کوی دانش - kooy

با بهره‌گیری از برنامه‌های مربوط به بازده کاری، از کروم بوک خودتان لذت بیشتری ببرید.

با بهره‌گیری از برنامه‌های مربوط به بازده کاری، از کروم بوک خودتان لذت بیشتری ببرید.
02 اسفند
16:30 1393
از آنجایی که فلسفه وجودی کروم بوک با بازده کاری حداقلی عجین شده است، جای تعجبی ندارد که مجموعه نرم‌افزارهای پیش‌فرض کروم اُ اس (Chrome OS) هم کاربری چندانی ندارند. به همین خاطر در مطلب کنونی مجموعه‌ای از ابزارها را فهرست کرده‌ایم که کارکرد کروم بوک شما را ارتقا داده و آن را به فراتر از سطح وب‌گردیِ معمول می‌رسانند. بدین صورت می‌توانید از کروم بوک برای ویرایش مجموعه عکس‌های تعطیلات اخیر یا تنظیم اسلایدشو جلسه بعدی کاری خود استفاده کنید تا تصاویر مطلوب‌تری ارائه بدهید. هرچه باشد، حتی علی‌رغم ویرایش‌های اخیر ابری، باز هم بسته‌های سفارشی و «اقتصادی» ادوبی را نمی‌توان با هم یکی دانست.

برنامه‌های مخصوص تهیه اسلایدشو

Gliffy

 

بعض وقت‌ها برای توضیح مفهوم یا روندی انتزاعی، فقط یک نمودار گردش کار لازم است. می‌شود نمودارهایی درست کرد که دیگران را مسحور و مجذوب خود سازند. از این لحاظ مطمئن باشید گلیفی همان برنامه‌ای است که به کارتان می‌آید. رابط کاربری snap to grid این برنامه و گزینه‌های بروندادی که در اختیار می‌گذارد استفاده از آن را راحت می‌کند. درحالی که اضافه‌سازی صدها، شکل و سایر ویژگی‌های تروتمیز موجب آسودگی هرچه بیشتر در تهیه و طراحی نمودارهای جریان کار و UI mockups می‌شود.

Prezi

 

قدیم‌ها وقتی می‌خواستیم ارائه‌ای درست کنیم، صرفاً از اسلاید استفاده می‌کردیم و برای تکمیل هرچه بیشترش صداهایی مثل شکستن شیشه و یا افکت‌های خاص عبور کلمات هم در ضمن آن جای داده می‌شد. اما حتی بدترین ارائه‌هایی که در پرزی درست می‌شوند هم یک سروگردن بالاتر از روشهای قدیمی است. برنامه ارائه‌سازی غیرخطی یادشده به شما امکان بزرگنمایی و کوچکنمایی مجموعه‌ای از اشیا را می‌دهد که روی نواری چیده شده‌اند، بدون شک این روش ارائه نسبت به روش قدیمی که اسلایدی بعد از اسلاید دیگر نشان داده می‌شد برای بینندگان جالب‌تر بوده و آنها را مجذوب خواهد کرد.

Plotly

 

پلاتلی به شما امکان طراحی نمودارهایی می‌دهد که نسبت به نمودارهای جریان گلیفی، بیشتر بر داده‌ها تکیه دارند. می‌توانید اقدام به طراحی نمودار خطی، نمودارهای میله‌ای، هیستوگرام و هیت‌گرام (hitgram) کنید.

برنامه یادشده به آسانی فایل‌های صفحه گسترده و مجموعه داده‌های پیچیده‌ای را پردازش می‌کند که از در برنامه باکس یا گوگل درایو جمع‌آوری شده‌اند و آنها را به نمودارهای جذابی تبدیل می‌کند. گذشته از این می‌توانید نقاط داده را در امتداد محدوده مشخصی رسم کرده و آنها را در ایمیلی قرار دهید یا اینکه از این سرویس برای بررسی کارهای اضافه بر سازمانی بهره ببرید که در محل کار انجام می‌دهید.

برنامه‌های مخصوص سازماندهی

Evernote

 

اورنوت یکی از برنامه‌های مخصوص یادداشت‌برداری است که می‌تواند محتوا را در میان تمامی ابزارهای متعلق به شما همزمان کرده و از این لحاظ یک گام فراتر از نمونه‌های مشابه خود بگذارد. مثلاً فرض کنید در اتوبوس هستید و یکدفعه فکری عالی به ذهنتان خطور می‌کند. می‌توانید این فکر را در اورنوت و روی گوشی هوشمند یادداشت کنید تا به محل کارتان برسید. گذشته از این، اورنوت محدود به متن نیست. بلکه می‌توانید عکس، فایل ویدئو و صوت را نیز در جایی راحت ذخیره کنید و سپس با استفاده از کلمات کلیدی به دنبالش بگردید. دفترچه یادداشت‌های ویژه سازماندهی و فهرست کارهای انجام دادنی نیز از دیگر مشخصه‌های این برنامه هستند.

Trello

 

ترلو یکی از ابزارهای ساده مدیریت پروژه بین چند طرف است. کافی است کارت پروژه را در امتداد فهرست‌های وضعیت محور کشیده و ببینید هر فردی مشغول کار بر روی چه قسمتی از پروژه است. این برنامه همچنین بسیاری از قابلیت‌های سازماندهی و شخصی‌سازی را در اختیار می‌گذارد که علاوه بر قابلیت‌های مرتب‌سازی و متناسب‌سازی رنگ‌هاست. حتی به حدی تنوع دارد که خود ما هم برای انجام مکالمات کاری و سازماندهی کارهای ویراستاری‌مان از آن بهره‌گیری می‌کنیم.

Tomatoes

 

اگر دنبال ساماندهی کلی وضعیت کاری خودتان هستید، توماتوز، روش راحتی را برای ردگیری کارها با استفاده از تکنیک پومودورو (Pomodoro) در اختیار می‌گذارد. به این ترتیب چرخه‌های کاری 25 دقیقه‌ای در نظر گرفته می‌شود که بین هر چرخه 5 دقیقه استراحت داده می‌شود. زمان‌سنج ساده این برنامه، زمان شروع و دست کشیدن از انجام کار را به شما اطلاع می‌دهد و افزون بر این، آمار و ارقام بازده کاری‌تان را به صورت هفتگی نگاهداری می‌کند. فقط سعی کنید آگهی‌های پرتعدادش را نادیده بگیرید!

برنامه‌های مخصوص ویرایش اسناد

Writer

 

می گویند نوشتن عبارت است از هماهنگی بین ذهن و جسم. هدف از برنامه رایتر نیز آن است که وقتی تصمیم به نوشتن گرفتید به این تصمیم وفادار بمانید. رابط کاربری ساده رایتر که شبیه ماشین تایپ می‌باشد، موجب تمرکز حواس شما می‌شود تا دیگر به موارد فرعی مثل تعویض قلم و ایتالیک نمودن متن فکر نکنید و تمام تمرکزتان را به کلماتی بدهید که تایپ می‌کنید. گذشته از این رایتر به صورت خودکار کلمات تایپ شده را ذخیره می‌کند و حتی آفلاین کار می‌کند و گزینه تبدیل به پی‌دی‌اف یا متن را دارد.

Caret

 

کارِت یک ویرایشگر متنی ساده است که کلی گزینه‌های مختلف برای واردسازی برچسب و نظرات مخصوص کدگذاری دارد. همچنین تنظیمات گسترده‌ای را نیز برای حاشیه گذاری و کم و زیاد کردن فاصله بین خطوط داراست. افزون بر همه این‌ها، ویراستاری برگه‌دار، پشتیبانی آفلاین و مجموعه‌ای از رنگ قلم قابل تنظیم ارائه می‌دهد تا برچسبهای انتهای متن‌هایتان را در مکان مناسب قرار دهید.

Gingko

 

گینکو برنامه‌ای است که وظایف را برعکس حالت عادی سروسامان می‌دهد. اما بعد از مدتی که به استفاده از آن عادت کردید، دیگر حاضر نیستید از آن دست بردارید. این برنامه به جای استفاده از روند پردازش فکری خطی، نوشته‌های شما را به ستون‌های مختلفی تقسیم می‌کند که حاوی اصلی‌ترین موارد مدنظر هستند. سپس می‌توانید از سمت راست ستون‌ها برای نوشتن جزئیات ریزتر موارد عمده استفاده نمایید. از این لحاظ، برنامه گینکو برای ساخت رئوس مطالب بسیار عالی است. گذشته از این امکان همکاری همزمان بر روی پروژه را در اختیار می‌گذارد و مجموعه‌ای از الگوهای مشترک را به شما ارائه می‌کند تا تغییرات دلخواه را در آنها اعمال کرده و از آنها بهره‌گیری کنید.

برنامه‌های مخصوص ویرایش و به اشتراک‌گذاری رسانه

Pixlr Editor

 

علی‌رغم فقدان بزرگ نرم‌افزار همه‌جا حاضر فوتوشاپ ادوبی روی کروم اُ اس، تعدادی جایگزین دیگر هست که مطمئناً برای عده زیادی از افراد به اندازه فوتوشاپ کاربردی است. یکی از این جایگزین‌ها پیکسلر است: یک ویرایشگر تصویر وب‌محور که با گوگل درایو ادغام شده است تا بتوان به سرعت نسبت به ذخیره فایل‌ها در حافظه ابری اقدام کرد. نرم‌افزار یادشده همه موارد از برطرف کرن اثر قرمزی چشم‌ها تا شفاف‌سازی، بریدن و تنظیم کنتراست‌ها را انجام می‌دهد. می‌توانید به این منظور فیلترهای اینستاگرام‌مانند را برای کیفیت بهترعکس‌ها استفاده کنید. پیکسلر حتی فایل‌های پی‌اس‌دی را برای قابلیت سازگاری نسبی فوتوشاپ باز هم باز می‌کند.

WeVideo

 

متأسفانه برای تولید و ویرایش فایل‌های ویدئویی در کروم اُ اس گزینه‌های زیادی در اختیار نیست. ویویدئو بهترین انتخاب برای تقسیم کردن ویدئو به قسمت‌های کوچک‌تر و سرهم کردن آنهاست. البته بسته به مدل کروم بوک خودتان ممکن است از عملکرد این برنامه در زمینه فایل‌های ویدئویی زیاد راضی نباشید. اما برنامه ویویدئو گزینه‌های لازم را برای ویرایش و اضافه‌سازی متن، اضافه‌سازی افکت، موسیقی، انتقال، صداگذاری و غیره در اختیار می‌گذارد.

Plex

 

هرچند وی‌ال‌سی همچنان یکی از بهترین روش‌های تماشای انواع رسانه روی ویندوز، مک اُ اس ایکس یا لینوکس به شمار می‌رود، هنوز نسخه مناسبی از آن روی کروم اُ اس عرضه نشده است. ساده‌ترین جایگزین، راه‌اندازی یک سرور رسانه‌ای خانگی با استفاده از پلکس است که تمام محتوای مدنظر را کدنویسی انتقالی کرده و حتی اگر شما خانه نباشید، محتوا را روی ابزارهایی پخش می‌نماید که روی آنها پلکس نصب شده باشد. گذشته از این می‌توانید به کانال‌های آنلاین بسیاری مانند TED و TWiT دست پیدا کنید و از سایت‌هایی همانند یوتیوب نیز درخوست ویدئو نمایید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
کوی پاسخ  می دهد: آیا قورت دادن آدامس برای سلامتی مضر است ؟

کوی پاسخ می دهد: آیا قورت دادن آدامس برای سلامتی مضر است ؟

آدامس جویدنی یکی از مواد ترکیبی بسیار قدیمی و آشنا روی کره زمین است. اجازه بدهید ببینیم آدامس چیست: قطعه ماده خشک و کش مانندی که توسط ماشین های مخصوصی برش داده می شود و صرفا حاوی مولکول های طعم دهنده است و برای استفاده طولانی مدت و لذت بردن از مزه اش درست شده، نه برای تامین نیاز بدن به کالری. اما همه این حرف ها به کنار، سوالی که ارزش پرسیدن دارد این است که: آیا قورت دادن آدامس واقعا برای بدن مضر است ؟

مطالعه متن کامل
بررسی یک خانه درختی که توسط معماری خوش ذوق در شهر اوستین، مرکز ایالت تگزاس ساخته شده است

بررسی یک خانه درختی که توسط معماری خوش ذوق در شهر اوستین، مرکز ایالت تگزاس ساخته شده است

سایه متعادل، نور سایه دار خورشید و سایبان، اساس این خانه درختی را تشکیل می دهد که توسط معماری بنام matt fajkus ساخته شده است. این خانه، مواد، سطوح و ظریف کاری ویژه ای دارد که به آن خواهیم پرداخت. در این خانه تعادلی بین ظرافت و آرامش وجود دارد. در خیابان مجاور این خانه، هنوز خانه هایی با ارتفاع بلند وجود ندارد، طراحی دو طبقه خانه برای آنست که حضوری جسورانه در این خیابان داشته باشد و این در حالی است که اضلاع هر طبقه از طریق زمین ساختمان گسترش می یابد و فضاهای بیرونی و داخلی را تشکیل می دهد.

مطالعه متن کامل
دانشمندان موفق به شناسایی عوامل ژنتیکی شدند که بر وزن و اختلالات نورولوژیکی بدن اثرگذار است

دانشمندان موفق به شناسایی عوامل ژنتیکی شدند که بر وزن و اختلالات نورولوژیکی بدن اثرگذار است

محققان برای شناخت خطرات ژنتیکی آلزایمر و سایر بیماری ها دست به مطالعه موش ها می زنند. این عوامل ژنتیکی که بر عملکرد حرکتی و وزن بدن در میان گروهی از موش ها با ژنتیک های متنوع اثر می گذارند طی مطالعه جدیدی شناسایی شدند. محققان همچنین دریافتند ژن هایی که در موش ها شناسایی شده اند تا حد زیادی با ژن هایی که به اختلالات نورولوژیکی و چاقی در افراد مرتبط هستند همپوشانی دارند.

مطالعه متن کامل
Transcend فلش درایوهای USB 3.0 خود را با ظرفیت‌های جدید معرفی کرد

Transcend فلش درایوهای USB 3.0 خود را با ظرفیت‌های جدید معرفی کرد

Transcend، سازنده فلش مموری و هارد های SSD، چندین فلش درایوهای USB جدید در ظرفیت‌های 128 و 256 گیگابایتی را معرفی کرد. این فلش‌ها شامل فلش 256 گیگابایتی JetFlash 780، فلش 128 گیگابایتی JetFlash 810، فلش کلاسیک JetFlash 700/730 و فلش بدون درب JetFlash 790K/790W می‌باشند.

مطالعه متن کامل
محققان سلول های تومور را برای حمله به خودش برنامه ریزی می کنند

محققان سلول های تومور را برای حمله به خودش برنامه ریزی می کنند

محققان مرکز سرطان نوریس کاتن و مدرسه پزشکی گیزل دارتموث دریافته اند که قراردادن نژاد خاصی از باکتری داخل ریزمحیط سرطان تهاجمی تخمدان باعث تبدیل رفتار سلول های تومور از سرکوب به شبیه سازی ایمنی می شود، این یافته ها که درOncoImmunology منتشر شده، رویکرد جدیدی را در ایمنی درمانی نشان می دهد که می توان از آن در انواع مختلف سرطان استفاده کرد.

مطالعه متن کامل