کوی دانش - kooy

دانش‌آموزان کلاس پنجم با استفاده از پرینتر سه‌ بعدی، یک دست مصنوعی (پروتز) را برای لاک‌پشتی به نام استامپی Stumpy چاپ کردند.

دانش‌آموزان کلاس پنجم با استفاده از پرینتر سه‌ بعدی، یک دست مصنوعی (پروتز) را برای لاک‌پشتی به نام استامپی Stumpy چاپ کردند.
18 دی
18:00 1393
پیشرفت‌هایی که در عرصه چاپ سه‌ بعدی به وقوع می‌پیوندند، به قدری سریع است که از پوشش اخبار مربوط به نسل جدید پروتزها و اثرات آنها بر زندگی انسان عقب مانده ایم، اما توان بالقوه این پروتزها در کمک به حیوانات فعلاً در ابتدای مسیر خود قرار دارد.

استامپی، لاک‌ پشتی است که در جعبه زندگی می‌کند و او هم همانند دربی، سگی که پیش از این اخبار مربوط به آن را به اطلاع خوانندگان رساندیم، از هنگام قطع شدن دست جلویی آسیب‌ دیده‌اش، یک عضو بدنش را از دست داده و با مشقت روبرو بود. اما گروهی از دانش‌آموزان کلاس پنجم از چاپگر سه‌ بعدی مدرسه خود استفاده کرده و پروتزی سفارشی‌ ساختند که رنج یک عمر زندگی با لنگیدن و "یک‌ وری راه رفتنِ" استامپی را از بین می‌برد.

موقعی که ماه سپتامبر 2014 استامپی را به مرکز نگهداری حیات‌وحش جزیره اوتلند در ساوانای کالیفرنیا آوردند، دست آسیب‌ دیده و عفونت کرده‌اش موجب شد لسلی مایلر، دامپزشک این مرکز، سریعاً نسبت به قطع عضو مجروح استامپی اقدام کند. اما این تمام معالجه مدنظر برای استامپی نبود، مایلر سپس با مدرسه ابتدایی می‌هوارد تماس گرفت، مدرسه‌ای که دخترش در آنجا درس می‌خواند و دارای چاپگری سه بعدی بود که وی درباره آن به مادرش گفته بود.

سپس مایلر با همکاری تعدادی از معلمان درس علوم مدرسه و گروهی از بچه‌های کلاس پنجم و دخترش دست به طراحی و تولید پروتزی سه‌ بعدی برای استامپی زدند. روند انجام این کار نیازمند ملاحظات دقیقی بود، زیرا دست جدید لاک‌ پشت باید از سویی به اندازه کافی کوچک بود تا قابلیت حرکت وی را بهینه‌سازی نماید و از سوی دیگر به اندازه کافی بزرگ طراحی می‌شد تا انتهای لاک حیوان روی زمین کشیده و ساییده نشود.

گروه، طرح نهایی را از روی چرخ‌های غلطانی الهام گرفتند که زیر یکی از صندلی‌های کلاس قرار داشت. به منظور ثابت نگه داشتن دایمی سطح زیرین بدن استامپی، از جلدی چرمی استفاده شد که چرخ‌های غلطان قابل‌تعویض در آن جای گرفتند و به این ترتیب استامپی دیگر لنگ نمی‌زد و می‌توانست به شکلی جدید راه برود. این طرح در نهایت با بهره‌ گیری از برنامه نرم‌افزاری 3DTin و چاپگر مدرسه و صرف اوقات ناهارِ اعضای تیم، نهایی و چاپ شد و همراه استامپی به کلینیک خانم مایلر برده شد.

 گروه یاد شده با استفاده از چسب Gorilla قطعات پروتز را متصل کردند و مدتی منتظر ماندند تا خشک شود. سپس استامپی را برگرداندند و همه چیز برای آزمایش دست جدیدش آماده بود. بعد از سیخونکی ملایم که مایلر زد، استامپی به راه افتاد. برای استامپی راه رفتن روی کف اتاق پوشیده از کاشی مشکل بود، اما روی حوله که قرار گرفت به خوبی راه رفت. هم اکنون این کودکان دانش‌آموز قصد دارند طرح خود را اصلاح کرده و یک مقدار کوچکترش کنند که لاک‌ پشت دیگر مجبور به خم شدن بیش از حد به سمت چپ نباشد.

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

محققان راهی برای خودترمیمی کامپوزیتها در دمای بسیار پایین یافتند

دانشمندان روشی را توسعه داده اند که توسط آن موادی که عموماً در صنایع هوایی و ماهواره ها استفاده می شوند می توانند به خودترمیمیِ شکستها و خش های خود در دمای زیر انجماد بپردازند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

راه حلی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره انرژی خورشیدی

چگونه می توان انرژی خورشیدی را برای استفاده در زمانی که تابش خورشید وجود ندارد ذخیره کرد؟ یک راه حل تبدیل انرژی خورشیدی به هیدروژن توسط الکترولیز آب است. این ایده به این صورت است که از الکتریسیته ای که توسط انرژی خورشیدی (پنلهای خورشیدی) بدست می آید برای تجزیه ملوکولهای آب به اکسیژن و هیدروژن استفاده شود. سپس هیدروژن خالص را می توان بعنوان منبع انرژی الکتریسیته ویا یک منبع سوختی استفاده کرد. اما دقیقاً همینجاست که موضوع پیچیده می شود. حتی با وجود فناوری های مختلفِ تولید هیدروژن و نتایج نوید بخش آزمایشگاهی، هنوز این روش بسیار ناپایدار و گران است و صرفاً برای استفاده های بزرگ تجاری دارای صرفه است. حال، رویکرد جدیدی توسط محققانِ سوئیسی عرضه شده است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
تولید سوخت از دی اکسید کربن

تولید سوخت از دی اکسید کربن

در مطالعه ای جدید که توسط دپارتمان انرژی آرگونه از لابراتوار ملی آمریکا و دانشگاه ایلینویز در شیکاگو انجام شد، محققان موفق به یافتن راهی شدند تا با کمک نور آفتاب، دی اکسید کربن را به یک منبع قابل استفاده انرژی تبدیل کنند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

قهوه جوشی با قابلیت کشت قارچ

اگر از زمره عاشقان قهوه هستید و در عین حال قارچ هم از چاشنی های همیشگی غذاهای شماست احتمالاً از همین الان تصمیم قطعی برای خرید این دستگاه را خواهید گرفت. این دستگاه جالب توسط آدریان پرز طراح بارسایی طراحی و تولید شده است. دستگاه های قهوه جوش صرفاً دو دهم درصد از قهوه را تبدیل به نوشیدنی می کنند و مابقی بصورت تفاله دور ریخته می شود. گرچه استفاده از تفاله قهوه بعنوان بستری برای پرورش قارچ موضوع جدیدی نیست ولی در پشت دستگاهی که در ادامه بررسی می کنیم تفکر خلاقانه ای وجود دارد. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پیشرفت تکنولوژی پهپادها

پهپادها بزودی قادر خواهند بود همانند یک پرنده ویا یک حشره بالدار تصاویر محیط را دریافت کرده، پردازش نمایند و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی، رادار وحتی هدایت GPS ماهواره ای راه خود را بیابند. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
دایناگازاگا Dai Nagasaka در جنتاکو Gentaku سطح منازل را برای داشتن منظره ای بهتر بالا می برد.

دایناگازاگا Dai Nagasaka در جنتاکو Gentaku سطح منازل را برای داشتن منظره ای بهتر بالا می برد.

Dai Nagasaka معمار ژاپنی شرکت مگا Mega در حومه کیوتو، یک منزل مسکونی را بالای تپه میسازد، تا منظره زیبای اطراف قابل دید باشد.

مطالعه متن کامل
کدام سردردها را باید جدی گرفت

کدام سردردها را باید جدی گرفت

همه ما گاهی اوقات دچار سردرد می شویم و معمولا آنها جدی نمی گیریم اما بعضی سردردها علایم هشدار دهنده ای دارند که باید به پزشک مراجعه کنید، در ادامه شما را با این علایم آشنا می کنیم...

مطالعه متن کامل
خانه کنسوکه آئیساکا در حومه تودوروکی توکیو، با طرحی یک تراس بر پشت‌بام.

خانه کنسوکه آئیساکا در حومه تودوروکی توکیو، با طرحی یک تراس بر پشت‌بام.

در یکی از حومه‌های شلوغ توکیو، کنسوکه آئیساکا خانه‌ای سه‌طبقه با توجه به استانداردهای ژاپنی AAA روی قطعه زمینی باریک ساخته و تکمیل کرده است.

مطالعه متن کامل
بررسی دقیقتر ویندوز 10 مایکروسافت

بررسی دقیقتر ویندوز 10 مایکروسافت

روز سه شنبه شرکت مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز جدید خود به نام Windows 10پرده برداری کرد. این شرکت همچنین پیش نمایشِ اولیه ای بر جنبه های فنی سیستم عامل یاد شده را ارائه داد که قرار است اول اکتبر برای کامپیوترهای شخصی عرضه شود. خبر یاد شده حاکی از پیشرفت های طراحی این سیستم عامل جدید است، از جمله، امنیت بیشتر و قابلیت های مدیریتی بالاتر. علاوه براین، مایکروسافت Windows Insider Program خود را هم معرفی کرده است تا نظرات استفاده کنندگان را با روشی کارآمدتر جمع آوری و در نسخه های بعدی اعمال کند.

مطالعه متن کامل
یافتن پاسخ یکی از رموز سرد کیهانی

یافتن پاسخ یکی از رموز سرد کیهانی

یافتن بزرگترین ساختار شناخته شده در کیهان که بر تشعشع پس زمینه ریزموجی کیهانی اثرگذار است. تصویر: ناحیه Cold Spot که مشخص شده است، درصورت فلکی نهر در نیمکره کهکشانی جنوبی قرار دارد. نقشه محل قرارگیری این ناحیه غیرعادی در آسمان توسط دکتر زاپودی ترسیم شده است.

مطالعه متن کامل