کوی دانش - kooy

هدف، تغییر رفتار است یا ایجاد انگیزه. آیا ساعت اپل باعث سلامتی بیشتر افراد می‌شود؟

هدف، تغییر رفتار است یا ایجاد انگیزه. آیا ساعت اپل باعث سلامتی بیشتر افراد می‌شود؟
26 اسفند
08:30 1393
ساعت اپل دارای قابلیت‌های سلامت و تناسب اندام شامل پیگیری فعالیت‌ها و یادآوری حرکت کردن است، اما آیا واقعاً می‌تواند به سلامتی افراد کمک کند؟

متخصصان می‌گویند قابلیت‌های سلامتی در ساعت اپل نسبت به برنامه‌ها و دستگاه‌های پوشیدنی قبلی ارتقاء یافته است و در واقع می‌تواند برخی افراد را به بیشتر ورزش کردن ترغیب کند. اما این ویژگی‌ها ممکن است برای تشویق همه افراد کافی نباشد. علاوه بر این، پیگیریِ رژیم غذایی در این ساعت در نظر گرفته نشده است. این امر می‌تواند به این معنا باشد که برخی از افراد درباره میزان غذایی که می‌خوردند اشتباه فکر کنند.

Pagoto، استادیار پزشکی در مرکز رسانه اجتماعی و سلامتی، دانشگاه ماساچوست گفت: "فکر می‌کنم سوال اصلی این باشد که هدف تغییر رفتار است یا ایجاد انگیزه؟ افرادی که دستگاه‌های پیگیریِ تناسب اندام می‌خرند ممکن است از قبل به نسبت افراد عادی، با انگیزه‌تر باشند. به عبارت دیگر، افرادی که مخالف ورزش هستند یا فکر می‌کنند زمان برای انجام فعالیت‌های جسمانی ندارند احتمالاً برای تغییر رفتار به ترغیب بیشتری به نسبت آنچه این دستگاه‌ها پیشنهاد می‌دهند، نیاز دارند."

Pagoto گفت: "کنجکاوم بدانم افرادی که انگیزه پایینی برای ورزش کردن دارند، تا چه حد از دستگاه‌های این چنینی بهره می‌برند."

مزیت‌های استفاده از ساعت اپل

ساعت اپل با استفاده از بک برنامه تناسب اندام می‌تواند حرکات افراد از جمله تمرینات و فعالیت‌های سریع و میزان زمانی که ایستاده‌اند (به جای نشستن یا دراز کشیدن) را در طول روز پیگیری کند. علاوه بر این ساعت اپل پیام‌های مشوقانه می‌فرستد. مثلا زمانی که فرد طولانی مدت نشسته است به او یادآوری می‌کند کمی در اطراف حرکت کند. پیگیری پیشرفت، هدف‌گذاری و یادآوری کردن در زمان مناسب برای انتخابی سالم، همگی راهبرد‌هایی هستند که می‌توانند برخی افراد را به تغییر رفتار تشویق کنند.

یکی از قابلیت‌های مورد توجه این ساعت، هدف‌گذاری بر اساس رفتار گذشته فرد است به جای اینکه اهدافی پیش‌فرض داشته باشد یا اینکه از کاربر بخواهد اهداف را تعیین کند. بسیاری از دستگاه‌های پیگیری تناسب اندام دارای اهداف پیش‌فرضی هستند که از 10 هزار مرحله تشکیل شده‌اند. طی کردنِ فاصله بین هر مرحله ممکن است برای برخی از افراد بیش‌ از حد آسان باشد در حالیکه برای برخی از آنها بسیار سخت تلقی شود یا حتی روحیه آنها را تضعیف کند. طبق ادعای اپل، هدف‌گذاری بر اساس عملکرد گذشته به این معناست که اهداف جدید واقع‌بینانه و دست‌یافتنی خواهند بود.

 همچنین این حقیقت که ساعت اپل، یک ساعت نیز هست بدین معناست که این دستگاه می‌تواند آسان‌تر با لباس‌های فرد هماهنگ شود و نیازی نیست مانند دستگاه‌های دیگر آن را به کمربند وصل کرد یا مثل دستبند استفاده کرد.

Pagoto گفت: "ما از سایر دستگاه‌های پوشیدنی به عنوان یکی از لباس‌هایمان استفاده نمی‌کنیم، اما به نظر من وقتی افراد از ساعت استفاده می‌کنند احساس راحتی بیشتری به نسبت سایر دستگاه‌ها خواهند داشت."

دکتر Mitesh S. Patel، استادیار مرکز پزشکی و مدیریت مراقبت‌های بهداشتی در دانشکده پزشکی پرلمن، دانشگاه پنسیلوانیا، موافق است که عملکرد این دستگاه به عنوان ساعت می‌تواند سودمند باشد. یکی از چالش‌های مربوط به دستگاه‌های پوشیدنی اغلب این است که افراد از پوشیدن آنها اجتناب می‌کنند. اما افراد در نهایت از ساعت برای مدت طولانی‌تری استفاده می‌کنند.

آنچه در نظر گرفته نشده است.

Patel گفت: "اگرچه این ساعت ممکن است افراد را نسبت به میزان فعالیت‌‌شان آگاه‌تر کند، لزوماً به معنای توانایی در تغییر رفتار به ویژه در طولانی مدت نیست. پژوهش‌های بیشتری نیاز است تا مشخص شود آیا آگاهی افراد در مورد میزان فعالیت‌شان می‌تواند واقعاً منجر به تغییر رفتار شود یا خیر."

همچنین به علت اینکه این دستگاه فقط بر روی فعالیت‌های جسمانی افراد تمرکز می‌کند و پیگیرِ رژیم غذایی آنها نیست، ممکن است در افراد اعتماد به نفس کاذب به وجود بیاورد. به علت اینکه تعداد قدم‌های آنها یا کالری سوخته شده ممکن است عدد بزرگی باشد، افراد فکر می کنند می‌توانند بیشتر بخورند.

یکی از مراجعانِ Pagoto از دستگاه Fitbit استفاده می‌کرده است. Pagoto متوجه شد او در طول فعالیت‌های روزانه‌اش حدود 8 کیلومتر راه می‌رود. به علت اینکه این عدد به نظر مسافت زیادی می‌رسد، این مراجعه کننده فکر می کرد دیگر نیازی به فعالیت‌های ورزشی ندارد. اما Pagoto اشاره کرد که این فرد با وجودِ طی کردن این مسیر به صورت روزانه، در واقع دچار اضافه وزن بود. برای کاهش وزن باید فعالیت‌های پایه و اولیه خود را افزایش دهید.

البته این ابزار به عنوان دستگاه کاهش وزن طراحی نشده است و افراد ممکن است از برنامه‌های دیگر آن برای پیگیری رژیم غذایی خود استفاده کنند. Pagoto گفت: "درباره اینکه آیا وقتی افراد فقط اطلاعات مربوط به فعالیت‌های خود را دریافت می‌کنند و به رژیم غذایی خود توجهی ندارند، تمایل دارند فعالیت جسمانی خود را با خوردن جبران کنند یا خیر، نیاز به اطلاعات بیشتری است."

 

درباره نویسنده

زهرا رضی یی

زهرا رضی یی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
شرکت ولوو پروژه مربوط به ماشین هایی که اطلاعات جاده را به اشتراک می گذارند را گسترش می دهد.

شرکت ولوو پروژه مربوط به ماشین هایی که اطلاعات جاده را به اشتراک می گذارند را گسترش می دهد.

ولوو شرکتی است که در وهله اول به خاطر ایمنی و ساخت ماشین هایی که شبیه صندوق هایی است که در آن حمل می شوند شناخته شده است. با اینکه ظاهر جعبه مانند خود را سالهاست که از دست داده، خصوصیت ایمنی را هرگز نادیده نگرفته است. شرکت ولوو که چندین دهه سرخط امنیت و پیشرفت بوده، اخیرا اطلاعاتی در مورد گسترش پروژه در حال اجرایش منتشر کرد که به خودرو ها اجازه اشتراک اطلاعات جاده ای را می دهد.

مطالعه متن کامل
با استفاده از گلدان IVY دیوار سبز مینیاتوری را به فضای خانه خود هدیه دهید

با استفاده از گلدان IVY دیوار سبز مینیاتوری را به فضای خانه خود هدیه دهید

آیا شده تابحال دلتان بخواهد دیوار سبزی را در خانه تان داشته باشید اما «فضای کم» دست شما را بسته باشد؟ گلدان IVY به این منظور طراحی شده تا بتوانید یک دیوار زنده و رویایی را حتی در کوچکترین فضاها پرورش دهید.

مطالعه متن کامل
فیزیکدان ها برای نخستین بار، مولکول جدیدی ساخته اند که مُمان دوقطبی (1) منحصر به فردی را دارا می باشد

فیزیکدان ها برای نخستین بار، مولکول جدیدی ساخته اند که مُمان دوقطبی (1) منحصر به فردی را دارا می باشد

ممکن است پژوهشی که به تازگی توسط فیزیکدان های دانشگاه اوکلاهما انجام شده است، مسیری را برای ساخت کامپیوترهای کوانتومی باز کند و منجر به ساخت مولکول جدیدی بر اساس فعل و انفعال بین این دو نوع اتم شود: نوعی اتم که به عنوان اتم (Rydberg (2 شناخته می شود و یک اتم در حالت (ground-state (3. ویژگی منحصر به فردِ این مولکول، یک مُمان دوقطبی است که مقدار بزرگی دارد و واکنش آن در برابر میدان الکتریکی، بیشتر شبیه به واکنش یک آهنربای میله ای شکل در برابر میدان مغناطیسی است. James Shaffer که استاد فیزیک و ستاره شناسی دانشگاه اوکلاهما است، می گوید: این بزرگ ترین مُمان دوقطبی الکتریکی است که تاکنون در یک مولکول کشف شده است. Shaffer و تیم او می خواهند تعداد کافی از این مولکول ها را تولید کنند تا بتوانند آزمایش های آتی را بر روی واکنش های مربوط به دوقطبی انجام دهند. واکنش های مربوط به دوقطبی که بین ذرات انجام می شود، می تواند مسیری را برای ساخت کامپیوترهای کوانتومی فراهم سازد، کامپیوترهایی که سایز قابل تغییری دارند.

مطالعه متن کامل
توصیه های سلامت: نشانه های کم کاری تیروئید را شناسایی کنید

توصیه های سلامت: نشانه های کم کاری تیروئید را شناسایی کنید

وقتی غده تیروئید هورمون کافی تولید نکند، سوخت و ساز بدن کند می شود و ممکن است این امر اثرات جانبی خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

مطالعه متن کامل
معرفی 5 مورد از بهترین گوشی های هوشمند حال حاضر که از پردازنده های مدیاتک استفاده می کنند

معرفی 5 مورد از بهترین گوشی های هوشمند حال حاضر که از پردازنده های مدیاتک استفاده می کنند

بعد از سال ها رقابت در بازار گوشی های هوشمندِ چینی، به نظر می رسد که مدیاتک آماده توسعه به قسمت ها و بازارهای دیگر در سطح این کره خاکی است.

مطالعه متن کامل