کوی دانش - kooy

بررسی: ابزار پوشیدنی تغییر دهنده خلق تینک (Thync) انرژی شما را به روشی جالب شارژ می‌کند.

بررسی: ابزار پوشیدنی تغییر دهنده خلق تینک (Thync) انرژی شما را به روشی جالب شارژ می‌کند.
25 دی
15:00 1393
تینک محصولی است که قول می‌دهد حال‌وهوای شما را عوض کند و واقعاً هم این کار را می‌کند.

بعد از یک هفته بررسی انواع محصولات و کالاهای عرضه شده در نمایشگاه CES خبر مواجه شدن با برنامه‌ای که ادعا می‌کند قادر به تغییر حال‌وهوای آدم است، احتمالا برایتان چیز غریبی نیست. البته طی امتحان محصول یادشده متوجه شدیم تینک واقعاً همان چیزی است که ادعا می‌کند و شاید حتی بیشتر. شاید برای تغییر حال‌وهوایتان دیگر نیازی به روش‌های قدیمی نداشته باشید و همین ابزار کفایت کند.

تینک شباهت‌هایی با محصول دیگری به نام TENS دارد (مثل همان‌هایی که در مطب متخصصان ماساژ و جااندازی مفاصل و استخوان‌ها می‌بینید). اما به جای چسباندن پدها به کمرتان باید آنها را روی سرتان قرار دهید. تینک برای آرامش‌بخشی یا انرژی‌بخشی از «سیگنال‌دهی عصبی» استفاده می‌کند.

آنطور که شرکت سازنده شرح می‌دهد «در سیگنال‌دهی عصبی، از اشکال موجی فراصوت یا الکترونیکی برای سیگنال‌دهی به مسیرهای عصبی در مغز استفاده می‌شود. وقتی مسیرهای معینی برانگیخته می‌شوند، موجب تغییر حالت ذهنی یا سطح انرژی فرد می‌گردند.»

به نظرتان آشنا نیست؟ اگر اینطور است درست فکر کرده‌اید. دنیای فناوری پر است از ابزارهایی که دقیقاً با همین هدف ساخته شده‌اند.

ولی تینک واقعا به‌دردبخور است و طی امتحانی که به همراه تیم سازنده از این محصول به عمل آوردیم، هم حالت آرامش‌بخشی و هم انرژی‌بخشی‌اش را امتحان کردیم و باید گفت که حالت آرامش‌بخش آن واقعا انسان را در خلسه فرو می‌برد. انتظار داشتیم با انتخابِ حالت انرژی‌بخش، حال‌وهوایی شبیه مصرف کافئین القا شود، اما بیشتر شبیه مصرف داروی آفدرین بود (که در دهه 90 و قبل از ممنوع شدن به خاطر مرگ چند ورزشکار فروشش آزاد بود).

دکتر جیمی تایلر، مدیرعامل و مؤسس تینک که محصول خود را در نمایشگاه CES معرفی کرد.

البته نیازی به گفتن نیست که رسیدن به چنین حال‌وهواهای متفاوتی از راه نشستن و وصل کردن چند پد روی سر به مدت 20 دقیقه (برای حالت آرامش‌بخشی) و 15 دقیقه (برای حالت انرژی‌بخشی) تجربه بسیار جالبی بود. هیچ درد یا ناراحتی نداشتم (بنا به پیشنهاد تیم سازنده، به تدریج سطح سیگنال‌دهی را افزایش دادم که همین خودش به ایجاد تغییر در حال‌وهوایم کمک کرد) و از همه بهتر اینکه تغییر خلق‌وخو تا چند ساعت بعد از اتمام بازدید هم سرجایش بود.

نکته جلب دیگر اینکه هر دو حالت را می‌توان با هم احساس کرد. البته انتظار من این بود که حالت انرژی‌بخش مرا از آرامش تهی کند و شاید هم تا حدودی اینطور شد. اما انگار هر دوی این حالت‌ها با هم وجود داشتند. بعد از بازگشت از ملاقات با تیم سازنده، هر دو حالت انرژی و سرحالی و آرامش توأمان وجود داشت و دقیقاً همان چیزی بود که برای ادامه فعالیت‌هایم در طول روز لازم داشتم.

باید اذعان کنم کاملاً از اثرات بالقوه دل‌خوش‌کُنکی که در چنین موقعیت‌هایی رخ می‌دهند خبر دارم. اما اطمینان می‌دهم در این مورد خاص، اثر دریافتی زودگذر نبود (شرکت هم ادعا دارد تحقیقات بسیار گسترده‌ای را انجام داده که نشان می‌دهد محصول تولیدی فراتر از یک دارونماست و پیوندهایی را نیز از وب سایت خودشان به تحقیقات یادشده قرار داده اند). اجازه دهید اینگونه بگویم: اگر اثر یادشده یک‌جور اثر زودگذر و دروغین بود، از هر تفریح دیگری هم می‌شد همین حال‌وهوا را گرفت.

تیم یادشده به علاوه خاطر نشان ساخته است به هنگام استفاده از حالت آرامش‌بخشی، سرعت حرف زدن من هم کمتر شده و راحت‌تر در صندلی خودم نشستم و بعد از کسب انرژی برعکس تندتر صحبت می‌کردم و پایم را با سرعت بیشتری تکان می‌دادم.

اما اگر در مورد خود وسیله بخواهیم صحبت کنیم، باید گفت تینک اختراع کوچکی است که در دست جا می‌گیرد و از طریق Bluetooth Low Energy به گوش هوشمند متصل می‌گردد (می گویم اختراع چون فعلا نمونه اولیه‌ای ارائه شده است و شرکت هم اجازه نداد عکسی از آن تهیه کنم).

پدهایی که به سر چسبانده می‌شوند به‌صورت سیم پیچی به وسیله اصلی مرتبط شده‌اند. بعد از این مرحله باید گوشی خود را که به حالت بی‌سیم متصل شده است به دست بگیرید و از روی برنامه مربوطه، حالت مدنظرتان را انتخاب و شدتش را تنظیم کنید.

بنا به گفته شرکت این وسیله کاملاً ایمن بوده و اثرات منفی جانبی ندارد. من هم به شما تضمین می‌دهم که هیچ نوع بی‌حالی یا سرگیجه یا درد و ناراحتی نداشتم. تنها چیزی که بعد از استفاده از این دستگاه به آدم دست می‌دهد وسوسه است (البته نه از نوع غیرسالم) و دوست دارید دوباره سراغش بروید.

لازم به ذکر است علاقه‌ای که نسبت به این دستگاه پیدا کردم واقعاً اغراق نیست: من اعتقاد دارم تینک یکی از فناوری‌های راهگشایی است که در CES امسال عرضه شده است و باید آنرا دقیق‌تر بررسی کرد. در واقع خیلی شبیه عینک‌های واقعیت مجازی Oculus Rift است و تا خودتان امتحانش نکنید متوجه منظورم نمی‌شوید. اما به محض امتحان کردن تصدیق می‌کنید.

البته شرکت سازنده اذعان کرده است واکنش افراد مختلف به هنگام استفاده از این وسیله مختلف خواهد بود و بعضی‌ها بعد از بار دوم یا سوم استفاده از آن، اثر حاصله قوی‌تری احساس خواهند کرد. البته بنا به گفته آنها بعضی‌ها هم تغییری احساس نمی‌کنند که البته من جزوشان نبودم. اما در این موارد فکر خوبی است اگر شرکت تضمین بدهد در صورت عدم رضایت مشتری پولش را برمی گرداند.

خوشبختانه برای رسیدن این وسیله به دستتان یا صحیح‌تر بگویم به سرتان، نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانید. چون قرار است دیر یا زود سال 2015 به بازارها عرضه شود. البته از قیمت آن هنوز خبری منتشر نشده است. اما اگر نظر من را بخواهید یکی از محصولاتی است که زندگی را برایتان دلپذیرتر می‌سازد. هرچند کالای یادشده به عنوان ابزار پزشکی یا سلامت به فروش نخواهد رسید، به عنوان نمونه‌ای برای معالجات طولانی‌مدت افسردگی، خستگی یا سوءمصرف کاربرد دارد یا مثلا اگر مثل من باشید برای داشتن اعصابی راحت‌تر و روحیه بهتر در طول روز، خوب است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تینک می‌توانید در وب جست‌وجویش کنید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
تبلت جدید هواوی با نام MediaPad M2 معرفی شد

تبلت جدید هواوی با نام MediaPad M2 معرفی شد

کمپانی هواوی تبلت جدید خود با نام Huawei MediaPad M2 را معرفی کرد.

مطالعه متن کامل
تأثیر هنر ژاپنی کریگامی بر روی حالت کشسانی مواد

تأثیر هنر ژاپنی کریگامی بر روی حالت کشسانی مواد

در تصویر، طرح کریگامی بر روی یک ورق نانو کامپوزیت دیده می شود.

مطالعه متن کامل
 شارژ بی سیم چگونه کار می کند؟

شارژ بی سیم چگونه کار می کند؟

اگر تابحال مجبور شدید تا گره کابل و سیم های درهم فرو رفته را باز کنید یا کودک دو ساله خود را موقع مکیدن شارژر لپ تاپ دیدید، پس حسابی از اهمیت شارژبی سیم مطلع هستید. البته تا همین اواخر چاره ای جز شارژ با استفاده از کابل و سیم های طویل نبود. اما به موازات پیشرفته تر شدن شارژبی سیم می توان از فناوری یادشده برای تامین نیروی مورد نیاز طیف گسترده تری از اشیا فراتر از تلفن یا ساعت ، مثلا آنگونه که متخصصان می گویند برای تامین توان لامپ برق یا حتی اتوبوس های برقی استفاده کرد. اما واقعا شارژبی سیم چیست؟ و چرا این فناوری که یک قرن از ابداعش می گذرد صرفا در سال های اخیر همه گیر شده است؟ برای دانستن پاسخ سوالات مذکور با چند تن از متخصصان مربوطه گفتگو کردیم.

مطالعه متن کامل
تویوتا کمری توربو می شود

تویوتا کمری توربو می شود

به تدریج که خودروسازان برای رعایت استانداردها تلاش می کنند، ویژگی توربوشارژ نیز چه در پیکاپ ها و اتومبیل های اسپورت و چه در سدان های خانوادگی به صورت یک ویژگی عادی در می آید. تویوتا نیز به این موج تغییرات پیوسته و در حال حاضر قصد دارد یکی از محصولات این برند را به این فناوری مجهز کند. با وجود مدل هایی مانند لکسوس NX 200t و مدل بعدی لکسوس موسوم به IS 200t که به زودی عرضه می شود، به نظر می رسد که تغییر بزرگی در یکی از پر طرفدارترین محصولات این خودروساز ژاپنی در جریان است.

مطالعه متن کامل
اعطای نسخه ای از iOS 8.0.1  به شرکا قبل از انتشاررسمی iOS 8.0  از سوی اپل

اعطای نسخه ای از iOS 8.0.1 به شرکا قبل از انتشاررسمی iOS 8.0 از سوی اپل

از آنجایی که شرکت اپل قرار است به زودی تلفن جدید خود به نام اپل آیفون 6، و به احتمال فراوان فبلت این تلفن را نیز روانه بازار سازد، می توان گفت مدت زمان زیادی تا انتشار رسمی iOS 8 هم نمانده است .

مطالعه متن کامل