کوی دانش - kooy

15 راه کار برای استفاده بهتر از HTC One M9

15 راه کار برای استفاده بهتر از HTC One M9
24 فروردین
22:30 1394
به نظر می رسد HTC هنوز از گرایش سنتی خود استفاده می کند، زیرا One M9 طراحی مشابه اجداد خود دارد. ولی اگر به درون این گوشی نگاهی بیاندازید، گزینه های زیادی وجود دارند که این گوشی را از آن ها جدا می سازد. میزان دقیق و کاملی از تمام کارهایی که می توانید با گوشی خود انجام دهید همیشه مشخص نیست، بنابراین ما چندین راه کار برای استفاده از One M9 به شما ارائه خواهیم کرد.

چرا با طرح پیشفرض کار کنید وقتی می توانید رابط کاربری را شخصی سازی کنید تا مناسب شما باشد و سرعت ناوبری خود را افزایش دهید؟ بیشتر گوشی ها گزینه ای برای حرکت دادن عناصر و منوهایی با دسترسی سریع دارند، ولی HTC این ویژگی را بهبود بخشیده، زیرا شما می توانید ورودی اضافی به دکمه های استاندارد Home ،Back و Recent Apps اضافه نمایید. به منوی Settings > Personalize > Change navigation buttons رفته و از Hide navigation bar ،Turn off screen ،Auto rotate ،Notifications و Quick settings را انتخاب نمایید. اگر Hide navigation bar را انتخاب کنید، می توانید از شر دکمه های موجود بر روی صفحه خلاص شوید تا وضعیت حقیقی صفحه خود را افزایش دهید. با کشیدن از پایین به بالا آن ها باز خواهند گشت.

همچنین شایان ذکر است که 12 Quick settings را اگر از منوی اعلان ها به پایین بکشید نمایان خواهند شد. یک آیکون Edit در بالا سمت راست وجود دارد و شما می توانید آیتم ها را بکشید و در لیست Quick settings رها کرده یا آن ها را مخفی نمایید.

چگونه Theme خود را سفارشی کنید

گزینه های زیادی در Settings > Personalize وجود دارد، بنابراین می توانید ظاهر صفحه اصلی که می خواهید را بدست آورید و ظواهر دیگر One M9 خود را تغییر دهید، ولی روش دیگری برای تغییر Theme در گوشی شما وجود دارد. برنامه Themes را باز کرده و Themeهای مختلف زیادی را برای انتخاب خواهید یافت که تصویر زمینه، بافت و رنگ ها، آیکون ها، فونت ها و حتی صداها را تغییر می دهد. شما حتی می توانید Theme انتخابی خود را ویرایش کرده و Theme خود را بسازید.

برنامه Themes را باز کرده و بر منوی بالا سمت چپ کلیک کرده و سپس My themes را انتخاب کرده و بروی آیکون بعلاوه کلیک نمایید. شما می توانید یک تصویر زمینه یا یک عکس از گالری برای ساخت تم جدید انتخاب نمایید. اگر مواردی که برنامه در خود دارد را دوست ندارید، نگران نباشید زیرا می توانید تمام جنبه های آن را ویرایش کنید. همچنین می توانید این Themeها را مستقیما از عکس های برنامه Gallery، با کلیک بر روی دکمه Themes ایجاد نمایید.

چگونه از ویجت های Sense Home استفاده نماییم

بسیار خوب است که می توان تمام جنبه های One M9 را شخصی سازی کرد، ولی بهتر نبود اگر گوشی شما می توانست نیازمندی های شما را پیش بینی کرده و صفحه home را بر اساس آن ها تغییر دهد؟ این ایده پشت ویجت Sense Home است. شما می توانید به وسیله کلیک کردن و نگاه داشتن در مکانی خالی از صفحه و انتخاب Add apps و widgets > Widgets، آن را به صفحه home اضافه کنید.

این برنامه از مکان شما (خانه یا محل کار) برای تصمیم گیری استفاده کرده و سپس برنامه هایی که بیشتر در چنین محیط هایی استفاده می کنید را اجرا می نماید. اگر خواستید برنامه را به دسته ای (category) اضافه کنید، می توانید برنامه را کشیده و بر روی ویجت رها کنید و آن برنامه به آن دسته تعلق می گیرید. شما هنوز برنامه و دسته جدیدی برای محل کار دارید. به یاد داشته باشید که باید سرویس های مکان یابی شما روشن باشند (با رفتن به منوی Settings > Location) تا این ویجت به درستی عمل نماید.

چگونه از حرکات استفاده نماییم

One M9 از حرکات پشتیبانی کرده و می توانید از آن ها به عنوان میانبر استفاده نمایید. به منوی Settings > Display & gestures > Motion Launch gestures رفته و می توانید گزینه های مختلفی شامل توانایی روشن کردن صفحه با دوبار کلیک یا به بالا کشیدن آن، کشیدن از چپ به راست یا راست به چپ برای روشن کردن صفحه و رفتن به صفحه Home یا Blinkfeed یا اجرای دوربین با عمودی نگاه داشتن One M9 و فشردن یکی از دکمه های صدا را روشن نمایید.

چهار حرکت دیگر نیز وجود دارد که ارزش روشن کردن را دارند. گزینه Auto answer calls در منوی Settings > Call به شما اجازه می دهد تا به صورت خودکار تماس های ورودی را با نگاه داشتن One M9 در کنار گوش خود جواب دهید. گزینه Quiet ring on pickup را می توانید در منوی Settings > Sound & notification پیدا کنید و صدای زنگ را در هنگام برداشتن گوشی کاهش دهید. گزینه Flip to mute نیز در منوی Settings > Sound & notification وجود دارد. Media gesture در منوی Settings > Display & gestures به شما اجازه می دهد تا با کشیدن سه انگشت به سمت بالا، ویدیو یا موسیقی در حال اجرا بر روی One M9 را بر روی دستگاهی که به آن متصل است، اجرا نمایید.

چگونه فایلهای چند رسانه ای را پخش کنیم

برای اتصال به دستگاه های دیگر و اینکه بتوانید فایلهای چند رسانه ای را به اشتراک بگذارید، باید از HTC Connect در منوی Setting استفاده کنید. بر روی سه نقطه در بالا سمت راست HTC Connect کلیک کرده و Scan را انتخاب نمایید تا دستگاه ها را پیدا نماید. همچنین می توانید منو را گسترش داده و Scan Option را انتخاب نمایید تا مشخص نمایید به دنبال چه نوع دستگاهی بگردد. این گوشی از AllPaly ،Blackfire ،Blutooth ،DLNA و Miracast پشتیبانی می نماید.

چگونه حالت بیشتری در دوربین بدست آوریم

در برنامه دوربین به دنبال آیکون چهار نقطه بگردید و بر رویش کلیک کرده و Add را انتخاب کنید. لیستی از تمام حالت های در دسترس را خواهید دید که HTC با توضیحی مختصر آن ها را پیشنهاد کرده است. حالت هایی مانند Panorama ،Split Capture (هر دو دوربین عقب و جلو عکس برداری کرده و آن ها را با هم ترکیب می کند)، Photo Booth (چهار عکس گرفته و آن ها را در یک Grid قرار می دهد) و Bokeh یا uFocus (به شما اجازه می دهد بر روی یک آبجکت فوکوس کرده و پیش زمینه را تار نمایید) در این گوشی وجود دارند.

چگونه یک برنامه را سنجاق (pin) کنیم

این یک ویژگی کارآمد در اندروید 5.0 آب نبات چوبی است. به منوی Settings > Security > Screen pinning و آن را فعال نمایید. حالا می توانید لیست برنامه های اخیر را باز کرده و بر روی آیکون سنجاق در سمت راست هر برنامه کلیک کرده و آن را به صفحه اصلی بیاورید. این بدان معناست که شما می توانید گوشی خود را به یک کودک داده و نگران تعویض برنامه ها نباشید. همچنین می توانید از آن برای محافظت در برابر چشمان کنجکاو دوستی که می خواهید به موردی در گوشی شما نگاه کند، استفاده نمایید. فقط مطمئن شوید که تیک گزینه مربوط به درخواست کد در هنگام خروج را بگذارید. معمولا برای خروج از برنامه های سنجاق شده دکمه های Recent Apps و Back را با یکدیگر نگاه می دارید.

چگونه عمر باتری را افزایش دهیم

شما ممکن است در رابطه به طول عمر باتری One M9 به مشکل بخورید، ولی می توانید به طور قابل توجهی جریان برق گوشی خود را با رفتن به منوی Settings > Power یا Battery manager و روشن کردن Power saver افزایش دهید. بر روی Power saver کلیک کرده و می توانید تصمیم بگیرید که چه ویژگی های از جریان برق حفاظت شده استفاده نمایند. همچنین حالت Extereme Power Saving وجود دارد که عملکرد گوشی شما را محدود می سازد.

ممکن است متوجه شوید که یک برنامه خاص دلیل افزایش مصرف باتری است. می توان برای بررسی آن به Settings > Power > Battery usage رفته و برنامه مورد نظر را بیابید.

چگونه از شنیدن تماس های ورودی مطمئن شویم

یک ویژگی جذاب در Settings > Sound & notification با نام Pocket mode وجود دارد که میزان صدا را در هنگامی که One M9 در جیب یا کیف باشد، افزایش می دهد.

چگونه می توان از شر برنامه های از قبل نصب شده راحت شد

گوشی One M9 شما دارای بیش از یک برنامه ی «از قبل نصب شده» است که به آن نیازی ندارید. برای اینکه تست کنید که آیا می توانید از شر آن راحت شوید به Settings > Apps و سربرگ All بروید. بر روی برنامه مورد نظر کلیک کنید و ببینید که گزینه Uninstall وجود دارد یا خیر. اگر وجود نداشت، ممکن است گزینه Disable را مشاهده کنید و می توانید بر روی آن کلیک کرده و برنامه را غیرفعال نمایید.

حالا بر روی دکمه Home کلیک کرده و سپس بر روی App drawer کلیک کنید. بر روی آیکون سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و می توانید Hide-unhide apps را انتخاب کنید و سپس آن را تیک زده و در پایان Done را بفشارید. شما همیشه می توانید به این منو برگشته و برنامه مورد نظر را Unhide نمایید.

چگونه از One M9 به عنوان کنترل از راه دور استفاده کنیم

One M9 دارای IR blaster و برنامه Pell Smart Remote است. به راحتی می توانید یک ارتباط بین تلویزیون و گیرنده دیجیتال و دیگر دستگاه ها ایجاد نمایید. همچنین می توانید از آن برای یادآوری برنامه های تلویزیونی، ضبط از راه دور آن ها و دسترسی به راهنمای تلویزیون استفاده نمایید. نیازی نیست که برنامه یا گوشی را در هنگام استفاده از آن باز بگذارید. شما می توانید مجموعه ای از کنترل های راه دور را در منوی اعلان های خود مشاهده نمایید. همچنین می توانید از ویدجت Peel برای قرار دادن آن در صفحه Home استفاده کنید.

چگونه از Blinkfeed استفاده کرده یا از شر آن راحت شویم

اگر به سمت راست صفحه نمایش انگشت خود را بکشید می توانید به Blinkfeed دسترسی یابید که فقط در صورتی ارزش استفاده دارد که آن را برای سلیقه خود شخصی سازی کنید. بر روی آیکون منو در بالا سمت چپ و سپس سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و به وسیله Add content و Remove content آن را برای خود تنظیم کنید. همچنین می توانید رسانه های اجتماعی را از طریق گزینه Services & Apps اضافه نمایید. اگر بر روی Setting کلیک کنید می توانید Offline news reading را فعال کرده و این کار باعث ذخیره متن یا کل مقاله می شود. بنابراین بعدا به صورت آفلاین می توانید آن را مطالعه نمایید، که این کار مناسب مواقعی است که به Wi-Fi و اینترنت دسترسی ندارید.

اگر از این قابلیت خوشتان نمی آید پس از شر آن راحت شوید. به Settings > Personalize > Manage Home screen pages و سپس Blinkfeed رفته و بر روی Remove کلیک کنید.

چگونه گزینه های توسعه دهنده را فعال نماییم

به Settings > About > Software information > More رفته و هفت بار بر روی Build number کلیک کنید. حالا اگر به صفحه Setting بروید خواهید دید که Developer options اضافه شده است. ما پیشنهاد می کنیم که در این قسمت احتیاط کنید، ولی مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید آن ها را تغییر دهید. بسیاری از افراد دوست دارند تا سرعت ناوبری رابط کاربری را به وسیله خاموش کردن انیمیشن ها افزایش داده یا مقادیر Window animation scale ،Transition animation scale و Animator duration scale را از 1 تا 0.5 کم کنند.

چگونه میانبرهای مرورگر را باز کنیم

مرورگر را باز کرده و بر روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و سپس به Settings > Labs رفته و Quick Controls را روشن نمایید. حالا می توانید با انگشت شست خود در مرورگر به چپ یا راست بکشید و با کمک این کنترل کننده به سربرگ ها، بوک مارک ها، اشتراک و جستجو در صفحه، بازگشت یا تنظیمات مختلف دسترسی داشته باشید. با کمی تمرین این کار به شما اجازه می دهد تا با یک دست به راحتی وب گردی کنید.

چگونه کمک های بیشتری دریافت کنیم

HTC شامل برنامه ای در One M9 است که به آن Help می گویند. آن را باز کرده و صفِ تاپیک های معمول را خواهید یافت تا به شما در رفع مشکلاتی که ممکن است به آن بر بخورید کمک نمایند. شما می توانید با سوالات مختلف و پیداکردن توصیه ها و اطلاعات مفید در مورد گوشی کار کنید. همچنین مجموعه از تست های کارآمد با نام Hardware diagnostics در زیر Hardware misbehaving وجود دارد.

این برنامه فقط یک دایرکتوری مشاوره نیست، زیرا می توانید با HTC تماس گرفته تا به وسیله این

برنامه از راه دور به شما کمک نمایند. فقط بر روی Still having trouble? کلیک کرده و گزینه تماس با HTC را دریافت خواهید کرد. اگر برنامه پشتیبان را اجرا کنید، سپس به یک پشتیبان مشتریان متصل خواهید شد که می تواند به استفاده از LogMeIn Rescue از راه دور به گوشی One M9 شما متصل شده و به شما نشان دهد که چگونه مشکل خود را برطرف نمایید.

این موارد تمام راه کارها برای استفاده بهتر از HTC One M9 بودند که ما در اختیار شما گذاشتیم. در آینده توصیه های بیشتری را به آن ها اضافه خواهیم کرد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
افرادی که به افسردگیِ عود‌کننده مبتلا هستند، هیپوکامپ کوچکتری دارند.

افرادی که به افسردگیِ عود‌کننده مبتلا هستند، هیپوکامپ کوچکتری دارند.

نتایج پژوهشی جدید که حدود 9 هزار نفر در آن شرکت کردند نشان داد هیپوکامپ در مغز افراد مبتلا به «افسردگیِ عود‌کننده» به طور قابل توجهی در مقایسه با افراد سالم، کوچکتر است. هیپوکامپ، بخشی از مغز است که بیشترین ارتباط را با شکل‌گیری خاطرات جدید دارد. این پژوهش با نام ENIGMA در مجله روان‌پزشکی مولکولی (Molecular Psychiatry) منتشر شده است و حاصل همکاریِ متخصصانِ دانشگاه سیدنی در مؤسسه پژوهشی مغز و ذهن است.

مطالعه متن کامل
NAO یک ربات دستیار در سیستم خدمت رسانی به مشتریان در بانک می باشد

NAO یک ربات دستیار در سیستم خدمت رسانی به مشتریان در بانک می باشد

در ژاپن ربات های انسان نما راه حلی اساسی برای مقابله با مشکل کمبود نیروی کار و جمعیت سالخورده می باشند. اولین چالشی که ربات ها با آن مواجه هستند این است که می بایست با انجام کارهای روزمره به عنوان «فردی عادی» در جامعه ظاهر شوند. ربات کوچک مؤسسه ی رباتیک آلدباران بنام "NAO" برای مقابله با این چالش ساخته شده است و اخیرا یک دوره ی دو ماهه ی کارآموزی را در یکی از بانک های واقع در مرکز توکیو گذرانده است.

مطالعه متن کامل
قهوه با بیماری های سبک زندگی رابطه ندارد

قهوه با بیماری های سبک زندگی رابطه ندارد

محققین دانمارکی ابتدا از ژن هایی استفاده کردند تا اثر قهوه روی بدن را بررسی کنند. تحقیق جدید نشان می دهد که قهوه خطر بیماری سبک زندگی (دیابت، چاقی و...) را نه افزایش و نه کاهش می دهد.

مطالعه متن کامل
مطالعه ی جدیدی اثبات کننده اثر ترکیب سیگار و یائسگی زودرس بر مرگ و میر می باشد

مطالعه ی جدیدی اثبات کننده اثر ترکیب سیگار و یائسگی زودرس بر مرگ و میر می باشد

با به دست آمدن نتایج یک مطالعه جدید که امروز به طور آنلاین در مجله یائسگی (مجله جمعیت یائسه آمریکای شمالی) گزارش شده است، ممکن است حالا زنان، دلیل دیگری برای ترک سیگار داشته باشند. این مطالعه که در سوئد انجام شده است و 25474 زن را در بر می گیرد اولین مطالعه ای است که اثر ترکیبی استعمال سیگار و سن یائسگی را بر مرگ و میر کلی با در نظر گرفتن مدت زمان زنده بودن با بررسی نقش سیگار به عنوان یک عامل تغییر دهنده ی موثرِ احتمالی، آزمایش کرده است.

مطالعه متن کامل
نکته سلامتی: ورزشکاران در معرض ابتلا به مشکلات پوستی هستند

نکته سلامتی: ورزشکاران در معرض ابتلا به مشکلات پوستی هستند

ورزشکاران مستعد ابتلا به بیماری های پوستی نظیر عفونت ها هستند. برای اینکه به بیماری های پوستی مبتلا نشوید توصیه های کوی دانش را در نظر داشته باشید...

مطالعه متن کامل