کوی دانش - kooy

رتبه بندی برجسته ترین گوشی های 2014 از نظر عمر باتری

رتبه بندی برجسته ترین گوشی های 2014 از نظر عمر باتری
03 مهر
17:13 1393
امسال مسلما اولین بار است که عمر باتری های گوشی های هوشمند از سوی سازندگان مورد توجه جدی قرار گرفته است در نتیجه ارتقا قابل توجهی داشته است. اگر میخواهید سر خود را با ناباوری تکان دهید، تنها به معیارهایی که در ادامه آمده است، توجه کنید، در این گزارش تحلیلی گوشی های هوشمند برجسته را از نظر عمر باتری، رتبه بندی کرده ایم.

همچنین ازدیاد حالتهای واقعی ذخیره باتری را در این نمودار خوشایند، اضافه کرده ایم. سامسونگ کار را با ذخیره قدرت Ultra در گلکسی S5‌آغاز کرد که تا تبدیل حالت سیاه و سفید-  black&white - برای صفحه نمایش زمانی که باتری در آستانه مشخصی از میزان قدرت قرار می‌گیرد، پیش می رود، اما همه سازندگان اصلی در حال حاضر به دنبال تناسب هستند-برای مثل، HTC آنرا ذخیره بسیار بالای قدرت می نامد، LG، ذخیره کننده باتری، سونی به آن Ultra STAMINA می گوید، در حالیکه Huawei، سامسونگ را شیوه ذخیره باتری Ultra نامیده است.

علاوه بر این، این عمر باتری قابل توجه که امسال ارتقا پیدا کرده است، نمی تواند در جهش های بزرگ صورت گرفته برای ظرفیت باتری از سالی به سال بعد، مشارکت کند. همانطور که می‌بینید، در اولین اسلاید زیر، سونی عمرباتری را از سری Z خود با افزایش ناچیزی در ظرفیت باتری دوبرابر کرده است، و در حال حاضر در بالای نمودار قرار دارد. سامسونگ نیز به استقامت قابل توجهی با افزایش به نسبت کم تکان های باتری دست یافته است، به این معنا که سازندگان در حال حاضر رویکردی جامع تر پیدا کرده اند، و به ویژه روی صفحه نمایش قطعات با صرفه تری قرار می دهندو مصرف انرژی را به طور کلی بهینه تر می‌کنند.

استثنا قابل ذکر، ال جی است. ال جی ظرفیت باتری را ار 2 گیگ تا 3 گیگ افزایش داده است، اما گوشی برجسته خود را به صفحه نمایش Quad HD با وضوح فوق العاده بالا مجهز کرده است که انرژی زیادی از باتری را صرف خود می کند. بنابراین، G3 تنها گوشی برجسته ای است که امسال، باتری اش نسبت به گوشی قبل از خود تغییری نکرده است. نسخه های جدید آیفون ِاپل نیز با ارتقایی متوسط به علت صفحه نمایش با وضوح بالا و بزرگتربه سمت بالای نمودار در حرکت است. در هر صورت، ما آشکارا از عمر باتری یک روزه در گوشی های هوشمند عبور کرده ایم و در برخی گوشی ها با سطح استفاده متوسط تا دو روز نیز پیش رفته ایم که نشانه خوبی برای کسانی است که نگران آخر هفته ها هستند.‌امیدواریم، سال بعد شاهد سه روز استقامت یا حتی بیشتر در عمر باتری ها باشیم، بنابراین نهایتا می توانیم آنها را از شارژر ها جدا کنیم.‌

رتبه بندی عمر باتری PhoneArena

ما عمر باتری را با اجرای یک صفحه وب که بصورت سفارشی برنامه نویسی شده است، اندازه می گیریم. این صفحه وب برای مصرف عمر باتری در زندگی روزانه طراحی شده است.

 

رتبه بندی عمر باتری های گوشی های برجسته PhoneArena، 2014

 

پرچمدار تغییر عمر باتری 2013/2014

همانطور که شما هم به سادگی می توانید بگویید، ما به افزایش breathtaking در عمر باتری در طول یک سال تا سال بعد توجه می کنیم، سامسونگ و سونی پیشرو هستند:

Sony Xperia Z1 to Z3 - 101%

Sony Xperia Z1 to Z2 - 73%

Galaxy S4 to S5 - 53%

HTC One to One M8 - 25%

LG G2 to G3 - 10 % decrease

 

Sony Xperia Z3 Compact

 Z3 Compact جزگوشی های سرامد است، تنها در بسته کوچکتر 4.6.این گوشی نه به اندازه بزرگی سایز و اندازه اش، اما 2600mAh ، حتی با وعده ای بزرگتر به اندازه دو روز عمر باتری را تامین می‌کند. زمان رسمی stand-by، سی و هشت روز است و زمان مکالمه در 3G،  چهارده ساعت، به همراه 10 ساعت پخش ویدئو و 110 ساعت پخش مداوم موسیقی نقل شده است.‌

معیارهای ما سونی را تایید می‌کنند. The Xperia Z3 Compact بالاترین نمره را در بین گوشی های هوشمند non-phablet کسب می‌کند، در حالیکه 10 ساعت و 2 دقیقه عمر دارد.‌ این امر وعده سونی برای عمرباتری 2 روزه را تایید می‌کند و ما در نهایت خوشحالیم که با گوشی های هوشمند خود در این قلمرو قرار داریم.

 

Sony Xperia Z3

آخرین مدل گوشی سونی مشخصات کمی دارد، اما شرکت هنوز در حال تلاش برای بیشتر کردن آن است، باتری آن 3100 mAh است. با چنین ظرفیت خوبی، Xperia Z3‌ رسما به طور عملیاتی 16 ساعت زمان صحبت با 3G یا 37 روز در حالت stand-by را عرضه می‌کند. تبلیغات سونی برای عمر باتریZ3 2 روز است و ما آن را تایید می‌کنیم.

زمانی که ما معیار عمر باتری خود را برای آن اجرا کردیم، در حدود 9 ساعت و نیم با صفحه نمایش روشن دوام آورد. در حالیکه آنها را مورد آؤمون قرار داده ایم،  به راحتی این گوشی را سردمدار سایر گوشی ها یا phablet  با صفحه نمایش بزرگ قرار می دهیم، حتی زمانی که handsets را به باتری های عظیمی مثل Ascend Mate7 متصل می‌کنیم.‌ تحمل باتری Z3 نیز بهتر از Z2 است، که در حال حاضر بهترین طول عمر باتری را داراست، بنابراین در اینجا از سونی تقدیر می‌شود، سونی می‌خواهد ، در مقایسه با Z2، عمر بیشتری در باتری های کوچکتر جای دهد و آن را واقعا به دو روز برساند.

 

 

Huawei Ascend Mate7

هیچ رازو رمزی پشت عمر باتری عالی این گوشی بزرگ نیست. Huawei ، Ascend Mate7 را از 4100 mAh عظیمی بهره مند ساخته است. همانطور که انتظار می‌رود، این به اندازه کافی برای دو روز عمر باتری کافی است، اگر چه Huawei تا به حال زمان استقامت در حالت stand-by‌و مکالمه را به طور رسمی اعلام نکرده است.

این گوشی در نتیجه معیارهای ما، Ascend Mate7 ، دارای سنجش زمانی تا 9 ساعت و 3 دقیقه است، که نزدیک به 30 درصد بیشتر از هر phablet‌  تا فشرده گی 6 اینچی است.

 

Sony Xperia Z2

به نمودار دقت کنید. بله! گوشی دیگر سونی در رتبه بندی ما از عمر باتری قراردارد. این خود اعلانی است که نتایج خوب سونی در میزان استقامت تصادفی نیستند. گوشی پرچمدار سونی با سودمندی قابل توجه اش، باتری 3200 mA دارد. با چنین ظرفیتی قابل احترامی، Xperia Z رسما به طور عملیاتی تا 19 ساعت زمان مکالمه 3G یا 30.8 روز ر حالتstand-by دوام می‌آورد. علاوه بر این، گوشی باید بتواند تا 120 ساعت گوش دادن به موسیقی به طور مستمر، یا 10 ساعت پخش ویدئو را تامی کند. Xperia Z2 سونی از آزمون بتری ما با رنگ هایی در حال پرواز، نتیجه 8 ساعت و 10 دقیقه را کسب کرد- یکی از بهترین هایی که ما تا به حال دیده ایم!

 

سامسونگ گلکسی S5

سامسونگ گلکسی S5 ، باتری 2800 mAh دارد که کمتر از 3200 mAh‌در Xperia Z2 . بیشتر از 2600 mAh‌در (M8) است. در واقع این گوشی در رتبه بندی ما بین دو گوشی دیگر قرار گرفته است، در حالیکه 7 ساعت و 38 دقیقه با صفحه نمایش روشن باقی مانده است.

آمار رسمی سامسونگ ادعا می‌کند که گلکسی S5 می تواند تا 21 ساعت مکالمه و حدود 16.2 روز در حالت stand-by. باقی بماند. در همین حال، استفاده مداوم از اینترنت، تنها 10 ساعت طول کشید و پخش ویدئو مداوم تا 12 ساعت به طول می انجامد.

 

HTC One (M8)

در حال حاضر، به عنوان نتیجه غیر مستقیم از داشتن صفحه نمایش بزرگتر، HTC One جدید نیز به نظر می‌رسد، اندازه باتری اش را افزایش داده است. به ویژه اینکه از 2300 mAh در سال گذشته به کمی سودمندی تا 2600 mAh باتری رسیده است.

ظرفیت هنوز هم زمانی که باتری  2800 mAh در گلکسی S5 ، یا حتی باتری 3200 mAh بزرگتر در One که در Xperia Z2  قرار گرفته است را مدنظر قرار میدهید، محدود است، با اینحال One (M8) در آزمایش ما به زمان تاثیر گذار 7 ساعت و 12 دقیقه رسید که آن را در لیگ قهرمانان امسال قرار می‌دهد.‌ علاوه بر این، نتایج HTC One قدیمی ، تنها 5:45  ساعت است، بنابراین، ارتقا آن تنها به علت افزایش ظرفیت باتری نیست.

 

Huawei Ascend P7

باتری 2500mAh در Ascend P7  امروز و در این سن زمانی که  برخی پرچمداران ، باتری 3000 mAh دارند و حتی phablets نیز از آن پشتیبانی می‌کند، به نظر خیلی نمی رسد، اما گوشی Huawei به نسبتا خوب عمل می‌کند. شرکت در تلاش است تا Ascend P7‌ را تا 14 ساعت مکالمه برساند، و ما در آزمایش داخلی خود به میزان 6 ساعت و نیم  با صفحه نمایش روشن، رسیدیم که موفقیت بزرگی برای گوشی 6.5 میلی متری با صفحه نمایش 1080p محسوب می‌شود.

رابط این گوشی نیز، چندین پروفایل قدرتمند، هشدارهای مصرف برنامه و حالت ذخیره باتری Ultra را عرضه می‌کند، بنابراین، شما میتوانید حتی طول عمر بیشتری را در گوشی، در انتهای توان آن تجربه کنید.

 

آیفون اپل 6 Plus

به منظور تکمیل اندازه بسیار بزرگ آن، آیفون 6 Plus باتری 2915 mAh را در خود جای داده. جای تعجب نیست که می تواند به ما طول عمر بیشتری را ارئه دهد. آیفون  6 Plus‌ زمان 6 ساعت و 32 دقیقه را در آزمون ما به دست آورد که بیشتر از آیفون 6 است، اما هنوز از 7.5 ساعت سودمند سامسونگ گلکسی S5 یا 9 ساعت سونی Xperia Z3 و Ascend Mate7 phablet خیلی فاصله دارد.

 

 

10-  LG G3

با احتساب پنل تصویر بزرگ و وضوح فو ق العاده بالا، سودمندی  3000 mAh در LG G3 عملکرد نسبتا به صرفه ای را در بخش باتری عرضه می‌کند.‌ عمر باتری تقریبا تا 6 ساعت و 14 دقیقه در آزمایش ما طول کشید که این گوشی را قبل از گلکسی S5،  Xperia Z2 و One (M8)- تقریبا بیشتر از هر پرچمداری در 2014- قرار می‌دهد.  به طور‌کلی، چندان نتیجه بدی نیست، G3 شما را در طول روز با میزان استفاده ای معمولی همراهی می‌کند اما انتظار شگفتی از آن نداشته باشید.‌ در همین حال، آمار های ارائه شده توسط ال جی، تصویر عمدتا مثبتی از آن را به نمایش می‌گذارند، 21 ساعت مکالمه در 3G و 23 روز در حالت stand-by باقی می‌ماند.‌ نکته لذت بخش درباره ال جی این است که G3 شارژ بی سیم دارد، اما به منظور استفاده از آن، باید به طور جداگانه شارژ بی سیم را خریداری کنید.

 

11- Motorola Moto X 2014

دقیقا با حذف پردازشگرش، Moto X جدید، دارای باتری 2300 mAh می باشد که نسبت به باتری قبلی با 2200 mAh ظرفیت بالاتری دارد.‌ زمانی که درباره صفحه نمایش بزرگتر و با وضوح بالاتر آن فکر می‌کنیم، افزایش اندک توان باتری، برای طولانی تر کردن عمر باتری به نسبت پردازشگرش، کافی به نظر نمی‌رسد.  Moto X‌جدید در آزمایش باتری ما، قبل از اینکه به طور کامل مورد بهره برداری قرار بگیرد، 5 ساعت و 45 دقیقه دوام آورد- زمانی که متاسفانه آن را قبل از رقبای خود قرار می‌دهد.‌

در حال حاضر، با توجه به چگونگی تنظیم صدای Moto X‌، عمر باتری متفاوت است. زمانی که به طور مداوم با آن به موسیقی گوش دادیم، حتی زمانی که گوشی قفل بود، به سختی به 15 ساعت رسید. با اینحالت با خاموش کردن آن، خواستیم که به توان بیشتری دست یابیم.

 

12-آیفون 6 اپل

در جبران صفحه نمایش بزرگ ایفون 6،در مقایسه با نسل قبلی اش،  باتری بزرگتر  1810 mAh در آن تعبیه شده است. متاسفانه، این گوشی در همگامی با رقبای  بسیار معتبر خود در فضا شکست خورد. در واقع، این گوشی بررنامه ریزی شده است تا ما را در طول یک روز یا استفاده ای ممول همراهی کند، اما کاربران به گوشی وقتی چند کار را به آن محول کردند، مجبور بودند گوشی را در برخی موارد در طول بعد از هر شارژ کنند، قبل از اینکه تا ساعت 5 بعد از ظهر به طور کامل خاموش شود. در گذر از آزمون باتری ما، در حالت شارژ کامل تا 5 ساعت و 2 دقیقه دوام آورد، که نمره ای متوس است. قطعا آیفون 6 به خاطر پروفایل نازک خود برخی امتیازات را دارد، اما در مورد عمر باتری اش توافقی وجو دارد.‌

 

 

 

13-Lumia 930 نوکیا

با باتری کوچک و 2420 mAh، در حالیکه صفحه نمایش بزرگ و تابان    1080p را تامین می کند، آنطور که Lumia 930 در رتبه بندی عمر باتری ما امتیاز آورد، شگفتی آفرین نبود. نوکیا، تا 15 ساعت مکالمه در حالت 3G‌ و نزدیک به 20 روز  درحالت standby دوام آورد و استقامت خوبی از خود نشان داد. علاوه بر این، زمان دیدن ویدئو تا 9 ساعت بر روی صفحه نمایش اصلی، دوام آورد.

در ازمون ما، تنها 4 ساعت با صفحه نمایش روشن دوام آورد که مطئنا تاثیر گذار نیست. شارژر بی سیم برای Lumia 930 در دسترس است، و این قابلیت در پضت قاب تعبیه شده است، بنابراین می‌توانید از آن سریعا بدون سیم استفاده کنید.

 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

زهرا رضی یی

زهرا رضی یی

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
آکواریوم EcoQube C برای پاکسازی آب خود از یک گیاه بهره می گیرد.

آکواریوم EcoQube C برای پاکسازی آب خود از یک گیاه بهره می گیرد.

داشتن یک آکواریوم بسیار لذت بخش است، اما دردسرهای زیادی دارد و لوازم زیادی برای نگهداری آن نیاز است. اکنون Aqua Design Innovations با معرفی آکواریوم EcoQube C می خواهد شما از شر نظافت و نگهداری آکواریوم خلاص کند.

مطالعه متن کامل
ARM هم آستین ها را بالا زد، سیستم عامل جدید برای ابزارهای پوشیدنی با نام mbed OS

ARM هم آستین ها را بالا زد، سیستم عامل جدید برای ابزارهای پوشیدنی با نام mbed OS

به دنبال موفقیت چشمگیر تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر ابزارهای همراه، تولیدکنندگان این قبیل ابزارها در مورد آینده شان ایده هایی را در ذهن خود پرورانده اند. یکی از درون مایه های مشترک در میان بیشتر این ایده ها، مفهوم اینترنت اشیا (Internet of Things) بوده است که در آن "ریز کنترل گرها" و اتصال اینترنتی داخل ابزارهای بسیار کوچک (و حتی غیرعادی) تعبیه می شود که سابقا در آنها موجود نبوده است. از دیدگاه فناوری، این تمرینی است برای دانستن آنکه در شرایطی که همه ارتباطات به صورت شبکه ای درآمده باشد از محصولات و محیط اطراف چه استفاده ای می توان کرد و همزمان از دیدگاه بازار، این امر به معنی رشد بازارِ تولیدکنندگان چیپ و ابزارهای پوشیدنیست.

مطالعه متن کامل
هنر آبی: شکوفایی فیتوپلانکتون ها اقیانوس را تبدیل به تابلویی هنری می کند

هنر آبی: شکوفایی فیتوپلانکتون ها اقیانوس را تبدیل به تابلویی هنری می کند

در نگاه اول این تصویر مانند یک تابلوی نقاشی به نظر می رسد که بدست وینسنت ون گوگ کشیده شده باشد، اما در اصل توده رنگ های چرخانی که مشاهده می شود یک تصویر ماهواره ای است که شکوفایی عظیم فیتوپلانکتون ها یا همان گیاهان دریایی میکروسکوپی را در آبهای اقیانوس اطلس شمالی به تصویر می کشد

مطالعه متن کامل
کالسکه ی کودک KidRunner به دنبال شما می دود.

کالسکه ی کودک KidRunner به دنبال شما می دود.

کالسکه ی کودک KidRunner، دویدن را لذت بخش می کند. درحال حاضر وسیله ای برای حمل فرزندانتان به هنگام دویدن وجود دارد. شما کالسکه ی کودکتان را با کمک دو دستگیره به جلو هول می دهید، که در هنگام دویدن، این وضعیت خوشایندی برای دستانتان نیست. به همین خاطر، شرکتی در اورگون Oregon به فکر ساخت کیدرانر KidRunner افتاد. کالسکه ای که آن را با خود می کشید.

مطالعه متن کامل
"گربه" آموزشی شرودینگر و کنترلِ ویژگی های کوانتومی نور

"گربه" آموزشی شرودینگر و کنترلِ ویژگی های کوانتومی نور

در تصویر فوق یک گربه Zeno دیده می شود. گربه Zeno به حالت های غیر کلاسیکی نور اشاره دارد که حفره ای را در حالت رزونانس روشن می کند، در حالی که دسترسی به یک سطح معین از انرژی ممنوع است. این نام از اثر Zeno ریشه می گیرد. مفهوم گربه، از شباهت با مفهوم حالت گربه شرودینگر (فیزیک دان مشهور اتریشی) درباره نور نشأت می گیرد که یک سوپرپوزیشن بین دو حالت کلاسیکی مربوط به نور است. گربه Zeno مطابقت هایی را با طراحی تجربی کار مطالعاتی حاضر به تصویر می کشد.

مطالعه متن کامل