کوی دانش - kooy

بررسی تخصصی قفل های آگوست کانکت و آگوست اسمارت لاک

بررسی تخصصی قفل های آگوست کانکت و آگوست اسمارت لاک
29 بهمن
22:15 1393
خانه هوشمند شما تنها درصورتی کامل است که ایمن باشد و ایمنی هم از درب خانه شروع می شود. هرچند که تعدادی سنسور حرکتی و دوربین به بازار عرضه شده که در صورت رخ دادن موارد مشکوک به شما اطلاع رسانی می کنند، اما اولین و مهمترین قدم برای حفظ امنیت درب، قفل است. گذشته از این، ایده بهره گیری از گوشی هوشمند برای قفل کردن و بازگشایی قفل خانه بسیار جالب توجه است و راحتی خیال حاصل از امکان چک کردن درب خانه از روی گوشی، فارغ از مکان حضور را نیز نباید نادیده گرفت. با این مقدمه، سراغ قفل آگوست می رویم که در اپل استور عرضه شده است و می خواهیم ببینیم این قفل صرف نظر از ظاهر قشنگش واقعا کارآمد هم هست یا خیر.

سخت افزار

قفل درب آگوست واقعا بزرگ است و از نظر اندازه مثل رول های نوارچسب  مخصوص لوله کشی است، حال فرض کنید چنین رولی را روی چفت کلیدخور درب خانه تان آویزان کنید. این نکته را گفتم تا یادتان باشد که اگر قصد خرید قفل آگوست را داشته باشید، در واقع قفلی با این اندازه و شکل و شمایل را باید روی درب خانه تان نصب کنید، پس قبل از تصمیم گیری حسابی فکر کنید.

 جنس قفل آگوست از آلومینیوم است، ولی ارزان قیمت نیست. زیر رویه قفل (که در رنگ های مختلفی عرضه شده است)، سنسورها و سایر گجت های مکانیکی قرار دارند که شما را به تلفن وصل کرده و قفل را حرکت می دهند.  اگر قفل را برگردانید، می بینید که بیشتر قسمت هایش فلزی است و به آدم حس قدرت و قوت را القا می کند.

 از نظر سخت افزاری آگوست کانکت ویژگی خاصی ندارد، بلکه در اصل تعدادی سنسور دارد که به یک منبع قدرت وصل شده اند و دکمه کوچکی نیز در قسمت جلویش قرار داده شده است. این قفل که تماما از جنس پلاستیک می باشد اندازه اش در حدود یک پریز است. البته لازم نبود پر زرق و برق باشد

.

کاربرد

آگوست را می توان به عنوان یک قفل معمولی استفاده کرد، بنابراین برای مواقعی مناسب است که دسترسی به تلفن خودتان ندارید. کافی است تا قطعه محوری بیرونی را بچرخانید وقفل دقیقا مثل چفت کلیدخوری کار می کند که به جایش از آگوست استفاده کرده اید.

اپ طراحی شده نیز ساده و جهت یابی در آن آسان است و حتی قیدهایی نیز دارد، البته اگر بخواهید می توانید بیش از یک درب را نیز به قفل آگوست مجهز کنید. آگوست نام این ویژگی را  keychain گذاشته است. بعد از آنکه روی مکان موردنظر تقه ای زدید، اپ تلاش می کند تا لینکی بلوتوثی را به قفل آگوست برقرار کند. نمایش نقطه قرمز به معنی قفل بودن درب است، دایره سبزرنگ نیز به معنای باز بودن درب می باشد.

تقه ای روی نقطه قرمز یا دایره سبز موجب قفل شدن و بازشدن قفل می شود. واقعا ساده تر از این ممکن نیست

نصب و تنظیم

درست است که جایگزینی چفت کلیدخور کار سختی به نظر می رسد، اما واقعا آگوست این روند را ساده سازی کرده است. به همین خاطر، نیازی به جابه جایی هیچ کدام از بخش های داخلی قفل درب نیست و آن قسمت از قفل که رو به بیرون قرار دارد، طی مرحله نصب دست نخورده باقی می ماند.

 بعد از باز کردن چفت کلیدخور داخلی، کافی است تا رویه مناسب با قفل را بیابید و کار را با پیچ گوشتی به اتمام برسانید.

سپس آگوست به مدد دو گیره  که در طرفین پشتی قفل قرار دارند و آداپتور پلاستیکی جهت سوراخ چفت کلیدخور در جای خود قرار می گیرد. بعد از جا افتادن قفل در جای خود، باید درب را بصورت دستی یک بار قفل و بعد باز کنید و سپس کار تمام است. گذشته از همه این ها، خود آگوست قفل هایی را که می تواند جایگزینشان شود معرفی کرده است و به همین خاطر نیازی به حدس و گمان و رفت و آمد غیرضروری برای تعویض و امتحان قفل های مختلف نیست.

در مورد اپی که همراه قفل عرضه شده باید گفت که روند تنظیمات نرم افزاری بیش از حد طولانی است و چندین مرحله تایید در نظر گرفته شده که واقعا لازم به نظر نمی رسد. با این وجود (بعد از حدود 20 دقیقه) که همه  مراحل را طی کردم، شخصا به مشکلی برنخوردم و به همین خاطر ارزشش وقت  گذاشتن را دارد

.

 کانکت

 آگوست کانکت یک وظیفه به عهده دارد و آن اینکه شما را از راه دور از اوضاع مطلع  کند. کانکت به آگوست و شبکه وای فای منزل متصل می شود، این درحالی است که قفل درب قابلیت یادشده را ندارد. پس در واقع می شود، کانکت را در موقعی که دور از خانه هستید پل ارتباطی بین شما و منزلتان دانست.

فایده کانکت اینست که می توانید قفل را چک کنید و از راه دور آن را باز کرده یا قفل کنید. گذشته از این، همین کار را از طریق اپ آگوست هم می شود انجام داد و به همین خاطر نیازی به نرم افزار دیگری نیست.

استفاده از کانکت موقعی مناسب است که شما منزل نباشید و بخواهید شخصی امکان دسترسی به منزل را داشته باشد ، یا مثلا برای موقعی مناسب است که از خانه بیرون رفته اید و نمی دانید درب را قفل کرده اید یا نه. با داشتن کانکت می توانید وضعیت را از هر جا چک کنید

مزایا

اولین مزیت قفل آگوست آن است که می توانید eKeyها (کلیدهای دیجیتالی) را به دیگران، مثلا خانواده یا دوستان بدهید. کلیدهای یادشده را می توان به مدت یک روز، یک هفته، یک ماه یا به هر مدت زمانی که دوست دارید استفاده کرد. آگوست برخلاف قفل رقیب خود به نامKwikset ، امکان تولید نامحدود رمزهای عبور را می دهد.

حتی می توانید از رمزهای عبور دیجیتالی تکراری هم استفاده کنید، به این ترتیب اگر قرار باشد کسی  به صورت دوره ای برای نظافت منزل یا کار مشابهی به منزل بیاید راحت هستید.

 همین که نیازی به ور رفتن با کلید ندارید خودش خیلی است، تازه اگر خوش شانس باشید می توانید ماشین را تا نزدیکی های خانه ببرید و پارک کنید و قبل از پیاده شدن قفل درب را باز نمایید. بالاخره این شرایط در سرمای وحشتناک بعضی مناطق  عالی است.

اگر گوشی شما گم شد یا باتری تلفن ته کشید، یادتان باشد آگوست به هر حال یک قفل درب است. منظورم این است که به صرف دیجیتالی بودن امتیاز خاصی ندارد و صرفا در قیاس با قفل های معمولی درب، اطمینان خاطر بیشتری به آدم می دهد.

 ویژگی های داخلی این قفل مثل EverLock ، به نحوی است که درب را بعد از گذشت مدت زمانی، به صورت خوکار قفل می کند، پس اگر یادتان رفت درب را قفل کنید نگران نباشید. فقط این نکته را یادتان باشد که آگوست، باز یا بسته بودن درب را متوجه نمی شود، اگر درب را باز بگذارید،EverLock  دیگر به کارتان نمی آید.

با داشتن کانکت، امکان دسترسی بهAuto-Unlock  را هم پیدا می کنید که می تواند حضور شما را در محدوده 200 متری منزل تشخیص بدهد و درب را آماده بازشدن کند. هنگام قرارگرفتن در وضعیت کارکرد یکپارچه Auto-Unlock، هیچ نیازی به استفاده از دست برای انجام کاری ندارید و لازم نیست مثلا روی صفحه نمایش گوشی همراهتان تقه ای بزنید یا از این قبیل کارها. آخرین خبر اینکه: آنطور که آگوست اطلاع داده، فاصله یادشده را می توان بین 200 الی 5000 متری تنظیم کرد، ولی از 200 متر کمتر نمی شود

.

معایب

اول اینکه آگوست از نظر اندازه بسیار بزرگتر از قفل های استاندارد است. هرچند که شخصا ظاهر بزرگ و زمخت این قفل  را یک جوری قبول کردم ولی وقتی آنرا روی درب امتحان می کنید تازه متوجه بزرگ بودنش می شوید.

 از دیگر نقاط ضعف بزرگ آگوست که آدم را آزار می دهد روند جفت سازی با بلوتوث است که بیشتر از حدعادی طول می کشد. خیلی وقت ها قبل از اینکه دم درب برسم و درب خود به خود باز شود از ماشین پیاده شده بودم یا حتی مواقعی هم طول کشید که هنوز داشتم اپ را باز می کردم. حال اگر در هوای سرد و یخبندان چنین اتفاقی بخواهد بیفتد بهتر است آدم کلیدی همراه خودش داشته باشد و در قفل بچرخاند که به مراتب سریع تر است. مثل این می ماند که هر بار که اپ را باز می کنید، اپ و قفل باید از نو با هم جفت شوند و این مسله واقعا کاربردی بودن قفل را زیر سوال می برد.

 آگوست فعلا تمرکزش را روی ابزارهایiOS  گذاشته است و ویژگی هایی از قبیلEverLock  وAuto-Unlock  قرار است بعدا به ابزارهای آندرویدی اضافه شوند.  EverLockفعلا برای ابزارهای آندرویدی در مرحله آزمایش قرار دارد، اما آگوست حرفی از موقع ارائه Auto-Unlock برای پلت فورم آندروید نزده است.

با وجودی که استفاده از  Connect خیلی راحت است ولی شخصا ترجیح می دهم کنترل های بسیار دقیق تری روی Auto-Unlock داشته باشم. دیگر اینکه هرچند با مسله 200 متر مشکلی ندارم، ولی اگر مثلا در طبقه سوم آپارتمانی زندگی می کردم ترجیح می دادم به جای 200 متر ذکر شده می شد فاصله را به 20 متر محدود کنم. زیرا بسته به وسیله ای که برای رفت و آمد به خانه استفاده کنید، امکان دارد 200 متر فاصله بین شما و خانه مدتی زمان ببرد و تا شما برسید، درب خانه مدتی باز بماند.

خلاصه بررسی

 اگر دنبال قفلی هستید که راحت تر از قفل حال حاضر درب منزل باشد، آگوست یکی از پیشنهاداتی است که می شود روی آن فکر کرد. توانایی قفل کردن و بازگشایی قفل از راه دور (حتی اگر لازم باشد از آن سر دنیا)، واقعا کار آدم را راحت می کند. با توجه به در اختیار نهادن رمزهای الکترونیکی یا eKeyها، قفل یادشده برای افرادی که به لحاظ فناوری به روز هستند نیز بسیار جالب و راحت است (البته توجه داشته باشید که برای بهره گیری از رمزهای دیجیتالی باید اپ آگوست را هم داشته باشید)

در اینجا باید به یکی از نکات مهم در مورد قفل آگوست اشاره کنم که البته به نظرم حل خواهد شد و آن اینکه آگوست هنوز پلت فورم اختصاصی ندارد و با پلت فورم های اسمارت تینگز و هارمونی به شکل محدود کار می کند. سایر پلت فورم ها نظیر نست یا هوم کیت نیازمند وای فای هستند. فکر کنم آگوست به همین خاطر کانکت را ارائه داده باشد، زیرا امروزه روز که حرف از اینترنت اشیا مطرح است، پلت فورم بسیار مهم تر از سخت افزار می باشد. بنابراین آگوست به ازای قیمت 250 دلاریش، آنچنان محصول ترغیب کننده ای نیست. حتی قفل کانکت 50 دلاریش هم زیاد چنگی به دل نمی زند، هر دو تای این موارد هم به قیمت 300 دلار عرضه می شود. پیشنهاد  من این نیست که به ازای قفلی به این قیمت، بدوید و سریع آگوست را بخرید و جایگزین قفل کنونی روی درب خانه تان کنید.

البته اگر در بازار دنبال قفل هوشمند می گردید آگوست یکی از بهترین این قفل هاست که توانسته ترکیب مناسبی را از قفل هوشمند و معمولی با هم ارائه کند. به شخصه من از قابلیت قفل کردن و باز گشایی قفل اپِ آگوست خوشم آمد، بهره گیری از کلمات عبور دیجیتالی هم  کار آدم را راحت می کند. اما اگر قرار باشد آگوست صرفا با اتکا به کانکت به پلت فرم عمده دیگری غیر از پلت فرم اختصاصی خودش متصل شود به نظر من ارزش خرید ندارد.

 خرید آگوست به شیوه های مختلف ممکن است، اما پلاگ اینِ کانکت این قفل را می توانید از طریق وب سایت آگوست پیش سفارش بدهید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
موزه کیستفوس (Kistefos)

موزه کیستفوس (Kistefos)

طراحی موزه کیستفوس در Jevnaker نروژ به لحاظ معماری، چندوجهی و هوشمندانه است. قرار است این ساختمان بخشی موزه و بخشی پل باشد. طراحان به منظور رفع مشکل ارتفاع متفاوت زمین در هر یک از طرفین رودخانه دست به ابتکاری ساده و در عین حال استادانه در سازه بنا زده اند که البته با حال و هوای محیط اطراف موزه که قرار است در پارکی از تندیس ها بنا شود هم همخوانی دارد.

مطالعه متن کامل
معرفی 5 اپلیکیشن اندرویدی برای ترک سیگار

معرفی 5 اپلیکیشن اندرویدی برای ترک سیگار

از سرطان ریه گرفته تا هر نوع سرطان دیگر، بیماری‌های قلب و ریه و ناتوانی جنسی در مردان و سطح پایین تناسب اندام و بسیاری موارد دیگر از هدایای این اعتیاد بی دلیل است. باید رُک بگوییم که سیگار کشیدن یکی از بدترین بلاهایی است که یک فرد می‌تواند به سر بدن خود بیاورد. چند برنامه جالب برای کمک به ترک افراد سیگاری تهیه شده است که ما در این مطلب آنها را به شما معرفی میکنیم...

مطالعه متن کامل
خودروهای بدون راننده در کشور سنگاپور

خودروهای بدون راننده در کشور سنگاپور

یکی از اهداف شگفت‌انگیز خودروی‌های بدون راننده این است که روزی فرا رسد تا افراد دیگر نیاز به خودروی شخصی نداشته باشند و بتوانند از طریق هدایت‌گر هوشمند به هر جا که بخواهد بروند. در حال حاضر کشور سنگاپور در حال آزمایش اجرای واقعی این طرح است.

مطالعه متن کامل
پوشش های حبابی نازک می توانند زیردریایی ها را از دید سیستم های سونار پنهان کنند

پوشش های حبابی نازک می توانند زیردریایی ها را از دید سیستم های سونار پنهان کنند

پژوهشگران می گویند که ممکنست پوشش های لاستیکی پر شده از حباب روزی بتوانند به زیردریایی ها کمک کنند که بتوانند تا اندازه زیادی برای سیستم های سونار، غیر قابل ردیابی باشند.

مطالعه متن کامل
بیمار یا سالم؟ حباب های سلولی ریز ممکن است پاسخ را در دل خود داشته باشند

بیمار یا سالم؟ حباب های سلولی ریز ممکن است پاسخ را در دل خود داشته باشند

محققان راتگرز، به اطلاعاتی در مورد ژن هایی دست یافته اند که می تواند سرطان را منتشر ساخته یا زخم ها را درمان کند. دانشمندان راتگرز موفق به کشف مسیرهای زیست شناسی در کرم های گرد شده اند که اطلاعاتی را در زمینه نحوه آزادسازی حباب های ریز توسط سلول ها در اختیار قرار می دهد.

مطالعه متن کامل