کوی دانش - kooy

پنج رفتاری که در موردابزارهای پوشیدنیِ ردیابِ علایم سلامتی می بایست رعایت کرد

پنج رفتاری که در موردابزارهای پوشیدنیِ ردیابِ علایم سلامتی می بایست رعایت کرد
08 دی
10:24 1393
آیا از ردیاب های فعالیت جسمانی استفاده می کنید؟ پس این مطلب را مطالعه کنید تا یک وقت اشتباهات گفته شده را انجام ندهید. ردیاب های علایم سلامتی به سرعت برق و باد صحنه فناوری را به تسخیر خودشان درآورده اند. این گام شمارهای کوچک با گوشی هوشمند شما ارتباط برقرار می کنند و تعداد گام هایی را که برمی دارید می شمارند، میزان فاصله طی شده تان را اندازه گیری می کنند، کالری هایی را که سوزانده اید و وضعیت خوابتان را نیز در شب رصد می کنند. اما انتخاب بهترین ردیاب علایم سلامتی به تنهایی کافی نیست. صرف نظر از اینکه در استفاده از این ابزارهای پوشیدنی چند پیرهن اضافه تر پاره کرده باشید یا تازه کار باشید، حتما حواستان باشد که اشتباهات ذکرشده در ادامه را مرتکب نشوید.

واردسازی اطلاعات شخصی

وقتی شروع به استفاده از این ابزارها و سینک کردن آن باگوشی هوشمندتان می کنید، از شما خواسته می شود تا حسابی را باز کرده و برخی اطلاعات شخصی ابتدایی را از قبیل وزن، قد، سن و جنسیتتان را وارد کنید. تکمیل کردن این اطلاعات الزامی است. زیرا از همین داده ها برای تخمین دقیق تر تعداد گام های برداشته شده، فاصله طی شده و کالری های سوخته شده تان استفاده می شود. 

مچی را که ابزار را رویش می بندید مشخص کنید

تقریبا هر ردیاب سلامتی، حال چه در سِت آپ اولیه اپ یا در منوی تنظیمات، از شما در مورد مچی که ابزار را رویش می بندید سوال می کند. اگر از ابزار روی دست راست استفاده می کنید، در قسمت تنظیمات نیز سمت راست را وارد کنید، در صورتی که روی مچ چپ آنرا می بندید نیز چپ بسته شدنش را مشخص کنید. افزون براین ها برخی از ردیاب های یادشده حتی گزینه ای را برای مشخص کردن این موضوع دارند که آیا مچ دستی که ابزار رویش بسته شده دستی است که معمولا در امور روزانه از آن بیشتر استفاده می کنید یا خیر. از آنجایی که افراد دستی را که بیشتر به آن عادت داشته باشند بیشتر تکان می دهند، با علامت زدن این گزینه حساسیت ردیاب به ثبت حرکات دست یادشده کمتر می شود.

اهداف واقع گرایانه برای خود ترسیم نمایید

خیلی از ردیاب هایی که به بازار عرضه می شوند از شما درخواست می کنند که  هرچه سریع تر روزانه 10000 قدم راه بروید. درحالیکه این هدف گذاری برای خیلی از افراد اصلا واقع گرایانه نیست. در این میان بعضی از ردیاب ها مثل برندهای Basis Peak، Garmin Vivofit و  Vivosmartاهداف روزانه تان را با نیازهایتان متناسب سازی می کنند. هرچند که خیلی از ردیاب ها چنین خدمتی را عرضه نمی کنند، ولی معمولا می توانید اهدافتان را روی اپ گوشی هوشمندتان تنظیم نمایید. حتما از اهداف کوچک شروع کنید، مثلا روزی 5000 الی 6000 قدم بردارید. بعد از دستیابی به اهداف کوچک دامنه هدفتان را گسترش داده و سعی کنید بیشتر از قبل گام بردارید.

در هنگام روز، حالت خواب را خاموش کنید

یکی از جالب ترین ویژگی های موجود در این ردیاب ها اینست که قادر به رصد کردنِ خوابتان به هنگام شب هستند. برای فعال سازی این قابلیت، بسته به برند ابزاری که استفاده می کنید، لازم است دکمه ای را فشار داده یا نگهش دارید تا حالت خواب فعال شود. خود من اولین باری که یکی از این ردیاب های سلامتی را به دست کردم حواسم نبود و بعضی وقت ها حالت خواب را تمام مدت روز روشن می گذاشتم . 

اما برای بدست آوردن نتیجه بهتر و ثبت دقیق تر وضعیت خوابتان، بسیار مهم است که حالت خواب را دقیقا قبل از اینکه به خواب بروید روشن کرده و به محض بیدارشدن هم غیرفعالش کنید. حواستان باشد موقعی که در رختخواب در فیسبوک چرخ می زنید یا کتاب می خوانید حالت خواب روشن نباشد. البته اگر ابزار ردیابتان از آنهایی باشد که بصورت اتوماتیک خواب را رصد می کنند دیگر چنین مشکلی ندارید.

ابزارتان را تنظیم کنید

آیا مقدار فاصله طی شده ای که روی ابزارتان نمایش داده می شود صحیح نیست؟ احتمالا یادتان رفته ابزارتان را تنظیم کنید .هرچند که شرکت های تولید کننده ای مثل Jawbone و Fitbit انجام این تنظیمات را به اختیار فرد واگذار کرده اند، اما اگر انجامش بدهید هر نوع مشکل در زمینه اندازه گیری های ناصحیح برطرف می شود. نمی توان هر ردیاب علایم سلامتی را تنظیم کرد، اما درصورتی که ابزار خریداری شده توسط شما از چنین قابلیتی پشتیبانی می کند، احتمالا گزینه مربوطه را در منوی تنظیمات روی اپ موبایلتان خواهید یافت. برای یادگیری نحوه تنظیم ردیاب سلامتی Jawbone به راهنمایی های مربوطه مراجعه کنید. برای برند Fitbit نیز همین کار را انجام دهید.

با رعایت همین نکات ساده میتوانید اهداف سلامتی تان را تنظیم کنید. 

کلمات کلیدی

اشتراک

درباره نویسنده

هنگامه خوش خلق

هنگامه خوش خلق

اینجانب فعالیت خود را به عنوان مترجم از سال 88 و با همکاری با انتشارات طاهریان آغاز کردم .و سپس به عنوان کارمند مترجم با شرکت های مختلفی همکاری داشته ام . در این میان لازم به ذکر است که فعالیت های اینجانب علاوه بر ترجمه کتاب (در آخرین مورد نشر آوند دانش)شامل ترجمه مقالات ، همکاری به عنوان مترجم شفاهی در دوره ها و سمینارهای مختلف و کار به عنوان مسئول مکاتبات و مکالمات خارجی شرکت توسعه اطلاعات بوده است .علاوه بر زبان انگلیسی ، آشنایی متوسط با زبان های اسپانیولی و ترکی استانبولی را نیز دارا می باشم .

 

شما اولین نفری باشید که برای این خبر نظر میدهد
تصویر امنیتیعبارت در تصویر را وارد کنید


رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

رباتی نرم با انرژی نوری و کنترل لیزری

برای دهه ها، دانشمندان سعی داشتند رباتی بسازند که بتواند براحتی از حالتهای مختلفِ حرکتی در طبیعت تقلید کند ولی قریب به اتفاق رباتهای ساخته شده از یک اسکلت سخت بهره می گرفتند و توسط محرکهای الکتریکی ویا پنوماتیکی نیروی حرکتی خود را تامین می کردند. موضوع ساخت رباتی با بدنی نرم، همانند کرمهای کوچک ویا «کرم صدپا» برای مهندسان به یک چالش تبدیل شده بود و چالش بزرگتر آن بود که می بایست این ربات را در اندازه ای بسیار کوچک می ساختند. به تمامی موضوعات فوق، مدیریت موضوعاتی مثل کنترل از راه دور ویا مولدهای نیرو را نیز اضافه کنید. محققان دانشکده فیزیک از دانشگاه ورشو مشکلات فوق را حل کردند و رباتی ساختند که شبیه لارو کرم صدپا می باشد که کمتر از یک بند انگشت طول بدنش است. برای بررسی بیشتر با کوی دانش همراه باشید...

مطالعه متن کامل
اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

اسپیکر بلوتوثیِ جدید Photive

امروزه روز مردم بیشتر با موبایل به موسیقی گوش فرا می دهند و صد البته دسترسی به حجم عظیمی از انواع موسیقی از طریق گوشی های هوشمند، ساده تر هم شده است. در این میان تقاضا برای اسپیکرهای بلوتوث بالاتر هم رفته است بطوریکه فناوری های جالبی در این زمینه وارد بازار شده است. از پخش کننده صدای 360 درجه تا اسپیکر ضدآب مخصوص استخرها و سواحل. برای بررسی یکی از بهترینهای بلوتوث با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

10 مشکل شایع در Galaxy S7 و راه های برطرف کردن آنها

پرچمدار این روزهای سامسونگ نسبت به مدل قبلی فقط کمی زیباتر است ولی در بسیاری موارد ارتقاهای خوبی یافته است. گلکسی S7 سریع، پرقدرت و ضدآب است ولی مثل تمامی گوشیهای همراه بدون مشکل نیست. ما فرومها، پیامها و بطور کلی رسمی ترین سایت ها را برای پیدا کردن مشکلات و راه حلهای آنها مرور کردیم و در ادامه ده مشکل شایع که توسط کاربران این گوشی گزارش شده است را به همراه راه حل آن برای شما آورده ایم. با کوی دانش همراه شوید...

مطالعه متن کامل
آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

آینده آموزش و عملیات نظامی با stenode

خلبانان نظامی ارتباط نزدیک و «درگیرانه ای» با سیستم ها و تجهیزاتِ پرنده ای که با آن پرواز می کنند را تجربه می کنند. حالا گروهی از محققان در استرالیا تصمیم دارند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند. در چهار سال گذشته، یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب و مهندسین علوم مختلف از دانشگاه ملبورن، همراه با جراحان بیمارستان رویال ملبورن، یک رابط مغزی/ماشینیِ پیشرفته (قطعه ای الکتریکی برای جایگذاری در سر خلبان) را توسعه داده اند که از قابلیتهایی همچون نصب آسان و ماندگاری طولانی درون جمجمه برخوردار است. درنهایت، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا (دارپا) که تامین کننده هزینه این پروژه نیز می باشد، امیدوار است که با ورود این فناوری به کاکپیت، کنترل همه ابزارها حتی صندلی هواپیما را توسط مغز خلبان انجام دهد.

مطالعه متن کامل
رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

رباتی که می تواند اشیای بلعیده شده توسط کودکان را بیرون بیاورد

این ربات را می توان مثل قرصی بلعید تا اشیائی را که به اشتباه بلعید شده اند را از معده خارج نمود.

مطالعه متن کامل
در سئول، گروه معماری JDS، دفتر کار و هتل را در سازه ای شطرنجی شکل ادغام کردند.

در سئول، گروه معماری JDS، دفتر کار و هتل را در سازه ای شطرنجی شکل ادغام کردند.

julien de smedt، موسس و مدیر گروه معماری JDS، تصاویری از آخرین پروژه تکمیل شده اش را به اشتراک گذاشت. این پروژه، ساختمان officetel نام دارد و با کاربری چندگانه در سئولِ کره ساخته شده است. این طرح تحت عنوان gwell، به عنوان برنامه ای پیش‌بینی شده است که فضای اداری و واحد های مسکونی جمع‌و‌جوری را با هم ترکیب می‌کند. سازه، نمایی آبشاری است که از مجموعه ای مکعب‌های شطرنجی شکل تشکیل شده است. نمای ساختمان، ارتباط بین همسایه ها را تقویت می‌کند و در نتیجه حس اجتماعی در ساختمان تقویت می‌شود.

مطالعه متن کامل
 بررسی عملی: هواوی میت اس  (Huawei Mate S)

بررسی عملی: هواوی میت اس (Huawei Mate S)

در دست گرفتن جدیدترین گوشی هوشمند هواوی که از جنس فلز ساخته شده حس خوبی به شما می دهد پرچمدار میت اس هواوی دارای قابلیت های کارکردی جالبی همانند Force Touch و Knuckle Senseمی باشد، اما افزون بر این اگر تنها شکل ظاهری اش را هم در نظر بگیریم به تنهایی بسیار زیباست. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی عملی این گوشی زیبا بپردازیم

مطالعه متن کامل
میزان وزن و ورزش کردن بر مهارت‌های تفکر کودکان اثر می‌گذارد.

میزان وزن و ورزش کردن بر مهارت‌های تفکر کودکان اثر می‌گذارد.

نتایج پژوهشی جدید نشان داد وزن کودک و سطح فعالیت فیزیکی او بر مهارت‌های یادگیری و تفکرش اثر می‌گذارد.

مطالعه متن کامل
برای اولین بار در تاریخ علم پزشکی، روده های انسان در ابعاد مینیاتوری داخل بدن موش پرورش داده شد

برای اولین بار در تاریخ علم پزشکی، روده های انسان در ابعاد مینیاتوری داخل بدن موش پرورش داده شد

برای اولین بار محققان موفق شدند تا به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی، روده انسان را در ابعاد بسیار کوچک داخل بدن موش آزمایشگاهی رشد بدهند، هدف از این پروژه آنست که بشود روزی بیماری های روده ای را با استفاده از سلول های بافتی خود بیمار درمان نمود.

مطالعه متن کامل
شناسایی منبع امواج رادیویی رازآلود فضایی

شناسایی منبع امواج رادیویی رازآلود فضایی

انفجارهای رادیویی سریع یا FRB همواره دانشمندان را به خود مشغول کرده است. این فوران های عظیم انرژی در فضا ظرف کمتر از یک ثانیه چنان نیرویی را تولید می کنند که برابر با انرژی تولیدی خورشید ظرف 1000 سال از عمر خود است. از آنجایی که انفجارهای مزبور سال ها بعد از رخ دادن اولیه شان کشف شدند، دانشمندان امکان تعیین منبع یا عامل رخ دادن این انفجارها را نداشتند. حتی برخی تصور می کردند شاید ماجرا کار آدم فضایی ها باشد. تمام این حدس و گمان ها توسط تیمی از دانشمندان استرالیایی که موفق به ضبط FRB به هنگام رخ دادنش شدند، خاتمه پیدا کرد.

مطالعه متن کامل