کوی دانش - kooy

5 اقدام برای پاک کردن آثار خودتان از اینترنت

5 اقدام برای پاک کردن آثار خودتان از اینترنت
17 دی
16:00 1393
شاید روزی برسد که بخواهید بطور کامل از اینترنت فاصله بگیرید و بالاخره برای دل کندن از شبکه اینترنت یک تصمیم بزرگ بگیرید. این کار البته به آن آسانی که فکرش را می کنید نیست، اما درادامه مراحل ساده ای را آموزش می دهیم که حداقل شما را در مسیر درست هدایت کنند. اگر درحال خواندن مطلب حاضر هستید پس به احتمال زیاد اطلاعات شخصی تان را در فضای عمومی منتشر کرده اید. باوجودیکه هیچ وقت نمی شود نسبت به حذف کامل اطلاعات خود روی اینترنت اقدام کرد، اما روش هایی هستند که با بهره گیری از آنها جای پای خودتان را در محیط مجازی به حداقل برسانید. 5 روش برای انجام این کار را به شما می گوییم. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که پاک کردن اطلاعات مربوط به خودتان از روی اینترنت با استفاده از این شیوه ها ممکن است بر توانایی برقرارکردن ارتباط با سایر اقشار جامعه اثرمنفی بگذارد.

1- حساب های خودتان را درسایت های خرید، شبکه های اجتماعی وسرویس های وب پاک کرده یا غیرفعال کنید.

منظور از شبکه های اجتماعی سایت هایی همانند فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس ولینکداین است. حساب های خرید عبارتند از اطلاعاتی که روی سایت هایی چون آمازون، گپ، ماسیس و سایرین ذخیره شده اند وسرویس های وب نیزشامل حساب های ذخیره ابری همانند دراپ باکس، و وان درایو است. برای خلاص شدن ازاین حساب ها، به بخش تنظیمات حساب خودتان بروید و بدنبال آپشنی از قبیل غیرفعالسازی، حذف کردن یا بستن حساب بگردید. بسته به حساب، ممکن است این گزینه ها را در قسمت های Security یا Privacy یا چیزی شبیه به این گزینه ها پیدا کنید.

اگر در زمینه پاک کردن حساب خاصی مشکل داشتید در سایت گوگل بدنبال عبارت "چگونه پاک کنیم" (How to delete) بگردید وسپس نام حسابی را که دوست دارید پاک کنید وارد نمایید. به این ترتیب به احتمال زیاد دستورالعمل هایی را درمورد نحوه پاکسازی آن حساب خاص پیدا خواهید کرد. اگر بنا به دلایلی نتوانستید حسابی را پاک کنید، اطلاعات موجود درحساب یادشده را تغییر بدهید تا دیگر شامل اطلاعات شخصی شما نباشد. مثلا اطلاعاتی کاملا ساختگی یا تصادفی را داخل فیلدها بگذارید. با استفاده ازسرویسی همانند DeleteMe می توانید اطلاعات خودتان را راحت ترازمحیط اینترنت پاک کنید

2- اطلاعات خودتان را ازسایت های جمع آوری اطلاعات پاک کنید.   

 دراینترنت سایت هایی وجود دارند که اطلاعات شما را بیشتربرای فروش کالا وخدمات جمع آوری می کنند. از جمله این سایتها می توان به Spokeo، Crunchbase، PeopleFinder و نیز خیلی سایت های دیگر اشاره داشت.    

 حال می توانید بدنبال اطلاعات خودتان دراین سایت ها جستجو کرده و سپس جداگانه به پاک کردن نام و اطلاعاتتان از روی هر کدام ازسایت های یادشده بپردازید. مشکل این است که روند اجرایی انصراف دادن از هر کدام از این سایت ها متفاوت است و برخی اوقات حتی لازم است فاکس بفرستید و فرم پر کنید و تقاضا بدهید.  

 یک راه آسان تربرای انجام این کارعبارت است ازاستفاده از سرویسی مانند DeleteMe در Abine.com. با پرداخت 130 دلار به ازای عضویت یک ساله، این سرویس تمام مراحل یکنواخت و خسته کننده را به جای شما طی می کند. حتی هرچند بار یک بار چک می کند تا ببیند که نام شما مجدا به سایت ها اضافه نشود

 

3- اطلاعات خودتان را مستقیما از روی وب سایت ها پاک کنید.

درصورتی که بخواهید پستی قدیمی را که در فرومی ارسال کردید یا حتی مطلبی را که سابق براین روی وب سایتی نوشته و به اشتراک گذاشته بودید پاک شود لازم است تا با وب مستر این سایت تماس بگیرید. برای یافتن فردی که باید با وی تماس بگیرید می توانید به بخش هایی نظیر About us ویا Contacts سایت مراجعه کنید یا به سایت www.whois.com بروید و نام دامنه ای را که مشخصات شما در آن ذخیره شده جستجو کنید تامشخصات مالک آنرا بدست آورید.  

متاسفانه، اپراتورهای سایت های خصوصی به لحاظ قانونی ملزم به پاک کردن محتوای شما نیستند. بنابراین وقتی با این سایت ها تماس می گیرید مودب باشید و خیلی واضح دلیل خواسته خودتان را بگویید. ممکن است که آنها هم حرف شما را گوش کرده و محتوای مدنظرتان را حذف می کنند.

اگر این کار را نکردند سراغ گزینه چهارم بروید هرچند که زیاد موثر نیست اما همچنان قابل اعتناست.

4- آندسته از نتایجِ حاصل از موتور جستجو را که اطلاعاتی را درمورد شما به مخاطب می دهند پاک کنید.

این شامل سایت هایی نظیر بینگ، گوگل و یاهو می شود.

 در واقع گوگل خودش ابزارحذف URL دارد که می توان برخی آدرس های اینترنتی را با آن پاک کرد. به عنوان نمونه اگر کسی اطلاعات حساسی را نظیر شماره تامین اجتماعی یا شماره حساب بانکی را وارد ساخته و وب مستر سایت آنرا پاک نمی کند، می تواند با شرکت های موتور جستجو تماس بگیرد تا این داده ها را ازنتایج جستجوی خود حذف نمایند.

5- ودرنهایت آخرین کاری که باید انجام شود حذف نمودن حساب های ایمیلتان است. بسته به نوع حساب ایمیلی که دارید، میزان گام هایی که باید برای انجام این مرحله بردارید فرق می کند.   

لازم است تا درحساب خودتان وارد شوید وسپس گزینه لازم را برای پاک کردن یا بستن حسابتان پیدا نمایید. برخی حساب ها تا مدت زمان مشخصی باز باقی می مانند، بنابراین اگر بخواهید آنها را مجددا فعال نمایید امکانش هست ودرضمن یادتان باشد برای انجام دادن مراحل قبلی داشتن آدرس ایمیل ضروری است، بنابراین این مرحله را حتما به عنوان آخرین مرحله انجام بدهید.

نکته آخر....

یادتان باشد که طی انجام این روند صبور باشید. انتظار نداشته باشید که ظرف یک روز به هدفتان برسید وشاید بد نباشد این حقیقت را نیز قبول کنید که بعضی چیزها را هم نمی شود برای همیشه از اینترنت پاک کرد

 

 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


توقف نمایش خودکار ویدئو در مرورگر

توقف نمایش خودکار ویدئو در مرورگر

عموماً زمانی که شما به یک وب سایت مراجعه و مطلبی را مطالعه می کنید، تمایلی به شنیدن صدای موسیقی ویا پخش ویدئوهای موجود در آن سایت را نخواهید داشت. در این مطلب، برای شما نحوه خلاص شدن از دست این مهمانهای ناخوانده را در مرورگرهای مختلف آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
اکوشیا (Ecosia) موتور جستجویی است که با هر بار کلیک شما اقدام به کاشت یک درخت می کند

اکوشیا (Ecosia) موتور جستجویی است که با هر بار کلیک شما اقدام به کاشت یک درخت می کند

اکوشیا یک جایگزین برای گوگل است آنهم جایگزینی دوستدار محیط زیست، البته این موتور جستجو نیز همانند گوگل و هر موتور دیگری کار می کند و مناسب پیدا کردن موضوعات مدنظر کاربران است، اما درعین حال اکوشیا درآمد اضافی حاصل از تبلیغات جذب شده اش را به برنامه کاشت درخت اختصاص می دهد.

مطالعه متن کامل
تکنولوژی جدید سرعت لود شدن صفحات اینترنتی را به نصف کاهش می دهد

تکنولوژی جدید سرعت لود شدن صفحات اینترنتی را به نصف کاهش می دهد

بطور خلاصه این فناوری با کاهش رفت و آمدهای درون شبکه (که این فعالیت ها توسط مرورگرها انجام می شود) باعث کاهش زمان لود شدن صفحات می گردد.

مطالعه متن کامل
قابلیت جدید اینستاگرام برای جابجایی بین چندین حساب کاربری

قابلیت جدید اینستاگرام برای جابجایی بین چندین حساب کاربری

اینستاگرام روز یکشنبه بصورت رسمی قابلیتی را در دسترس کاربرانش قرار داد که هنگام کار با نرم افزار بدون اینکه نیاز به خروج از حساب کاربری و ورود مجدد به حساب دیگری شوند، بتوانند در هر لحظه چندین حساب کاربری را مدیریت کنند. البته فعلا این قابلیت برروی Android و iOS عرضه شده است.

مطالعه متن کامل
خرید آنلاین آنقدر که فکر می‌کنید اثر مثبتی بر محیط زیست ندارد.

خرید آنلاین آنقدر که فکر می‌کنید اثر مثبتی بر محیط زیست ندارد.

مطالعه‌ای که در زمینه‌ی اثرات خرید خانگی روی وضعیت حمل و نقل و انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام شده است توانسته است به بینشی تازه در این زمینه دست پیدا کند. از نظر منطقی، خرید آنلاین از خرید سنتی "سبزتر" است و به محیط زیست آسیب کمتری وارد می‌کند. زمانی که افراد در خانه‌ی خود خرید می‌کنند سوار ماشین‌هایشان نمی‌شوند تا یکی یکی به مراکز بزرگ خرید و فروشگاه‌ها بروند. با این وجود نتایج پژوهشی چند ساله در دانشگاه دلاویر نشان می‌دهد خرید خانگی بیشتر از آنچه عموم فکر می‌کنند بر حمل و نقل اثرگذار است. نتایج این پژوهش در مقاله‌ای تحت عنوان "اثرات خرید خانگی بر وضعیت حمل و نقل و انتشار گازهای گلخانه‌ای" در مجله‌ی بین‌المللی توسعه پایدار و محیط زیست جهانی منتشر شده است.

مطالعه متن کامل
 کشف دارویی که پیری را به جوانی تبدیل می کند!

کشف دارویی که پیری را به جوانی تبدیل می کند!

محققان ژاپنی دارویی کشف کردند که شاید بتواند روند پیری انسان را به تاخیر بیاندازد و یا حتی جالبتر از آن بافت پیر را دو باره جوان کند! این یافته جدید مهم ترین چالش عصر حاضر انسان است زیرا پیری انسان امری اجتناب ناپذیر است...

مطالعه متن کامل
استخدام کارکنان روباتی در هتل پیشرفته ژاپنی

استخدام کارکنان روباتی در هتل پیشرفته ژاپنی

اگر می‌خواهید به ژاپن سفر کنید، یک توصیه به شما می‌کنیم: اگر از دیدن روبات‌های انسان-مانند لذت می برید، به نظر می‌رسد بازدید از هتل Henn-na‌ در استان ناگاساکی برای شما بسیار دلچسب باشد. هتل Henn-na در ماه جولای افتتاح می‌شود و بازدید آن برای شما دلچسب خواهد بود چون مسئولان هتل قصد دارند از 10 روبات در هتل خود استفاده کنند. سه تا از آنها به چندین زبان صحبت می‌کنند و به نظر می‌رسد به طور مستقیم از Uncanny Valley. Kokoro فرستاده شده‌اند و تولید‌کننده روبات‌ها، آنها را actroids می‌نامد.

مطالعه متن کامل
مدل جدید اینفینیتی Q70 در مونتری رونمایی شد

مدل جدید اینفینیتی Q70 در مونتری رونمایی شد

اینفینیتی با معرفی مدل جدیدی از سدان پرچمدار Q70، به نام Premium Select Edition، حضور خود را در نمایشگاه مونتری امسال (2015 Montrey Car Week) اعلام کرد.

مطالعه متن کامل
لوم (luum) و نصب یک مجموعه نورپردازی سازگار و درجه بندی شده

لوم (luum) و نصب یک مجموعه نورپردازی سازگار و درجه بندی شده

شرکت لوم که در لندن واقع شده متعلق به کریس فوکس و اندرو واتسون می باشد. این شرکت که به پشتوانه سال ها دانش و تجربه در صنعت نورپردازی و روشنایی راه اندازی شده از راهبردهای دقیق و حساب شده برای اجرای پروژه های دریافتی استفاده می کند. بدین ترتیب هر کدام از طرح ها با نیازهای پروژه سنجیده شده و تدابیر نورپردازی سازگار و درجه بندی شده به ازای محیط های مختلف عرضه می شود.

مطالعه متن کامل
تایید یک داروی ایمن درمانیِ راهگشا جهت سرطان ریه توسط اف دی ای

تایید یک داروی ایمن درمانیِ راهگشا جهت سرطان ریه توسط اف دی ای

سازمان غذا و داروی آمریکا اقدام به تایید داروی راهگشای کی ترودا (Keytruda) به منظور معالجه سرطان ریه پیشرفته سلول غیرکوچک نموده است، تایید این دارو دگرگونی بنیادینی در شیوه درمان یکی از کشنده ترین سرطانهای دنیا به شمار می رود.

مطالعه متن کامل