کوی دانش - kooy

نیاز شدید و ضروری به درمان اختلال پذیرش هویت جنسی در نوجوانی

نیاز شدید و ضروری به درمان اختلال پذیرش هویت جنسی در نوجوانی
19 اسفند
16:00 1393
یک مطالعه جدید اثبات کرده است که اختلال در پذیرش هویت جنسی در فرد اغلب با مشکلات روانی همراه است و اضطراب و افسرگی ناشی از آن دراین بیماران با تشخیص و درمان این اختلال (gender dysphoria)، به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. نتایج این مطالعه در نود و هفتمین جلسه سالانه "The Endocrin Society" ارايه خواهد شد.

مارین کوویک، پزشک متخصص غدد اطفال و مدیر بخش Gender Management بیمارستان اطفال Rady سن دیه گو (مرتبط با دانشگاه کالیفرنیا)، معتقد است درمان ناسازگاری جنسی و عدم پذیرش هویت جنسی باید در نوجوانی و تحت یک رویکرد مفهومی چندگانه و منظم صورت بگیرد. به گفته او این بیماران به معاینه توسط متخصص غدد، روانپزشک، متخصصین درمان های اولیه و جراحان، نیاز شدیدی دارند. او می افزاید: "در بیماری gender dysphoria یا عدم پذیرش هویت جنسی، کودک نمی تواند بین جنسیت واقعی خود و درک ذهنی خود از هویت جنسی رابطه ای برقرار کند. در واقع این بیماری یک تمایل شدید و پایدار برای تغییر و واگذاری هویت جنسی فعلی در فرد است".

در یک مطالعه در کلینیک اطفال Rady در سال 2012، چهل و دو نفر نوجوان بیمار مبتلا به ناسازگاری جنسی شرکت کردند که 62 درصد آنها مبتلا به افسردگی، اضطراب یا هردو آنها بودند و در میان آنها 7 نفرسابقه خودزنی نیز داشتند. مارین کوویک درگزارش خود گفت: "11 بیمار دچار سایر مشکلات روانی و رفتاری مانند: کاهش تمرکز و توجه، سندرم بیش فعالی یا ADHD، سندرم Asperger، اوتیسم، اختلال بینایی و اختلال دو قطبی نیز بودند. تعداد زیادی از بیماران از انواع آزار و درگیری، تبعیض نژادی، تنهایی و طردشدگی رنج می بردند و به دلیل فقدان حمایت مالی و پوشش بیمه ای از درمان های ضروری نیز محروم بودند. اغلب اوقات والدین و اولیائ مدرسه بروز این بیماری را در نوجوان تشخیص نمی دهند و بنابراین بیماری توسط متخصصین در زمانی آشکار می شود که نوجوان به شدت افسرده شده ویا حتی اقدام به خودکشی کرده است".

بر طبق گزارشات از 42 بیمار، 28 نفر تغییر جنسیت زن به مرد و 13 نفرتغییر جنسیت مرد به زن و یک دختر نیز هویت جنسی سیال داشته اند. بر اساس گزارش بعدی، این دختر نوجوان هورمون درمانی مردانه را انتخاب کرده است. درمان در گروه 7 نفره مذکر به صورت تحریک غدد جنسی و بیضه ها به ترشح هورمون GnRHa انجام شده که مارین کوویک از آن به عنوان "عامل بازدارنده بلوغ" نام می برد. 32 نفر هورمون درمانی متقابل داشته و فقط دو نفر هر دو نوع هورمون ها را دریافت کرده اند.

کوویک می افزاید: "سن متوسط سرکوب روند بلوغ 12.5 سالگی و میانگین سن آغاز درمان با هورمون تراپی متقابل، 16.5 سالگی محاسبه شد و همچنین ما دو گزارش جراحی برداشت سینه در بیماران مذکر با تمایل به زن بودن را در سنین 16 و 18 سالگی دریافت کردیم. برخی از سایر بیماران تمایل زیادی به انجام این عمل جراحی داشتند ولی به دلایل فقدان امکانات مالی یا پوشش بیمه ای و یا در دسترس نبودن یک جراح کارآزموده، از تصمیم خود صرفنظر کردند".

او در ادامه گزارش می گوید: "تابحال 7 نفراز بیماران اظهار پشیمانی کرده و یا درمان را متوقف کرده اند و پیگیری وضعیت سلامت روانی بیماران نیز از 26 نفر به 22 نفر کاهش یافته است. البته بعد از درمان اختلال gender dysphoria، ابتلائ به افسردگی، اضطراب و خودزنی در به غیر از دو مورد بهبود یافته اما از شروع این تحقیق در سال 2012 تا بحال یک روند افزایشی در تعداد بیماران مراجعه کننده به این کلینیک دیده می شود. به نظر می رسد اکنون نه تنها به افزایش پذیرش و آگاهی درباره این گروه کوچک نیاز هست بلکه باید شرایط بهتری برای دسترسی آسانتر این نوجوانان به درمان و کاهش مشکلاتشان مهیا شود". 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

لادن بهگو

لادن بهگو

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

کشف راهی برای حذف مقاومت در برابر آنتی بیوتیک در باکتری ها

در حال حاضر، باکتریِ مقاوم در برابر آنتی بیوتیک (MRSA) در طول سال باعث مرگ هفتصد هزار نفر می شود. دانشمندان نگران این موضوع هستند که این آمار در سال 2050 به رقم هولناک ده میلیون نفر در سال برسد. در این بین دانشجویی 25 ساله از دانشگاه ملبورن بنام خانم «شو لام» باور دارد که راه حل را یافته است. او توانست راهی را کشف کند که مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها در باکتری ها را از بین ببرد و اینکار را بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها انجام داده است. وی با موفقیت کامل یک مشکل بزرگ در تست های آزمایشگاهی را با استفاده از یک «پلیمرِ ستاره ای شکل» که باعث شکاف در سلولها می شود، برطرف کرده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

گرافن سه بعدی با کاربردهای زیستی

تصور کنید که ایمپلنتهای استخوانی آینده از ذرات ریزی از گرافن که با هم جوش خورده اند و به ماده ای جامد تبدیل شده اند، ساخته شوند! این مهم بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه رایس انجام گرفته امکانپذیر است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

خطر رژیمهای غذایی ناسالم در طول بارداری بر جنین

تحقیق جدیدی که مسئولیت آنرا دانشمندان کینگ کالج لندن و دانشگاه بریستول برعهده داشتند مشخص کرد که رژیمهای پرچرب و پرقند در طول بارداری با بروز علائم اختلال کم توجهی (ADHD) در کودکان مرتبط است. این مطالعه در ژورنال Child Psychology and Psychiatry منتشر گردیده و اولین مطالعه در نوع خود است که بیان می کند مشکلات رفتاری کودک و همچنین اختلال کم توجهی و بیش فعالی بخاطر تاثیر مستقیم رژیم غذایی ناسالم مادر مخصوصاً در زمان بارداری است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

ساخت رگهای خونی جدید با یک ژل تزریقی

محققان موفق شدند طی یک درمانِ آزمایشی در موشهای مبتلا به دیابت، رگهای جدیدی را تولید کنند. این درمان در نهایت می تواند به افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا هستند، امیدهای تازه ای بدهد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

صبحانه، نهار وشام در یک بطری!

سویلنت 2 هم صبحانه است، هم نهار و هم شام، آنهم بصورت یک نوشیدنی. «سویلنت کافی اِست» برای تامین کافئین و داشتن طعم شکلات، در خودش کمی قهوه دارد. 20 درصد از آنرا ماکروناترینت تشکیل شده تا مواد مغذی روزانه شما را تامین کند. همچنین با اضافه کردن روغنهای موجود در برگه هلو، عصاره های سویا و آمینو اسیدهای موجود در چای سبز در نهایت معجونی برای صبحانه شما آماده می کند که با انرژی فوق العاده صبح خود را آغاز کنید.

مطالعه متن کامل
اَبَررسانایی که از نظر دمای بالاتر رکورد شکن است

اَبَررسانایی که از نظر دمای بالاتر رکورد شکن است

رکورد شکنی دمایی اَبَررساناها مربوط به سطح فرمیِ (1) سولفید هیدروژن

مطالعه متن کامل
ساخت "پوست ماهی مرکب" با قابلیت تغییر رنگ در آزمایشگاه

ساخت "پوست ماهی مرکب" با قابلیت تغییر رنگ در آزمایشگاه

به گفته محققان ممکن است ساخت پوست مصنوعی جانورانی نظیر ماهی مرکب و اختاپوس منجر به تولید لباس استتار الکترونیکی شود. اختاپوس، ماهی مرکب و ده پا تماماً از زیرگونه های سفالوپودها به شمار می روند، یعنی از گروه جانوران دریایی که می توانند رنگ پوست خود را به سرعت تغییر داده و خودشان را پنهان کرده یا بدینوسیله با دیگر همنوعان خود ارتباط برقرار نمایند. جانوران یاد شده برای انجام این کار از شبکه های متراکمی از سلول ها به نام کروماتوفورز استفاده می کنند که حاوی کیسه هایی از رنگ دانه بوده و در میانه پوست جانوران مزبور جای دارد.

مطالعه متن کامل
مصرف روزانه یک گرم زرد چوبه در صبحانه حافظه را افزایش می دهد.

مصرف روزانه یک گرم زرد چوبه در صبحانه حافظه را افزایش می دهد.

افزودن تنها یگ گرم زردچوبه به صبحانه، برای حافظه کسانی که درمرحله پیش دیابت و خطرابتلا به اختلالات روانی می باشند می تواند موثر باشد. این یافته ها برای افراد مسن جهان که مستعد بروز بیماریهای دیابتی می باشند اهمیت فراوانی دارند و توجه داشته باشید که دیابت نیز به نوبه خودش باعث ایجاد بیماری های زوال عقل می شود.

مطالعه متن کامل
 قبل از آپلود ویدئو، آنرا با استفاده از ویرایشگر جدید یوتیوب ادیت کنید

قبل از آپلود ویدئو، آنرا با استفاده از ویرایشگر جدید یوتیوب ادیت کنید

یوتیوب به تازگی قابلیت ویرایش جدیدی را اضافه کرده که به شما امکان تعیین دقیق نقطه آغاز و پایان ویدئوی آپلودشده روی سایت را پیش از نمایش آن می دهد. این قابلیت داخل اپ یوتیوب تعبیه شده است. براساس تصاویری که ازعملکرد این ابزار ویرایشی منتشر شده است، کاربران فریم های ثابت ویدئو را با استفاده از "دسته هایی" می کشند تا ویدئو را از همان جایی که مدنظرشان است آغاز کرده و به پایان برسانند.

مطالعه متن کامل
صندلی چرخدار نوین "B-Free" در راه پله ها حرکت می کند

صندلی چرخدار نوین "B-Free" در راه پله ها حرکت می کند

سال هاست که صندلی های چرخدار با قابلیت بالا رفتن از پله ها به بازار آمده اند. تمام آن ها از چرخ ها در زیر صندلی استفاده می کردند اما طراحی جدید انجام شده در هنگ کنگ بر پایه ی تعدادی از اجزای رباتیک بنام "پدریل" بنا شده است. این پدریل های مفصل دار به صندلی چرخدار الکتریکی اجازه می دهند که در هنگام بالا و پایین رفتن محکم به راه پله چنگ بزند.

مطالعه متن کامل