کوی دانش - kooy

20 مشکل متداول در HTC One M8 و روش های غلبه بر آن ها

20 مشکل متداول در HTC One M8 و روش های غلبه بر آن ها
13 فروردین
01:06 1394
HTC One M8 یک گوشی زیبا است و خصوصیات منحصر به فردی دارد که این گوشی را بی رقیب می سازد. ولی جدا از تمام این خصوصیات، این گوشی بی نقص نیست. مانند تمام گوشی های هوشمند، این گوشی هم مشکلات خود را دارد. ما متداول ترین مشکلات HTC One M8 را شناسایی کرده و راه حل هایی را برای شما آماده کرده ایم تا بر این مشکلات فائق آیید.

مشکل: خراشیده شدن لنز دوربین

بسیاری از افراد دارای مشکل خراشیده شدن لنز دوربین HTC One M8 هستند. با گذشت زمان این لنز دارای خش های زیادی خواهد شد که بر روی عکس هایی که می گیرید تاثیر دارد. به نظر می آید که این خش ها به وسیله قاب هایی که دارای لایه اضافه در قسمت شیشه لنز هستند به وجود می آیند. این لایه برای کاهش اثر انگشت بر روی لنز تعبیه شده اند.

راه حل های بالقوه

 • اگر می توانید گوشی خود را به گارانتی ببرید تا شاید شانسی وجود داشته باشد که آن ها بتوانند پوشش لنز را تعویض کرده و آن را تعمیر کنند.
 • برخی افراد گزارش داده اند که با استفاده از خمیر دندان و تمیز کننده های دیگر توانسته اند پوشش را پاک کرده و ترک لنز را برطرف نمایند. اگر از این روش استفاده کردید، حتما به آرامی با لنز برخورد کنید و از ماده قوی استفاده نکنید. اشکال این روش این است که دیگر پوشش محافظی ندارید. شما می توانید این پوشش را با محافظ های صفحه نمایش جایگزین نمایید.

 

مشکل: عدم کارکرد هدفون

برخی دارندگان One M8 به مشکل عدم کارکرد و شناسایی هدفون توسط گوشی خود بر خورده اند. زمانی که به پخش موسیقی می پردازند، صدا از اسپیکرهای گوشی خارج می شود و آیکون هدفون بر روی صفحه نمایش داده نمی شود.

راه حل های بالقوه:

 • اولین اقدام، امتحان کردن هدفون با یک دستگاه دیگر است تا مطمئن شوید که هدفون به خوبی کار می کند.
 • مطمئن شوید که پورت هدفون دارای گردوغبار و کثیفی نباشد. درون آن بدمید یا از دستگاه هوای فشرده مثل سشوار استفاده کنید.
 • به منوی Settings > Power رفته و مطمئن شوید که Fast Boot خاموش است. گوشی را خاموش کرده و دکمه های کاهش صدا و پاور را با یکدیگر پایین نگاه دارید. وقتی منو نمایان شد، با استفاده از دکمه های صدا Recovery را برجسته کرده و با دکمه پاور آن را انتخاب نمایید. گوشی ریبوت خواهد شد و وقتی مثلث قرمز بر روی صفحه نمایان شد باید دکمه های زیاد کردن صدا را نگه دارید و دکمه پاور را یکبار فشار دهید. منوی دیگری ظاهر می شود و می توانید با استفاده از دکمه های صدا wipe cache partition را برجسته کرده و با دکمه پاور آن را انتخاب نمایید. وقتی تمام شد، Reboot را انتخاب کرده و بررسی کنید که مشکل برطرف شده است یا خیر.
 • می توانید برنامه های نصب شده را بررسی کنید تا ببینید مشکل از آن ها است یا خیر. دکمه پاور را پایین نگاه داشته سپس Power Off را انتخاب کرده و وقتی Reboot to safe mode را دیدید، Restart را انتخاب کنید. اگر مشکل برطرف شد پس یقینا به خاطر یک برنامه بوده است. می توانید برنامه ها را یکی یکی پاک کنید یا بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید.
 • می توانید به تنظیمات کارخانه برگردید. ابتدا باید از همه چیز پشتیبان تهیه نمایید و سپس به منوی Settings > Backup & reset > Reset phone بروید. بعد از کامل شدن آن، به طور انتخابی برنامه ها را نصب کرده و مراقب برگشت مشکل باشید که مربوط به نرم افزارهای نصب شده نباشد.
 • اگر هنوز هم مشکل داشتید پس این یک مشکل سخت افزاری است و باید به نمایندگی HTC مراجعه نمایید.

 

مشکل: روشن نشدن HTC One M8

برخی افراد از روشن نشدن One M8 خود حتی با داشتن شارژ وحشت زده شده اند. آن ها گوشی خود را به شارژر متصل کرده و دکمه پاور را پایین نگاه داشته اند ولی فایده ای نداشته است. این یک مشکل متداول در بین گوشی های هوشمند بوده و برطرف کردن آن معمولا آسان است.

راه حل های بالقوه:

 • اولین چیزی که باید امتحان شود پایین نگاه داشتن دکمه پاور برای مدتی است. این دکمه را بیش از آنچه معمولا نگاه می دارید، پایین نگاه دارید و صبر کنید. این کار را 20 ثانیه انجام دهید.
 • حالا دکمه های پاور و افزایش صدا را 10 ثانیه با یکدیگر پایین نگاه دارید و گوشی باید Restart شود.
 • اگر این عمل جواب نداد سپس دکمه های پاور و کم کردن صدا را باهم 10 ثانیه پایین نگاه دارید. بعد از آن با منویی رو به رو خواهید شد که دارای گزینه reboot است.
 • اگر هنوز هم گوشی روشن نمی شود، آن را به وسیله USB به کامپیوتر خود متصل نمایید و کارهای بالا را مجددا انجام دهید.
 • اگر هیچ کدام از گزینه های بالا جواب نداد، به گارانتی مراجعه کنید.

 

مشکل: کندی گوشی بعد از بروزرسانی

تعداد زیادی از دارندگان M8 بعد از بروزرسانی به اندروید 5.0 آب نبات چوبی دارای کندی و بی ثباتی بوده اند.

راه حل های بالقوه:

 • گوشی را خاموش و روشن کنید. بررسی کنید که آیا کندی گوشی بعد از خاموش و روشن کردن برطرف شده است یا خیر.
 • کار بعدی پاک کردن پارتیشنِ کَش است. گوشی را خاموش کرده و دکمه های پاور و کم کردن صدا را تا دیدن صفحه اندروید پایین نگاه دارید. با استفاده از دکمه های صدا recovery را برجسته نموده و با دکمه پاور آن را انتخاب نمایید. مجددا با استفاده از دکمه های صدا wipe cache partition را برجسته کرده و با دکمه پاور آن را انتخاب نمایید. بعد از پایین، reboot را انتخاب کرده و بررسی کنید که One M8 شما به حالت نرمال برگشته است یا خیر.
 • اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است مربوط به برنامه خاصی باشد. گوشی را به حالت safe mode ببرید. دکمه پاور را پایین نگاه داشته سپس Power Off را انتخاب کرده و وقتی Reboot to safe mode را دیدید، Restart را انتخاب کنید. اگر مشکل برطرف شد پس یقینا به خاطر یک برنامه بوده است. می توانید برنامه ها را یکی یکی پاک کنید یا بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید.

 

باگ: تخلیه سریع باتری

طول عمر باتری One M8 به تدریج کاهش می یابد، ولی برخی دارندگان باگ تخلیه سریع باتری را پیدا کرده اند که بعد از بروزرسانی نرم افزاری گوشی به وجود آمده است. بسیار محتمل است که این مشکل مربوط به برنامه خاصی باشد.

راه حل های بالقوه:

 • گوشی را خاموش و روشن نمایید.
 • به منوی Settings > Power رفته و نگاه به Usage و History بیندازید. ممکن است بتوانید دلیل مشکل خود را در اینجا بیابید. اگر برنامه ای وجود داشت که تمام برق شما را مصرف می کند، مطمئن شوید که برنامه بروزرسانی شده و اگر بروز بود، برنامه را پاک کرده و یک برنامه دیگر به جای آن نصب کنید.
 • برخی افراد این مشکل را به اسکن Wi-Fi نسبت داده اند. به منوی Settings > Wi-Fi رفته و سپس به قسمت Advanced Wi-Fi بروید و مطمئن شوید که Scanning always available خاموش باشد.
 • اگر متوجه نشدید که مشکل از کجاست، پس به تنظیمات کارخانه بازگردید. این کار عذاب آور است، ولی شانس زیادی وجود دارد که بعد از این کار One M8 به خوبی کار کند. بعد از انجام این کار، مراقب برنامه هایی که نصب می کنید باشید و حتما مراقب بازگشت این مشکل باشد.

 

مشکل: لرزش پیوسته به وسیله اعلان ها

برخی افراد دارای مشکلی شده اند که گوشی آن ها به جای اینکه بعد از دریافت اعلانِ جدید، بلرزد، مدام در حال لرزش است و تا زمان پاک شدن تمام اعلان ها این لرزش ادامه دارد. این مشکل بعد از بروزرسانی به اندروید 5.0 آب نبات چوبی گریبان گیر مردم شده و خوشبختانه به آسانی قابل برطرف شدن است.

راه حل:

 • به منوی Settings > Accessibility رفته و Notification reminder خاموش نمایید.

 

مشکل: عدم کارکرد LED

عده ای از افراد متوجه شده اند که LED گوشی آن ها کار نمی کند. این LED باید در هنگام دریافت اعلان هایی مانند ایمیل یا پیامک جدید چشمک بزند. برخی مردم گزارش داده اند که این LED در هنگام کاهش باتری یا شارژ با نمایش رنگ های نارنجی یا سبز کار می کند ولی برای اعلان ها کار نمی کند.

راه کارهای بالقوه:

 • در ابتدا باید منوی Settings > Display & gestures > Notification light را بررسی کرده و حتما آن را برای اعلان های خاص روشن نمایید.
 • این شانس وجود دارد که عدم کارکرد LED مربوط به برنامه ای خاص باشد. می توانید این مورد را با بوت کردن گوشی در محیط safe mode بررسی نمایید. دکمه پاور را تا دیدن گزینه ها پایین نگاه داشته و سپس Power Off را انتخاب کرده و نگاه دارید تا گزینه Reboot To Safe mode نمایان شود و برای تایید Restart را انتخاب کنید. شما کلمه Safe Mode را در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش خواهید دید. متناوبا می توانید گوشی را خاموش کرده و سپس دکمه پاور را تا زمان نمایان شدن آرم HTC نگاه دارید، دکمه پاور را رها کنید و دکمه کاهش صدا را نگاه دارید تا safe mode در پایین سمت چپ نمایان شود. برای خارج شدن از safe mode دکمه پاور را نگاه داشته و Restart را انتخاب نمایید.
 • اگر یک برنامه دلیل به وجود آمدن این مشکل باشد، باید بفهمید که کدام برنامه است. به منوی Settings > Apps رفته و به سربرگ All نگاهی بیندازید. هر برنامه ای که مربوط به پیام رسانی باشد مقصر است. برخی افراد با غیرفعال کردن برنامه Verizon Messages و restart کردن گوشی خود این مشکل را حل کرده اند. شما می توانید برنامه های خود را یکی یکی بررسی کنید یا می توانید به تنظیمات کارخانه باز گردید.
 • اگر هنوز هم با این مشکل رو به رو هستید و به نظر نمی رسد که مربوط به برنامه باشد، به گارانتی مراجعه نمایید.

 

مشکل: صدای کم هنگام مکالمه

برخی دارندگان One M8 از صدای کم هنگامه مکالمه شکایت داشته اند. به نظر می رسد که در هنگام مکالمه طرف مقابل در حال پچ پچ کردن است یا شاید هم تماس را قطع کرده است. این مشکل حتی با زیاد بودن صدای گوشی هم وجود دارد.

راه کارها:

 • موقعیت بلندگو را تغییر دهید. این بلندگو قابل هدایت بوده و صدا فقط از سمت چپ بلندگو بیرون می آید. به آرامی تلفن را از گوش خود فاصله دهید تا صدا را به خوبی بشنوید.
 • همچنین می توانید به منوی Settings > Call رفته و حالت Hearing Aids را روشن کنید.
 • می توانید از یک هدست بلوتوث استفاده کنید.

راه حل های بالقوه:

 • مطمئن شوید که چیزی بلندگو را نپوشانده باشد. با هوای فشرده بلندگو را تمیز کنید.
 • به گارانتی مراجعه نمایید.

 

مشکل: بوت به محیط Safe Mode

ظاهرا برخی HTC One M8ها مستقیما به محیط Safe mode بوت می شوند. اگر در پایین صفحه سمت چپ عبارت Safe mode را دیدید پس گوشی شما هم یکی از آن ها است.

راه کارهای بالقوه:

 • یک restart ساده می تواند شما را از safe mode خارج کند. دکمه پاور را پایین نگاه داشته و Restart را انتخاب نمایید. گوشی به صورت نرمال بوت خواهد شد.
 • اگر گوشی ریبوت شد و هنوز در محیط safe mode قرار داشت، بازگشت به تنظیمات کارخانه را امتحان نمایید. باید هر چیزی که لازم دارید را ذخیره نمایید. سپس به منوی Settings > Backup & reset > Reset phone رفته و Erase all data را انتخاب کرده و OK بزنید.

 

مشکل: عدم اتصال، قطعی متداول و سرعت پایین Wi-Fi

برخی از افراد با Wi-Fi گوشی HTC One M8 به مشکل بر خورده اند. ممکن است متصل نشود و شاید در حالت اتصال اتوماتیک هم شکست بخورد، یا شاید در مقایسه با دستگاه های دیگر دارای سرعتی بسیار کمی باشد.

راه کارها:

 • حالت Airplane mode را روشن و خاموش کنید یا گوشی را Restart نمایید.
 • هم HTC One M8 و هم مودم خود را restart نمایید. این کار ممکن است به صورت موقت مشکل را برطرف کند ولی امکان بازگشت آن وجود دارد.

راه کارهای بالقوه:

 • اتصال خود را حذف کرده و به صورت دستی تمام جزئیات نصب را مجددا وارد نمایید.
 • برنامه رایگان Wi-Fi Analyzer را نصب کرده و مطمئن شوید که کانال شما شلوغ نباشد. شاید بهتر باشد برخی تنظیمات مودم را تغییر دهید.
 • مطمئن شوید که سفت افزار مودم شما بروز باشد.
 • به تنظیمات مودم خود نگاهی بیندازید، Mac Filter را بررسی کنید و ببینید که مشکلی وجود نداشته باشد.

 

مشکل: مفقود شدن حالت Extreme Power Saving mode

یکی از خصوصیاتی که HTC به همراه One M8 عرضه کرد حالت Extreme Power Saving mode بود. این حالت گوشی را به خواب زمستانی می فرستد که فقط اجازه استفاده از حداقل اطلاعات را می دهد و به گوشی اجازه می دهد که با داشتن فقط 5 درصد شارژ باتری، 15 ساعت زنده بماند. این حالت در برخی گوشی های One M8 آمریکایی وجود ندارد. این مشکل به این دلیل است که نمایندگان آمریکایی نسخه ای از گوشی را خریداری کرده اند که دارای نسخه نرم افزاری قدیمی است که حالت Extreme Power Saving را ندارد.

راه حل: کاربرانی که این حالت را ندارند باید منتظر بروزرسانی نرم افزاری باشند. این بروزرسانی به زودی منتشر خواهد شد. شما همیشه می توانید برای بروزرسانی های سیستمی به منوی Settings > Software Updates > Check Now بروید. نسخه نرم افزاری که دارای حالت Extreme Power Saving mode است، نسخه 1.54.401.5 به بالا خواهد بود.

 

مشکل: خطای عدم وجود سیم کارت

تعدادی از دارندگان HTC One M8 گزارش خطایی را داده اند که بعضی اوقات در گوشی آن ها نمایش داده می شود و می گوید که سیم کارت به درستی شناسایی نشده است. اغلب این خطا به صورت تصادفی و بدون هیچ دلیل و ریتم خاصی نمایش داده می شود.

راه حل های بالقوه:

 •  سیم کارت را به وسیله یک گیره کاغذ یا سنجاق در بیاورید. سیم کارت را مجددا وارد کرده و حل شدن مشکل را بررسی کنید.
 • سیم کارت را به وسیله الکل و یک پارچه میکروفیبر تمیز نمایید. این کار را به دقت انجام دهید تا صدمه ای به سیم وارد نکنید و سیم کارت را قبل از وارد کردن، خشک نمایید.
 • برای جلوگیری از لرزش سیم کارت درون سینی، یک لایه نوار چسب به روی آن بچسبانید. مطمئن شوید که بر روی قسمت طلایی سیم کارت چیزی نچسبیده باشد. این کار باعث اضافه شدن اندازه مناسب برای جلوگیری از افتادن سیم کارت می شود.
 • اگر هیچ کدام از این روش ها جواب نداد، گوشی را به نزد شرکت گارانتی کننده ببرید.

 

مشکل: تغییر خود به خود زبان کیبورد

برخی کاربران با کیبورد HTC به مشکل بر خورده اند. به خصوص، برخی کاربران دریافته اند که به طور اتفاقی در حال نوشتن به زبان دیگری هستند. این یک مشکل نرم افزاری نبوده و اشتباه انگشتان یا کمبود فضا بر روی کیبورد است. ولی در هر صورت آزار دهنده می باشد.

راه کار:

 • یک کیبورد دیگر نصب کنید. نرم افزار SwiftKey را امتحان کنید و یقینا دیگر به این مشکل بر نخواهید خورد. همچنین می توانید نرم افزار رایگان Google Keyboard را امتحان نمایید.

راه حل:

 • اگر دوست دارید تا از کیبورد پیشفرض استفاده نمایید و زبان های دیگر را از میان بردارید، برنامه SMS را باز کرده، کیبورد را بالا بیاورید و دکمه دندانه را برای رفتن به تنظیمات کیبورد انتخاب کنید. بر روی Keyboard Selection کلیک کرده و زبانی را که با آن نیاز ندارید را غیرفعال نمایید.

 

مشکل: کرش تصادفی گوشی

برخی کاربران گزارش داده اند که HTC One M8 در حین استفاده کرش شده است. آن هایی که به این مشکل اشاره کرده اند، دلیل به وجود آمدن این مشکل را نگفته اند. گوشی بدون هیچ دلیل و علتی ریبوت می شود.

راه حل های احتمالی:

 • به نظر می رسد که اولین راه حل بازگشت به تنظیمات کارخانه باشد. برای انجام ریست به منوی Settings > Backup & reset > Reset phone > Erase all data > OK بروید.
 • اگر باور دارید که یک برنامه یا اپلیکیشن خاص دلیل این اتفاق است، به منوی Settings > Power > Usage بروید. این قسمت به شما برنامه ای که در حال استفاده از منابع گوشی شما است را نشان می دهد.

 

مشکل: کرش برنامه دوربین در حالت Portrait

جدا از شکایات مربوط به کیفیت عکس های گرفته شده به وسیله HTC One M8، گزارش هایی مبنی بر کرش دوربین در حین استفاده از حالت Portrait وجود دارد. برخی کاربران حتی گزارش داده اند که دوربین هیچ مشکلی در حالت landscape ندارد، ولی تغییر جهت باعث کرش برنامه دوربین HTC می شود.

راه حل:

این مشکل به دلیل یک برنامه خاص است. LastPass، ابزار محبوب مدیریت رمز عبور، دلیل این ایجاد مشکل است. خبر خوب این است که نیازی به حذف این برنامه یا استفاده از برنامه عکاسی دیگری نیست. این برنامه ها می توانند با آرامش در کنار هم فعالیت کنند. به طریق زیر عمل کنید:

 • وارد برنامه LastPass شوید.
 • به Preferences > Edit App Associations بروید.
 • Camera را انتخاب نمایید.
 • گزینه انتخابی را به " Do not show fill window" تغییر دهید.

 

باگ: عدم اتصال بلوتوث

بلوتوث از سری مشکلاتی است که در بیشتر گوشی ها رخ می دهد، به خصوص زمانی که قصد اتصال به ماشین را داشته باشید. HTC One M8 هم از این قاعده مستثنا نیست و مشکلات مربوط به خود را در مورد اتصال به بلوتوث دارد. راه های زیادی مانند پافشاری برای حل این مشکلات وجود دارد، ولی راه هایی وجود دارد که به نظر مفید می آیند.

راه حل های ممکن:

 • مطمئن شوید که سفت افزار تمام دستگاه ها به روزرسانی شده باشد.
 • تمام دستگاه های جفت شده با HTC One M8 و دستگاه دیگر را حذف نمایید. برای این کار به منوی Settings > Bluetooth بروید. بعد از کامل کردن این فرآیند، مجددا سعی به اتصال نمایید.
 • در مورد مشکلات مربوط به ارسال پیام، مطمئن شوید که Message access در منوی Settings > Bluetooth > Advanced روشن است.
 • از کاراکترهای ویژه برای نام گذاری دستگاه خود استفاده نکنید. با رفتن به منوی Settings > Bluetooth و بررسی نام دستگاه از این مورد مطمئن شوید.

 

باگ: رومینگ دائمی گوشی

تعدادی از کاربران گفته اند که گوشی HTC One M8 آن ها به نظر می رسد که همیشه در حال رومینگ است. این مشکل می تواند برای آن هایی که نمی خواهد قبض تلفن آن ها به صورت فوق العاده ای بالا رود بسیار مهم است. این یک باگ شناخته شده است و HTC قول داده کاربرانی که همیشه در حال مشاهده سیگنال رومینگ هستند، جریمه نخواهند شد.

راه حل:

این مشکل با به بروزرسانی نرم افزاری که در راه است برطرف می شود. برای بررسی بروز بودن HTC One M8 به آخرین سفت افزار به منوی Settings > Software Updates > Check Now بروید.

 

مشکل: عدم کارکرد برنامه ایمیل

HTC برنامه خود را برای HTC One M8 فراهم کرده، ولی برخی از این برنامه های برای کاربران مشکل ساز بوده اند. به خصوص، تابع جستجوی برنامه ایمیل HTC در زمان مناسب نتایج را نشان نداده و با نمایش پیام ها مشکل دارد.

راه حل:

اگر چنین مشکلی داشتید، احتمالا کاربر یاهو هستید. به نظر می رسد که یاهو و برنامه ایمیل HTC به خوبی با هم کنار نمی آیند. شما می توانید قدم های زیر را که به وسیله یاهو فراهم شده را برای حل این مشکل طی نمایید:

 • وارد منو شوید.
 • Apps را انتخاب کنید.
 • Mail icon را انتخاب کنید.
 • Other (POP3/IMAP) را انتخاب کنید.
 • اطلاعات حساب یاهو خود را وارد نمایید.

اگر در حین این فرآیند خطایی رخ داد، کارهای زیر را انجام دهید:

 • Manual Setup را انتخاب کنید.
 • IMAP را انتخاب کنید.
 • اطلاعات تنظیم سرور زیر را وارد کنید:
  • Incoming server: imap.mail.yahoo.com
  • Port #: 993
  • Security type: SSL (accepts all certificates)
  • Outgoing Server: smtp.mail.yahoo.com
  • Port #: 465
 • مابقی تنظیمات را به حال خود بگذارید.
 • فرآیند نصب را کامل کنید.

 

مشکل: پیکسل های گیرکرده یا مرده (سوخته)

باوجود صفحه نمایش زیبای HTC One M8، شکایاتی مبنی بر پیکسل های مرده (پیکسل هایی که نور ندارند) و پیکسل های گیر کرده (آن هایی که همیشه روشن هستند) در صفحه نمایش وجود دارد. این مشکل می تواند تجربه دیداری کاربر One M8 را خراب کند.

راه حل های ممکن:

شما می توانید از برنامه ای مانند Dead Pixel Detect and Fix استفاده نمایید.

 • برخی کاربران پیشنهاد داده اند که صفحه نمایش خود را برای 30 دقیقه روشن بگذارید و میزان روشنایی را در بالاترین حد قرار دهید تا پیکسل های مرده را از بین ببرید.
 • به گارانتی مراجعه نمایید.

 

باگ: عدم اتصال برنامه HTC TV به تلویزیون

HTC One M8 فقط برای قرار گیری در جیب شما هنگام حرکت و قرار گیری در دست شما در اتاق نشیمن طراحی نشده است. IR Blaster دستگاهی است که گوشی را تبدیل به کنترل تلویزیون می کند. ولی این با فرض کار کردن آن است که برخی کاربران عدم آن را گزارش کرده اند. پیغام خطای "Unable to retrieve data" بعد از شروع فرآیند راه اندازی نمایان می شود.

راه حل های بالقوه:

 • مطمئن شوید که فراهم کننده سرویس شما از این برنامه پشتیبانی می کند. برخی فراهم کنندگان با این برنامه سازگار نیستند.
 • دوباره وارد فرآیند راه اندازی شوید، مطمئن شوید که فرآیند را به درستی ادامه میدهید و تمامی قدم ها را کامل نمایید. بعضی مواقع باید برای راه اندازی برنامه بیشتر تلاش کنید.
 • به منوی Settings > Apps رفته و برنامه HTC TV را بیابید. داده های برنامه را پاک کرده و مجددا نصب نمایید.
 • مطمئن شوید که برنامه بروز باشد. به نظر می رسد که نسخه های قدیمی برنامه دارای مشکلات بیشتری از نسخه های جدید هستند.

اگر دارای مشکل دیگری در HTC One M8 بودید، یا حتی اگر راه حلی پیدا کردید که در این لیست نبود، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سید احسان نبوی

سید احسان نبوی

دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‏‌افزار

لاین: Ehsan.Nabavi

 1. sajed
  sajed 24 خرداد, 01:46

  سلام می خواستم بدونم چه جوری در htc one m8 سه گزینه پایین رو از حالت ثابت بردارم یعنی صفه گوشیم full screen بشه گزینه های back botton و اون دوتای دیگه رو میگم .ممنون

 2. محمد نبی زاده
  محمد نبی زاده 24 خرداد, 07:02

  دوست عزیز ابتدا باید گوشی خودتونو روت کنید. سپس از این اپ استفاده کنید: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.hidesoftkeys ویدئوی زیر هم نتیجه رو به شما نشون میده: https://www.youtube.com/watch?v=OrRg1_7J5Qs&feature=youtu.be

 3. علی
  علی 28 خرداد, 13:25

  سلام htc m8 دارم نر م ا فزار کنترل تلویزیون HTC One Universal Remote را گرفته بودم و عالی کار میکرد برای یکی از دوستانم که گلگسی اس 5 داره رختم و کار میکنه چندوقتی بود stop میداد برنامه پاکش کردم و دوباره نصب کنم که نصب نمیکنه یکی دیگه از نرم افزار های کنترل تلویزیون برا گوشیمو گرفتم اونم همینطور نصب نمیشه مشکل از کجاست ؟ من چون گوشیم فارسی نداره احتمال میدم شاید گزینه ای تیک خورده که اینطوریه خواهشا کمک کنید ممنون .

 4. Sam ira
  Sam ira 04 تیر, 20:31

  سلام دوستان من گوشی HTC one m8دارم چند روزه که دوربينش error(unable to start camera میده و باز نميشه،لطفاراهنماييم کنید باید چیکار کنم؟ممنون

 5. Kia
  Kia 05 تیر, 16:15

  سلام من htc one m8 دارم ، چند روزه که وقتی دوربینشو باز می کنم صفحه سیاه میشه و بعد خود به خود از برنامه دوربین میاد بیرون و پیغام unable to start camera میده ! هر کاریش کردم درست نشد میشه خواهشا راهنمایی کنید .

 6. حامی
  حامی 06 تیر, 20:31

  samira ی عزیز: این اقداماتو انجام بده، به این بخش برو setting>apps>camera و force stop سپس کش و دیتارو پاک کنید clear cash,clear data حالا به بخش setting > power بروید و گزینه fast boot رو چک کنید، این گزینه باید خاموش باشه،سپس دکمه پاور را پایین نگه دارید تا گوشی ریبوت شود. مشکل میبایست حل شده باشد

 7. حامی
  حامی 06 تیر, 20:35

  kia ی عزیز: همون مراحلی که برای samira نوشتم، پیگیری کنید. مشکل شما هم باید برطرف بشه

 8. Sam ira
  Sam ira 07 تیر, 00:12

  حامی عزیز این اقدامات رو انجام دادم ولی درست نشد!

 9. سعید
  سعید 07 تیر, 10:35

  سلام دوستان،من گوشی HTC one m8دارم که چندروزه دچار مشکل شده error (unable to start camera میده وباز نمیشه لطفاراهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟ممنون

 10. ali
  ali 10 تیر, 19:42

  دوستان سلام بنده دقیقا ۵ روزه دچاره همین مشکل شدم با گوشی htc one m8 .. لطفا کسی راهکاری فهمید اطلاع رسانی کنه ..

 11. Sam ira
  Sam ira 11 تیر, 00:44

  سلام دوستان مشکل دوربین گوشی من با فلش زدن حل شد.

 12. aryan
  aryan 15 تیر, 22:36

  ببحشید سمیرا میشه دقیق توضیح بدی چیکار کردی

 13. minoo
  minoo 21 تیر, 23:52

  سلام ممنونم بابت اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتین من مشگلی با گوشیم دارم خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی نگرانشم.مشکلم اینه که وقتی وارد دوربین گوشی میشم باهر برنامه ای حتی.ارور میده و ازش خارج میشه به هیچ شکلی نمیتونم وارد دوربین اصلی بشم ولی دوربین سلفی کار میکنه.اولش خوب بود یکدفعه بی هیچ علتی این اتفاق افتاده خواهش میکنم راهنماییم کنید من الان باید چیکار کنم.ممنون میشم بهم ایمیل بزنید جواب رو.

 14. سعید
  سعید 22 تیر, 16:10

  دوستان یکی راهنمایی کنه چرا دوربین همچین ارور میده کلافه شدم من دیگ

 15. پاسخ به سعید
  پاسخ به سعید 22 تیر, 16:45

  این راهو امتحان کن Settings > App Manager > All > Camera > Clear Cache

 16. پاسخ به سعید
  پاسخ به سعید 22 تیر, 18:48

  سعید جان، یکی از دوستان هم مشکل شما رو داشت.دلیل اونهم کانفلیکت کردن google now با برنامه دوربین بود. گوگل ناو رو غیر فعال کن و دوباره تست کن

 17. hami reza
  hami reza 31 تیر, 05:21

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان. منم همین مشکل رو m8 پیدا کرده چندبار فلش کردم درست نمیشه. فقط دوربین سلفيش کار میکنه. ممنون میشم اگه دلیلش رو پیدا کردیدمنم بیخبر نزارید.

 18. shayan
  shayan 15 مرداد, 17:39

  اوه مای گاد... پس فقط من تنها نیستم :((( چرا اینطوریه؟ واسه من الان یک ساعته unable to start mide راهکار clear cash هم انجام دادم اما نشد :( گوشیمم ام8 هه

 19. shayan
  shayan 19 مرداد, 11:53

  دوستان من مجبورا ریست فکتوری کردم و خوب شد دوربینم ♥

 20. NEDA
  NEDA 21 مرداد, 17:54

  سلام گوشی من M8 eye هست اسپیکر بالا شدیدا گز داره تو مکالمه خیلی اذیت می کنه دوستان اگه نرم افزاری حل می شه خواهشا کمک کنید اگرنه می شه بدون باز کردن حلش کرد؟

 21. مصطفی
  مصطفی 22 مرداد, 11:54

  سلام اگه میشه راهنماییم کنید دوستان ممنونم Htc one m8 دارم و همه میدونیم که این گوشی به کیفیت و قدرت صدای اسپیکر هاش معروفه تا قبل اپدیت کردنم عالی بود صداش ولی از وقتی که به اندروید 5 اپدیت کردم صدای گوشیم افت محصوصی کرده و اصلا نمیشه تو محیط باز باهاش موزیک گوش داد اگه راه کاری هست ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

 22. مهدی
  مهدی 22 مرداد, 17:31

  گوشی من یکی این اسپیکر بالاییش تو دوصدای آخر یک وز وز میکنه ولی آهنگای با کیفیت رو خوب اجرا میکنه ولی اکثر آهنگا اون هست. یکیم این که بازی میکنم سریع داغ میشه ولی سریعم سرد میشه. یکی دیگه وقتی گوشیو قفلشو میخوام باز کنم دوبار ضربه میزنم ویبره داره این ویبره رو چطور از کار بندازم؟ گوشیم گارانتی نداره ولی از نمایندگی هست.

 23. reza
  reza 25 مرداد, 23:45

  سلام من گوشی موبایل م کاهش مصرف باطريش نمیدونم کجاست داخل تنظیمات پاور هم گشتم نبود ممکن راهنماييم کنید گوشی ام ۸ هست مارک وريزون

 24. حسین
  حسین 30 مرداد, 12:46

  سلام... ببخشید من E8 دارم ، مشکلی که دارم اینه که زاپیا یا شیریت لپتاپم به زاپیا و شیریت گوشی وصل نمیشه لپتاپ گوشیمو پیدا میکنه ولی وصل نمیشه ولی هر گوشیه دیگه ای که میارم سریع وصل میشه هر کاری میکنم درست نمیشه ممنون میشم اگه کمکم کنین تشکر

 25. مرمر
  مرمر 13 شهریور, 15:50

  سلام دوستان.من m8 دارم.مدتیه که از سپیکر پایین گوشیم صدایی نمیاد.ریست فکتوری هم کردم درست نشد.بنظرتون چیکار کنم؟

تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
دستکش ژست (Gest) ، کنترل حرکت را در دستان شما قرار می دهد

دستکش ژست (Gest) ، کنترل حرکت را در دستان شما قرار می دهد

دستکش ژست به نحوی طراحی شده است که به لطف بند کفِ دستِ قابل تنظیم و چهار بند قابل تنظیم انگشتی، به راحتی فارغ از اندازه دست بتوان آنرا پوشید. طی سال ها تلاش های بسیار زیادی برای خلق نمونه هایی مشابه قابلیت کنترل حرکتی که در فیلم گزارش اقلیت نشان داده شد انجام گرفته است تا کاربران از قید و بندی که کیبورد و موس در رابطه ایشان و کامپیوتر ایجاد کرده آزاد شوند.

مطالعه متن کامل
خبر خوب برای افراد پرخور: ماده افزودنی تازه‌ای که احساس سیری به شما می‌دهد.

خبر خوب برای افراد پرخور: ماده افزودنی تازه‌ای که احساس سیری به شما می‌دهد.

هنگامی که شما سیر می‌شوید روده، هورمونی ترشح کرده و به مغز می‌فرستد تا پایان گرسنگی را اعلام کند. در آن لحظه شما از غذا خوردن دست می‌کشید. بنابراین افراد پرخور باید هورمون بیشتری ترشح کنند تا احساس سیری کاذب به آنها دست دهد. به تازگی ماده افزودنی تازه‌ای تولید شده است که باعث می‌شود اشتهای شخص تا 14 درصد کاهش یابد.

مطالعه متن کامل
لنزهای تماسی بزرگنمایی کننده، در یک چشم به هم زدن تصویر را بزرگ می‌کنند.

لنزهای تماسی بزرگنمایی کننده، در یک چشم به هم زدن تصویر را بزرگ می‌کنند.

بنا به گفته محققان، افرادی که وضعیت بینایی آنها رو به وخامت می‌رود، با در اختیار داشتن لنزهای تماسی که خاصیت بزرگنمایی داخلی در آنها تعبیه شده باشد و کاربر بتواند به میل و اراده خود آنها را بین حالت دید عادی و تلسکوپی تغییر بدهد، راه حل مناسبی برای خلاصی از وابستگی به لنزهای عادی دراختیار خواهند داشت. این لنزهای سخت، اکثر قسمت‌های سطح جلویی چشم را می‌پوشاند. قسمتهایی که هم شامل قسمت سفیدرنگ چشم و هم مردمک آن می‌شود و دارای آرایه‌ای از آینه‌های آلومینیومی ریز است که روی هم رفته مناظر اطراف را به میزان 2.8 برابر بزرگ‌تر می‌سازد. با پلک زدن می‌توان حالت دید را بین نوع معمولی و بزرگنمایی شده تنظیم نمود.

مطالعه متن کامل
ویندوز 10 صدایی تولید نمی کند، چاره فقط چند کلیک است

ویندوز 10 صدایی تولید نمی کند، چاره فقط چند کلیک است

کاربران با دانلود ویندوز 10 نکات مثبت و تحسین بر انگیز زیادی در آن مشاهده می کنند اما با یک سری مشکلات صوتی نیز مواجه می شوند. مشکل صوتی از بزرگترین ضعف های ویندوز 10 است که باعث شده است کاربران نتوانند با استفاده از برنامه های خاص، ویدیوها را مشاهده کنند یا از درون اسپیکرها چیزی بشنوند. پس بیایید راه حلی برای حل مشکل بیابیم. با کوی دانش همراه شوید تا به شما بگوییم که چگونه مشکل را برطرف کنید و سکوت ویندوز 10 را از بین ببرید.

مطالعه متن کامل