کوی دانش - kooy

خودروی جدید فورد، از سرعت گرفتن خودداری می کند

خودروی جدید فورد، از سرعت گرفتن خودداری می کند
07 فروردین
15:00 1394
خودروی S-Max، مجهز به تکنولوژی محدود کننده سرعت است که با خواندن تابلوهای محدودیت سرعت نصب شده در جاده، سرعت اتومبیل را (در صورت زیاد بودن) بر اساس آن کاهش می دهد.

تکنولوژی جدیدی عرضه شده که نه تنها همه مهندسان، بلکه همه مردم را متعجب و شگفت زده خواهد کرد. نام دستگاه عرضه شده در نتیجه این تکنولوژی، "محدود کننده هوشمند سرعت" می باشد. ممکن است ابتدا با خود فکر کنید که این یک سیستم خودکار رانندگی است.

کُمپانی فورد در بیانیه ای اعلام کرد که این دستگاه قادر است تابلوهای نصب شده در جاده ها را، به کمک دوربینی که بر روی آن قرار دارد، شناسایی کرده و در صورت نیاز سرعت خودرو را کاهش دهد.

 شما درک خواهید کرد که این چیزی است که قانون نیز از شما می خواهد. ممکن است با دیدن تیتر این خبر، احساس ناخوشایندی به شما دست دهد و از خود بپرسید که آیا این به معنی پایان رانندگی با سرعت بالاست؟!

بله، خودروی شما ممکن است سیستم بازدارنده مستقل خود را داشته باشد، اما نکته مثبتی که می بایست به آن توجه کنید، پولی است که در نتیجه آن می توانید ذخیره کنید. البته این محصول فورد به نام S-Max، به شما امکان می دهد تا سیستم محدود کننده هوشمند سرعت را فعال یا غیر فعال کنید. این تکنولوژی برخلاف ایده گوگل در مورد اتومبیل هایی با کنترل منحصراً خودکار، به صورت اجباری نیست و می توان آن را خاموش کرد.

سیستم عملکرد این دستگاه به این گونه است که با تنظیم سرعت، میزان سوخت انتقالی به موتور را کنترل می کند. بنابراین عملکرد آن بر مبنای ترمز کردن نیست.

اگر خواستید به میل خودتان سرعت را افزایش دهید و سیستم را نادیده بگیرید، کافیست پدال گاز را کمی محکم فشار دهید تا این دستگاه هوشمند پیام شما را دریافت کند.

بنا به گفته یکی از کارشناسان، رانندگان همیشه هنگام رانندگی و سرعت گرفتن هوشیار نیستند و فقط وقتی متوجه می شوند که سریع رانندگی کرده اند که برگه های جریمه به آدرس آنها پست می شود و یا توسط مامورین راهنمایی و رانندگی هشدار توقف می گیرند. بنابراین، محدود کننده هوشمند سرعت می تواند یکی از استرس های رانندگی را کاهش دهد و به رانندگان اطمینان دهد که در محدوده سرعت قانونی حرکت می کنند.

به گفته یکی از مسئولان شرکت فورد، ایده محدود کردن سرعت رانندگان به این شکل، مانند یکی از آن تزریق هایی است که پیش از عمل جراحی به بیمار می زنند.

آیا همه اینها نهایتا به عصر خودروهای هوشمند مستقل ختم می شود؟ به نظر می رسد هدف از عرضه این تکنولوژی های وسایل نقلیه تغییر دادن رفتار انسان ها باشد.

با استفاده از این تکنولوژی ها، خودروها به تدریج تبدیل به قطارهایی کوچک می شوند که به آرامی ما را از جایی به جای دیگر می برند. به هر حال، طبق گفته مدیران فورد، این تکنولوژی می تواند به ما کمک کند پول بیشتری ذخیره کنیم، آیا به واقع می تواند؟

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

علیرضا پورمهرگان

علیرضا پورمهرگان

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتی



عبارت در تصویر را وارد کنید


محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

دانشمندان روشی را توسعه داده اند که توسط آن موادی که عموماً در صنایع هوایی و ماهواره ها استفاده می شوند می توانند به خودترمیمیِ شکستها و خش های خود در دمای زیر انجماد بپردازند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

چگونه می توان انرژی خورشیدی را برای استفاده در زمانی که تابش خورشید وجود ندارد ذخیره کرد؟ یک راه حل تبدیل انرژی خورشیدی به هیدروژن توسط الکترولیز آب است. این ایده به این صورت است که از الکتریسیته ای که توسط انرژی خورشیدی (پنلهای خورشیدی) بدست می آید برای تجزیه ملوکولهای آب به اکسیژن و هیدروژن استفاده شود. سپس هیدروژن خالص را می توان بعنوان منبع انرژی الکتریسیته ویا یک منبع سوختی استفاده کرد. اما دقیقاً همینجاست که موضوع پیچیده می شود. حتی با وجود فناوری های مختلفِ تولید هیدروژن و نتایج نوید بخش آزمایشگاهی، هنوز این روش بسیار ناپایدار و گران است و صرفاً برای استفاده های بزرگ تجاری دارای صرفه است. حال، رویکرد جدیدی توسط محققانِ سوئیسی عرضه شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
تولید سوخت از دی اکسید کربن

تولید سوخت از دی اکسید کربن

در مطالعه ای جدید که توسط دپارتمان انرژی آرگونه از لابراتوار ملی آمریکا و دانشگاه ایلینویز در شیکاگو انجام شد، محققان موفق به یافتن راهی شدند تا با کمک نور آفتاب، دی اکسید کربن را به یک منبع قابل استفاده انرژی تبدیل کنند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

اگر از زمره عاشقان قهوه هستید و در عین حال قارچ هم از چاشنی های همیشگی غذاهای شماست احتمالاً از همین الان تصمیم قطعی برای خرید این دستگاه را خواهید گرفت. این دستگاه جالب توسط آدریان پرز طراح بارسایی طراحی و تولید شده است. دستگاه های قهوه جوش صرفاً دو دهم درصد از قهوه را تبدیل به نوشیدنی می کنند و مابقی بصورت تفاله دور ریخته می شود. گرچه استفاده از تفاله قهوه بعنوان بستری برای پرورش قارچ موضوع جدیدی نیست ولی در پشت دستگاهی که در ادامه بررسی می کنیم تفکر خلاقانه ای وجود دارد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پهپادها بزودی قادر خواهند بود همانند یک پرنده ویا یک حشره بالدار تصاویر محیط را دریافت کرده، پردازش نمایند و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی، رادار وحتی هدایت GPS ماهواره ای راه خود را بیابند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
پروپوزال جزیره شناور، «های لاین» را به رودخانه هادسون متصل می کند

پروپوزال جزیره شناور، «های لاین» را به رودخانه هادسون متصل می کند

خوب است نگاهی به این پروپوزال چشمگیر داشته باشید، هدف از این طرح، تعریض این پارک خطی و کشاندن آن تا نزدیکی رودخانه هادسون است آنهم با استفاده از یک جزیره شناور.

مطالعه متن کامل
یافته های جدید در زمینه نحوه پاسخ سیستم ایمنی بدن به بیماری

یافته های جدید در زمینه نحوه پاسخ سیستم ایمنی بدن به بیماری

سلول های T محافظین بدن ما هستند. این سلول ها دائماً به دنبال مهاجمین خطرناک و سلول های مریض می گردند و آماده هستند تا به آنها حمله کرده و هر گونه تهدیدی را از بین ببرند. درک بهتری از نحوه فعالیت این نگهبانان بدن به دانشمندان این امکان را می دهد تا پاسخ ایمنی بدن نسبت به بیماری های مهاجم (مانند سرطان یا عفونت ها) را بهبود دهند یا اگر این سلول ها اشتباهاً به خود بدن حمله کردند (مانند آلرژی ها یا اختلالات خود ایمنی) بتوانند جلوی آنها را بگیرند.

مطالعه متن کامل
ویلای ملانا

ویلای ملانا

داستان ساخت ویلای ملانا از یک عکس شروع شد. عکسی که از فلات طبیعی شکل گرفته روی شیبی تند در پرا ملان در تیروس یونان گرفته شد. این چشم انداز با ظرافت تمام به دور خود تاب می خورد و پناهگاه کوچکی را خلق می کند که از حرارت محافظت شده و به واسطه بادهایی که از دریا می وزند خنک می شود.

مطالعه متن کامل
راهنمای چگونگی حذف نرم‌افزارهای متصل از LinkedIn

راهنمای چگونگی حذف نرم‌افزارهای متصل از LinkedIn

آیا می‌خواهید تغییری در نرم‌افزارهای متصل در پروفایل LinkedIn خود بدهید؟ می‌توانید اتصالات را بوسیله دنبال کردن مراحلی که در اینجا برای شما ذکر کرده ایم، به سرعت حذف کنید.

مطالعه متن کامل
چرا فیلم‌های آلفرد هیچکاک توجه‌ شما را به خود جلب می‌کنند؟

چرا فیلم‌های آلفرد هیچکاک توجه‌ شما را به خود جلب می‌کنند؟

پژوهشگران توانستند اثرِ عصبیِ دید تونلی را شناسایی کنند.

مطالعه متن کامل