کوی دانش - kooy

شفاف سازی مایکروسافت در مورد "کیلاگر "ویندوز 10

شفاف سازی مایکروسافت در مورد "کیلاگر "ویندوز 10
17 مهر
23:38 1393
پیش نمایش فنی ویندوز 10 (Windows 10 Technical Preview) هیجان زیادی را موجب شده – هرچند که انحصارا این هیجانات در جهت مثبت نبوده است. ظرف چند روز گذشته در اینترنت بحث های داغی بر سر کیلاگر داخلی ویندوز 10 و جاسوسی مایکروسافت از آزمایش کننده های این ویندوز بر سر زبان ها افتاده است.

آیا واقعا در ویندوز 10 کیلاگر تعبیه شده است؟ بلی. البته منظور از جاسازی این کیلاگر، سرقت شماره حساب های بانکی یا رمز و داده های مورد استفاده افراد در وب سایت ها نبوده است . اگر پیش از این نرم افزارهایی مشابه پیش نمایش فنی ویندوز 10 را نصب کرده باشید، دقیقا می دانید که علت وجود این کیلاگر چیست.

هدف از نصب کیلاگر جمع آوری داده های کاربردی است تا مایکروسافت دقیقا بداند که چه چیز در پیش نمایش ویندوز 10 خوب کار می کند و چه چیزهایی اشکال دارد. این کیلاگر به درست کردن باگ ها در جستجوی ویندوز(Windows Search) یا هرجایی که باکسی برای داده متنی باز می شود کمک خواهد کرد. همچنین به ارتقای ویژگی هایی از قبیل چک کردن دیکته کلمات و تصحیح خودکار کمک می کند رفع اشکال هایی از قبیل این موارد درصورتی که مایکروسافت از قبل نداند که شما چه کلمه ای تایپ می کنید مشکل خواهد بود.

در جواز موافقتنامه پیش نمایش ویندوز 10نیز این موارد به روشنی بیان شده است :"احتمال دارد که با استفاده شما از این نسخه آزمایشی، مایکروسافت دست به جمع آوری کاراکترها و استفاده از آنها برای اهدافی از قبیل ارتقای ویژگی های خود مکمل و بررسی خودکار دیکته لغات بزند".

آیا اگر مایکروسافت بتواند به لحاظ نظری هرچیزی را که شما در پیش نمایش فنی ویندوز 10 تایپ می کنید ببیند این امر ترس دارد؟ برای بعضی ها مسلما اینگونه است . اما قرار نیست از این پیش فرض برای انجام محاسبات روزمره یا هر نوع عملیاتی استفاده شود که امکان رد و بدل شدن داده های حساس در آن وجود دارد. نرم افزاریاد شده دقیقا همان چیزی است که مایکروسافت در توصیفش ذکرکرده است : سیستم عاملی ناتمام که نیاز به تست دارد. اگر علاقمند هستید که در انجام تست کمک کنید، پس منعی ندارد که موارد استفاده شما از نرم افزار توسط مایکروسافت تجزیه و تحلیل شود.

اگر قبل از این EULA (توافقنامه جواز کاربرنهایی) را مطالعه کرده باشید مخصوصا آن هایی که ویژه نرم افزارهایِ درحال تکمیل هستند- پس اطلاع دارید که انجام این کارها از سوی شرکت ها طبیعی است . مایکروسافت نیز از این نظر حقیقتی را پنهان نکرده است که می خواهد در پیش نمایش فنی ویندوز 10 از اطلاعات وارد شده توسط کاربران لاگ تهیه کند و همه مطالب و اطلاع رسانی های لازم در توافقنامه جواز کاربرنهایی به انگلیسی فصیح بیان شده است.

اتفاقا به صورت خاص روی این نکته تاکید شده بود که ممکن است اطلاعات شخصی نیز جمع آوری شوند . مایکروسافت به ثبت نام کننده گفته است که همزمان با نزدیک شدن به موعد انتشار ویندوز 10، این شرکت "به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق شرایط خدمات و حریم خصوصی خود در مورد نحوه جمع آوری و استفاده از داده های مشتری ادامه می دهد و به علاوه در رابطه با گزینه های انتخابی و کنترل های در دسترس نیز اطلاع رسانی خواهد نمود" .

بر این اساس شما دو راه انتخاب دارید . از پیش نمایش فنی ویندوز 10 همچنان استفاده کنید و اطلاعات را با مایکروسافت به اشتراک بگذارید، یا اینکه تا موقع منتشر شدن این سیستم عامل در تابستان آینده صبر کنید و آنگاه از آن بهره بگیرید. مایکرسافت قصد ندارد به خاطر پست های احساساتی عده ای در وبلاگ ها دست از جمع آوری داده بکشد چون لازم است سیستم عامل خودش را تکمیل کند و ضروری است که این سیستم کامل و بی عیب و نقص باشد. 

 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آیا انسان باعث انقراض ماموت ها و سایر پستانداران شده است!؟

آیا انسان باعث انقراض ماموت ها و سایر پستانداران شده است!؟

تحلیل رادیو کربنیِ کاهش جمعیت و انقراض پستانداران بزرگ در قاره آمریکا، شواهدی موید بر از میان رفتن این جانداران به واسطه شکار توسط انسان ها را در اختیار قرار می دهد! به این ترتیب این یافته ها با باورهای رایج در ارتباط با زمان پا گذاشتن انسان در نیمکره غربی و ساکن شدن در این مناطق همخوانی دارد.

مطالعه متن کامل
بازیافت پلاستیک با سیستم جدید Greener: بدون آب و با صرفِ نیمی از انرژی مورد استفاده در سیستم‌های پیشین

بازیافت پلاستیک با سیستم جدید Greener: بدون آب و با صرفِ نیمی از انرژی مورد استفاده در سیستم‌های پیشین

گروه نوآور مکزیکی، روشی جدید برای بازیافت پلاستیک ابداع کرده‌اند که بدون آب کار می‌کند و نصف سیستم قبلی انرژی مصرف می‌کند. علاوه بر این، گلوله‌هایی پلاستیکی با کیفیت مشابه یا بهتر از قبل تولید‌ می‌کند و درنتیجه سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.

مطالعه متن کامل
استفاده از کامپیوترهای شخصی در راستای حل مشکلات آب و هوایی

استفاده از کامپیوترهای شخصی در راستای حل مشکلات آب و هوایی

به گفته ی رسانه های اجتماعی ایالت اورگون آمریکا، اقیانوس آرام دچار گرمای غیر طبیعی شده است. این اقیانوس ولرم که توسط دانشمندان "blob" نامیده شده است، سوالات زیادی را برای دانشمندان به وجود آورده است. دانشمندان می خواهند بدانند که منشأ این پدیده چیست و چه اثراتی بر روی شمال غربی اقیانوس آرام دارد (بخصوص کالیفرنیا که در چهارمین سال خشکسالی اش به سر می برد و اورگون که سال دوم خشکسالی را پشت سر می گذارد) حال دانشمندان برای برطرف کردن مشکل استفاده از یک اَبَرکامپیوتر برای پردازش اطلاعات، نرم افزاری تهیه کرده اند که از کامپیوترهای شخصی جهت پردازش استفاده کند...

مطالعه متن کامل
بروزرسانی برنامه City Art Search، برای تبدیل گوشی شما به موزه

بروزرسانی برنامه City Art Search، برای تبدیل گوشی شما به موزه

چه کسی گفته است کاربران گوشی های هوشمند، قدردانِ فرهنگ نیستند؟ "جست‌و‌جوی هنری شهر - City Art Search – " برای گوشی های ویندوز، گوشی شما را با نشان دادن تصاویر 2100 قطعه هنری، تبدیل به موزه می‌کند.

مطالعه متن کامل
رگ های خونی مصنوعی جدید

رگ های خونی مصنوعی جدید

محققان اتریشی، رگ های خونی زیست تخریب پذیری را ساخته اند که از انسداد در امانند و با سلول های طبیعی بدن جایگزین می شوند. این موفقیت می تواند به گسترش استفاده از رگ های خونی مصنوعی در جراحی های قلب باز (بایپس قلب) بیانجامد.

مطالعه متن کامل