش قابل تنظیم و لامپ ال ای دی است که مثل سالن های سینما آرام آرام بر شدت نورش افزوده می شود و می توانید به راحتی آیتم های مدنظرتان را در یخچال یا فریزر پیدا کنید. آب سرد کن و یخ ساز استاندارد نیز روی درب این یخچال تعبیه شده است، دقیقا زیر صفحه نمایش لمسی که برای تنظیم درجه حرات یخچال، وضعیت یخ سازی و دیگر تنظیمات پایه استفاده می شود. همانند بیشتر یخچال های مشابه فضای داخلی این مدل نیز با قفسه های شیشه ای قابل جابه جایی پرشده است که لبه های بلندی دارند تا از افتادن و سقوط آیتم های داخلشان جلوگیری شود، اماKitchenAid KFXS25RYMS  همچنین کشوی جامیوه ای ضد رطوبت کنترل شده دارد که بالای فریزر قرار گرفته است. کشوی اختصاصی دارای چهار قسمت برای ذخیره سازی می باشد، به همراه کنترل قابل تنظیمی برای مرتب سازی جریان هوای سرد. طراحی شیک این یخچال نیز به ظاهر جذاب آن افزوده است.

 

Samsung RF34H9906S4/AA

(6000دلار)

بهتر یا گران قیمت تر از یخچال مدل Samsung RF34H9906S4/AA شاید کسی سراغ نداشته باشد. این یخچال با درب فرانسوی، فضای ذخیره 34 مترمکعبی در اختیار می گذارد و طراحی منعطف و کاربردی دارد، به نحوی که سه منطقه سرمایشی قابل تنظیم در آن تعبیه شده است و پنل فلزی عقبی آن برای خنک سازی سریع و مداوم مواد غذایی می باشد.

هرچند این یخچال فاقد تنظیمات رطوبت قابل تنظیم در کشوهای جامیوه ای خود می باشد، اما دو کمپرسور و سه تبخیرکننده دارد که از جریان یافتن رطوبت به میزان لازم در مناطق چندگانه اطمینان حاصل شود، درعین حال پنل کنترلی داخلی امکان اعمال کلی تنظیمات را به خریدار می دهد. مثلا می شود به راحتی هشدار درب یا درجه حرارت را بین 34 الی 44 درجه تنظیم کرد یا حتی حالتPower Cool  یا Power Freeze  را اعمال کرد تا آیتم های فاسدشدنی را به سرعت خنک سازی نمود. آب سرد کن یا یخ ساز نیز امکان سوییچ بین آب فیلترشده و خنک را فراهم می آورد، البته اگر علاقمند به نوشیدنی های گازدار باشید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


«فلایبورد ایر» (Flyboard Air) و بازتعریفی جدید از مفهوم هاوربورد

«فلایبورد ایر» (Flyboard Air) و بازتعریفی جدید از مفهوم هاوربورد

فلایبوردهای واتر جت فرانکی زاپاتا (قهرمان جت اسکی فرانسوی) خیلی زود محبوبیت پیدا کرده و افراد از آن برای تفریح در تعطیلات خود استفاده کردند. آنطور که مشخص شده ممکن است همین فلایبورد ساده سنگ بنای وسیله ای بسیار پیچیده تر باشد. زاپاتا نیز آخر هفته گذشته اقدام به انتشاراولین ویدئو از آخرین وسیله ابداعی خود نمود که فلایبورد ایر نام دارد و در آن نه خبری از جت اسکی است، نه خرطوم مشاهده می شود و نه حتی بند بلکه این وسیله دارای سیستم اختصاصی کنترل و هدایت فلایبورد است، اما واتر جت هایش با حداقل یک موتور توربین جت و مخزن سوخت کوله پشتی جایگزین شده اند.

مطالعه متن کامل
رونمایی  از دوچرخه هوشمند وان موف با نام Electrified S

رونمایی از دوچرخه هوشمند وان موف با نام Electrified S

به تازگی شرکت هلندی وان موف از دوچرخه Electrified S خود رونمایی کرده است که مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته از قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را گرفته تا قفل نامرئی که بوسیله آن صاحب خودش را تشخیص می دهد را درون آن می توان مشاهده کرد و و حتی تقویت قدرت حاصل از رکاب زنی اش هم تا 500% نسبت به دوچرخه های معمولی بیشتر است. برای بررسی این محصول جالب با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
یخچال هوشمند سامسونگ به شما اجازه می‌دهد با دوربین‌های داخلیِ تعبیه‌شده در آن، محتویات یخچال را بررسی کنید.

یخچال هوشمند سامسونگ به شما اجازه می‌دهد با دوربین‌های داخلیِ تعبیه‌شده در آن، محتویات یخچال را بررسی کنید.

این روزها با وجود قابلیت های جدید یخچالها که حتی شامل بخش‌های خنک‌کننده‌ی مستقل و صفحه‌ نمایش های لمسی در تمام اشکال و اندازه‌ها و انواع قابلیت های دیگر که با زرق‌و‌برق تمام تبلیغ می شوند، جای تعجب بود اگر سامسونگ بدون اینکه یخچالی با قابلیت‌های عجیب عرضه کند بخواهد وارد CES شود.

مطالعه متن کامل
چرخ‌ Evelo Omni می‌تواند هر دوچرخه‌ای را تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی کند.

چرخ‌ Evelo Omni می‌تواند هر دوچرخه‌ای را تبدیل به دوچرخه‌ی الکتریکی کند.

خواه برای تفریح دوچرخه‌سواری می‌کنید یا برای کارتان، شکی نیست که گاهی برای راندنِ دوچرخه نیاز به کمی کمک دارید. چرخ Evelo Omni می‌تواند این کمک را ارائه دهد. این چرخ را می‌توان جایگزین چرخ جلوی اکثر دوچرخه‌ها کرد و از قدرت الکتریکی آن استفاده نمود.

مطالعه متن کامل
تایرهای جدید دوچرخه

تایرهای جدید دوچرخه

لاستیک های دوچرخه بخاطر ضخامت کمی که دارند نسبت به سطح جاده بسیار آسیب پذیر هستند. البته شرکت tannus تولید کننده تایرهای دوچرخه برای محصول جدیدش نظر دیگری دارد.

مطالعه متن کامل
راز پرواز سنجاقک

راز پرواز سنجاقک

سنجاقکها به راحتی می توانند خود را هدایت کنند و در حین پرواز مانورهای پی‌درپی انجام دهند. هر کدام از چهار بال آنها توسط ماهیچه‌های جداگانه‌ای کنترل می‌شود که به آنها امکانی کنترلی و دقیق در طول پروازشان می‌دهد. محققان، اسرار طبیعت پشت این توانایی را از طریق ضبط فیلمهایی ویدئویی با سرعت بالا از سنجاقکهای در حال پرواز و ادغام داده‌ها در مدلهای کامپیوتری بررسی می‌کنند.

مطالعه متن کامل
تولید چرخه احتراق جدید در آخرین طراحی موتور آئودی

تولید چرخه احتراق جدید در آخرین طراحی موتور آئودی

آئودی موفق به ساخت موتور 2.0 لیتری جدیدی شده است که با یک چرخه احتراق تجدید نظر شده کار می کند. قرار است این موتور در مدل جدید A4 استفاده شود.

مطالعه متن کامل
بهبود اثر دارو‌های HIV با استفاده از واکسن

بهبود اثر دارو‌های HIV با استفاده از واکسن

طبق نتایج پژوهشی بالینی که در مجله Retrovirology منتشر شده است، واکسنِ حاوی پروتئین لازم برای تکثیر ویروس می‌تواند سیستم ایمنی بیمارِ مبتلا به HIV را بهبود بخشد.

مطالعه متن کامل
سیستم ایمنی بدن روی سیر و تکامل باکتری های دل و روده تاثیر می گذارد

سیستم ایمنی بدن روی سیر و تکامل باکتری های دل و روده تاثیر می گذارد

سلامت ما شدیدا به تنوع باکتری هایی بستگی دارد که ساکن مجرای روده ای هستند و اینکه چطور سیستم ایمنی بدن تحمل این موضوع را دارد یا بتواند به باکتری های بیماری زا برای ممانعت از بیماری پاسخ دهد. در مطالعه ای که در نشریه Nature Communications منتشر شده محققان انستیتوی (Gulbenkian de Ciencia (IGC, Portugal کشف کردند که وقتی سیستم ایمنی بدن میزبان در خطر است، ترکیب تغییرات باکتری های دل و روده تغییر می کند و شتاب و پیش بینی فرآیند سازگاری این باکتری ها تحت تأثیر قرار می گیرند. این مطالعه درمان آسیب شناسی روده را توصیه می کند که ناشی از سیستم ایمنی معیوب نظیر سندرم روده تحریک پذیر می باشد و حتی ممکن است نیازمند درمان براساس درمان فردی در محاسبه ترکیب باکتری های دل و روده باشد.

مطالعه متن کامل
پیوندهای مستحکم خانوادگی سبب کاهش اضطراب در جوانانی که تجربه خشونت خانگی دارند می‌شود

پیوندهای مستحکم خانوادگی سبب کاهش اضطراب در جوانانی که تجربه خشونت خانگی دارند می‌شود

روابط قوی با دیگر اعضای خانواده می‌تواند موجب افزایش عزت نفس و کاهش اضطراب در برخی از جوانانی شود که در خانه‌های متأثر از خشونت خانوادگی والدین بزرگ شده‌اند.

مطالعه متن کامل