کوی دانش - kooy

نیاز شدید و ضروری به درمان اختلال پذیرش هویت جنسی در نوجوانی

نیاز شدید و ضروری به درمان اختلال پذیرش هویت جنسی در نوجوانی
19 اسفند
16:00 1393
یک مطالعه جدید اثبات کرده است که اختلال در پذیرش هویت جنسی در فرد اغلب با مشکلات روانی همراه است و اضطراب و افسرگی ناشی از آن دراین بیماران با تشخیص و درمان این اختلال (gender dysphoria)، به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. نتایج این مطالعه در نود و هفتمین جلسه سالانه "The Endocrin Society" ارايه خواهد شد.

مارین کوویک، پزشک متخصص غدد اطفال و مدیر بخش Gender Management بیمارستان اطفال Rady سن دیه گو (مرتبط با دانشگاه کالیفرنیا)، معتقد است درمان ناسازگاری جنسی و عدم پذیرش هویت جنسی باید در نوجوانی و تحت یک رویکرد مفهومی چندگانه و منظم صورت بگیرد. به گفته او این بیماران به معاینه توسط متخصص غدد، روانپزشک، متخصصین درمان های اولیه و جراحان، نیاز شدیدی دارند. او می افزاید: "در بیماری gender dysphoria یا عدم پذیرش هویت جنسی، کودک نمی تواند بین جنسیت واقعی خود و درک ذهنی خود از هویت جنسی رابطه ای برقرار کند. در واقع این بیماری یک تمایل شدید و پایدار برای تغییر و واگذاری هویت جنسی فعلی در فرد است".

در یک مطالعه در کلینیک اطفال Rady در سال 2012، چهل و دو نفر نوجوان بیمار مبتلا به ناسازگاری جنسی شرکت کردند که 62 درصد آنها مبتلا به افسردگی، اضطراب یا هردو آنها بودند و در میان آنها 7 نفرسابقه خودزنی نیز داشتند. مارین کوویک درگزارش خود گفت: "11 بیمار دچار سایر مشکلات روانی و رفتاری مانند: کاهش تمرکز و توجه، سندرم بیش فعالی یا ADHD، سندرم Asperger، اوتیسم، اختلال بینایی و اختلال دو قطبی نیز بودند. تعداد زیادی از بیماران از انواع آزار و درگیری، تبعیض نژادی، تنهایی و طردشدگی رنج می بردند و به دلیل فقدان حمایت مالی و پوشش بیمه ای از درمان های ضروری نیز محروم بودند. اغلب اوقات والدین و اولیائ مدرسه بروز این بیماری را در نوجوان تشخیص نمی دهند و بنابراین بیماری توسط متخصصین در زمانی آشکار می شود که نوجوان به شدت افسرده شده ویا حتی اقدام به خودکشی کرده است".

بر طبق گزارشات از 42 بیمار، 28 نفر تغییر جنسیت زن به مرد و 13 نفرتغییر جنسیت مرد به زن و یک دختر نیز هویت جنسی سیال داشته اند. بر اساس گزارش بعدی، این دختر نوجوان هورمون درمانی مردانه را انتخاب کرده است. درمان در گروه 7 نفره مذکر به صورت تحریک غدد جنسی و بیضه ها به ترشح هورمون GnRHa انجام شده که مارین کوویک از آن به عنوان "عامل بازدارنده بلوغ" نام می برد. 32 نفر هورمون درمانی متقابل داشته و فقط دو نفر هر دو نوع هورمون ها را دریافت کرده اند.

کوویک می افزاید: "سن متوسط سرکوب روند بلوغ 12.5 سالگی و میانگین سن آغاز درمان با هورمون تراپی متقابل، 16.5 سالگی محاسبه شد و همچنین ما دو گزارش جراحی برداشت سینه در بیماران مذکر با تمایل به زن بودن را در سنین 16 و 18 سالگی دریافت کردیم. برخی از سایر بیماران تمایل زیادی به انجام این عمل جراحی داشتند ولی به دلایل فقدان امکانات مالی یا پوشش بیمه ای و یا در دسترس نبودن یک جراح کارآزموده، از تصمیم خود صرفنظر کردند".

او در ادامه گزارش می گوید: "تابحال 7 نفراز بیماران اظهار پشیمانی کرده و یا درمان را متوقف کرده اند و پیگیری وضعیت سلامت روانی بیماران نیز از 26 نفر به 22 نفر کاهش یافته است. البته بعد از درمان اختلال gender dysphoria، ابتلائ به افسردگی، اضطراب و خودزنی در به غیر از دو مورد بهبود یافته اما از شروع این تحقیق در سال 2012 تا بحال یک روند افزایشی در تعداد بیماران مراجعه کننده به این کلینیک دیده می شود. به نظر می رسد اکنون نه تنها به افزایش پذیرش و آگاهی درباره این گروه کوچک نیاز هست بلکه باید شرایط بهتری برای دسترسی آسانتر این نوجوانان به درمان و کاهش مشکلاتشان مهیا شود". 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

لادن بهگو

لادن بهگو

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
از رانش قاره ها چه می دانیم؟

از رانش قاره ها چه می دانیم؟

در نظریه رانش قاره ها، چگونگی جابجایی قاره ها بر روی سطح زمین توضیح داده می شود. این نظریه در سال 1912 توسط یک پژوهشگر آلمانی بنام Alfred Wegener مطرح شد، او متخصص ژئوفیزیک و نیز متخصص هواشناسی بود. رانش قاره ها این را هم توضیح می دهد که چرا جانوران یکسان و نیز فسیل های جانوری و گیاهی مشابه و صخره های شبیه به هم در قاره های گوناگون وجود دارند.

مطالعه متن کامل
نقش جدیدی برای سلول های B طحال در واکنش التهابی نسبت به سموم باکتریایی

نقش جدیدی برای سلول های B طحال در واکنش التهابی نسبت به سموم باکتریایی

تیمی از محققان موفق به شناسایی نقشی برای لنفوسیت های B منطقه حاشیه ای طحال در تشدید واکنش التهابی نسبت به اندوتوکسین ها شده اند که این تشدید واکنش از طریق تولید سیتوکسین روی می دهد. نقش جدیدی برای لنفوسیت های B منطقه حاشیه ای شناخته شده است که عبارت است ازتقویت واکنش التهابی در برابر لیپوپلی ساکاریدهای باکتریایی. این یافته ها شناخت ما از کاربرد سلول B منطقه حاشیه ای و سیگنال دهی اینترلوکین 6 در سیستم ایمنی را افزایش می دهد که می توان برای معالجه گندیدگی از آن استفاده کرد.

مطالعه متن کامل
بررسی پرچمدار گوشی های هوشمند اASUS ZenFone 2

بررسی پرچمدار گوشی های هوشمند اASUS ZenFone 2

ایسوس در بازار گوشی‌های هوشمند نامی شناخته شده است. از زمان ویندوز موبایل آن‌ها به فروش گوشی‌های هوشمند مشغول بوده‌اند. ولی وقتی نوبت به دستگاه‌های اندرویدی می‌رسد، آن‌ها بیشتر بر روی تبلت ها تمرکز کرده‌اند. ایسوس با همکاری گوگل Nexus 7 را تولید کرد که مورد علاقه طرفداران اندروید قرار گرفت. دستگاه‌های PadFone آن‌ها تلاشی برای داشتن یک گوشی هوشمند بود که در آن موبایل به یک تبلت متصل بود تا به نحوی ترکیبی 2 در 1 از گوشی هوشمند و تبلت را ایجاد نماید.

مطالعه متن کامل
آیا پردازنده ده هسته ای Snapdragon 818 توسط Qualcomm در حال آماده سازی است؟

آیا پردازنده ده هسته ای Snapdragon 818 توسط Qualcomm در حال آماده سازی است؟

هفته پیش اطلاعاتی در مورد پردازنده Mediatek MT6797 مطرح شد. این پردازنده بخشی از سری Helio X20 مدیاتک بوده و پردازنده ای ده هسته ای می‌باشد. این ده هسته شامل چهار هسته ARM Cortex-A53 با فرکانس 1.4 گیگاهرتز، چهار هسته ARM Cortex-A57 با فرکانس 2 گیگاهرتز و دو هسته ARM-Cortex-A72 با فرکانس 2.5 گیگاهرتز است.

مطالعه متن کامل
ردیابی انگلها با ماهواره

ردیابی انگلها با ماهواره

دانشمندان در حال همکاری در زمینه استفاده از داده های ماهواره ای به منظور ردیابی انگلهای کشنده برای کمک به الگوهای پیش بینی بیماریهای انگلی از قبیل مالاریا، کرمها و هیداتید هستند.

مطالعه متن کامل