کوی دانش - kooy

بازی جدید ipad از داده های شهروندان برای آمارگیری از گونه های رو به انقراض حیوانات، استفاده می کند.

بازی جدید ipad از داده های شهروندان برای آمارگیری از گونه های رو به انقراض حیوانات، استفاده می کند.
06 فروردین
04:30 1394
با تولید یک اپ جدید برای ipad می توان نحوه نظارت انسان بر طبیعت را در آینده تغییر داد. اپ "Wildsense " (غریزه حیات وحش) مخصوص ipad، ابتکاری از انجمن پژوهشگران دانشگاه surrey است که هدفش استفاده از داده های شهروندان در جهت حراست از محیط زیست است.

بر طبق این ایده به شهروندان اجازه داده شود که به صورت مستقیم با این موضوع در ارتباط باشند و در حراست از حیوانات کمیاب و در معرض انقراض کمک بکنند. تیم پروژه "Wildsense " از گروه تحقیقات دیجیتالی اکوسیستم، یک بازی کامپیوتری را طراحی کرده که از فضای مجازی تصاویر حیوانات را در اختیار بازیکنان قرار می دهد و در مقابل، به بازیکنان برای تجزیه و تحلیل عکس ها، امتیاز می دهد.

در این حین، اطلاعات برای تجزیه و تحلیل و تحقیق بر رفتار حیوانات که سابقه تغییرات مکانی را شامل می شود نیز، جمع آوری می شود. به عنوان مثال: هر ساله هزاران توریست از مکان های اختصاص داده شده به ببر هندی دیدار می کنند و عکس های خود را در رسانه ها ی اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرم در معرض دیده عموم قرار می دهند.

این یک منبع با ارزش و استفاده نشده از اطلاعات در مورد منتقل شدن ببرها و مکان اصلی زندگی آن ها است.که می تواند اطلاعات با ارزشی در مورد فعالیت های شکارچیان مخصوصاً اگر ببری ناپدید شود را در اختیار ما قرار بدهد.

با استفاده از این نسخه، دانشمندان بومی این عکس ها را مورد سنجش قرار می دهند و اطلاعات کامل و دقیق تری از محتویات عکس به ما می دهند. به عنوان مثال: چند قلاده ببر در عکس حضور دارند؟ ببرها چکار می کنند؟ و در کدام محل هستند؟

آرون ماسن Aaron Mason (دانشجو در مقطع پروفسوری  PHD) از دانشگاه سوری (Surrey) می گوید: برای مردم بسیار لذت بخش است که عکس ها و اطلاعاتشان در مورد حیات وحش را از طریق فضای مجازی با بقیه به اشتراک بگذارند. این شبکه های عظیم می توانند بسیار سودمند باشند.

ما تصمیم گرفتیم که این اطلاعات اجتماعی را به یک بازی کامپیوتری تبدیل کنیم. اطلاعات یک پارچه ای از حیوانات در خطر انقراض تا به دوستداران حیات وحش این فرصت را بدهیم که تأثیر گذار باشند.

ما اولین تمرکزمان بر روی ببرهای وحشی است که تشخیص عکس های واقعی این ببرها از تعداد بیشماری از  عکس هایی که در فضای مجازی موجود است چالشی بس دشوار است. اگر شمار کلمه ببر را جستجو کنید با فهرستی از بازیکنان گلف و تیم های بیسبال و اسباب بازی ها مواجه می شوید که گیج کننده و آزار دهنده است. سیستم طبقه بندی الگوریتم ما، تصاویر را با استفاده از فاکتورهای مرتبط با اطلاعات مختلف از قبیل مکان، نام استفاده کننده و برچسبها، از هم دیگر تفکیک می کند و تصاویرِ ببرهای واقعی را که در طبیعت هستند را از دیگر تصاویر در فضای مجازی متمایز می کند.

پاول کراوس Paul Krause از دانشگاه سوری می گوید: نظارت ما بر موجودی خارق العاده مانند: ببر، اطلاعات با ارزشی در مورد چگونگی بقاء و سکنی و همچنین چگونگی رفتار این موجود زیبا را در اختیار ما می گذارد. نسخه غریزه حیات وحش یک قدم مثبت و بزرگی برای برنامه ما در کشف روش آمارگیری از حیوانات وحشی بدون متوسل شدن به برچسب (اتیکت) زدن آزار دهنده بر روی حیوانات می باشد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

سیمون خاچی

سیمون خاچی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
سنسورهای زمین لرزه، تازه ترین ابزار کنترل جوامع

سنسورهای زمین لرزه، تازه ترین ابزار کنترل جوامع

ترافیک آنهم در ساعات شلوغی، علاوه بر سر و صدای موتورها و بوق رانندگان عصبانی، ارتعاشی زیرزمینی را نیز ایجاد می کند. ما قادر به شنیدن بیشتر این ارتعاشات زمینی نیستیم، اما سنسورهای لرزه نگاری می توانند چنین کاری را انجام دهند.

مطالعه متن کامل
تبدیل دفتر مرکز فورد در دیربورن (Dearborn) به پردیسی سبزتر و سالم تر

تبدیل دفتر مرکز فورد در دیربورن (Dearborn) به پردیسی سبزتر و سالم تر

شرکت خودروسازی فورد به تازگی از طرح های بلندپروازانه ای برای دگرگونی دفاتر مرکزی خود واقع در دیربورن میشیگان پرده برداری نموده است تا این ساختمان ها را بدل به پردیسی سالم تر، شادتر و دوستدار محیط زیست نماید. پروژه 10 ساله دگرگونی پردیس دیربورن که توسط شرکت معماری اسمیث گروپ جی جی آر طراحی شده است تعداد 30 هزار کارمند فورد را از 70 ساختمان در دو پردیس گردهم می آورد که بتوانند از فضای پوشیده از فضای سبزی استفاده نمایند که دربردارنده هفت زیرمجموعه استاندارد می شود. از جمله گل های سرسبد پلان اصلی ارائه شده، ویترین پایدار (Sustainable Showcase) می باشد که ساختمانی با اتلاف صفر می باشد و قادر به تولید انرژی بیشتر از مقدار مصرفی خود است.

مطالعه متن کامل
بررسی کیبردهای Third- Party برای اندروید، آیفون و آیپد (ویرایش 2015)

بررسی کیبردهای Third- Party برای اندروید، آیفون و آیپد (ویرایش 2015)

یکی از ویژگی های جدید iOS 8 و احتمالا آخرین ویژگی آن تغییر برنامه کیبرد در سیستم عامل اپل با نوع Third- Party آن است. اپل برای رفع مشکل خود تغییر سریعی را انجام داد که بسیار عالی به نظر می رسد.

مطالعه متن کامل
طراحی داخلی خانه سه گوش توسط تخته های چوبی

طراحی داخلی خانه سه گوش توسط تخته های چوبی

در این خانه مسکونی که توسط دفتر معماری لایف استایل کوبو در فوکوشیمای ژاپن طراحی شده است، از تخته های چوبی به منظور ترسیم فضای داخلی استفاده شده است. ملکِ دوطبقه یادشده که "خانه سه گوش" نام گرفته است، دارای فضای نشیمن در طبقه همکف بوده و طراحی کف اتاقی که به آشپزخانه متصل میشود بصورت تاتمی (نوعی کف پوش یادآور سبک زندگی سنتی ژاپنی) بوده و یک فضای غذاخوری نیز دارد.

مطالعه متن کامل
ویدئو: حلقه های  مغناطیسی "نامرئی"  خورشید در نور فوق بنفش پدیدار می شود

ویدئو: حلقه های مغناطیسی "نامرئی" خورشید در نور فوق بنفش پدیدار می شود

ویدئویی از حلقه های مغناطیسی نامرئی خورشید که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و توسط رصدخانه دینامیک های خورشیدی ناسا تهیه شده است

مطالعه متن کامل