کوی دانش - kooy

بررسی: ابزار پوشیدنی تغییر دهنده خلق تینک (Thync) انرژی شما را به روشی جالب شارژ می‌کند.

بررسی: ابزار پوشیدنی تغییر دهنده خلق تینک (Thync) انرژی شما را به روشی جالب شارژ می‌کند.
25 دی
15:00 1393
تینک محصولی است که قول می‌دهد حال‌وهوای شما را عوض کند و واقعاً هم این کار را می‌کند.

بعد از یک هفته بررسی انواع محصولات و کالاهای عرضه شده در نمایشگاه CES خبر مواجه شدن با برنامه‌ای که ادعا می‌کند قادر به تغییر حال‌وهوای آدم است، احتمالا برایتان چیز غریبی نیست. البته طی امتحان محصول یادشده متوجه شدیم تینک واقعاً همان چیزی است که ادعا می‌کند و شاید حتی بیشتر. شاید برای تغییر حال‌وهوایتان دیگر نیازی به روش‌های قدیمی نداشته باشید و همین ابزار کفایت کند.

تینک شباهت‌هایی با محصول دیگری به نام TENS دارد (مثل همان‌هایی که در مطب متخصصان ماساژ و جااندازی مفاصل و استخوان‌ها می‌بینید). اما به جای چسباندن پدها به کمرتان باید آنها را روی سرتان قرار دهید. تینک برای آرامش‌بخشی یا انرژی‌بخشی از «سیگنال‌دهی عصبی» استفاده می‌کند.

آنطور که شرکت سازنده شرح می‌دهد «در سیگنال‌دهی عصبی، از اشکال موجی فراصوت یا الکترونیکی برای سیگنال‌دهی به مسیرهای عصبی در مغز استفاده می‌شود. وقتی مسیرهای معینی برانگیخته می‌شوند، موجب تغییر حالت ذهنی یا سطح انرژی فرد می‌گردند.»

به نظرتان آشنا نیست؟ اگر اینطور است درست فکر کرده‌اید. دنیای فناوری پر است از ابزارهایی که دقیقاً با همین هدف ساخته شده‌اند.

ولی تینک واقعا به‌دردبخور است و طی امتحانی که به همراه تیم سازنده از این محصول به عمل آوردیم، هم حالت آرامش‌بخشی و هم انرژی‌بخشی‌اش را امتحان کردیم و باید گفت که حالت آرامش‌بخش آن واقعا انسان را در خلسه فرو می‌برد. انتظار داشتیم با انتخابِ حالت انرژی‌بخش، حال‌وهوایی شبیه مصرف کافئین القا شود، اما بیشتر شبیه مصرف داروی آفدرین بود (که در دهه 90 و قبل از ممنوع شدن به خاطر مرگ چند ورزشکار فروشش آزاد بود).

دکتر جیمی تایلر، مدیرعامل و مؤسس تینک که محصول خود را در نمایشگاه CES معرفی کرد.

البته نیازی به گفتن نیست که رسیدن به چنین حال‌وهواهای متفاوتی از راه نشستن و وصل کردن چند پد روی سر به مدت 20 دقیقه (برای حالت آرامش‌بخشی) و 15 دقیقه (برای حالت انرژی‌بخشی) تجربه بسیار جالبی بود. هیچ درد یا ناراحتی نداشتم (بنا به پیشنهاد تیم سازنده، به تدریج سطح سیگنال‌دهی را افزایش دادم که همین خودش به ایجاد تغییر در حال‌وهوایم کمک کرد) و از همه بهتر اینکه تغییر خلق‌وخو تا چند ساعت بعد از اتمام بازدید هم سرجایش بود.

نکته جلب دیگر اینکه هر دو حالت را می‌توان با هم احساس کرد. البته انتظار من این بود که حالت انرژی‌بخش مرا از آرامش تهی کند و شاید هم تا حدودی اینطور شد. اما انگار هر دوی این حالت‌ها با هم وجود داشتند. بعد از بازگشت از ملاقات با تیم سازنده، هر دو حالت انرژی و سرحالی و آرامش توأمان وجود داشت و دقیقاً همان چیزی بود که برای ادامه فعالیت‌هایم در طول روز لازم داشتم.

باید اذعان کنم کاملاً از اثرات بالقوه دل‌خوش‌کُنکی که در چنین موقعیت‌هایی رخ می‌دهند خبر دارم. اما اطمینان می‌دهم در این مورد خاص، اثر دریافتی زودگذر نبود (شرکت هم ادعا دارد تحقیقات بسیار گسترده‌ای را انجام داده که نشان می‌دهد محصول تولیدی فراتر از یک دارونماست و پیوندهایی را نیز از وب سایت خودشان به تحقیقات یادشده قرار داده اند). اجازه دهید اینگونه بگویم: اگر اثر یادشده یک‌جور اثر زودگذر و دروغین بود، از هر تفریح دیگری هم می‌شد همین حال‌وهوا را گرفت.

تیم یادشده به علاوه خاطر نشان ساخته است به هنگام استفاده از حالت آرامش‌بخشی، سرعت حرف زدن من هم کمتر شده و راحت‌تر در صندلی خودم نشستم و بعد از کسب انرژی برعکس تندتر صحبت می‌کردم و پایم را با سرعت بیشتری تکان می‌دادم.

اما اگر در مورد خود وسیله بخواهیم صحبت کنیم، باید گفت تینک اختراع کوچکی است که در دست جا می‌گیرد و از طریق Bluetooth Low Energy به گوش هوشمند متصل می‌گردد (می گویم اختراع چون فعلا نمونه اولیه‌ای ارائه شده است و شرکت هم اجازه نداد عکسی از آن تهیه کنم).

پدهایی که به سر چسبانده می‌شوند به‌صورت سیم پیچی به وسیله اصلی مرتبط شده‌اند. بعد از این مرحله باید گوشی خود را که به حالت بی‌سیم متصل شده است به دست بگیرید و از روی برنامه مربوطه، حالت مدنظرتان را انتخاب و شدتش را تنظیم کنید.

بنا به گفته شرکت این وسیله کاملاً ایمن بوده و اثرات منفی جانبی ندارد. من هم به شما تضمین می‌دهم که هیچ نوع بی‌حالی یا سرگیجه یا درد و ناراحتی نداشتم. تنها چیزی که بعد از استفاده از این دستگاه به آدم دست می‌دهد وسوسه است (البته نه از نوع غیرسالم) و دوست دارید دوباره سراغش بروید.

لازم به ذکر است علاقه‌ای که نسبت به این دستگاه پیدا کردم واقعاً اغراق نیست: من اعتقاد دارم تینک یکی از فناوری‌های راهگشایی است که در CES امسال عرضه شده است و باید آنرا دقیق‌تر بررسی کرد. در واقع خیلی شبیه عینک‌های واقعیت مجازی Oculus Rift است و تا خودتان امتحانش نکنید متوجه منظورم نمی‌شوید. اما به محض امتحان کردن تصدیق می‌کنید.

البته شرکت سازنده اذعان کرده است واکنش افراد مختلف به هنگام استفاده از این وسیله مختلف خواهد بود و بعضی‌ها بعد از بار دوم یا سوم استفاده از آن، اثر حاصله قوی‌تری احساس خواهند کرد. البته بنا به گفته آنها بعضی‌ها هم تغییری احساس نمی‌کنند که البته من جزوشان نبودم. اما در این موارد فکر خوبی است اگر شرکت تضمین بدهد در صورت عدم رضایت مشتری پولش را برمی گرداند.

خوشبختانه برای رسیدن این وسیله به دستتان یا صحیح‌تر بگویم به سرتان، نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانید. چون قرار است دیر یا زود سال 2015 به بازارها عرضه شود. البته از قیمت آن هنوز خبری منتشر نشده است. اما اگر نظر من را بخواهید یکی از محصولاتی است که زندگی را برایتان دلپذیرتر می‌سازد. هرچند کالای یادشده به عنوان ابزار پزشکی یا سلامت به فروش نخواهد رسید، به عنوان نمونه‌ای برای معالجات طولانی‌مدت افسردگی، خستگی یا سوءمصرف کاربرد دارد یا مثلا اگر مثل من باشید برای داشتن اعصابی راحت‌تر و روحیه بهتر در طول روز، خوب است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تینک می‌توانید در وب جست‌وجویش کنید.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

عکسبرداری و ویرایش تصویر همانند یک حرفه ای در اندروید

حدود 15 سال قبل، زمانی که سازندگان تلفن همراه اقدام به نصب دوربین دیجیتال بر روی گوشی های تلفن همراه نمودند، جهشی کوانتومی در این فناوری اتفاق افتاد. پیش از این انقلاب گجتی، گوشی تلفن همراه صرفاً برای استفاده برای تماس ها، پیامک ها و ایمیل ها بود. اما اکنون گوشیها در تاج خود دوربینهای بسیار پرقدرتی را میزبانی می کنند. با اینحال، داشتن دوربینهای پرقدرت کافی نیست. تکمیل کننده این ابزارهای خوب، مهارت کاربر در تصویربرداری و ویرایش تصاویر است. در ادامه 10 اَپ اندرویدی را به شما معرفی می کنیم که با آنها می توانید تصاویری همانند یک حرفه ای بیاندازید. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

چگونه اعلانهای اندروید را در ویندوز 10 فعال کنیم

ظاهراً به رخ کشیدن قابلیت های ویندوز 10 توسط مایکروسافت، تمامی ندارد. با اینکه این قابلیت هنوز هم در حال تکمیل است ولی وجود اعلانهای اندروید بر روی «مرکز عملیات» ویندوز 10 نیز بسیار وسوسه کننده است. برای دسترسی به اعلانهای گوشی همراهتان بر روی کامپیوتر می بایست اجازه برخی دسترسی ها را به کورتانا بدهید و البته حوصله و صبر کافی در برخورد با برخی باگهای احتمالی در قابلیتی که هنوز در حال تکمیل است را نیز داشته باشید! برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

چگونه تقویم گوگل را با توجه به نواحی زمانی مختلف تنظیم کنیم.

اگر مسافرتهای بین المللی زیادی دارید و در نواحی زمانی مختلف با رویدادهای مختلف سروکار دارید، حتماً از گوشی موبایل خود برای کمک به امور روزانه بهره می گیرید. در اینحال تغییرات زمانی می تواند برای شما یک چالش باشد. گوگل برای این موضوع هم فکر کرده و تقویمش را به امکان جالبی مجهز کرده است. از این قابلیت می توانید بدون نگرانی از اینکه هم اکنون دقیقا در کجای این کره خاکی هستید، برای مطلع شدن از رویدادهای خاص استفاده نمایید. با کوی دانش همراه شوید تا این قابلیت جدید را با هم مرور کنیم...

مطالعه متن کامل
iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

iOS به نسخه دهم رسید، قابلیتها و گوشی های قابل ارتقا

در یک صبح پرهیجان در سانفرانسیسکو، رویداد اپل برگزار شد و در آن قابلیتهای نسخه جدید سیستم عامل اپل معرفی گردید. در ادامه این قابلیتها را به همراه لیست گوشی هایی که قادر به استفاده از این سیستم عامل هستند به شما معرفی می کنیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

Microsoft SQL Server 2016 با وعده کارآمدی بیشتر در تحلیل دیتا

بیایید نگاهی بهتر به این محصول بیاندازیم. برای بسیاری از افراد، نرم افزار پایگاه داده ی رابطه ای مثل تماشای یک نقاشی روی دیوار دلنشین بود ولی برای بسیاری از شرکتهای تجاری، پایگاه های داده، صرفاً محل انبار دیتا نیست و یک زیرساخت مهم و حیاتی برای کل عملیات می باشد. مایکروسافت در نسخه 2014 خود استارت تحلیل دیتا را زد و اکنون نیز نسخه 2016 را می توان برای 180 روز رایگان دریافت کرد. در ادامه به بررسی قابلیت های این نسخه می پردازیم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آکورا MDX با طراحی جدید

آکورا MDX با طراحی جدید

بخش لوکس خودروسازی هوندا برای خودنمایی بین برندهای مطرح جهان دست بکار بزرگی زده است. این شرکت مدل جدید آکورا MDX را با طراحی دماغه جدید عرضه کرده است. شما در MDX جدید، یک اسپرت هیبریدی جدید به همراه طراحی یک جلوپنجره جدید را باهم خواهید دید. این طرح جدید بصورت مفهومی در نمایشگاه دیترویت خودنمایی کرد و به آرامی جای خود را در محصولات این شرکت باز خواهد کرد.

مطالعه متن کامل
آموزش برطرف سازی مشکلات Google Play Games

آموزش برطرف سازی مشکلات Google Play Games

بسیاری از کاربران در فروم ها و در بررسی‌های Play Store، با Google Play مشکل داشته‌اند. در این خبر آموزشی جهت برطرف سازی این مشکلات به شما خوانندگان عزیز ارائه خواهیم کرد.

مطالعه متن کامل
نرم افزار می تواند مکان گرفته شدن ویدئو را براساس صحنه و سروصدای محیط تعیین نماید

نرم افزار می تواند مکان گرفته شدن ویدئو را براساس صحنه و سروصدای محیط تعیین نماید

الگوریتم های نوین، تصویر و صدایی را که در پس زمینه ویدئو وجود دارد با هزاران ویدئوی دیگر مقایسه می کنند تا مکان تهیه ویدئو را مشخص نمایند. بعضی اوقات تنها نشانه از فردی گمشده یا گروهی خاص، ویدئویی در دست است. متاسفانه حدس زدن مکان گرفته شدن ویدئو صرفا درصورتی ممکن است که ویدئوی مزبور برچسب های مکانی لازم را خورده باشد، در غیراین صورت این کار غیرممکن خواهد بود. اما هم اکنون دانشمندان موفق به خلق الگوریتم هایی شده اند که قادر به تعیین مکان برداشته شدن ویدئو از راه مقایسه تصاویر و صدای پس زمینه آن با هزاران نمونه دیگر هستند. دانشمندان یادشده که در دانشگاه رامون لول اسپانیا مشغول به کار هستند، به این منظور از پایگاه داده MediaEval Placing Task بهره گرفته اند. پایگاه مذکور مجموعه ای از ویدئو و عکس از مکان های شناخته شده است که برای تهیه نرم افزار مکان یابی جغرافیایی، مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

مطالعه متن کامل
آموزش بازگردانی Galaxy S6 و S6 Edge به تنظیمات کارخانه

آموزش بازگردانی Galaxy S6 و S6 Edge به تنظیمات کارخانه

اگر گوشی Galaxy S6 یا S6 Edge شما به‌کندی کار می‌کند یا یک خطا بلای جان عملکرد آن شده، نگران نباشید. بازگشت به تنظیمات کارخانه می‌تواند باعث تازه‌سازی گوشی شما شود. به‌طور مشابهی، اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، این عملیات باعث قابل استفاده شدنِ مجدد دستگاه شما می‌شود.

مطالعه متن کامل
به گفته دانشمندان، 90درصد از ویروس های ساکن روی پوست ناشناخته هستند

به گفته دانشمندان، 90درصد از ویروس های ساکن روی پوست ناشناخته هستند

در سال های اخیر دانشمندان پیشرفت قابل توجهی را در زمینه تعیین خصوصیات جمعیت باکتریایی که معمولا روی پوست انسان زندگی می کند ودر سلامت و بیماری افراد نقش دارد بدست آورده اند. حال محققان دانشکده پزشکی پرلمان در دانشگاه پنسیلوانیا از تکنیک های پیشرفته برای بررسی جمعیت ویروسی پوست افراد یا ویروم استفاده کرده اند. مطالعه مزبور که ماه گذشته در ژورنال آنلاین mBio منتشر شد، نشان می دهد که بیشتر ویروس های دی ان ای که روی پوست سالم انسان قرار دارند "ماده تاریک" ویروسی هستند که پیش از این توصیف نشده اند. تحقیق مزبور همچنین توسعه مجموعه ای از ابزارهای تحلیل ویروم را شامل می شود که برای مطالعات بیشتر در اختیار محققان قرار دارد.

مطالعه متن کامل