کوی دانش - kooy

5 اقدام برای پاک کردن آثار خودتان از اینترنت

5 اقدام برای پاک کردن آثار خودتان از اینترنت
17 دی
16:00 1393
شاید روزی برسد که بخواهید بطور کامل از اینترنت فاصله بگیرید و بالاخره برای دل کندن از شبکه اینترنت یک تصمیم بزرگ بگیرید. این کار البته به آن آسانی که فکرش را می کنید نیست، اما درادامه مراحل ساده ای را آموزش می دهیم که حداقل شما را در مسیر درست هدایت کنند. اگر درحال خواندن مطلب حاضر هستید پس به احتمال زیاد اطلاعات شخصی تان را در فضای عمومی منتشر کرده اید. باوجودیکه هیچ وقت نمی شود نسبت به حذف کامل اطلاعات خود روی اینترنت اقدام کرد، اما روش هایی هستند که با بهره گیری از آنها جای پای خودتان را در محیط مجازی به حداقل برسانید. 5 روش برای انجام این کار را به شما می گوییم. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که پاک کردن اطلاعات مربوط به خودتان از روی اینترنت با استفاده از این شیوه ها ممکن است بر توانایی برقرارکردن ارتباط با سایر اقشار جامعه اثرمنفی بگذارد.

1- حساب های خودتان را درسایت های خرید، شبکه های اجتماعی وسرویس های وب پاک کرده یا غیرفعال کنید.

منظور از شبکه های اجتماعی سایت هایی همانند فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس ولینکداین است. حساب های خرید عبارتند از اطلاعاتی که روی سایت هایی چون آمازون، گپ، ماسیس و سایرین ذخیره شده اند وسرویس های وب نیزشامل حساب های ذخیره ابری همانند دراپ باکس، و وان درایو است. برای خلاص شدن ازاین حساب ها، به بخش تنظیمات حساب خودتان بروید و بدنبال آپشنی از قبیل غیرفعالسازی، حذف کردن یا بستن حساب بگردید. بسته به حساب، ممکن است این گزینه ها را در قسمت های Security یا Privacy یا چیزی شبیه به این گزینه ها پیدا کنید.

اگر در زمینه پاک کردن حساب خاصی مشکل داشتید در سایت گوگل بدنبال عبارت "چگونه پاک کنیم" (How to delete) بگردید وسپس نام حسابی را که دوست دارید پاک کنید وارد نمایید. به این ترتیب به احتمال زیاد دستورالعمل هایی را درمورد نحوه پاکسازی آن حساب خاص پیدا خواهید کرد. اگر بنا به دلایلی نتوانستید حسابی را پاک کنید، اطلاعات موجود درحساب یادشده را تغییر بدهید تا دیگر شامل اطلاعات شخصی شما نباشد. مثلا اطلاعاتی کاملا ساختگی یا تصادفی را داخل فیلدها بگذارید. با استفاده ازسرویسی همانند DeleteMe می توانید اطلاعات خودتان را راحت ترازمحیط اینترنت پاک کنید

2- اطلاعات خودتان را ازسایت های جمع آوری اطلاعات پاک کنید.   

 دراینترنت سایت هایی وجود دارند که اطلاعات شما را بیشتربرای فروش کالا وخدمات جمع آوری می کنند. از جمله این سایتها می توان به Spokeo، Crunchbase، PeopleFinder و نیز خیلی سایت های دیگر اشاره داشت.    

 حال می توانید بدنبال اطلاعات خودتان دراین سایت ها جستجو کرده و سپس جداگانه به پاک کردن نام و اطلاعاتتان از روی هر کدام ازسایت های یادشده بپردازید. مشکل این است که روند اجرایی انصراف دادن از هر کدام از این سایت ها متفاوت است و برخی اوقات حتی لازم است فاکس بفرستید و فرم پر کنید و تقاضا بدهید.  

 یک راه آسان تربرای انجام این کارعبارت است ازاستفاده از سرویسی مانند DeleteMe در Abine.com. با پرداخت 130 دلار به ازای عضویت یک ساله، این سرویس تمام مراحل یکنواخت و خسته کننده را به جای شما طی می کند. حتی هرچند بار یک بار چک می کند تا ببیند که نام شما مجدا به سایت ها اضافه نشود

 

3- اطلاعات خودتان را مستقیما از روی وب سایت ها پاک کنید.

درصورتی که بخواهید پستی قدیمی را که در فرومی ارسال کردید یا حتی مطلبی را که سابق براین روی وب سایتی نوشته و به اشتراک گذاشته بودید پاک شود لازم است تا با وب مستر این سایت تماس بگیرید. برای یافتن فردی که باید با وی تماس بگیرید می توانید به بخش هایی نظیر About us ویا Contacts سایت مراجعه کنید یا به سایت www.whois.com بروید و نام دامنه ای را که مشخصات شما در آن ذخیره شده جستجو کنید تامشخصات مالک آنرا بدست آورید.  

متاسفانه، اپراتورهای سایت های خصوصی به لحاظ قانونی ملزم به پاک کردن محتوای شما نیستند. بنابراین وقتی با این سایت ها تماس می گیرید مودب باشید و خیلی واضح دلیل خواسته خودتان را بگویید. ممکن است که آنها هم حرف شما را گوش کرده و محتوای مدنظرتان را حذف می کنند.

اگر این کار را نکردند سراغ گزینه چهارم بروید هرچند که زیاد موثر نیست اما همچنان قابل اعتناست.

4- آندسته از نتایجِ حاصل از موتور جستجو را که اطلاعاتی را درمورد شما به مخاطب می دهند پاک کنید.

این شامل سایت هایی نظیر بینگ، گوگل و یاهو می شود.

 در واقع گوگل خودش ابزارحذف URL دارد که می توان برخی آدرس های اینترنتی را با آن پاک کرد. به عنوان نمونه اگر کسی اطلاعات حساسی را نظیر شماره تامین اجتماعی یا شماره حساب بانکی را وارد ساخته و وب مستر سایت آنرا پاک نمی کند، می تواند با شرکت های موتور جستجو تماس بگیرد تا این داده ها را ازنتایج جستجوی خود حذف نمایند.

5- ودرنهایت آخرین کاری که باید انجام شود حذف نمودن حساب های ایمیلتان است. بسته به نوع حساب ایمیلی که دارید، میزان گام هایی که باید برای انجام این مرحله بردارید فرق می کند.   

لازم است تا درحساب خودتان وارد شوید وسپس گزینه لازم را برای پاک کردن یا بستن حسابتان پیدا نمایید. برخی حساب ها تا مدت زمان مشخصی باز باقی می مانند، بنابراین اگر بخواهید آنها را مجددا فعال نمایید امکانش هست ودرضمن یادتان باشد برای انجام دادن مراحل قبلی داشتن آدرس ایمیل ضروری است، بنابراین این مرحله را حتما به عنوان آخرین مرحله انجام بدهید.

نکته آخر....

یادتان باشد که طی انجام این روند صبور باشید. انتظار نداشته باشید که ظرف یک روز به هدفتان برسید وشاید بد نباشد این حقیقت را نیز قبول کنید که بعضی چیزها را هم نمی شود برای همیشه از اینترنت پاک کرد

 

 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


توقف نمایش خودکار ویدئو در مرورگر

توقف نمایش خودکار ویدئو در مرورگر

عموماً زمانی که شما به یک وب سایت مراجعه و مطلبی را مطالعه می کنید، تمایلی به شنیدن صدای موسیقی ویا پخش ویدئوهای موجود در آن سایت را نخواهید داشت. در این مطلب، برای شما نحوه خلاص شدن از دست این مهمانهای ناخوانده را در مرورگرهای مختلف آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
اکوشیا (Ecosia) موتور جستجویی است که با هر بار کلیک شما اقدام به کاشت یک درخت می کند

اکوشیا (Ecosia) موتور جستجویی است که با هر بار کلیک شما اقدام به کاشت یک درخت می کند

اکوشیا یک جایگزین برای گوگل است آنهم جایگزینی دوستدار محیط زیست، البته این موتور جستجو نیز همانند گوگل و هر موتور دیگری کار می کند و مناسب پیدا کردن موضوعات مدنظر کاربران است، اما درعین حال اکوشیا درآمد اضافی حاصل از تبلیغات جذب شده اش را به برنامه کاشت درخت اختصاص می دهد.

مطالعه متن کامل
تکنولوژی جدید سرعت لود شدن صفحات اینترنتی را به نصف کاهش می دهد

تکنولوژی جدید سرعت لود شدن صفحات اینترنتی را به نصف کاهش می دهد

بطور خلاصه این فناوری با کاهش رفت و آمدهای درون شبکه (که این فعالیت ها توسط مرورگرها انجام می شود) باعث کاهش زمان لود شدن صفحات می گردد.

مطالعه متن کامل
قابلیت جدید اینستاگرام برای جابجایی بین چندین حساب کاربری

قابلیت جدید اینستاگرام برای جابجایی بین چندین حساب کاربری

اینستاگرام روز یکشنبه بصورت رسمی قابلیتی را در دسترس کاربرانش قرار داد که هنگام کار با نرم افزار بدون اینکه نیاز به خروج از حساب کاربری و ورود مجدد به حساب دیگری شوند، بتوانند در هر لحظه چندین حساب کاربری را مدیریت کنند. البته فعلا این قابلیت برروی Android و iOS عرضه شده است.

مطالعه متن کامل
خرید آنلاین آنقدر که فکر می‌کنید اثر مثبتی بر محیط زیست ندارد.

خرید آنلاین آنقدر که فکر می‌کنید اثر مثبتی بر محیط زیست ندارد.

مطالعه‌ای که در زمینه‌ی اثرات خرید خانگی روی وضعیت حمل و نقل و انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام شده است توانسته است به بینشی تازه در این زمینه دست پیدا کند. از نظر منطقی، خرید آنلاین از خرید سنتی "سبزتر" است و به محیط زیست آسیب کمتری وارد می‌کند. زمانی که افراد در خانه‌ی خود خرید می‌کنند سوار ماشین‌هایشان نمی‌شوند تا یکی یکی به مراکز بزرگ خرید و فروشگاه‌ها بروند. با این وجود نتایج پژوهشی چند ساله در دانشگاه دلاویر نشان می‌دهد خرید خانگی بیشتر از آنچه عموم فکر می‌کنند بر حمل و نقل اثرگذار است. نتایج این پژوهش در مقاله‌ای تحت عنوان "اثرات خرید خانگی بر وضعیت حمل و نقل و انتشار گازهای گلخانه‌ای" در مجله‌ی بین‌المللی توسعه پایدار و محیط زیست جهانی منتشر شده است.

مطالعه متن کامل
تراشه‌ی Zeroth Neural متعلق به Snapdragon 820‌ می‌تواند به طور مستقیم نرم‌افزار مخرب را روی گوشی هوشمند مسدود کند.

تراشه‌ی Zeroth Neural متعلق به Snapdragon 820‌ می‌تواند به طور مستقیم نرم‌افزار مخرب را روی گوشی هوشمند مسدود کند.

Qualcomm اعلام کرد اولین برنامه‌ی اصلی برای تراشه‌ی Zeroth neural، برنامه ای با قابلیتِ تحلیلِ رفتارِ نرم‌افزارهای مخرب است که "محافظ هوشمندِ Qualcomm Snapdragon" نامیده می‌شود. این قابلیت برای استفاده در OEMs رایگان است اما این بستگی به خودشان دارد که آن را روی دستگاه فعال کنند یا خیر.

مطالعه متن کامل
استفاده از پالس های لیزر برای فعالیت مستمر ابررساناها در درجه حرارت های بالا

استفاده از پالس های لیزر برای فعالیت مستمر ابررساناها در درجه حرارت های بالا

تیمی بین المللی از دانشمندان که هدایت آنها به عهده موسسه ماکس پلانک در هامبورگ آلمان قرار داشته است مکانیسم جدیدی را یافته اند که امکان حفظ خصوصیات مواد ابررسانا را در درجه حرارت های بسیار بالا می دهد که قبل از این امکان نداشت. با توجه به پیشرفت صورت گرفته تحقق رویای ساخت قطارهای ماگلو و ابزارهای الکترونیکی که ازنظر مصرف انرژی، بهینگی بسیار بالایی داشته باشند به واقعیت نزدیک تر می شود.

مطالعه متن کامل
فرار از میان دود در هنگام آتش سوزی، با ماسکِ Saver

فرار از میان دود در هنگام آتش سوزی، با ماسکِ Saver

درست است که اگر ساختمان محل کار یا زندگیتان به سیستم حسگر دود مجهز باشد، در صورت وقوع آتش سوزی در ساختمان، با اعلام خطرِ به موقع شما را از آن با خبر می سازد، اما این سیستم ها معمولاً پس از فراگیر شدن آتش، دیگر کار چندانی برای کمک به خروجتان از ساختمان انجام نمی دهند. به همین دلیل، یک شرکت نوپای مستقر در تورنتو به نام Safety iQ، اقدام به طراحی و ساخت ماسک Saver کرده است. این ماسک یک وسیله قابل حمل است که بنا به گزارشات، کاربر می تواند با استفاده از آن با خیال راحت در فضای پر از دود نفس بکشد. Saver همچنین دارای آژیر و چراغ اضطراری می باشد.

مطالعه متن کامل
انگشت نگاری ژنومی و تشخیص سرطان بدخیم پروستات در سیاه پوستان

انگشت نگاری ژنومی و تشخیص سرطان بدخیم پروستات در سیاه پوستان

مردان سیاه پوست نسبت به مردان سفید پوست شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان پروستات دارند و همچنین امکان مرگ آنها در اثر این سرطان حدود دو برابر است. هرچند دلایل بسیاری برای تفاوت این بیماری بین این دو گروه وجود دارد اما تحقیقات اخیر بر اساس انگشت نگاری های جدید ژنومی نشان می دهد که مردان سیاه پوست می توانند نوع کاملاً متفاوتی از سرطان پروستات را نسبت به مردان سفید پوست داشته باشند.

مطالعه متن کامل
قفل گوشی  ZTE Grand S3  را با اسکن چشمی باز کنید

قفل گوشی ZTE Grand S3 را با اسکن چشمی باز کنید

آیا می خواهید قفل گوشی ZTE Grand S3 را باز کنید؟ فقط دوربین جلوی گوشی را در مقابل شبکیه هر دو چشم خود نگه دارید. دو شرکت ZTE و EyeVerify با همکاری یکدیگر قابلیت Eyeprint ID را بر روی گوشی Grand S3 ارائه کرده اند. از این نوع اسکن می توان در آینده برای تایید پراخت های گوشی موبایل و سایر برنامه های کاربردی استفاده کرد. این قابلیت با توجه به الگوی منحصربفرد شبکیه چشم هر انسان عمل می کند.

مطالعه متن کامل