کوی دانش - kooy

چگونه از اسنپ اسیست (Snap Asist) جدید ویندوز 10 استفاده کنیم

چگونه از اسنپ اسیست (Snap Asist) جدید ویندوز 10 استفاده کنیم
20 بهمن
06:44 1393
اسنپ کردن پنجره ها در ویندوز 10 سریع تر و آسان تر است. اسنپ کردن پنجره، که ابتدا در ویندوز 7 عرضه شد، یکی از قابلیت هاییست که زحمت کاربران را تا حد بسیاری کم می کند و می توانید اندازه صفحات خود را سریع به حداکثر برسانید. ویژگی یادشده به شما امکان می دهد پنجره مدنظر را به یکی از طرفین صفحه خود "اسنپ" کنید، بدون اینکه نیازی به حرکت دادن پنجره به طرفین و تغییر اندازه دستی اش باشد.

 مایکروسافت، ویژگی اسنپ را در ویندوز 10 باز هم ارتقا داده تا شامل گزینه های بیشتری شود (به شکلی که هم اکنون می توانید پنجره ها را طوری اسنپ کنید تا نیم یا یک چهارم از صفحه را بگیرد) و افزون بر این، یک ابزار کوچکِ دستی"Snap Assist"  هم تعبیه شده که با بهره گیری از آن سرعت اسنپ کردنتان باز هم سریع تر از قبل می شود.

 به کمک موس اسنپ کنید

 برای اسنپ کردن یک پنجره، نوارعنوانش را به سمت لبه صفحه نمایش خودتان دِرگ کنید. به این ترتیب حالت قرار گیری جدید بصورت "یک زمینه محو" نمایان می شود که به شما محل اسنپ شدن پنجره را قبل از اینکه  پنجره ای را اسنپ کنید نشان می دهد. به این منظور کافی است تا زمینه را به سمت راست یا چپ صفحه بکشید تا  پنجره روی نیمه سمت دلخواهتان بیفتد، یا اینکه می توانید زمینه را به گوشه ای بکشید تا پنجره را در همان یک چهارم قرار بدهد یا آنرا به بالای صفحه بکشید تا پنجره تمام صفحه داشته باشید.

با استفاده از کیبورد اسنپ کنید

می توانید با استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد نیز دست به اسنپ کردن پنجره ها بزنید. برای این کار پنجره ای را که می خواهید اسنپ کنید انتخاب کرده وWindows Key + Left Arrow  یا Windows Key + Right Arrow   را فشار بدهید تا آن پنجره را  به سمت راست یا چپ صفحه خودتان اسنپ کنید. اگر می خواهید پنجره را داخل یکی از یک چهارم ها اسنپ کنید، ابتدا آنرا به سمت راست یا چپ صفحه اسنپ کرده و سپس بر رویWindows Key + Up Arrow  یاWindows Key + Down Arrow  فشار بدهید تا به یک چهارم مدنظر خود ببرید. بعد از اینکه پنجره در کوچکترین وضعیت اسنپ ممکن قرار گرفت (یعنی در یک چهارم صفحه)، می توانید آنرا با استفاده ازWindows Key + Arrow Keys  به اطراف حرکت دهید.

 در نسخه قبلی ویندوز 10 می شد پنجره ها را داخل نیمه بالایی یا پایینی صفحه نیز به صورت عمودی اسنپ کرد، اما در نسخه جدید دیگر این امکان فراهم نیست. اگر پنجره ای را انتخاب کرده و Windows Key + Up Arrow   را بزنید، پنجره به حالت حداکثری برده می شود، اگرWindows Key + Down Arrow  را بزنید به حداقل اندازه می رسد.

 از اسنپ اسیست استفاده کنید

 اگر پنجره ای را با موس یا کیبورد اسنپ کنید و نیمی از صفحه خالی باقی بماند، ویژگی اسنپ اسیست ویندوز 10 ظاهر می شود. به عنوان نمونه، فرض کنیم شما پنجره ای را به نیمه راست صفحه خودتان اسنپ می کنید و نیمه چپ صفحه تان را خالی باقی می گذارید. اگر پنجره باز دیگری داشته باشید، اسنپ اسیست آنها را در نیمه سمت چپ خالی صفحه تان به صورت انگشتی (thumbnail) بالا می آورد. کافی است روی یکی از انگشتی ها کلیک کنید و این پنجره در سمت چپ صفحه باز می شود.

اسنپ اسیست هنگامی ظاهر می شود که نیم یا یک چهارم از صفحه تان را خالی می گذارید، اما اگر سه چهارم صفحه اشغال شده باشد این ویژگی ظاهر نمی شود. احتمالا این امر به خاطر آنست که اسنپ اسیست سعی در پرکردن فضای خالی دارد و نمی تواند با استفاده از یک پنجره سه چهارم از فضا را پر کند.

 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
مصرف ویتامین D مانع پیشرفت تومورهای خوشخیم پروستات می شود

مصرف ویتامین D مانع پیشرفت تومورهای خوشخیم پروستات می شود

مصرف مکمل های ویتامین D می تواند باعث کند شدن و یا توقف پیشرفت تومورهای خوشخیم پروستات شود، بدون اینکه نیازی به جراحی و پرتو درمانی باشد.

مطالعه متن کامل
فلفل قرمز می‌تواند از آسیب به کبد و پیشرفت آسیب جلوگیری کند.

فلفل قرمز می‌تواند از آسیب به کبد و پیشرفت آسیب جلوگیری کند.

نتایج پژوهشی جدید نشان داد مصرف روزانه کپسای‌سین، ترکیبی فعال در فلفل قرمز، اثرات سودمندی روی آسیب‌های کبدی دارد.

مطالعه متن کامل
تشخیص مراحل اولیه سرطان سینه با سنجش میزان روی در آزمایش خون

تشخیص مراحل اولیه سرطان سینه با سنجش میزان روی در آزمایش خون

تشخیص مراحل اولیه سرطان سینه به وسیله یک آزمایش خون ساده که تغییرات میزان عنصر روی در بدن را اندازه گیری می کند ، ممکن است . محققان از روشی جدید بهره برده اند که برای بررسی آب و هوا و شکل گیری سیارات انجام می شد آنها با تجزیه و تحلیل تغییرات ایزوتوپی عنصر روی در بافت سینه می توانند مراحل اولیه سرطان را تشخیص دهند..

مطالعه متن کامل
بوئینگ بیشتر از 9 میلیون دلار برای توسعه فانتوم Swift X-Plane دریافت می کند

بوئینگ بیشتر از 9 میلیون دلار برای توسعه فانتوم Swift X-Plane دریافت می کند

بوئینگ با آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) برای ادامه توسعه فانتوم Swift X-Plane یک قرارداد 9 میلیون دلاری بست، یک پرنده عمود پرواز برای آینده.

مطالعه متن کامل
کت بارانیِ دوچرخه‌ی Boncho

کت بارانیِ دوچرخه‌ی Boncho

کت‌های بارانی و ضد آب زمانی که برای پیاده‌روی بیرون می‌روید می‌توانند شما را خشک نگه دارند اما وقتی سوار دوچرخه هستید کارآیی ندارند. بازوها و پاهای شما بیرون می‌مانند و این امر می‌تواند دوچرخه‌سواری را تبدیل به تجربه‌ای سرد، خیس و ناخوشایند کند. Boncho مانند چادری ضد آب عمل می‌کند که دوچرخه‌سوار را خشک نگه می‌دارد.

مطالعه متن کامل